Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка«Утилізація опалого листя»

Скачати 160.62 Kb.

«Утилізація опалого листя»
Скачати 160.62 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації04.05.2017
Розмір160.62 Kb.
  1   2

Виховний захід з хімії

Тема: «Утилізація опалого листя»

( Телепередача «Говорить наше місто»)Мета: привернути увагу учнів до екологічної проблеми утилізації опалого листя, розширити знання про шкідливий вплив диму опалого листя на здоров'я людини, формування екологічного мислення учнів, свідомої громадської позиції.

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, комп'ютер, малюнки учнів, буклети.

Виступи супроводжуються переглядом слайдів.

Хід заходу.

Перегляд відео, в якому димить багаття з опалого листя.Ведучий : Події, які зображені у відео, відбуваються щорічно восени і навіть навесні у нашому місті. Як розв'язати екологічну проблему ? В ефірі передача «Говорить наше місто». І я її ведучий .

Ведучий : В нашій студії Алла, мати Антона, яка звернулась до нас зі своєю проблемою. Слухаємо Вас, Алло.

Алла: Кожен день восени наша сусідка Катерина Іванівна палить листя.

Катерина Іванівна Катерина Іванівна (Іоаннівна) (нар. 29 жовтня 1691, Москва - пом. 14 червня 1733, Санкт-Петербург) - герцогиня Мекленбург-Шверинська, дружина Карла Леопольда Мекленбург-Шверинського; царівна, дочка царя Івана V Олексійовича і цариці Парасковії Федорівни Салтикової, старша сестра імператриці Анни Іванівни, племінниця імператора Петра I,

Дим від цього листя руйнує здоров´я моєї дитини. Моїй дитині шість місяців. Я не можу гуляти з дитиною, залишити спати в колясці. Немає жодного дня , щоб можна було вільно дихати.

Ведучий: В нашій студії сусідка Катерина Іванівна. Катерино Іванівно, до Вас звертаються з обвинуваченням.

Сусідка: Не визнаю за собою вини. Я – добра хазяйка, підтримую чистоту на своєму подвір´ї. Маю великий сад, восени вчасно збираю листя і спалюю. Так! А що робити?

Ведучий: У вашому місті не організований вивіз сміття?

Сусідка: Сміття вивозять один раз на місяць. За місяць на моїй садибі буде купа сміття. Його завантажувати треба буде годину. Хто це буде робити? Я не в змозі. Комунальні служби завантаження такого об´єму не виконують. А за місяць скільки дощів, навіть сніг може бути!

Ведучий: Ми запросили депутата міської ради від «Партії зелених» . Звернулись до нього з запитанням «Чому не можна організувати вивіз сміття восени один раз на тиждень і частіше?». Він не зумів прийти на нашу передачу. Але залишив повідомлення на сайті.

«Наша фракція неодноразово піднімала питання вивозу сміття. Складність вирішення цього питання ґрунтується на недостатності техніки і кількості працівників комунальних служб. На цей час неможливо розв´язання цього питання».


Ведучий: Яка ж небезпека при спалюванні листя? Звернемось до еколога.

Еколог: При спалюванні 1 тони залишків рослинності в повітря виділяється до 9 кг мікрочастинок диму. До складу цього диму входять пил, чадний газ, оксиди Нітрогену, важкі метали і низка сполук канцерогенного типу, також діоксини - одні з найбільш отруйних речовин для людини.

Важкі метали - нечітко визначена група елементів з металічними властивостями, що зазвичай включає перехідні метали, деякі металоїди, лантаноїди і актиноїди. Історично було запропоновано багато визначень цього терміну, деякі засновані на густині, інші на атомному номері або атомній масі, ще інші на хімічних властивостях або токсичності.

Отру́ти - речовини, здатні при дії на живий організм викликати різке порушення нормальної його життєдіяльності: отруєння або смерть. Віднесення тих або інших речовин до отрут є умовним, оскільки токсичність багатьох з них визначається обставинами або способом введення в організм.

Концентрація хімічних сполук у такому димі величезна.

Хімічна сполука Хімі́чна сполу́ка - речовина, молекули якої складаються з атомів двох або більше різних хімічних елементів, сполучених між собою тим чи іншим типом хімічного зв'язку. Сполука має певний хімічний склад і їй можна приписати точну хімічну формулу.

За даними фахівців, кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетаційний період накопичує в середньому 100 мг сполук Сульфуру, 25 мг - хлористого водню,6 мг фторидів, до 600 мг Феруму, 200 мг Мангану, 30 мг Купруму, 200 мг Алюмінію, 20 мг Плюмбуму і 150 мг Титану. При спалюванні листя гинуть корисні організми, знищується насіння і коріння рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і чагарників, руйнується ґрунт. При спалюванні листя корисні для рослин речовини розкладаються, утворюючи золу. Зольні речовини не засвоюються рослинами , при регулярному спалюванні листя починають «голодувати».


  1   2


Скачати 160.62 Kb.

  • Обладнання
  • Ведучий
  • Катерина Іванівна