Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаУрок тренінг: Безпека в Інтернеті

Скачати 54.65 Kb.

Урок тренінг: Безпека в Інтернеті
Скачати 54.65 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації25.03.2017
Розмір54.65 Kb.
ТипУрок
  1   2

Урок – тренінг: Безпека в Інтернеті 

Мета: дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету. Сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання. Мотивувати їх поширювати цю інформацію у своєму середовищі.

План проведення тренінгу

1. Мотивація проведення тренінгу. На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрози, що можуть чекати у віртуальному просторі.
Пі́дліток - юнак або дівчина в перехідному від дитинства до юності віці. Сучасна наука визначає підлітковий вік в залежності від країни (регіону проживання) і культурно-національних особливостей, а також статі (від 12-14 до 15-17 років).
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.
Небезпе́ка - можливість виникнення обставин, за яких матерія, поле, інформація або їхнє поєднання можуть таким чином вплинути на складну систему, що призведе до погіршення або неможливості її функціонування і розвитку.
Про́стір (латинське: spatium) - протяжність, вмістилище, в якому розташовані предмети і відбуваються події. У філософії тривають дискусії щодо того, чи є простір окремою сутністю чи лише формою існування матерії.
Аудитóрія або авдито́рія (лат. auditorium, від лат. auditor - «слухач») - у збірному сенсі: це публіка, соціальна спільність людей, об’єднана взаємодією з комунікатором (індивідом або групою), які володіють інформацією та доводять її до цієї спільності.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Тільки об’єднавши наші зусилля, ми зможемо допомогти захистити себе від небезпек віртуального світу та навчитись правилам безпечного поводження у світовій мережі. (презентація) 2. Організація груп для проведення тренінгу. 
3. Виконання завдань. 

Завдання 1. Написати на аркуші свій логін. Обмінятися аркушами та написати побажання автору незнайомого логіну.
Побажання - це словесні мініатюри зичення добра, щастя, виражене бажання здійснити, одержати, здобути що-небудь. Побажання має лаконічну форму і як правило направлене іншим людям та робиться з приводу певної дати чи події.
Зробити висновки.

Завдання 2. Обговорити проблеми по групам:

 • «Можливості Інтернету»;

 • «Яка небезпека нас чекає в Інтернеті»

(Висновки оформляють на папері та презентують)

 • Узагальнити проблеми Інтернету

Завдання 3. Обговорення по групам: «Як захистити себе в Інтернеті»; (Висновки оформляють на папері та презентують)

Завдання 4.

 • Огляд Інтернет–сторінки “Онляндія: безпечна веб-країна” (http://www.onlandia.org.ua)

 • Обговорення рекомендацій

 • Обговорення рекомендацій, як діти можуть зменшити ризик.

Завдання 5. Участь у акції «Петиція за безпечний Інтернет» http://www.onlandia.org.ua/ukr/Vote.aspx

4.Завдання на наступні уроки:

 • За допомогою графічного редактора створити малюнок на тему «Я-за безпечний Інтернет»

 • Cтворити презентацію на тему «Безпека в Інтернет»

 • «Інтернет залежність»

 • «Інтернет: добро чи зло?
  Гра́фіка (нім. Graphik, грец. graphikos «написаний») - вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору.
  Графічний редактор Графічний редактор - прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.
  »

 • «Злочини в Інтернет»

 • «Як захистити себе в Інтернеті?»

 • «Хакери: хто вони?»

 • «Все про спам»

 • Створити стінгазету «Ми і безпечний Інтернет»

5. Підведення підсумків. Написання побажань та коментаріїв.

  1   2


Скачати 54.65 Kb.

 • План проведення тренінгу 1. Мотивація
 • Завдання 1.
 • Завдання 3.