Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок №21 Тема: Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду веб-сторінок. Збереження веб-сторінок та їх фрагментів на локальному комп’ютері. Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу

Скачати 50.23 Kb.

Урок №21 Тема: Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду веб-сторінок. Збереження веб-сторінок та їх фрагментів на локальному комп’ютері. Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу
Скачати 50.23 Kb.
Дата конвертації25.03.2017
Розмір50.23 Kb.
ТипУрок

Урок №21
Тема: Використання та настроювання браузера. Вибір системи кодування під час перегляду веб-сторінок. Збереження веб-сторінок та їх фрагментів на локальному комп’ютері. Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу.

Мета:

 • вивчити поняття браузера, системи кодування, способи збереження веб-сторінок і їх фрагментів, способи пошуку в мережі Інтернет;

 • прищеплювати інтерес до предмета;

 • розвивати якості особистості;

 • формувати самоосвітню, інформаційну, комунікаційну компетентності;

 • виховувати повагу до інформаційної діяоьності людини;

 • виховувати здоровий спосіб життя.
  Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
  Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.


Обладнання та матеріали: підручники, презентація «Урок 21»

Хід уроку


 1. Актуалізація опорних знань.

Гра «Наведи лад у голові»

  • Визначте послідовність етапів завантаження веб-сторінки на комп’ютер користувача.

    1. Користувач отримує інформацію на екрані.

    2. Пакети надсилаються браузеру користувача через ланцюжок проміжних серверів.

    3. Доменне ім’я перетворюється на числову ІР-адресу.

    4. Сервер, що містить сайт, надає вміст шуканої сторінки у вигляді пакетів.

    5. Користувач уводить адресу шуканого сайту у відповідний рядок браузера.

    6. Через ланцюжок проміжних серверів запит надсилається до сервера, що має визначену ІР-адресу.

Відповідь: 5, 3, 6, 4, 2, 1.

     • За допомогою яких служб Інтернету ви зможете вирішити такі завдання:

  1. Передати людині з іншого міста файл обсягом 100 Мбайт.

  2. Надіслати інформацію, яку адресат може отримати протягом кількох днів.

  3. Обговорити із другом новий фільм.

  4. Поспілкуватися з родичем, що мешкає за кордоном і має телефон, але не має домтупу до мережі Інтернет.

  5. Дізнатися прогноз погоди на наступний день.
   Прогнóз погóди (англ. Weather forecasting, нім. Wettervorhersage) - складання науково-обґрунтованих передбачень про майбутнє стану погоди. Прогноз погоди синоптичним методом ділиться на прогноз синоптичного розташування і, на його основі, власне сам прогноз погоди, тобто, значень або ходу метереологічних елементів або втілення тих чи інших атмосферних процесів (випадання дощу, утворення туману, гроза тощо).


Фронтальне опитування:

  1. Що таке Веб?

  2. Що таке веб-сторінка?

  3. Які особливості має гіпертекст?

  4. Що таке URL?
 1. Мотивація навчальної діяльності

На минулому уроці ми з вами дізналися про те, що таке Інтернет; як підключитися до Інтернету; які можливості має Інтернет; на чому базується робота Інтернету; як записується адреса. Але виникають питання:

  1. Як працювати в Інтернеті?

  2. Які програми для цього потрібні?

  3. Як налаштувати ці програми для роботи в Інтернеті?

  4. Як зберегти знайдену інформацію або адресу?

На сьогоднішньому уроці всі ці питання ми розглянемо і відкриємо ще одну таємну сторінку Інтернету.


 1. Вивчення нового матеріалу з використанням презентації.

  • Використання та настроювання браузера.

Браузер – це програма, призначена для перегляду веб-сайтів. Вона встановлює зв’язок із веб-сервером, завантажує на комп’ютер сторінку, розташовану за даною користувачем адресою, та відтворює її на екрані.

Можливості браузера:  1. відображення не тільки текстової інформації, але й відтворення звуку, анімації, відео. Браузер Internet Explorer має у своєму розпорядженні розвинені засоби підтримки динамічних веб-сторінок;
   Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
   Динамічна веб-сторінка (англ. dynamic web page) - веб-сторінка, вміст якої може змінюватись. В початковому варіанті гіпертекстова навігація відбувалася між «статичними» документами. Однак з часом до веб-сторінок було додано інтерактивності, і такі сторінки почали називати динамічними.


  2. перехід до веб-сторінок, які були видимими раніше (за допомогою кнопок Назад і Вперед);

  3. автоматичне складання списку вузлів, які відвідувалися раніше;

  4. відстежування вибраних веб-сторінок шляхом накопичення ярликів у системній папці Вибране;

  5. пошук веб-вузлів за заданими ключовими словами або фразами.
   Ключове́ сло́во - слово, або сталий вислів природної мови, яке використовують для вираження деякого аспекту змісту документа (або запиту); слово, яке має істотне смислове навантаження. Воно може служити ключем під час пошуку інформації в інтернеті чи на сторінці сайту.


Вікно Internet Explorer

Основні елементи керування:Домашня сторінка браузера – це сторінка, яку він відображає за умовчанням відразу після запуску. (Сервис – Свойства обозревателя – Общие – Домашняя страница)

Відкриття веб-сторінок: увести адресу в поле Адрес або Файл – Открыть – увести адресу


  • Вибір системи кодування під час перегляду веб-сторінок.

Вид – Кодировка – Автовыбор

Вид – Кодирование – Дополнительно (вручну вибрати)  • Збереження веб-сторінок та їх фрагментів на локальному комп’ютері.

Файл – Сохранить как… - задати ім’я – вибрати тип файлу (веб-сторінка, повністю; веб-сторінка, тільки HTML; веб-архів, один файл; текстовий файл)

  • Використання списку сайтів, обраних для швидкого доступу.
   Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.


Избраное – вибрати необхідну сторінку

Добавити сторінку: Избраное – Добавить в избраное – задати ім’я посилання та вибрати папку, в якій воно буде зберігатись.  • Засоби пошуку інформації в Інтернеті.

Веб-каталог – сайт, на якому зібрано багато посилань на інші сайти, відсортованих і розділених на категорії згідно з тематикою.

Пошукова система – веб-сайт, призначений для пошуку сторінок, що містять задане слово або словосполучення чи відповідають іншим критеріям.  • Принципи функціонування веб-каталогів та пошукових систем.
   Інформаці́йний по́шук (ІП) (англ. Information retrieval) - наука про пошук неструктурованої документальної інформації. Особливо це відноситься до пошуку інформації в документах, пошук самих документів, добуття метаданих з документів, пошуку тексту, зображень, відео та звуку у локальних реляційних базах даних, у гіпертекстових базах даних таких, як Інтернет та локальні інтранет.
   Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.


Головна перевага веб-каталогу полягає в тому, що добір посилань та їх сортування виконується на підставі певних показників, наприклад якості вмісту сайту чи інтересу, який він може становити для користувачів.

Компоненти пошукової системи: роботи, індексувальна програма та база даних, пошукова машина, веб-інтерфейс.

Пошуко́ва маши́на - програмно-апаратний комплекс, який складається з сервера, на якому встановлений і виконується пошуко́вий руші́й (англ. search engine). Пошукова машина забезпечує функціональність пошукової системи, здійснює автоматизацію пошуку в комп'ютерній мережі і паралельно виконує оперативне оновлення інформації у своїй базі даних без участі людей.  • Стратегії пошуку інформації.

  1. Сформулюйте запит і виконайте пошук. Знайдені сторінки буде показано в порядку зменшення релевантності (міри відповідності результатів пошуку сформульованому запиту).

  2. Якщо результат вас не задовольняє, спробуйте звузити область пошуку – використайте більше уточнюючих слів або знайдіть слово, яке точніше описує шукане поняття. Проаналізуйте результати пошуку. Можливо, на отриманих сторінках є термін або слово, яке також можна використати для звуження області пошуку.

  3. Якщо результат і далі незадовільний, скористайтеся сторінкою розширеного пошуку та сформулюйте складніший критерій.

  4. Якщо ж, незважаючи на все, успіху так і не досягнуто, спробуйте сформулювати запит по-іншому або іншою мовою і знову застосувати описану методику.

 1. Повторення правил техніки безпеки за допомогою інформатичного доміно та лото.
  Правила техніки безпеки (англ. safety rules, preventive regulations, safety regulations, нім. Sicherheitsregeln f pl, Sicherheitsvorschriften f pl) - правові норми, що передбачають заходи із забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці.

 1. Навчальна практична робота.

   1. Ввімкніть комп’ютер.

   2. Виконайте вправу 20.1 (стр.201)

   3. Виконайте вправу 20.2 (стр.203)

   4. Виконайте вправу 20.3 (стр.205)

   5. Покажіть результат виконаї роботи вчителю.

   6. Зактийте всі вікна. Вимкніть комп’ютер.
 1. Підсумок уроку.

Гра «Помилка»

Визначте, яка проблема виникла в роботі браузера, і запропонуйте спосіб її вирішення.
 1. Домашнє завдання.

розд.20-21.
Каталог: uroki 9
uroki 9 -> Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи. Етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій
uroki 9 -> Урок №3 Тема: Типова архітектура персонального комп’ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації. Правила техніки безпеки під час роботи на комп’ютері
uroki 9 -> Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів
uroki 9 -> Урок №32 Тема: Створення малюнків з кривих І ламаних. Додавання тексту до графічних зображень та його форматування. Багатошарові зображення, керування розміщенням об’єктів за шарами. Вирівнювання й групування об’єктів
uroki 9 -> Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти
uroki 9 -> Комбінований
uroki 9 -> Формувати емоційно-ціннісне ставлення до інтелектуальної діяльності


Скачати 50.23 Kb.

 • Мета: вивчити поняття браузера, системи кодування, способи збереження веб-сторінок і їх фрагментів, способи пошуку в мережі Інтернет
 • Обладнання та матеріали
 • Мотивація навчальної діяльності
 • Вивчення нового матеріалу з використанням презентації.
 • Internet Explorer
 • Повторення правил техніки безпеки
 • Навчальна практична робота.
 • Підсумок уроку. Гра «Помилка»