Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Урок математики у 4 класі «Вступ у вузи»

Скачати 48.04 Kb.

Урок математики у 4 класі «Вступ у вузи»




Скачати 48.04 Kb.
Дата конвертації13.06.2017
Розмір48.04 Kb.
ТипУрок

Урок математики

у 4 класі

«Вступ у ВУЗи»

Вчитель початкових класів

Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

Хмельницької області



Панчук Тетяна Євгенівна

Бути сильним – добре,

Бути розумним - краще удвічі!

Тема. Обчислення площі прямокутної ділянки.

Мета: закріпити вміння і навички розв’язувати задачі на обчислення площі прямокутної ділянки; розв’язувати прості та складні задачі; ознайомити учнів з навчальними закладами та професіями, розвивати профорієнтацію, виховувати наполегливість, старанність, впевненість у собі.
Впе́вненість, певність, самовпевненість - стан розуму (духовний стан), в якому він дає міцну згоду судженню без остраху можливості помилки; стан буття без сумніву, свобода від сумніву. Відсутність цього страху є негативним фактором впевненості; свідомо зрозумілі причини для твердої згоди є позитивним фактором.
Старанність (лат. industria; англ. diligence) - моральна якість та чеснота. Старанність це завзята та уважна природа дій та праці людини. Рішуча робоча етика. Правильне розпорядження часом; моніторування власних дій пильнуючи проти лінивства.
Прямоку́тник - це чотирикутник, усі кути якого прямі. Протилежні сторони прямокутника рівні. Є окремим випадком паралелограма.
Профе́сія (фах) - відокремлений («окреслений») у рамках суспільного поділу праці комплекс дій та відповідних знань, що вимагає відповідної освіти.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.


Обладнання: плакати з назвами навчальних закладів, «залікові» книжки, завдання на усні обчислення.
У́сні обчи́слення - математичні обчислення, що виконуються людиною без застосування допоміжних приладів, таких як калькулятор, комп'ютер, ручка та папір тощо.


Хід уроку

І. Організація класу

Я усміхаюсь сонечку:

«Здраствуй, золоте!»

Я усміхаюсь квіточці,

Хай вона цвіте!

Я усміхаюсь друзям,

зичу їм тепла!

Гостям усміхаюся,

Зичу їм добра!

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

Девізом до нашого уроку будуть такі слова: «Бути сильним – добре,

Бути розумним - краще удвічі!

  • Як ви думаєте, чому?

  • Прочитаймо разом!

  • Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати тему «Площа», вміння обчислювати приклади, задачі. Я впевнена, що урок буде цікавим та динамічним.

  • Чого ви очікуєте від уроку? (відповіді учнів)

  • За всі роки навчання до нас у гості приходило дуже багато гостей та казкових героїв – і Буратіно, і Білосніжка, і Веснянка, і Кіт у чоботях…Усіх і не пригадати.

  • Проте ви підросли, стали дорослими, скоро закінчення 4 класу, школи І ступеня. Швидко промайне час і ви закінчите і старшу школу. Перед вами постане вибір: що далі? Ким я хочу бути? Куди вступити? У який навчальний заклад?
    Доро́слий - людина, яка досягла певного віку, та у відношенні до якої є підстави вважати, що вона має тілесну та ментальну зрілість. Доросла особа має ті необхідні знання та вміння, які дозволяють їй приймати рішення, важливі на її життєвому шляху.
    Ко́ле́дж або коле́ж (англ. college, фр. collège) - вищий (в Англії та США) або середній (у Франції, Бельгії, Швейцарії та Канаді) навчальний заклад. У XIX столітті слово перекладалося з англійської як Колегія або Колегіум і у цьому широкому змісті може означати групу людей, які живуть за своїми внутрішніми правилами.


  • Ким ви мрієте стати – багато разів ви мені уже розповідали. Це дуже добре, що у кожного з вас є мета, напрямок.

  • Отож, сьогодні я пропоную вам уявити майбутнє, що пройшли роки і ви вступаєте до університету, чи інституту, чи академії. Щоб туди потрапити, потрібно скласти вступні іспити. Готові?

  1. Актуалізація опорних знань

РОМБ КОЛО КУБ ТРИКУТНИК

  • Чому?

  • Які геометричні тіла ви знаєте?

  • Яка найменша одиниця вимірювання маси?
    Одини́ця вимі́рювання (англ. measuring unit, unit of measure) - певний умовний розмір фізичної величини, прийнятий для кількісного відображення однорідних з нею величин.


  • Скільки секунд у 5 хвилинах?

  • Яким знаком позначають дію додавання?
    Додавання - бінарна арифметична операція, суть якої полягає в об'єднанні математичних об'єктів.


  • Компоненти дії множення?

  • Як знайти третину від числа?

  • Периметр квадрата 24 см, яка довжина однієї сторони?

  • На яблуні 50 яблук, на вербі удвоє менше. Скільки всього яблук?



  • Молодці! Щоб оцінювати ваші знання, у вас на партах лежать залікові книжки. Оцінки за відповіді ви будете виставляти самостійно. За кожну правильну відповідь ви ставите знак в залікову книжку ( виставлення оцінок).



  • Ось у нас є перші студенти Хмельницького національного університету, в якому можна отримати безліч цікавих професій.
    Хмельницький національний університет Хмельницький національний університет - вищий навчальний заклад України у місті Хмельницькому.
    (на дошку вивішується плакат чи назва ВУЗу)



  1. Усні обчислення

  • Наступний вищий заклад, до якого ми завітаємо, - це Київський університет міжнародних відносин.
    Міжнародні відносини Міжнаро́дні відно́сини - система міждержавних взаємодій, суб’єктами яких є держави і міждержавні та неурядові організації, приватні особи. Наука про міжнародні відносини є комплексною та міждисциплінарною.
    Одним із основних напрямків цього закладу – це вміння спілкуватися, працювати в колективі, вміти швидко приймати рішення тощо.
    Колекти́в - cукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами, метою, проектом. Група людей, зв'язаних спільною працею в одній організації, установі, на підприємстві тощо. За видом діяльності розрізняють трудові, навчальні, військові, спортивні, художньої самодіяльності та інші колективи.
    Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
    Отож, наше наступне завдання – практичне.
    Практика (грец. πράξις «діяльність») - доцільна і цілеспрямована діяльність, яку суб'єкт здійснює для досягнення певної мети. Практика має суспільно-історичний характер і залежить від рівня розвитку суспільства, його структури.


  • Перший і третій ряд грають в «Естафету», а другий виконує вправу «Карусель» (вчитель роздає завдання і координує виконання)

  • Перевірка роботи

  • Виставлення оцінок.

  1. Хвилина чистопису



  • Що прописано у зразку? (8дм)

  • Це одиниці вимірювання …

  • Переведіть у см

  • Що станеться з числом, якщо зліва поставимо 1? Справа 1?

  1. Перевірка домашнього завдання

  • Наступний навчальний заклад, до якого ми завітаємо – це Тернопільський інститут бізнесу та права. На уроках фінансової грамотності ми дізнались, що важливим фактором та рушієм бізнесу, торгівлі, економічних відносин є реклама (словникова робота).
    Економічні відносини - відносини, що об'єктивно складаються між людьми, що беруть участь у суспільному виробництві, щодо виробництва, розподілу, обміну і споживанню засобів
    Латинською це означає «вигукую», «кличу» - поширення відомостей про товар.

  • Наш товар – це площа. Крім обчислення задачі, ви отримали додаткове творче завдання скласти рекламу.

  • Отже, «Вільний мікрофон» - хто просить слова?

  • Слухання реклами.

  • Підсумок вчителя

  • Виставлення оцінок.

ІІІ. Розвиток математичних знань

  1. Робота над задачею

  • Подорожуємо далі. Завітаємо до Харківського інституту транспорту. У ньому готують механіків, економістів, будівельників транспорту і транспортних шляхів.
    Механіка (від грец. Μηχανική, mechane - знаряддя, споруда, мистецтво побудови машин) - в загальному розумінні наука про механічний рух та рівновагу тіл і взаємодію, що виникає при цьому між тілами. Належить до природничих наук.
    Еконо́міка або економічні науки (від дав.-гр. οἶκος, oíkos - «дім» та дав.-гр. νόμος - «закон») - комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме - про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг.
    Залізниця – є поширеним видом транспорту.

  • Погляньте на малюнок. Наше завдання визначити площу бокової сторони вагона. Що для цього потрібно знати?

  • Ось маємо такі дані.

Довжина – 42 м

Ширина - ? у 6 разів менша

  • Як ще можна назвати короткий запис задачі? (алгоритм)

  • Що означає слово «алгоритм»? (послідовне виконання дій)

  • Самостійне обчислення задачі.

  • Перевірка

  • Виставлення оцінок

  1. Робота в групах

  • Далі ми з вами рушаємо в Сумський будівельний університет, де можна отримати професії будівельників, архітекторів (словникова робота).

  • Кожна група має свій набір геометричних фігур.
    Архітектор (грец. arkhitektōn: apxi + tektōn - будівник) - фахівець, який за допомогою матеріально-технічних ресурсів створює проект організації простору. Професія охоплює організацію всіх рівнів просторового середовища: від малих форм до великих територіальних систем.
    Геометрія Геоме́трія (від дав.-гр. γη - Земля і μετρέω - вимірюю; землеміряння) - розділ математики, наука про просторові форми, відносини і їхні узагальнення.
    Складіть фігури так, щоб вийшов фасад будинку. Обчисліть площу вашої архітектурної споруди.

  • Перевірка.

  • Обговорення.

  • Виставлення оцінок.

  1. Фізкультхфилинка

  • У хвилину відпочинку ми з вами завітаємо до Вінницького медичного університету, в якому здобувають знання, вміння, навички лікарі різних професій.
    Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.


  • Ми повторимо будову черепа, разом з тим відпочинемо.

(діти показують рухами і вказують на кістки)

Лобова


Тім’яна

Потилична

Скронева

Вилична


Носова

Верхньощелепна



Нижньощелепна

  • Зробіть кругові оберти головою вправо, вліво. Які кістки приймають участь в обертах голови? (шийні хребці)

  1. Самостійна робота

Подорожуємо далі. Наступний заклад – Волинський інститут новітніх технологій. В ньому студенти отримують кваліфіковані знання, оволодівають інформаційно –комп’ютерними технологіями.

  • Користуючись алгоритмом, самостійно виконайте завдання у підручнику.
    Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
    Підру́чник (калька з пол. podręcznik) - книжка, у якій системно викладено інформацію з певної галузі знань і яку використовують в системі освіти на різних рівнях, а також для самостійного навчання. Різновид навчального видання.
    Алгори́тм (латинізов. Algorithmi за араб. ім'ям узб. математика аль-Хорезмі) - набір інструкцій, які описують порядок дій виконавця, щоб досягти результату розв'язання задачі за скінченну кількість дій; система правил виконання дискретного процесу, яка досягає поставленої мети за скінченний час.


  • Взаємоперевірка.

  • Виставлення оцінок

ІV. Рефлексія

  • Підбиття балів, виставлення оцінок. Бесіда про ВУЗ, який зацікавив кожного учня.

Вправа « Я обов’язково стану …, тому що …»


Скачати 48.04 Kb.

  • Бути сильним – добре, Бути розумним - краще удвічі! Тема. Обчислення площі прямокутної
  • Обладнання: плакати з назвами навчальних закладів, «залікові» книжки, завдання на усні обчислення
  • Хід уроку І. Організація класу Я усміхаюсь сонечку: «Здраствуй, золоте!» Я усміхаюсь квіточці
  • ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань. Повідомлення теми і мети уроку. Девізом до нашого уроку будуть такі слова: «Бути сильним – добре
  • Бути розумним - краще удвічі!
  • Проте ви підросли, стали дорослими
  • Ким ви мрієте стати – багато разів ви мені уже розповідали. Це дуже добре, що у кожного з вас є мета, напрямок.
  • Актуалізація опорних знань
  • РОМБ КОЛО КУБ ТРИКУТНИК Чому Які геометричні тіла ви знаєте Яка найменша одиниця вимірювання
  • Хмельницького національного університету
  • Усні обчислення Наступний вищий заклад, до якого ми завітаємо, - це Київський університет міжнародних відносин
  • Перевірка домашнього завдання
  • ІІІ. Розвиток математичних знань Робота над задачею
  • Довжина – 42 м Ширина - у 6 разів менша
  • Робота в групах Далі ми з вами рушаємо в Сумський будівельний університет, де можна отримати професії будівельників, архітекторів
  • Фізкультхфилинка У хвилину відпочинку
  • І V . Рефлексія