Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок семінар. 11 клас Братошевська Світлана Вікторівна, вчитель фізики Миколаївської зош І- ііі ступенів №29

Скачати 156.54 Kb.

Урок семінар. 11 клас Братошевська Світлана Вікторівна, вчитель фізики Миколаївської зош І- ііі ступенів №29
Скачати 156.54 Kb.
Дата конвертації19.03.2017
Розмір156.54 Kb.
ТипУрок

Розвиток засобів зв’язку.

Інтегрований урок – семінар. 11 клас

Братошевська Світлана Вікторівна,

вчитель фізики Миколаївської ЗОШ І- ІІІ ступенів №29,

Миколаївської міської ради Миколаївської області,

спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

Ефективність навчання залежить від різноманітності чуттєвого сприйняття навчального матеріалу – зауважує у своїй монографії « Оптимізація навчально –виховного процесу» Юрій Костянтинович Бабанський.

Відчуття́ - психофізичний пізнавальний процес, який полягає у відображенні окремих властивостей, предметів та явищ оточуючого світу.

Микола́ївська о́бласть - область в Україні. Утворена 22 вересня 1937 року. Розташована на півдні країни в межах Причорноморської низовини в басейні нижньої течії ріки Південний Буг. На заході межує з Одеською, на півночі з Кіровоградською, на сході та північному сході з Дніпропетровською та на південному сході з Херсонською областями.

Запитання було одне: від чого ви найбільше стомлюєтеся на уроці?

10% відповіли: « Від перевантаження».

22% - « Від недовантаження».

А 60 % сказали: « Від того, що на уроці нецікаво!»

Василь Олексадрович Сухомлинський учив своїх учителів: « Урок повинен викликати емоціональні почуття. Це допомагає виховувати на уроках стійке, постійне бажання навчатись».[1]

Мета :систематизація знань учнів про сучасні засоби зв’язку ; формування уявлень про розвиток засобів зв’язку на Україні, у Миколаївській області; виховання почуття гордості за свою країну, вчених, які зробили помітний внесок у розвиток засобів зв’язку.

Обладнання: таблиці « Електромагнітні хвилі», « Винайдення радіо», установка для демонстрації властивостей електромагнітних хвиль, модель радіо детекторного радіоприймача, модель телеграфа, відеофільм « Вплив електромагнітних випромінювань», аркуш оцінки проведеного семінарського заняття, чарівна скринька, презентація.

Тип уроку. Урок узагальнення знань.

Форма проведення . Семінарське заняття.

Електромагні́тна хви́ля - процес розповсюдження електромагнітної взаємодії в просторі у вигляді змінних зв'язаних між собою електричного та магнітного полів. Прикладами електромагнітних хвиль є світло, радіохвилі, рентгенівські промені, гамма-промені.

Семіна́рське заня́ття - форма навчального заняття, при якій викладач організовує дискусію навколо попередньо визначених тем, до котрих студенти готують тези виступів на підставі індивідуально виконаних завдань (рефератів).План семінару 1. Вступне слово вчителя.

 2. Повідомлення учнів різних груп.

 3. Підсумок уроку.

Поради щодо організації проведення уроку - семінару

План семінару зі списком рекомендованої літератури вивішується в кабінеті фізики за два тижні до проведення. Для оформлення кабінету до проведення семінару бажано мати портрети Б.Грабовського з датами народження і смерті ( 8.06.1901 – 13.01.1966), В.Попова, М.Піскунова; таблиці « Електромагнітні хвилі», « Винайдення радіо», установка для демонстрації властивостей електромагнітних хвиль, модель радіо детекторного радіоприймача, модель телеграфа, відеофільм « Вплив електромагнітних випромінювань», а також плакати з цікавими висловлюваннями, фактами, подіями тощо.

Електромагн́ітне випром́інювання (англ. electromagnetic radiation) - взаємопов'язані коливання електричного (Е) i магнітного (B) полів, що утворюють електромагнітне поле а також, процес утворення вільного електро-магнітного поля при нерівномірному русі та взаємодії електричних зарядів.

Під час підготовки повідомлень учням було рекомендовано використовувати насамперед таку літературу:


 1. Енциклопедичний словник юного техніка

 2. Мощанський В.Н., Савелова Є.В. « Історія фізики в середній школі»

 3. Шаромова В.Р. Українські фізики у світовій науці. – Львів: ВНТЛ, 1999.

 4. Матеріали місцевих газет « Південна правда» , « Вечірний Миколаїв», « Рідне Прибужжя».

Клас поділено заздалегідь на групи:

1 група – « Опитування про 10 цінних відкриттів у науці»

2група – « Біографи»

3 група – «Інженери зв’язку»

4 група – « Історик и – краєзнавці»

5 група – « Дослідники впливу електромагнітного випромінювання»Хід уроку

І Організаційний момент, повідомлення теми, мети семінарського заняття.

Позитивне налаштування

Вправа "Три настрої"

Використовується ігровий персонаж. На трьох склянках води демонструється його настрій:

а) почуває себе добре, він усім задоволений і всіх любить. У цей час настрій схожий на чисту воду (показує першу склянку з чистою водою);

б) коли в його голову приходять чудові ідеї, то думки стають схожими на салют: вони сяють і переливаються, як вода в іншій склянці (кидає в другу склянку блискітки й паличкою їх розмішує);

в) його думки сумні та неприємні. Тоді його думки схожі на брудну воду (кидає шматочок глини в третю склянку).

(Після демонстрації вчитель ставить питання)


 1. Чи був у вас такий стан, як у персонажа? Коли?

 2. Як ви виходили з нього?

 3. Що потрібно робити, щоб це минуло?

Відкривається "секрет-правило", що допомагає виправити поганий настрій: подумай про хороше, й буде добре!

ІІ. Очікування від уроку

Вправа "Чарівна скринька"

 • Що ви очікуєте від нашого уроку? Запишіть свої очікування на стікерах і покладіть до скриньки. В кінці уроку ми з’ясуємо чи справдились вони.
ІІІ. Зміст окремих повідомлень учнів.

1група працювала над опитуванням учнів 5- 11 класів ЗОШ №29 з питання про складання списку самих значущих відкриттів, зроблених протягом всієї її історії. Учні – респонденти розташували список відкриттів у наступній послідовності. Давайте зробимо коротку екскурсію в минуле і подивимося на десять головних винаходів, що змінили світ.

1.Писемність

З незапам'ятних часів людство шукало способи передачі інформації. Первісні люди використовували підручний матеріал: певним чином складали гілки, передавали сигнали за допомогою диму багать тощо. Але прорив у розвитку людства став можливий тільки з появою букв близько 4 тисяч років до н.е.

2.Книгодрукування

Наскільки книгодрукування відповідало насущним потребам людства, показали вже перші роки після винаходу Гутенберга в середині XV століття. Поява книг сприяло більш легкої передачі інформації. Це запалило зелене світло епохи Відродження.

Пе́рвісне суспі́льство - тривалий період в історії людства: від початкового етапу становлення людини та суспільства і до виникнення перших цивілізацій. Період в історії людства до винаходу писемності, після чого з'являється можливість історичних досліджень.

Відро́дження, або Ренеса́нс (фр. Renaissance - «Відродження») - культурно-філософський рух кінця Середньовіччя - початку Нового часу, що ґрунтувався на ідеалах гуманізму та орієнтувався на спадщину античності.3.Телеграф

Аж до середини XIX століття про події і події в інших країнах люди дізнавалися з запізненням на цілі тижні, а іноді й на місяці. Єдиним засобом передачі інформації на великі відстані була пароплавна пошта. Тим часом, потреби у швидкій передачі інформації наростали. Тому винахід телеграфу було кращим відкриттям того часу. У 1832 році під час своєї подорожі до Америки Морзе створив модель телеграфу і знамениту азбуку.

4.Телефон

В кінці XIX століття людство продовжувало шукати нові способи зближення. Треба був більш досконалий, ніж телеграф, засіб, який був би доступний усім. І після кількох років напруженої праці перший телефон Белла "заговорив". 10 березня 1876 його помічник Ватсон чітко почув на приймальні станції слова Белла: "Містер Ватсон, будь ласка, прийдіть сюди, мені потрібно з вами поговорити". Белл запатентував свій винахід, і в серпні того ж 1876 року в користуванні знаходилося вже близько 800 телефонів. Попит на них, звичайно, швидко виріс.

5.Фотографія і кіно

Не менш важливою знахідкою для цивілізації представлялася передача зображення. У 1826 р. Жозеф Ньєпс з допомогою камери-обскури отримав на металевій платівці вид з вікна своєї майстерні. А в 1837 р.

Жозеф Нісефор Ньєпс (фр. Joseph Nicéphore Niépce; 7 березня 1765, Шалон-сюр-Сон - 5 липня 1833) - французький винахідник, найбільш відомий як винахідник фотографії.

Луї-Жак Манде Дагер вперше отримав знімок з порівняно високою якістю зображення.У 1891 році невтомний винахідник Том Едісон винайшов кінетоскоп - апарат для демонстрації послідовних фотографій з ефектом руху. Цей винахід надихнуло братів Люм'єр на створення кіно. І в грудні 1895 року, в Парижі на бульварі Капуцинів відбувся перший кіносеанс.

Бульвар Капуцинок (фр. Boulevard des Capucines) - бульвар у II-му окрузі Парижа, названий так на честь жіночого монастиря капуцинок.

Глядачі стали свідками чуда - на білому екрані змінювали один одного реальні рухомі картинки. На маси ці картинки зробили величезний емоційний вплив.

6.Радіо


Думка винахідників не зупинилася на передачі інформації по проводах. А. С. Попов шукав новий спосіб зближення між людьми і знайшов його. У 1895р. він продемонстрував апарат бездротової телеграфії. І вже в 1899 р. італійський винахідник Марконі здійснив передачу радіосигналів через Ла-Манш, а в 1901 р. - через Атлантику. У 1904 р. англійський вчений Дж. Е.Флемінг удосконалив радіотелеграфний приймач, а в 1913 р. німець А. Мейснер створив перший радіотелефонний передавач.

7.Телебачення

Одним із самих чудових винаходів XX століття є телебачення. Як і інші складні технічні рішення, телебачення з'явилося і розвинулося завдяки зусиллям багатьох винахідників.У 1911 р. професор Петербурзького Технологічного університету Б. Розінг вперше в світі продемонстрував зображення на скляному екрані електронно-променевої трубки.

Електро́нно-промене́ва тру́бка, кінескоп - електронний прилад, який має форму трубки, видовженої (часто з конічним розширенням) в напрямку осі електронного променя, що формується в ЕПТ. ЕПТ складається з електронно-оптичної системи, відхиляючої системи і флуоресцентного екрана або мішені.

У 1928 року винахідник Борис Грабовський знайшов спосіб передачі рухомого зображення на відстань. А в 1929 році в США Володимир Зворикін розробив високо вакуумну приймальню електронно-променеву трубку, названу їм кінескопом. Надалі вона і її модифікації використовувалися у всіх телевізорах.

8. ЕОМ і персональний комп'ютер

Поява комп'ютера підвело смисловий підсумок всім винаходам останнього століття. Він став основним засобом обробки і зберігання інформації, з можливістю її передачі на будь-які відстані. Але головне - саме комп'ютер надзвичайно розширив наші можливості для творчості.

9.Мобільний телефон

У квітні 1973 року головний інженер компанії "Моторола" Мартін Купер, зателефонувавши з першого мобільного телефону, втілив мрію людства про моментальний зв'язок без проводів.

Зберігання інформації - 1. Забезпечення належного стану інформації та її матеріальних носіїв. 2. Комплекс заходів, спрямований на забезпечення збереження повноти і цілісності сформованих даних про певну інформацію, створення і підтримання належних умов для їх використання, а також запобігання несанкціонованому доступу, поширенню і використанню.

Мартін Купер (англ. Martin Cooper, нар. 26 грудня 1928, Чикаго, Іллінойс, США) - американський інженер та фізик, член Національної інженерної академії США, здійснив перший дзвінок по мобільному телефону.

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Однак на комерційну основу виробництво стільникових телефонів було поставлено тільки в 1983 р. З тих пір їх поширення пішло швидкими темпами. І сьогодні в світі експлуатується вже 3,3 млрд. стільникових телефонів. Це означає, що такі телефони є практично у половини населення планети.

10.Інтернет

Десятий винахід, що змінив світ, був найреволюційнішим. У 1989 році Бернерс-Лі запропонував фантастичний проект взаємозв'язку, нині відомий як Всесвітня павутина, що об'єднала сьогодні вже чверть населення світу (або 1,4 млрд.

Всесві́тня мережа (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) - найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.

осіб).Чому ж інтернет став епохальним винаходом? Інтернет зробив світ маленьким селом, де інформація поширюється "зі швидкістю звуку".

Шви́дкість зву́ку - швидкість розповсюдження акустичних (пружних) хвиль у середовищі. Поширення хвиль пов'язане з коливальним рухом частинок середовища. При цьому напрям поширення хвильових збурень та напрям руху частинок середовища можуть не збігатися.

Але найголовніше - інтернет немислимо скоротив відстань. За екраном монітора виникає віртуальна реальність, де наші можливості не обмежені часом і простором.

Віртуа́льна реа́льність (англ. Virtual reality) - уявна реальність, створена за допомогою комп'ютерних систем, які забезпечують візуальні і звукові ефекти, що занурюють глядача в ілюзорний світ за екраном.2 група - « Біографи»

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/popov.jpg/200px-popov.jpgОлександр Степанович Попов – винахідник радіо

9 квітня 1902 року в Херсоні з ініціативи Олександра Попова було збудовано першу в Україні радіостанцію громадського користування. Перший бездротовий зв'язок в Україні відбувся між Херсоном і Голою Пристанню. Першими переданими в ефір словами були "Херсон, це Гола Пристань, ви чуєте мене?»boris rozing.jpg

Борис Львович Розинг – винахідник сучасних чорно- білих телевізійних трубокc:\users\светлана\desktop\семен_яковлевич_брауде.jpeg.jpeg

Семен Якович Брауде

Брауде Семен Якович, радянський і український радіофізик. З Вікіпедії: народився 20 січня 1911, Полтава, помер:1 липня 2003 р.

освіта: Харківський національний університет (1932)папалексі микола дмитрович.jpeg

Папалекси Микола Дмитрович [20.11(2.12) .

Го́ла При́стань - місто обласного значення в Україні, центр Голопристанського району Херсонської області. Розташоване на річці Дніпро.

Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна - університет у місті Харків, самоврядний (автономний) дослідницький національний університет. Заснований 17 листопада 1804 року з ініціативи видатного просвітника Василя Каразіна.

1880, Сімферополь, - 3.2. 1947, Москва], радянський фізик, академік АН(Академія наук) СРСР (1939; член-кореспондент 1931). Після закінчення Страсбурзького університету (1904) працював там же під керівництвом Ф. Брауна .З 1914 полягав консультантом Російського суспільства бездротового телеграфування і телефонування. Один з організаторів Одеського політехнічного інституту (заснований в 1920;

Страсбурзький університет, Університет Страсбурга (фр. Université de Strasbourg) - французький університет, входить до академії Страсбурга. У 1970 році старовинний Університет Страсбурга було розділено на три окремі: Страсбург I (Луї Пастера), II (Марка Блока) і III (Робера Шумана).

Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ) - вищий навчальний заклад у місті Одеса. Створений 18 вересня 1918 року.

професор цього інституту з 1922). У 1923—35 разом с Л. І. Мандельштамом керував науковим відділом Центральної радіолабораторії в Ленінграді . У 1914—16 проводив досліди по радіозв'язку з підводними човнами і телекеруванню, керував розробкою перших зразків вітчизняних радіоламп.grabovsky borys.jpg

Грабовський Борис Павлович (26 травня 1901, Тобольськ —1966) — український фізик, син видатного поета-демократа Павла Арсенійовича Грабовського, творець електронної системи передачі на відстань рухомого зображення.

…І все-таки визнання Бориса Грабовського як винахідника електронного телебачення сталося. 23 грудня 1963 р. Борис Грабовський дістав листа з Державного комітету з радіоелектроніки, в якому зазначалося: "Ваш пріоритет на одержання рухомого зображення за допомогою "Апарата для електронної телескопії" незаперечний, а факт видачі патенту юридично скріплює пріоритет за авторами винаходу".

Згодом прийшло і міжнародне визнання. Нашого видатного земляка пам'ятає узбецький народ. У 1965 р. Б.Грабовському було присвоєно звання заслуженого винахідника Узбекистану. А 1977 р. у Ташкенті засновано Музей електронного телебачення імені Бориса Грабовського. Є музей імені Бориса Грабовського і в Тюменському індустріальному інституті, а також у селі Пушкарному (тепер Грабовському) на Сумщині. Помер автор одного з найбільших відкриттів ХХ ст. у 1966 р. Його поховали у столиці Киргизії - Бішкеку.

3 група «Інженери зв’язку»повідомлення про принципи, застосування різноманітних засобів зв’язку :


 • Радіомовлення

 • Радіорелейний зв'язок

 • Телеграфний зв'язок

 • Телефонний зв'язок

 • Фототелеграфний зв'язок

 • Телебачення

4 група – « Історики – краєзнавці» з темою дослідження про розвиток зв’язку в Миколаївській області.

Історія початку створення зв’язку на Миколаївщині сягає корінням у сиву давнину. Адже необхідність передачі інформації на значні відстані обумовлювалася самим існуванням людської цивілізації.

Цивіліза́ція - людська спільнота, яка впродовж певного періоду часу (процес зародження, розвиток, загибель чи перетворення цивілізації) має стійкі особливі риси в соціально-політичній організації, економіці та культурі (науці, технологіях, мистецтві тощо), спільні духовні цінності та ідеали, ментальність (світогляд).

За часів стародавніх грецьких міст та скіфської держави зв’язок здійснювався за допомогою спеціальних кур’єрів, які пересувалися верхи на конях або водним шляхом. За таким же принципом зв’язувалися і в Київській Русі. Запорізькі козаки внесли свої корективи у цю справу.

Козаки́ - члени самоврядних чоловічих військових громад, що з 15 століття існували на теренах українського «Дикого поля», в районі середніх течій Дніпра та Дону, на межі християнського і мусульманського світів.

Наприклад, на прилеглій до кордону території став поширюватися візуальний зв’язок, що здійснювався за допомогою диму, який випускали зі спеціально збудованих для цих цілей споруд-пірамід.

Регулярний зв’язок на Миколаївщині з’явився у 18 столітті. За архівними даними, електричний телеграф у місті почав діяти у 1855р. До цього часу працював «оптичний» телеграф, центральний пункт якого розташовувався на території астрономічної обсерваторії і служив для передачі і прийому інформації, розпоряджень портам півдня і Чорноморському флоту.

Обсервато́рія (від лат. observo - спостерігаю, уважно стежу) - наукова установа, в якій за допомогою особливих інструментів виконують астрономічні (астрономічна обсерваторія), магнітні (магнітна обсерваторія), сейсмологічні, метеорологічні та інші спостереження, а також обробляють одержані результати.

Телеграфна лінія МИКОЛАЇВ-КРЕМЕНЧУК-КИЇВ-МОСКВА-ПЕТЕРБУРГ почала діяти з 1859 р., на той час вже існував телеграфний зв’язок з Сімферополем.

У січні 1890р. у Миколаєві почав уперше діяти міський телефон. Міська телефонна станція знаходилась на вул. Нікольській і складалась з двох ручних комутаторів по 50 номерів кожний, котрі обслуговувалися трьома малодосвідченими чиновниками поштово-телеграфної контори. Уся мережа в місті була однопровідною, а телефонні апарати — з індукторним викликом.

Телефо́н - вид електрозв'язку, що дає змогу передавати і приймати мовлення на відстань за допомогою електричних сигналів (що передаються дротами) або радіосигналів.

При наявності 100 № вона мала всього 60абонентів. Так звані, «ділові люди» побоювалися користуватися телефоном, щоб не розголошувати своїх виробничих і комерційних секретів. З 1 липня 1890 р. у штат поштово-телеграфної контори додатково ввели посаду механіка і доглядача телефонів. Після цього робота станції значно поліпшилася. У 1892 р. кількість абонентів у м. Миколаєві досягла 306. Через 10 років (у січні 1902 р.) Миколаївська телефонна станція виділилася зі складу поштово-телеграфної контори в самостійне підприємство — Управління Миколаївської телефонної мережі. В 1904 році Миколаївська мережа була перебудована на 400 абонентів, а в 1910 році їх було вже 568.

У 1905 році в м. Миколаєві встановлений перший телефон-автомат з оплатою 5 копійок за однохвилинну розмову.

На 1922 р. поштово-телеграфна контора міста об’єднувала вже 26 підприємств зв’язку по Миколаївській губернії, з яких 22 були поштово-телеграфними і 4 — телефонними.

Миколаївська губернія (рос. Николаевская губерния) - історична адміністративно-територіальна одиниця Російської імперії і згодом УСРР.

Парк телеграфних апаратів того часу складався з 39 апаратів Морзе і 1-го апарата Юза.

Миколаївська міжміська телефонна станція до1941року складалася з 4 комутаторів усього лише на 4канали, які мали прямий зв’язок з районами області і містами Херсоном, Одесою, Києвом і Москвою

Під час окупації невелика мережа була цілком зруйнована, із телеграфної апаратури збереглося лише 2 апарати Морзе і 3 радіовузли; вся радіоапаратура потребувала капітального ремонту.

Капіта́льний ремо́нт або ка́премонт (рос. капитальный ремонт; англ. overhaul; нім. Generalreparatur f, Generalüberholung f) - ремонт, що виконується для відновлення справності та повного або близького до повного ресурсу виробу з заміною або відновленням будь-яких його частин, включаючи базові.

Довелося усе починати з нуля. Для відновлення роботи телефонної станції організована молодіжна бригада, що збирала матеріали по всьому місту. Працювати доводилося в умовах розрухи, голоду, холоду. Але зв’язок був відновлений. На квартирі телефоністки Тільзіт Н.В. по вул.Фалєєвській, 8 був установлений ручний комутатор на 100номерів.

Лише в листопаді 1944 р. були змонтовані і задіяні 2 системи СМТ-34 на Одесу і Кривий Ріг.

З 1947 до 1979 року Миколаївське обласне управління зв’язку очолював Ішин Дмитро Олексійович, якому за віддану працю було присвоєно почесне звання заслуженого зв’язківця Української РСР та звання «Майстер зв’язку».

Почесне звання - є державна нагорода країни, яка присвоюється за особисті заслуги перед нею громадянам, що працюють у відповідній галузі економічної, соціально-культурної або військової (правоохоронної) сфери, як правило, не менше певної кількості років, мають високі трудові досягнення та професійну майстерність.

Під його керівництвом до початку 50-х років досягнуто довоєнного рівня телефонізації міста, а Миколаївщина вийшла на одне з провідних місць серед областей України ( і посідає його досі) за такими показниками, як кількість телефонів на 100 жителів. Цей час був відзначений якісними змінами у розвитку міжміського телефонного зв’язку.

У листопаді 1954 року була змонтована і запущена в експлуатацію перша автоматична телефонна станція, ємністю 4000 номерів, для чого спеціально на кошти міста був побудований окремий будинок по вул.

Область - назва однієї з 24 адміністративних одиниць України. Області поділяються на райони (від 11 до 27 районів в області)/

Автомати́чна телефо́нна ста́нція (АТС) - телефонна станція, що забезпечує автоматичне з'єднання абонентів телефонної мережі.

Севастопольській, 1. Мережа була нескладна, абонентські апарати з усіх кінців міста підключені до однієї станції по кабельних або повітряних лініях зв’язку. У 1956 р. ця АТС була розширена ще на 2100 номерів. У 1963 році в селищі Варварівка змонтована АТС на 600 номерів, а в с. Богоявленському (нині Корабельний район) — на 3000 номерів. Вони були зв’язані з АТС міста через комутаторний вузол. Нумерація була чотиризначною.

У 1962 році в м. Миколаєві відкрито фототелеграфний зв’язок і замінено апаратуру ущільнення до Дніпропетровська.

У 1979 році керівництво Миколаївським обласним виробничо-технічним управлінням зв’язку приймає Заведея Анатолій Йосипович. Понад 40 років його трудової біографії пов’язані з цією галуззю. Керівником підприємства він пропрацював до 1998року.

До 1980 року обласний центр був зв’язаний з усіма районами області по кабельних лініях могутніми пучками зв’язку від 24 до 180 каналів.

Сучасний стан радіомовлення в Миколаєві

Миколаївське обласне радіо є одним з найстаріших в Україні. Воно завжди було справжнім осередком українства, чистим джерелом рідної мови, взірцем журналістської оперативності, компетентності.


"Говорить Миколаїв» - цими словами ось вже 80 років розпочинає свою трансляцію обласна радіостанція. З часу свого першого виходу в ефір колектив облрадіо пройшов нелегкий і тривалий трудовий шлях. За цей час змінилось понад п´ять поколінь працівників радіостанції, яка зараз називається «Бузька хвиля». Роботи зі спорудження першої окружної радіостанції розпочалися в Миколаєві у 1927 році. Трансляція передачі було заплановано на 23 грудня 1927 року. 1928 рік - період становлення радіо «Миколаїв». Перед початком Другої світової війни радіовузли вже працювали у всіх районах області.

Дру́га світова́ війна́ - наймасштабніша світова війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 2 194 дні до 2 вересня 1945, коли на борту лінкора «Міссурі» підписано капітуляцію Японської імперії перед союзними державами.

Сьогодні Миколаївське обласне радіо, відповідно до вимог сучасності, працює за новими параметрами, змінило зміст і форму передач. Та найкращі традиції і досвід попередніх поколінь радистів продовжують жити в колективі і передаються від ветеранів молодим колегам. За кожним прізвищем - непересічні людські долі, звичайно різні.
Найкращі традиції своїх попередників продовжує нове покоління. Сьогодні серед кращих працівників радіо нинішній головний редактор Оксана Хмельова, завідуючі відділами Микола Рябенко та Олена Міщенко, ведучі програм Алла Павлушина та інші.

Головни́й реда́ктор (реда́ктор) - редактор, який очолює видавництво або видання (газету, журнал тощо), визначає редакційну політику друкованого органу чи видавництва і керує всією редакційною роботою.

 http://www.ogtrk.mk.ua/store/files/fototv_098(1).jpg

Радіо "Миколаїв" розпочало мовлення 21 лютого 1995 року. Працює на середніх хвилях на частоті 1377 кГц., 217.

Середні хвилі - діапазон радіохвиль з частотою від 300 кГц (довжина хвилі 1000 м) до 3 МГц (довжина хвилі 100 м).

8 метра. Передавач СВЧ - 7 потужністю 5 кВт. Вихід в ефір щодня з 8 до 20г.30хв. Роботу радіо "Миколаїв" забезпечують 7 редакторів і 5 осіб техперсоналу. Передачі можна приймати на території Миколаївської, Одеської, Херсонської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей (див. карту). потенційна аудиторія радіо складає 5 мільйонів слухачів.

Радіо "Миколаїв" забезпечує мовлення практично для всіх вікових і фахових категорій населення. 50% ефірного часу займає музика, 50 % - текстові передачі. Кожної години в ефір виходить 5-и хвилинний випуск новин. Щоденний час інформаційних передач становить 4 години.

Радіо "Миколаїв" працює в інтерактивному режимі. Телефон студії прямого ефіру 36-13-2

Карта покриття цифровим ефірним мовленням телеканалу «Миколаїв» Миколаївської ОДТРК

увеличить

5 група – « Дослідники впливу електромагнітного випромінювання»

Обговорення відеофільму про вплив електромагнітного випромінювання на людину.

Св́ітло - електромагнітні хвилі видимого спектру. До видимого діапазону належать електромагнітні хвилі в інтервалі частот, що сприймаються людським оком (7.5×1014 - 4×1014 Гц), тобто з довжиною хвилі від 390 до 750 нанометрів.

Прямий ефір, пряме ввімкнення, наживо (англ. Live broadcast) - це процес безпосередньої передачі телевізійного чи радіосигналу з місця проведення запису в ефір, тобто безпосередня трансляція сигналу в поточному часі.ІV. Підбиття результатів уроку

Вправа "Мікрофон"

Підбиття підсумків очікувань "Чарівна скринька"

 • Чи справдились ваші очікування?


V. Оцінка проведеного семінару учнями

Заповніть аркуш оцінки проведеного семінарського заняття

1

2

3

4

5

1.

Актуальність
2.

Науковість
3.

Доступність
4.

Глибина змісту
5.

Практична спрямованість
Використана література

1.Бабанський Ю.К., Поташник М.М. Оптимізація навчально – виховного процесу.- М.,1982.

2.Енциклопедичний словник юного техніка

3.Мощанський В.Н., Савелова Є.В. « Історія фізики в середній школі»4.Матеріали місцевих газет « Південна правда» , « Вечірний Миколаїв», « Рідне Прибужжя», Вікіпедії.

5. Шаромова В.Р. Українські фізики у світовій науці. – Львів: ВНТЛ, 1999.


Скачати 156.54 Kb.