Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок комбінований. Обладнання : комп’ютер, презентація до уроку, підручник

Скачати 47.81 Kb.

Урок комбінований. Обладнання : комп’ютер, презентація до уроку, підручник
Скачати 47.81 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір47.81 Kb.
ТипУрок

Урок 5

Види сучасних персональних комп’ютерів (стаціонарні, портативні, планшети, комунікатори).

Мета. Допомогти учням засвоїти види сучасних комп’ютерів; розвивати пізнавальні інтереси, навики роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю, уміння конспектувати; виховувати інформаційну культуру учнів, що вчаться, уважність, акуратність, дисциплінованість, посидючість.

Тип уроку. Урок комбінований.

Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, підручник.

Програмне забезпечення: тренажер миші для складання малюнків «сходинки до інформатики.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Аналіз контрольної роботи.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 1. Які операції з даними можна виконувати , використовуючи мобільний телефон?
  Мобільний телефон Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.


 2. Чому персональний комп’ютер називають персональним?

 3. Які види комп’єютерів ви знаєте?


IV. Вивчення нового матеріалу.

Перш за все розглянемо, який це комп’ютер персональний. • Персональний комп'ютер (ПК)– це стаціонарний комп'ютер, призначений для обслуговування однієї людини.

Сучасні персональні комп'ютери дуже різні. У магазинах, в установах, школах ви частіше побачите стаціонарний комп'ютер,, як у нашому класі. Люди, які постійно подорожують, вимушені працювати в автомобілях, у літаках, у поїздах, на вокзалах, і тому вони використовують портативні або мобільні персональні комп’ютери.

А для людини, яка хоче поєднати можливості мобільного і персонального комп’ютера дуже зручним буде комунікатор (смартфон).

Мета сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з комп’ютером та його видами.

Нині існує величезна кількість модифікацій комп’ютерів, які відрізняються розміром, швидкістю опрацювання інформації, призначенням тощо.Навіть серед стаціонарних персональних комп'ютерів виділяють щонайменше три види:

  1. Офісний персональний компютер, призначений для опрацювання та зберігання в першу чергу текстових і числових даних. У них неви­сокі вимоги до швидкості опрацювання даних, головне - надійність у роботі.

  2. Домашній персональний компютер, призначений для особистих потреб користувачів. Складовими таких комп'ютерів, як правило,є ще й пристрій від-творення звуку, пристрої для підключения до телевізора, домашнього кінотеатру, програвача тощо, до інтернету.
   Домашній кінотеатр - набір електронних компонентів і архітектурно-будівельних рішень для створення оптимальних умов для перегляду кінофільмів, спортивних змагань, телепостановок у себе вдома. Основна ідея домашнього кінотеатру - максимально досягти при перегляді «ефекту присутності» в кадрі.
   Ці комп'ютери використовуються не тільки для розв'язування задач, а й для відтворення музики, відеофільмів, створення комп'ютерних фотоальбомів тощо. Такі комп'ютери повинні мати більшу, порівняно з офісними, швидкодію, пристрої, що забезпечують якісне відтворення звуку та відео. розширені можливості роботи зі зм!нними носіями (оптичними дисками різних типів, флеш-пам'яттю).

  3. Ігровий персональний компютер, призначений для комп’ютерних ігор. Такі комп'ютери можуть мати додаткові пристрої введения та виведення даних: джойстик, руль і педалі для комп'ютерних автоперегонів. Вони мають найбільшу швидкість опрацювання даних.

 • Портативний комп’ютер — невеликий за розмірами комп’ютер, який дозволяє користувачеві працювати поза стаціонарним офісом.

Портативні комп’ютери є кількох видів. За розмірами і призначенням їх поділяють на:

  1. Ноутбук — портативний комп’ютер із рідкокристалевим дисплеєм та живленням від батарейок, який під час роботи можна розміщати на колінах. Вони забезпечують роботу без підключення до електричної мережі протягом 1-4 годин.
   Електрична мережа Електрична мережа (мережа живлення, електромережа) - взаємозв'язана мережа, призначена для постачання та розподілу електричної енергії від постачальників до кінцевих споживачів. Вона складається з генеруючих станцій, високовольтних ліній електропередач та розподільчих ліній, які доставляють енергію до розподільчих пристроїв підстанцій, ввідних пристроїв, ввідно-розподільчих пристроїв, та головних розподільчих щитів.
   У ноутбуках системний блок відсутній іпристрої збереження та опрацювання даних розміщено в корпусі ноутбука під клавіатурою.
   Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.
   Роль мищі в ноутбуках виконує інший пристрійтачпед.

  2. Нетбук (маленький ноутбук) — портативний комп’ютер, конструктивно виконаний у формі «книжки» і приблизно таких самих розмірів та живленням від батарейок. Нетбуки, як правило, не мають високої швидкодії та не призначеш для зберігання великої кількості даних. Однак, завдяки малим розмірам і малій масі (приблизно один кілограм), значній тривалості роботи без підключення до електричної мережі (до 6 годин) вони широко використовуються користувачами, діяльяльність яких пов’язана з постійною зміною місця.

  3. Планшетний компютер – нетбуки, що мають особливу конструкцію дисплея, яка дозволяє повертатися у двох площинах та сенсорний екран, який реагує на натискання пальцем або пером. Для введения даних у них використовується не клавіатура і миша, а чутлива до дотиків поверхня екрана. Планшетні комп'ютери здебільшого використовуються для перегля­ду відеофільмів, прослуховування аудіозаписів, читання електронних книжок, а також для роботи в інтернеті.

 • Комунікатормобільний телефон, що має можливість працювати як нетбук.
  Сенсорний екран Сенсорний екран або тачскрін (англ. Touchscreen) - пристрій для введення інформації, що є екраном, який реагує на дотики до нього.
  Мобільна телефонія (англ. mobile telephony) - Впровадження переносних телефонних пристроїв у сучасний побут. Дослідження вказують, що мобільна телефонія суттєво впливає на зміни у способі життя і мисленні сучасних людей.


Комунікатори та смартфони призначено для забезпечення мобільного зв'язку, а також для виконання операцій опрацювання, передавання і зберігання даних: введения та пере-

силання текстів, робота в Інтернеті, опрацювання фотографій, ведення ділового щоденника, перегляд відео, читання електронних книжок тощо. Сучасні комунікатори (смартфони) значно менші від планшетних комп’ютерів і за розмірами близькі до мобільних телефонів, про за призначенням та операціями не відрізняються від планшетних.Підсумовуючи розглянуте, можемо скласти відповідну схему: (ст.. 41 підручника.)
Фізкультхвилинка.
V. Робота на компютері. Робота з тренажером миші «Склади малюнок».

Підсумок уроку.

 1. Які ви знаєте види персональних комп’ютерів?

 2. На які види поділяються стаціонарні комп’ютери?

 3. На які види поділяються портативні комп’ютери?

 4. Які операції можна виконувати з використанням комунікатора?


Домашнє завдання. Опрацювати п.2.2., ст..35-41. завдання 6,8, ст..41.


Скачати 47.81 Kb.

 • Тип уроку .
 • Хід уроку І. Організаційний етап. ІІ. Аналіз контрольної роботи. ІІІ. Актуалізація опорних знань.
 • IV. Вивчення нового матеріалу.
 • Домашній персональний комп ’ ютер
 • Ігровий персональний комп ’ ютер
 • Планшетний комп ’ ютер
 • Комунікатор – мобільний телефон