Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



Урок з читання 4 клас Тема. Лідія Компанієць "Зимовий вечір". "Канікули! Канікули! Веселая пора!"

Скачати 53.19 Kb.

Урок з читання 4 клас Тема. Лідія Компанієць "Зимовий вечір". "Канікули! Канікули! Веселая пора!"




Скачати 53.19 Kb.
Дата конвертації21.04.2017
Розмір53.19 Kb.
ТипУрок

Відкритий урок

з читання

4 клас
Тема. Лідія Компанієць "Зимовий вечір".

Компані́йські полки́ (охотницькі) - вільнонаймані полки Гетьманщини, створені в 60-70-х роках XVII століття. Поділялися на охочекомонні та охочепіхотні, іноді під час кампаній використовуючи коней лиш для пересування та ведучі бойові дії пішими, на зразок драгунів.

"Канікули! Канікули! Веселая пора!" За Аллою Коваль.



Конкурс «Учитель рок»
Учитель Роскошна І.І.


Тема. Лідія Компанієць "Зимовий вечір". "Канікули! Канікули! Веселая пора!" За Аллою Коваль.

Мета. Викликати в учнів прагнення до нових знань, до пошуку відповідей на запитання в довідковій літературі, вчити правильно і свідомо читати тексти; розвивати мовну спостережливість, допитливість, творчу уяву школярів, виховувати естетичні почуття.

Питання - форма думки, виражена в мові пропозицією, яку виголошують або пишуть, коли хочуть що-небудь запитати, тобто отримати інформацію, що цікавить. В українській мові, якщо питання виголошують, то використовують питальну інтонацію, а якщо пишуть, то в кінці ставлять знак питання і використовують питальні частки: чи, не… чи, що, як, чи що, то хіба, невже, що якщо, а, так, правда, чи не так, так, але ж, чи не так, вірно; питальні займенникові слова: хто, що, який, який, чий, який, скільки, як, де, куди, звідки, коли, чому, навіщо, наскільки. За допомогою цих засобів будь-яка непитальна пропозиція може стати питанням або перезапитом. Задаючи питання зазвичай чекаємо відповіді. Виняток становить лише риторичне питання, на яке відповідь не потрібна.

Допитливість, зацікавленість - це якість, пов'язана з допитливим мисленням, таким як дослідження та навчання, яка спостерігається при дослідженні людини та тварин. Допитливість сильно асоціюється з всіма аспектами людського розвитку, з яких походить процес навчання та бажання отримувати знання та навички.

Бажання - прагнення, потяг до здійснення чого-небудь, хотіння. Помірний ступінь прояви волі, між звичайним хотінням, та виваженим рішенням чи вибором. Висловлювана ким-небудь думка про бажаність здійснення чого-небудь, побажання.

Есте́тика (грец. αισθητικός - чуттєво пізнавальний, від aisthēta - відчутні речі та aisthanesthai - пізнавати) - філософська наука, що вивчає природу (функції, загальні закони і закономірності) естетичної свідомості (діяльності людини і суспільства, буття), наука про прекрасне.



Обладнання. Ребуси, роздатковий матеріал, сніжинки з прислів`ями, запис уривка балету П.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.

Чайковського "Танець маленьких лебедів", класичної музики, картки для роботи в парах, словники, картки зі словами, мікрофон.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Хід уроку

І. Організація класу.

1. Вступне слово вчителя.

Добрий день, у добрий час

Всіх гостей вітаємо.

Здоров`я, творчих успіхів

Усім ми побажаємо!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Перевірка д.з.

  1. Вибіркове читання з елементами бесіди.

  • Яке оповідання ви читали вдома?

    Актуалізація (лат. actualis - діяльний, діяльнісний, фактичний) - переведення в дію, стан активності того, що існувало лише потенційно чи латентно.

    Елеме́нт (лат. elementum - стихія, первинна речовина) - нерозкладний (у даній системі) компонент складних тіл, матеріальних систем, теоретичних побудов; будь-який об'єкт, пов'язаний певними відношеннями з іншими об'єктами в єдиний комплекс.

    Оповіда́ння - невеликий за обсягом прозовий твір, у якому зображується подія з життя одного сформованого персонажа.

    Хто його написав? Назвіть головних героїв цього оповідання.

  • Прочитайте який номер показував Петька на арені цирку.

  • Які стосунки були між дресирувальником та півнем?

  • Як з`явився в Едуарда Середи пес Крошка?

  • Знайдіть у тексті та прочитайте як собака імітувала дії лінивого учня.

  1. Судове слухання « За», «Проти». Гра «Мікрофон».

d:\фото учтель года\img_4972.jpg

  • А зараз ми проведемо судове засідання. Питання яке ми будемо обговорювати «Чи згодні ви, щоб тварин дресирували в цирку?

    Дресирування (від фр. dresser - виправляти, навчати) - комплекс навчальних дій над тваринами для вироблення і закріплення різних умовних рефлексів і навичок.

    »

  • Ті хто згоден підходьте до таблички «За», хто не згоден - до таблички «Проти». Обгрунтуйте свою думку.

  1. Творча зупинка.

а) Відгадування загадки.

Ходять тільки по льоду,

По стежині, по дорозі.

Бігти я у них не в змозі,

По снігу не йдуть, як слід:

До вподоби тільки лід.

(Ковзани)

б) Слухання творчих робіт учнів.

- А зараз ми послухаємо ваші твори за картиною Кириленко-Баранникової «На тренуванні».

ІІІ. Комунікативна розминка. «Сніжинка»

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Комуніка́ція (від лат. communicatio - єдність, передача, з'єднання, повідомлення, пов'язаного з дієсловом лат. communico - роблю спільним, повідомляю, з'єдную, похідним від лат. communis - спільний) - це процес обміну інформацією (фактами, ідеями, поглядами, емоціями тощо) між двома або більше особами, спілкування за допомогою вербальних і невербальних засобів із метою передавання та одержання інформації.

Мотива́ція (з лат. movere) - спонукання до дії; динамічний процес фізіологічного та психологічного плану, керуючий поведінкою людини, який визначає її організованість, активність і стійкість; здатність людини діяльно задовольняти свої потреби.

Повідомлення теми і мети.

  1. Розгадування ребуса.

Зима, канікули.

  • На сьогоднішньому уроці ми дізнаємось, що цікавого вдалося почути зимового вечора хлопчику із вірша Лідії Компанієць, звідки взялися канікули і скільки їм років.

  • Як ви думаєте, навіщо нам потрібні ці знання?

V. Вивчення нового матеріалу.

1.Читання вірша вчителем.



d:\фото учтель года\img_4979.jpg

— Чим заслухався хлопчик у вечірній час?

2. Словникова робота.


під завірюхи заслухавсь не бачить танцюють




сестра лебедята спів татусь

зачарований

нескінченний

маленька

молоденькі

3. Повторне читання вірша. Вправа «Паравозик». Відповіді на запитання.



  • З яким почуттям хлопчик розповідає про свою сім'ю? Де вони живуть? Що підказало відповідь на це запитання?

  • Як поетеса пише про негоду за вікном? Поясніть вислів завірюхи нескінченний спів.

  • Що дивилася сім'я по телевізору?

    . Телеві́зор (ТВ) - пристрій, який призначено для демонстрації нерухомих і рухомих зображень із звуковим супроводом. Слово походить від грецького τῆλε (TELE, 'далеко') і латинське (videre VIEWER, 'бачити').

    Якою видалася музика хлопчику? Прочитайте, як батьки слухали музику. За чим шкодував хлопчик?

  • Знайдіть рядки, у яких найвиразніше передано ставлення хлопчика до своїх рідних.

  • Який настрій викликає цей твір?

  1. Виразне читання вірша.

– Який настрій викликає цей твір?

Фізхвилинка

З неба сиплються сніжинки

І кружляють як пушинки.

Нахилились вправо,

Нахилились вліво.

Вся покрилася земля

Білим, білим снігом.

VI. Опрацювання тексту "Канікули! Канікули! Веселая пора!"


  1. Бесіда.

  • Які улюблені розваги дітей взимку?

  1. Гра « ВІРЮ — НЕ ВІРЮ»

— Сніговик вирішив перевірити, чи готові ви до зимових канікул. Він пропонує виконати завдання, даючи ствердну або заперечну відповідь (вірю (ч) не вірю (с)).

  • Першу ялинку прикрасили у Франції чотири століття тому. (ч)

  • Окрасою новорічного столу в американців вважається гусак.

    Аме́рика - частина світу в західній півкулі Землі, що поділяється на два континенти або материки - Північну і Південну Америку, часто з Північної Америки виділяється і Центральна Америка.

    (с)

  • Батьківщина апельсинів — Японія. (с)

  • В українській мові апельсин має назву «помаранч». (ч)

  • Апельсини з'явились в Європі значно пізніше, ніж мандарини. (с)

  1. Читання твору вчителем. Система позначок «Поміч» V, -.

- Послухайте уважно твір і скажіть, що для вас було новим і несподіваним у прочитаному.

4. Перевірка первинного сприймання.

— Що вас у творі здивувало? Про що ви вже знали?


  1. Робота в парах за картками.( На дошці)

зірка Італія

сузір я латинська

Рим Сіріус

мова Пса



  1. Вибіркове читання.

    Сприйняття́, сприйма́ння (перцепція, від лат. perceptio) - пізнавальний психічний процес, який полягає у відображенні людиною предметів і явищ, у сукупності всіх їх якостей при безпосередній дії на органи чуття.

    Лати́нська абе́тка, або латиниця, латинка - абетка латинської мови, історично є відгалуженням етруської абетки, що в свою чергу постала з грецької. Виникнення латинської абетки датують 7 ст. до н. е. Напрямок письма: спочатку справа наліво, потім справа наліво й, через рядок, зліва направо (так званий бустрофедон), з 4 ст.



  • Звідки взялися канікули і скільки їм років?

  • Прочитайте, де і коли прикрасили першу ялинку.

  • Які ще звичаї згадуються у тексті?

  • Що цікавого дізналися про слово "апельсин"? Від якого слова походить "мандарин"?

VII. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.

  1. Гра «Мікрофон»

  • За що ви любите зимові канікули?

  1. Гронування.


d:\фото учтель года\img_4984.jpg
Канікули


  • Напишіть на новорічній іграшці слова, які асоціюються у вас зі словом канікули і почепіть на нашу новорічну ялинку.

    Узага́льнення - основний елемент логіки та міркувань людини. Узагальнення бере за основу існування множини елементів та однієї або декількох властивостей, спільних для цих елементів. Це є основою дедуктивних міркувань.

    Систематиза́ція - процес зведення розрізнених знань про предмети (явища) об'єктивної дійсності в єдину наукову систему, встановлення їхньої єдності. С. є відображенням матеріальної єдності світу і ґрунтується на вивченні суттєвих зв'язків, які об'єднують ці предмети (явища).

    Яли́нка - прикрашене дерево ялини, ялиці або сосни, вшанування якого походить з поганських часів та культу «вічнозеленого дерева». У християнські часи - символ та неодмінний атрибут Нового року та Різдва.



  1. Робота з народними прикметами.

    Прикмета - відмітна ознака якихось явищ чи предметів, з наявністю яких передбачаються подальші події. Прикмети передбачають зв'язок між двома подіями, коли одне з них відбувається як факт, а друге – як наслідок.



  • До вас на парту прилетіли сніжинки. На кожній написана зимова прикмета. Давайте декілька з них прочитаємо. Протягом зими спостерігайте, чи справдяться вони, чи ні.


VIII. Підсумок уроку.

  • Що нового дізналися на уроці? Які відомості вас здивували?

  • Які за жанром прочитані сьогодні твори? Доведіть свою думку.

— Які ще "слова-чужинці" оточують нас? Про які з них хотіли б прочитати? Де ви зможете знайти цю інформацію?

  • Що сподобалось?

ІХ. Домашнє завдання.

  • Домашнє завдання буде у вас творчого характеру.

    Характер (термін «характер» - грецького походження, він означає «риса», «ознака», «відбиток»)- це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних якостей особистості, що виявляються у поведінці, діяльності та ставленні до людей, колективу, до себе, речей, роботи і тощо.

    Вам треба буде скласти невеличкий твір з такою ж назвою, що і прочитали на уроці.


d:\фото учтель года\img_4985.jpg


Скачати 53.19 Kb.

  • Конкурс «Учитель рок» Учитель Роскошна І.І. Тема.
  • Мета.
  • Обладнання.
  • Тип уроку.
  • ІІ. Актуалізація
  • ІІІ. Комунікативна
  • Розгадування ребуса. Зима, канікули.
  • V . Вивчення нового матеріалу.
  • VI . Опрацювання тексту "Канікули! Канікули! Веселая пора!"
  • VII . Узагальнення і систематизація
  • Канікули Напишіть на новорічній іграшці слова, які асоціюються у вас зі словом канікули і почепіть на нашу новорічну ялинку
  • ІХ. Домашнє завдання. Домашнє завдання буде у вас творчого характеру