Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВ. М. Кобзар Якщо ви використовуєте настільний комп’ютер, то, напевне, вже знаєте, що не існує окремої складової, яка називається «комп’ютер». Комп’ютер це насправді система з багатьох складових, які працюють ра

Скачати 52.83 Kb.

В. М. Кобзар Якщо ви використовуєте настільний комп’ютер, то, напевне, вже знаєте, що не існує окремої складової, яка називається «комп’ютер». Комп’ютер це насправді система з багатьох складових, які працюють ра
Скачати 52.83 Kb.
Дата конвертації18.05.2017
Розмір52.83 Kb.

Жизномирська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Починаємо діалог з ПКАвтор:

вчитель інформатики

В.М.Кобзар
Якщо ви використовуєте настільний комп’ютер, то, напевне, вже знаєте, що не існує окремої складової, яка називається «комп’ютер». Комп’ютер — це насправді система з багатьох складових, які працюють разом. Матеріальні частини, до яких можна доторкнутися і які можна побачити, загалом називають устаткування. (Натомість, програмним забезпеченням, називають інструкції або програми, які наказують устаткуванню, що слід робити.)

На рисунку нижче показано найбільш поширене устаткування настільного комп’ютера. Ваша система може виглядати трохи інакше, але, напевно, вона має більшість із цих складових. Портативний комп’ютер має такі ж складові, але вони містяться в одному корпусі розміром із блокнот.Погляньмо на кожну складову.Системний блок — це ядро комп’ютерної системи. Зазвичай це прямокутна коробка, розташована на столі або під ним. У ній багато електронних компонентів, які обробляють інформацію. Найважливіший із цих компонентів — центральний процесор (ЦП), або мікропроцесор, що є «мозком» комп’ютера. Ще один компонент — це оперативна пам’ять (ОЗП), що тимчасово зберігає інформацію, яку використовує центральний процесор, коли комп’ютер увімкнуто.
Електро́нні компоне́нти - складові частини, елементи електронних приладів. Побутова назва електронних компонентів - радіодеталі.
Центральний процесор, ЦП (англ. Central processing unit, CPU) - функціональна частина комп'ютера, що призначена для інтерпретації команд.
Після вимкнення комп’ютера всі дані з оперативної пам’яті стираються.

Майже кожна інша складова комп’ютера поєднується із системним блоком за допомогою кабелів. Кабелі під’єднуються в спеціальні порти (гнізда), зазвичай на задній панелі системного блока. Устаткування, яке не входить до системного блока, іноді називають периферійними пристроями або просто пристроями.

Горизонтальні:
 • Desktop (533×419×152 мм)


У вашому комп’ютері є один або кілька накопичувачів— пристроїв, які зберігають інформацію на металевому або пластиковому диску. Інформація на диску зберігається, навіть коли комп’ютер вимкнуто.
Накопичувач на жорстких дисках зберігає інформацію на жорсткому диску, твердій круглій пластині чи стосі пластин, вкритих шаром магнітного матеріалу.
Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.
Тверди́й диск або Тверди́й магні́тний диск, або Накопичувач на магнітних дисках (англ. Hard (magnetic) disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу - «вінчестер» (від англ. winchester), - магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу.
Оскільки жорсткі диски можуть містити великі обсяги інформації, вони зазвичай є основним засобом зберігання даних на комп’ютері й містять майже всі ваші програми та файли.
Зберігання інформації - 1. Забезпечення належного стану інформації та її матеріальних носіїв. 2. Комплекс заходів, спрямований на забезпечення збереження повноти і цілісності сформованих даних про певну інформацію, створення і підтримання належних умов для їх використання, а також запобігання несанкціонованому доступу, поширенню і використанню.
Накопичувач на жорстких дисках зазвичай перебуває в системному блоці.

Майже всі комп’ютери сьогодні обладнано пристроями читання компакт- і DVD-дисків, які зазвичай розташовані на передній панелі системного блока. Ці пристрої використовують лазери для зчитування (отримання) даних із компакт-диска, багато з них також можуть записувати дані на компакт-диски.

FootPrint (406×406×152 мм)
Якщо у вас є пристрій записування дисків, можна зберігати копії файлів на чистих компакт-дисках. Також можна використовувати пристрій читання компакт-дисків, щоб відтворювати на комп’ютері музичні компакт-диски.

Пристрої читання DVD виконують усі функції пристроїв читання компакт-дисків і, крім того, читають DVD-диски. Якщо в комп’ютері є пристрій читання DVD-дисків, можна переглядати фільми. Багато пристроїв читання DVD-дисків можуть записувати дані на пусті DVD-диски.


Накопичувачі на гнучких дисках зберігають інформацію на гнучких дисках, які також називають дискетами.

Гнучкий диск також Дискета, Гнучкий магнітний диск чи Флоппі Диск (англ. Floppy disk) - портативний носій інформації, який використовується для багаторазового запису та зберігання даних, що являє собою поміщений в захисний пластиковий корпус (диск діаметром 3½ має жорсткіший футляр, ніж диск діаметром 5¼) гнучкий магнітний диск, покритий феромагнітним шаром.
Порівняно з компакт- і DVD-дисками, дискети можуть зберігати невелику кількість даних. Також вони повільніше записуються та більш нестійкі до ушкоджень. Саме тому накопичувачі на гнучких дисках менш популярні, ніж колись, хоча в деяких комп’ютерах вони все ще використовуються.
Першою є нижня головка (тобто головка 0). В односторонніх дисководах фактично використовується тільки нижня головка, а верхня замінюється повстяною прокладкою.

Чому гнучкі диски називають «гнучкими»? Хоч зовні вони зроблені з жорсткого пластику, це лише обкладинка. Сам диск вироблено з тонкого і гнучкого вінілу.

Миша — це маленький пристрій, який використовується, щоб вибирати чи вказувати на об’єкти на екрані комп’ютера. Хоча миші бувають різних форм, типова миша справді нагадує живу мишку. Вона маленька, довгаста та з’єднана із системним блоком за допомогою довгого проводу, який нагадує хвіст. Деякі нові моделі мишей безпроводові.

Зазвичай миша має дві кнопки: основна кнопка (зазвичай ліва) і допоміжна кнопка. Багато мишей також мають коліщатко між двома кнопками, яке дозволяє плавно прокручувати сторінки.

Коли ви переміщуєте мишу рукою, на екрані в тому ж напрямку рухається вказівник. (Вигляд вказівника може змінюватись залежно від його розташування на екрані.) Щоб вибрати об’єкт, слід навести на нього вказівник і клацнути (натиснути та відпустити) основну кнопку. Основний спосіб взаємодії з комп’ютером — це наведення вказівника миші на відповідний елемент і натискання основної кнопки.

Клавіатура використовується в основному для введення тексту в комп’ютер. Як і на клавіатурі друкарської машинки, на ній є клавіші з буквами та цифрами, але є також і спеціальні клавіші:


 • Функціональні клавіші, розташовані у верхньому ряду, виконують різні функції, залежно від того, де вони використовуються.
  Друка́рська маши́нка - клавіатурна машина, призначена для відтворення символів на папері.


 • Цифрова клавіатура, яка розташована з правої сторони більшості клавіатур, дозволяє швидко вводити цифри.

 • Навігаційні клавіші, наприклад клавіші зі стрілками, дозволяють переміщатись по документу або веб-сторінці.

Також за допомогою клавіатури можна виконати багато дій, які виконуються мишею.

Монітор подає інформацію візуально за допомогою тексту та графіки. Частина монітору, на якій відображається інформація, називається екран. Як і телевізійний екран, комп’ютерний екран може відображати статичні зображення або відео.

Є два основні типи моніторів: ЕПТ (електронно-променева трубка) і РК (рідкокристалічний). Обидва типи надають чітке зображення, але перевага РК-моніторів в тому, що вони тонші та легші. Однак, ЕПТ-монітори загалом більш доступні.
Принтер переносить дані з комп’ютеру на папір. Для роботи з комп’ютером принтер не потрібен, але з його допомогою можна друкувати повідомлення електронної пошти, листівки, запрошення, оголошення та інші матеріали.
Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Також багатьом подобається друкувати вдома власні фото.

Є два основні типи принтерів — струминні та лазерні. Струминні принтери найпопулярніші для домашнього використання. Вони можуть друкувати чорно-білі або повнокольорові зображення, а в разі використанні спеціального паперу — навіть фотографії високої якості. Лазерні принтери швидші та розраховані на інтенсивніше використання.
Динаміки відтворюють звуки. Вони можуть бути вбудовані у системний блок або підключені за допомогою кабелів.
SlimLine (406×406×101 мм)
Динаміки дають змогу слухати музику та чути звукові ефекти.
Лазерний принтер (англ. laser printer) - один з видів принтерів, що дозволяє швидко виготовляти високоякісні відбитки тексту і графіки на звичайному папері. Подібно до фотокопіювальних апаратів лазерні принтери використовують у процесі ксерографічного друку, однак відмінність полягає у тому, що формування зображення відбувається шляхом безпосередньої експозиції (освітлення) лазерним променем фоточутливих елементів принтера.
Звукові ефекти (англ. Sound effects або англ. audio effects) - штучно створені або підсилені звуки, або обробка звуку, що застосовуються для підкреслення художнього або іншого змісту в кіно, відео іграх, музиці або інших медіа.


Щоб підключити комп’ютер до Інтернету, потрібен модем. Модем — це пристрій, який надсилає та отримує комп’ютерну інформацію по телефонній лінії чи швидкісному кабелю. Модеми іноді вбудовані в системний блок, але швидкісні модеми зазвичай є окремими компонентами.
UltraSlimLine (381×352×75 мм)
Скачати 52.83 Kb.

 • С истемний блок
 • Н акопичувач на жорстких дисках
 • Накопичувачі на гнучких дисках
 • М иша
 • Клавіатура
 • Цифрова клавіатура
 • Динаміки