Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок для молодших школярів на одну з таких тем: «Здоров’я найцінніший скарб»

Скачати 102.7 Kb.

Урок для молодших школярів на одну з таких тем: «Здоров’я найцінніший скарб»
Скачати 102.7 Kb.
Дата конвертації18.05.2017
Розмір102.7 Kb.
ТипУрок


Укладач:

Олена Полякова,

викладач кафедри

методики та психології

дошкільної і початкової освіти

ІППО КУ імені Бориса Грінченка

ПРОВЕДЕННЯ ПЕРШОГО УРОКУ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ У 2012/2013 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ:

МЕТОДИЧІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Здоров'я - важливий чинник працездатності і гармонійного розвитку дитячого організму. Ефективність виховання і навчання дітей залежить передовсім від стану їхнього здоров'я. Одним з найважливіших завдань сучасної школи є навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров'я.


Оскільки 2012 рік в Україні оголошено Роком спорту та здорового способу життя, метою якого є орієнтація учнів на пріоритетність загальнолюдських цінностей життя і здоров’я, утвердження здорового способу життя як необхідної умови саморозвитку та самовдосконалення особистості, то перший урок в навчальних закладах можна присвятити проблемі формування навичок здорового способу життя.
Початкова освіта - це перший етап загальної освіти дітей. Отримуючи початкову освіту, діти набувають перші знання про навколишній світ, навички спілкування та вирішення прикладних завдань. На цьому етапі формується і починає розвиватися особистість дитини, що підкреслює важливість початкової освіти для суспільства та держави.
Шко́ла (від грец. σχολή - «відпочинок», пізніше «ті, кого повчають») - навчальний заклад, зазвичай початкової або середньої освіти, але також іноді й вищої (наприклад, Вища школа бізнесу) або спеціальної (наприклад, Київська школа економіки) освіти.
Здоровий спосіб життя означає дотримання науково обґрунтованих рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та інших медичних організацій. Його необхідність виходить із того, що багато причин пошкодження стану здоров'я можна уникнути.

Для вирішення означеної проблеми важливим є навчання школярів відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я людей, що їх оточують як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей, формування через освіту здорового способу життя.

Ці́нність - будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе. Вивченню людських цінностей присвячений розділ філософії аксіологія, який підрозділяється на етичну й естетичну аксіологію.

З метою утвердження здорового способу життя рекомендуємо провести перший урок для молодших школярів на одну з таких тем: «Здоров’я – найцінніший скарб», «Хочеш бути здоровим – будь таким!», «Здоров'я дитини – багатство родини», «Абетка здорового харчування», «Хочеш бути здоровим – рухайся!», «Мандрівка країною здоров'я», «Цінність і неповторність людського життя», «Обираємо здоровий спосіб життя».

З урахуванням вікових та індивідуальних особливостей учнів, рівня їхнього розвитку, зацікавленості, а також можливостей школи форми та методи проведення першого уроку можуть бути різноманітні (бесіда, урок-гра, урок-свято, урок-зустріч, урок-екскурсія до музею, урок-казка, урок-подорож, міні-вистава, інсценізація із залученням старшокласників, батьків)

Для формування у школярів навичок здорового способу життя слід звернутися до традицій та звичаїв українського народу, використовуючи приказки, прислів’я, казки, вірші, пісні, у яких вшановується та оспівується здоров’я.

Українці Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Варто використовувати народні ігри, руханки, спортивні естафети, змагання (Додаток 2).

Складовою процесу повноцінного розвитку людини та її виховання, дієвим засобом утвердження здорового способу життя є фізична активність. Тому перший урок може бути організований і проведений як спортивне свято, змагання, спартакіада, турнір, олімпійський урок.

Під час такого уроку варто розкрити значення спорту, фізичного виховання, активного відпочинку для зміцнення здоров’я.

Активний відпочинок (англ. Active leisure) - спосіб проведення вільного часу, різновид хобі, в процесі якого відпочиваючий займається активними видами діяльності, що потребують активної фізичної роботи організму, роботи м'язів, всього тіла.
Фізи́чне вихова́ння, фізвихова́ння, фізви́х - педагогічний процес спрямований на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним життєво важливим руховим навичкам, вмінням і зв'язаних із ними знаннями для успішної наступної професійної діяльності.
Також можна звернути увагу учнів на те, що Київ – спортивне місто. У мальовничій місцевості під Черепановою горою розташований Національний спортивний комплекс "Олімпійський".

http://uk.wikipedia.org/wiki/Національний_спортивний_комплекс_«Олімпійський»
Його справжньою окрасою є сучасний стадіон на 80 тисяч місць. Поруч із ним – Палац спорту та тенісні корти. У Києві є багато добре обладнаних спортивних споруд: велотрек, іподром, стадіони "Динамо", "Локомотив", "Спартак", "Старт", "Темп", ЦСК ЗСУ та ін. Всього в місті діє 29 стадіонів, 632 спортивних зали, 39 плавальних басейнів, 1260 спортивних майданчиків (Додаток 1).

Варто ознайомити учнів зі спортивними традиціями міста, організувавши відвідування Музею спортивної слави (вул. велика Васильківська, 55 Тел:284-38-41, 8-067- 446-49-03), де відображено історію розвитку фізичної культури та спорту.

Плавальний басейн - споруда для спортивного плавання і стрибків у воду, для гри у водне поло та купання; буває закритий (зимовий) і відкритий (літній).
Фізи́чна культу́ра, фізкультура - складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.

На Перший урок можна запросити відомих спортсменів, тренерів, ветеранів фізичної культури, спорту, представників інших спортивних установ (Додаток 1).

Варто згадати й про головну футбольну подію 2012 року, Чемпіонат Європи, який гостинно прийняли Україна та Польща. У ході уроку можна висвітлити питання щодо проведення фіналу чемпіонату з футболу в Україні.

Оскільки в цьому році проходили ХХХ літні Олімпійські Ігри в Лондоні, то можна ознайомити учнів з переможцями української збірної Ігор–2012.

Структура та план проведення уроку залежить від задуму вчителя, який у процесі підготовки має проаналізувати можливості класного колективу та індивідуальні й вікові особливості учнів. Крім того, вчителю початкових класів необхідно пам'ятати, що перший урок – один із етапів цілісної системи навчання та виховання, яка здійснюється протягом усього періоду навчання школярів у загальноосвітньому закладі.

Додаток 1

СПОРТИВНА ГОРДІСТЬ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ
Київ – спортивне місто.

Київ Ки́їв (МФА: [ˈkɪjiw]опис файлу) - столиця України, місто-герой, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни.
У мальовничій місцевості під Черепановою горою розташований Національний спортивний комплекс "Олімпійський". Його справжньою окрасою є сучасний стадіон на 80 тисяч місць. Поруч із ним – Палац спорту та тенісні корти. Крім цього комплексу, в Києві є багато добре обладнаних спортивних споруд: велотрек, іподром, стадіони "Динамо", "Локомотив", "Спартак", "Старт", "Темп", ЦСК ЗСУ та ін. Всього в місті діє 29 стадіонів, 632 спортивних зали, 39 плавальних басейнів, 1260 спортивних майданчиків. У Києві існує Музей спортивної слави, де відображена історія розвитку фізичної культури та спорту. Експозиція нараховує більш як 3 тисячі експонатів.

У числі олімпійських чемпіонів були наші київські уславлені гімнасти Ніна Бочарова, Юрій Титов, Поліна Астахова, Борис Шахлін.

Ніна Антонівна Бочарова (* 24 вересня 1924, Супрунівка, Полтавська область, Українська РСР, СРСР) - українська гімнастка (спортивна гімнастика), дворазова олімпійська чемпіонка Олімпіади 1952 року в Гельсінкі.
Полі́на Григо́рівна Аста́хова (30 жовтня 1936, Дніпропетровськ - 5 серпня 2005, Київ) - українська гімнастка, багаторазова олімпійська чемпіонка. На Олімпійських іграх Астахова здобула 10 медалей: 5 золотих, дві срібні й три бронзові.
Бори́с Анфія́нович Шахлі́н (27 січня 1932, Ішим - 30 травня 2008) - український радянський спортсмен-гімнаст, абсолютний чемпіон Європи (1955), світу (1958), 7-разовий олімпійський чемпіон.
Олімпійський чемпіон - довічне звання, що присвоюється переможцеві олімпійського турніру в окремому виді змагань.
Але найбільших успіхів серед них досягла наша справжня легенда гімнастики –Лариса Латиніна. На Олімпіадах у Мельбурні (1956 р.), Римі (1960 р.) та Токіо (1964 р.) вона здобула 9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові медалі. На наступних олімпійських стартах високу марку київської школи спортивної гімнастики підтримала Стелла Захарова.
Сте́лла Гео́ргіївна Заха́рова (нар. 12 липня 1963(19630712), Одеса, Українська РСР, СРСР) - українська гімнастка, олімпійська чемпіонка в складі збірної СРСР зі спортивної гімнастики. Олімпійське золото вона виграла в командному заліку, але на інших змаганнях добивалася також успіху в абсолютній першості.
Спортивна гімнастика - олімпійський вид спорту, який включає в себе вправи на спритність, різновид гімнастики.

Багато зусиль для розвитку спортивної гімнастики та підготовки молодої гімнастичної зміни в Києві сьогодні докладає багаторазова чемпіонка світу та Олімпійських ігор – Людмила Турищева.

Людми́ла Іва́нівна Тури́щева (7 жовтня 1952, Грозний) - радянська гімнастка, чотириразова олімпійська чемпіонка, дев'ятиразова призерка Олімпійський ігор.

Справжньою кузнею гімнастичних талантів у Києві стала славнозвісна "школа Дерюгіних". Під вдумливим керівництвом тренера Альбіни Дерюгіної тут робила перші кроки її донька Ірина, яка згодом стала дворазовою чемпіонкою світу, багаторазовою чемпіонкою і володаркою Кубка СРСР. Тут були підготовлені олімпійська чемпіонка О.Тимошенко та чемпіонки світу Ж.Васюра, О.Плохова, О.Щеголева, В.Сєрих.

Велику спортивну славу Києву здобула легендарна жіноча гандбольна команда "Спартак". Створена блискучим тренером Ігорем Турчиним, команда в 70–-80-х роках стала "законодавцем мод" у жіночому гандболі колишнього Радянського Союзу, Європи та світу.

Олімпі́йські і́гри (грец. οἱ Ὀλυμπιακοί Ἀγῶνες) - міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні два роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету. Види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими.
Сою́з Радя́нських Соціалісти́чних Респу́блік (скорочено - СРСР або Радянський Союз) - формально союз соціалістичних держав, утворених на уламках Російської імперії після революції 1917 року, наддержавне утворення, яке існувало в 1922–1991 роках у Центральній та Північній Азії, Східній Європі.
Збірна СРСР, основу якої становили київські спартаківки, під керівництвом І.Турчина стала дворазовим чемпіоном Олімпійських ігор (1976, 1980 рр.) та двічі вигравала першість світу з гандболу 1982,1986 рр.). Київські спартаківки стали 13–разовими володарками Кубка європейських чемпіонів, і 20–разовими чемпіонками Радянського Союзу.

Найяскравішим "діамантом" неповторного чемпіонського складу "Спартака", безумовно, була її диригент – Зінаїда Турчина. Вона увійшла до десяти кращих українських спортсменів минулого століття і визнана кращою піндболісткою 20 століття у світі.

Хокейну славу київського "Сокола" в найбільш престижній Національній хокейній лізі примножували чемпіони світу Дмитро Христич та Олексій Житник.

Дмитро Анатолійович Христич (народився 23 липня 1969, Київ, Українська РСР, СРСР) - радянський та український хокеїст, правий нападник. У Національній хокейній лізі провів 811 матчів; учасник матчів усіх зірок 1997 і 1999.
Турчина́ Зінаї́да Миха́йлівна (при народженні Століте́нко, 17 травня 1946, Київ) - українська гандболістка, олімпійська чемпіонка монреальської і московської Олімпіад, бронзовий призер Олімпіади в Сеулі в складі збірної СРСР з гандболу.
Олексій Миколайович Житник (10 жовтня 1972, Київ, Українська РСР) - російський хокеїст.

У столиці України підготовлено також чимало яскравих представників легкої атлетики, яку називають королевою спорту.

У числі найкращих, безсумнівно, "київська блискавка" – спринтер Валерій Борзов. Саме він зумів на Мюнхевській Олімпіаді 1972 року вперше в історії випередити бігунів на дистанціях 100 і 200 метрів і вибороти дві золоті олімпійські медалі. Ще одну нагороду – срібну – він здобув в естафетному забігу. В житті бігуна була й друга Олімпіада - 1976 року. Напередодні Олімпіади Валерій одержав тяжку травму. Незважаючи на це, до своєї олімпійської колекції В.Борзов додав ще дві бронзові нагороди.

"Гербовою печаткою України", за словами відомого українського поета Бориса Олійника, є футбольний клуб "Динамо" (Київ).

Олімпійська медаль (англ. Olympic medal; грец. Ολυμπιακό μετάλλιο) - знак відмінності за особисті або командні спортивні досягнення у змаганнях на Олімпійських іграх, також вважається атрибутикою, яка використовується Міжнародним олімпійським комітетом для просування ідеї Олімпійського руху в усьому світі.
Вале́рій Пили́пович Борзо́в (* 20 жовтня 1949, місто Самбір Львівської області) - український спортсмен, дворазовий олімпійський чемпіон, політичний і громадський діяч.
Пое́т (жінка - поетка, поетеса) Автор літературних віршованих, прозових і драматичних поетичних творів. // Художник будь-якого виду мистецтва, твори якого відзначаються поетичністю. // Той, хто оспівує, прославляє що-небудь; співець, пісняр, піїт, бард, скальд, піїта, віршомаз.
Справді, футбольна команда київського "Динамо" за свій понад 70-річний шлях цілком справедливо була й залишається гордістю нашої держави.
Футбольний клуб - спортивний клуб, який бере участь у футбольних змаганнях.

Київська команда першою порушила гегемонію московських клубів у радянському футболі, виборовши золоті медалі чемпіонату СРСР у 1961 році. Відтоді славна динамівська дружина 13 разів ставала чемпіоном, що є рекордним показником для радянських футбольних команд, і 9 разів здобувала Кубок СРСР.

Своїх же найвищих міжнародних успіхів кияни досягли у Кубку кубків. Двічі (у турнірах 1975 і 1986 років) цей престижний Європейський трофей діставався нашим землякам. А в 1975 році у гострій суперечці зі знаменитою мюнхенською "Баварією" динамівці вибороли й Суперкубок УЄФА. Їх неперевершений майстер атаки Олег Блохін того року був визнаний найкращим футболістом Європи і отримав "Золотого м'яча". Це досягнення у 1986 році повторив інший форвард "Динамо" Ігор Бєланов.

Історію славетної команди не обминули і важкі часи. Але з поверненням до керівництва "Динамо" Валерія Лобановського команда надзвичайно швидко відродила свій авторитет однієї із найсильніших на континенті.

Оле́г Володи́мирович Блохі́н (нар. 5 листопада 1952, Київ) - український радянський футболіст і український футбольний тренер російсько-українського походження. Найрезультативніший бомбардир радянського футболу - 319 голів у залік клубу Григорія Федотова.
І́гор Іва́нович Бєла́нов (нар. 25 вересня 1960, Одеса) - радянський та український футболіст, нападник. Лауреат «Золотого м'яча» 1986 р. Віце-чемпіон Європи-1988. Володар Кубка кубків-1986. Заслужений майстер спорту СРСР (1986).
Лобано́вський Вале́рій Васи́льович (6 січня 1939(19390106), Київ, Українська РСР, СРСР - 13 травня 2002, Запоріжжя, Україна) - видатний радянський та український футболіст і тренер. Багаторічний наставник «Динамо» (Київ), на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків.
А такі гравці, як Андрій Шевченко, Сергій Ребров, Олег Лужний, Каха Каладзе стали справжніми зірками світової величини.
Кахабе́р (Каха) Кала́дзе (груз. კახაბერ (კახა) კალაძე, * 27 лютого 1978, Самтредіа) - грузинський футболіст, універсальний захисник італійського клубу «Дженоа» і національної збірної Грузії. Протягом 15 років виступав у складі збірної Грузії.
Оле́г Рома́нович Лу́жний (нар. 5 серпня 1968 у Львові) - український футбольний тренер, у минулому - футболіст, правий захисник, гравець збірної України з футболу.
Сергі́й Станісла́вович Ребро́в (нар. 3 червня 1974, Горлівка, Донецька область) - радянський і український футболіст, що грав на позиції нападника (ближче до закінчення кар'єри футболіста більше грав на позиції атакуючого півзахисника), та український футбольний тренер.
Шевченко - українське прізвище, походить від професії шевця.

У 2002 році зупинилось серце всесвітньо відомого тренера Валерія Лобановського. Але пам'ять про нього вічно жива. Іменем Валерія Лобановського названо стадіон "Динамо" в Києві.

Нещодавно до футбольної еліти України метеором увірвалися столичні клуби "Арсенал", "Оболонь". Команда «Арсенал» здивувала багатьох, швидко посівши за підсумками чемпіонату України 2002–2003 р.р. почесне п'яте місце.

Блискучі перемоги на світових чемпіонатах та олімпійських іграх здобували і наші уславлені метальники молота - олімпійські чемпіони Анатолій Бондарчук, а згодом його учень Юрій Сєдих.

Анато́лій Па́влович Бондарчу́к (нар. 31 травня 1940, Старокостянтинів) - український легкоатлет, олімпійський чемпіон і один з найкращих тренерів у світі з метання молота.
Ю́рій Гео́ргійович Сєди́х (*11 травня, 1955) - український радянський легкоатлет, метальник молота, дворазовий олімпійський чемпіон, рекордсмен світу.

Триразовим Олімпійським чемпіоном (1972, 1976, 1980 рр.) став київський яхтсмен Валентин Манкін, якого справедливо називають "легендою парусного спорту".

Валенти́н Григо́рович Ма́нкін (* 19 серпня 1938, Білокоровичі, Олевський район, Житомирська область, УРСР - 1 червня 2014, Віареджіо, Італія) - український яхтсмен, триразовий олімпійський чемпіон у складі команди СРСР.

До літопису спортивної слави міста внесені також імена наших "золотих олімпійців" метальника списа Віктора Цибуленка, п'ятиборця Івана Дерюгіна, борців Івана Богдана та Олександра Колчинського, братів Сергія та Анатолія Білоглазових, біатлоніста Івана Бякова, плавців Сергія Фесенка та Олександра Сидоренка, волейболістів Володимира Іванова, баскетболістів Сергія Коваленка, Анатолія Поливоди, Олександра Волкова та багатьох інших.

Чемпіон Олімпійських ігор в Сеулі (1988 р.), гравець київського "Будівельника" Олександр Волков брав участь у першості НБА.

Далеко за межами України відомі сьогодні імена наших уславлених боксерів – братів Віталія і Володимира Кличків, "золотої рибки" України Яни Клочкової. Їх спортивні здобутки є прикладом для нашої молоді і найкращою візитною карткою українського спорту в світі.

Цікаво знати, що брати Клички успішно підкоряють не лише спортивні, але й наукові вершини.

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року — 14-й чемпіонат Європи, фінальна частина якого відбулася в Україні та Польщі з 8 червня по 1 липня 2012 року. Чемпіонат Європи з футболу 2012 став першим подібним турніром, проведеним в країнах Східної Європи.

Володи́мир Володи́мирович Кличко́ (нар. 25 березня 1976, Семипалатинськ, нині Семей) - український професійний боксер. Олімпійський чемпіон з боксу у надважкій ваговій категорії (1996 рік). Чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (2000-2003 роки, 2008-2015 роки), IBF (2006-2015 роки), IBO (2006-2015 роки), The Ring (2009-2015 роки), WBA (2011-2015 роки).
Східна Європа Східна Європа - політичний та історико-географічний регіон Європи.
У фіналі чемпіонату на НСК «Олімпійському» в Києві збірна Іспанії захистила титул чемпіонів Європи й удруге поспіль завоювала Кубок Анрі Делоне, перемігши з рахунком 4:0 збірну Італії.
Кубок Анрі Делоне (фр. Coupe Henri Delaunay) - футбольний трофей, що вручається переможцям Чемпіонату Європи з футболу з 1960 року.

У турнірі взяли участь 16 збірних команд країн Європи.

Європа є однією з частин світу, що обіймає частину материка Євразія. Площа Європи становить понад 10,5 млн км², населення - близько 730 млн осіб.
Польща та Україна кваліфікувалися до фінальної частини чемпіонату автоматично на правах господарів турніру. Ще 14 команд здобули право виступати у фінальній частині в кваліфікаційному раунді, що відбувався з 11 серпня 2010 до 15 листопада 2011 року. Для збірної України домашнє Євро-2012 стало першим в її історії.

Матчі чемпіонату проходили на восьми стадіонах: чотирьох у Польщі та чотирьох в Україні. Відкриття чемпіонату відбулося 8 червня на Національному стадіоні у Варшаві, де в першому матчі зіграли збірні Польщі та Греції. Фінальний матч пройшов 1 липня на НСК «Олімпійському» в Києві.

ХХХ літні Олімпійські ігри в Лондоні принесли Україні 20 медалей –6 золотих, 5 срібних, 9 бронзових і 14-е місце в загальнокомандному медальному заліку.
Додаток 2
Дидактичні матеріали до першого уроку

Правила здоров'я


 • Чисть зуби вранці і ввечері.

 • Мий руки перед їдою, після будь-якого забруднення, обов’язково після туалету.

 • Коротко обстригай нігті.

 • Мий фрукти перед їдою.

 • Носи чистий, охайний, легкий влітку, теплий взимку одяг.

 • Кожен день по розпорядку ти роби фізкультзарядку.

Якщо пахне газ в квартирі –

Телефонуйте 104,

- А як враз вогонь і дим -

Телефонуйте 101!

- Хуліган у двері стука,

- Чи один, чи, може, й два?

То дзвони мерщій 102!

Як прийде у дім ангіна,

Грип, вітрянка, скарлатина,

До «швидкої» подзвони,

Набирай скоріш 103!


Без здоров'я немає щастя. 

Веселий сміх - це здоров'я. 

Доки здоров'я служить, то людина не тужить. 

Було б здоров'я, а все інше наживемо. 

Бережи одежу знова, а здоров'я змолоду. 

Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.  

Весела думка - половина здоров'я. 

Глянь на вигляд і про здоров'я не питай. 

Здоровий злидар щасливіший від хворого багача. 

Здоровому все на здоров'я йде, 

Здоров'я більше варте, як багатство. 

Здоров'я за гроші не купиш. 

Здоров'я - найдорожчий скарб. 

Іржа залізо їсть, а чоловіка - хвороба. 

Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють. 

Сміх краще лікує, ніж усі ліки. 

Здоров'я - всьому голова. 

У кого що болить, той про те й гомонить. 

Хворому і мед гіркий. 

Часник сім хвороб лікує. Гімн здоровю
Дорожчого від здоров’я нічого немає.
Хай дорослі й малята про це пам’ятають.
Хай здоров’я бережуть
на роботі, в школі, вдома, ввечері та вранці.

Фізкультура й чистота – здоров’ю порука.


У здоров’ї – наше щастя, у нездоров’ї – мука.
Інформація для батьків
Правильне харчування – запорука збереження здоров’я першокласника

 • Уранці, перед тим, як іти до школи, дитина обов’язково повинна поснідати.

 • На сніданок можна запропонувати дитині кашу, м'ясо, рибу, яйце, сир, бутерброд, чай.

 • Фахівці вважають, що в дитини 6 – 7 років має бути чотириразове харчування – сніданок, обід, полуденок і вечеря..  Інтервали між прийомами їжі – не більше 3 – 4 годин.

 • Бажано, щоб харчування відбувалося в один і той же час, аби ферменти, які виробляються в організмі, працювали над перетравленням їжі. Різниця в півгодини не є суттєвою.

 • Щоб зберегти здоров'я першокласника, необхідно включати в його раціон „правильні” продукти: супи, каші, овочі, фрукти, кисло-молочні продукти.

 • М’ясні продукти мають бути натуральними – відварений шматочок м’яса, підсмажена в клярі риба.

 • Овочі дитині слід давати переважно в тушкованому вигляді, а не в смаженому (так зберігається більше вітамінів).

 • Скажіть – „ні!” напівфабрикатам – ковбасам, продуктам швидкого приготування. До цього переліку можете додати чіпси, сухарики, газовані напої. Це не їжа для дитини, і батьки повинні про це пам’ятати.
Скачати 102.7 Kb.

 • ПРОВЕДЕННЯ ПЕРШОГО УРОКУ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ У 2012/2013 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ