Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВідчуття безпеки робить людину необережною Олександр Дюма (батько) Інтернет в Україні

Відчуття безпеки робить людину необережною Олександр Дюма (батько) Інтернет в Україні
Сторінка1/5
Дата конвертації10.03.2017
Розмір0.71 Mb.
  1   2   3   4   5

Відчуття безпеки робить людину необережною

Олександр Дюма (батько)

Інтернет в Україні

У світі Інтернетом вже користуються близько 2,1 млрд. людей. Майже половина всіх інтернет-користувачів світу молодші 25 років. Число веб-сайтів в Інтернеті на кінець 2011 року складало більше 555 млн., причому близько 300 млн. з них з'явилися саме в минулому році

Можливість скористатися Інтернетом, як джерелом інформації, має 45% населення України.

Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
За оцінкою Державної служби статистики України, станом на 1 грудня 2016 року чисельність наявного населення України становила 42 603 854 осіб (без врахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя)
Частка регулярних користувачів менша - 36%.

Про це йдеться в результатах дослідження, проведеного компанією InMind [1].

За результатами третього кварталу 2011 року вперше частка жінок (51%) перевищила частку чоловіків (49%). При цьому, в структурі всього населення частка жінок становить 55%.

Чолові́к (множина - чоловіки) - це доросла людина чоловічої статі, однієї з двох статей роду людей (людина іншої статі - жінка). Символ чоловіка - ♂, символ Марса. Немовлята чоловічої статі часто асоціюються у західних культурах з блакитним кольором, у той час як немовлята жіночої статі, - з рожевим.
Комерційна організація, також Компанія (англ. Company) - юридична особа, що ставить собі за основну мету своєї діяльності одержання прибутку, на відміну від некомерційної організації, яка не має на меті отримання прибутку і не розподіляє отриманий прибуток між учасниками.
Структу́ра (лат. structūra, англ. structure, рос. структура, нім. Struktur) - це характеристика складу та просторова картина складу об'єкта, речовини (ізотропна, анізотропна, кристалічна, аморфна, гомогенний чи колоїдний розчин, фазові суміші) взаєморозміщення формацій, частин, деталей, елементів, певний функціональний взаємозв'язок складових частин об'єкта, внутрішня будова.


Найбільш швидко в 2011 році проникнення зростало на заході і в центральній частині країни - 11,3% і 9%, відповідно. На сході та півдні динаміка була значно гіршою - 0,6% і 0,5%.Динаміка росту проникнення Інтернету в регіонах України в 2011 році:

http://isearch.kiev.ua/images/stories/ukraine-intarnet-2011-2.png

Згідно з новими даними InMind, у вересні кількість користувачів Інтернету в Україні склала 14,3 млн. При цьому зростання проникнення Інтернету в Україну сповільнюється і в наступному році становитиме лише 2-3%. За минулі півроку Інтернет ріс в основному за рахунок молодого населення малих міст і сіл.


Динаміка росту проникнення в різних типах населених пунктів України в 2011 році:


Якими браузерами користуються українці?
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Населений пункт - населене місце (оселище, селище, поселення), первинна одиниця розселення людей у межах однієї забудованої земельної межі (городище (град), місто, містечко, селище міського типу, село, хутір, станиця та ін.).

За даними одного з лідерів інтернет-статистики StatCounter розподіл популярності інтернет браузерів серед українських інтернет-користувачів має такий вигляд [2]:Дещо здивувала така статистика для Opera, але при подальше вивченні матеріалів різних статистичних даних для браузерів, з'ясувалося, що в показнику для Opera додавалися показники за версіями Opera РС і показники Opera Mini.

StatCounter - ірландський веб-сайт, який являє собою інструмент для аналізу веб-трафіку. Центральний офіс компанії міститься в Дубліні.
Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
Популярність (від лат. populares, від populus - народ) - висока ступінь популярності чогось або когось у певній галузі. На виникнення популярності в деяких випадках впливає мода, і навпаки. Так само, як і мода, популярність прив'язана до певного і, як правило, невеликого відрізку часу.
Стати́стика - наука, що вивчає методи кількісного охоплення і дослідження масових, зокрема суспільних, явищ і процесів. А також власне кількісний облік масових явищ. Зокрема, облік у будь-якій галузі господарства, суспільного життя, що здійснюється методами цієї науки, а також дані цього обліку.
Opera Mini - версія популярного браузера Opera на платформі J2ME, призначена для використання в мобільних пристроях (мобільні телефони, смартфони, КПК) для перегляду WAP і WWW інтернет-сайтів. Також випущені рідні версії програми для Symbian, Android, iOS та Windows Mobile, що не потребують J2ME.
Різке зростання попиту на всілякі мобільні пристрої в Україні за останні 2 роки обумовило підвищення популярності Opera Mini

А в 2009 році картина була зовсім іншою:

Що змінилось?

На початку лютого 2012 року в Туркменістані були заблоковані багато анонімайзери, в тому числі браузер Opera Mini, за допомогою яких можна було відвідати заблоковані сайти. Інтернет жорстко цензурується, блокується все що критично ставиться до туркменської влади.
Частка Opera знизилася, зате значно підвищилася частка Google Chrome, а тому можна припустити, що ті, хто спочатку поставив собі Opera, перейшли на більш зручну платформу Google - це те, що стосується мобільних пристроїв.
При́стрій (англ. device, appliance, нім. Vorrichtung f, Einrichtung f) - обладнання, конструктивно завершена технічна система, що має певне функціональне призначення і за допомогою якої виконується яка-небудь робота або спрощується, полегшується певний процес.
Смартфо́ни (з англ. smart - розумний, і англ. phone - телефон) - окрема категорія телефонів, які - на відміну від простих стільникових телефонів - мають більше оперативної пам'яті і власний потужний, як для кишенькових пристроїв процесор, працюють під операційною системою Symbian 6.
Google Chrome - веб-переглядач, розроблений компанією Google на основі веб-переглядача з відкритим кодом Chromium та іншого відкритого програмного забезпечення. Його програмна архітектура була створена з чистого аркуша (однак використовуючи інше програмне забезпечення з відкритим кодом, у тому числі компоненти WebKit та Mozilla) з метою задоволення поточних потреб користувачів.
Mozilla Firefox залишається приблизно на тому ж місці, прихильники браузера і його доповнень, не можуть мабуть відмовитися від тих зручностей, що пропонує браузер.
Mozilla Firefox (укр. Мозілла Файрфокс, Жар-лис, Вогнелис, Вогняна Лисиця) - вільний безкоштовний веб-оглядач з відкритим кодом, заснований на ядрі Gecko (Проект Mozilla).
Хоча бразер визиває все більше нарікань із-за того, що займає 1Гб пам'яті і навіть більше.

Що хотілося б зауважити про IE. Показники для IE змінилися не значно. І навряд чи будуть сильно змінюватися доти, поки IE буде наперед встановленим браузером в операційній системі Windows.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

За даними агентства з онлайн досліджень Gemius, яке проводить постійний моніторинг, за 2009 рік приріст відвідувачів в Укрнет зріс в секторі жіночого контингенту з віком від 25 до 35 років – це, в основному, домогосподарки, які сидять вдома доглядаючи за дітьми.

Моніторинг (англ. monitoring, нім. Monitoring n) - комплекс наукових, технічних, технологічних, організаційних та інших засобів, які забезпечують систематичний контроль (стеження) за станом та тенденціями розвитку природних, техногенних та суспільних процесів.
Дослі́дження, до́сліди - (широко розуміючи) пошук нових знань або систематичне розслідування з метою встановлення фактів; (вузько розуміючи) науковий метод (процес) вивчення чого-небудь.
З цього випливає висновок про вміння користуватися Інтернетом відвідувача, який використовує тільки попередньо встановлений браузер.

За версіями браузерів, хотілося б відзначити, що якщо в 2009 році Opera тримала явно лідируюче становище, то в 2010 році ситуація кардинально змінилася на користь Firefox. В 2011 Opera намагалася вже на якісному рівні своєї 11-ої версії знову змогла змістити Firefoх. Дуже порадувала ситуація з Chrome, який упевнено зростає в попиті користувачів і його 8 версія вже зайняла 3 місце, після Mozilla FF і Opera, обігнавши Internet Explorer.

Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
4-е місце міцно за собою залишає Internet Explorer, поки у своїй 8-й версії, що в більшій мірі вказує на більше поширення Windows7, в якому встановлений IE8, ніж на свідомий вибір користувача.

Особливо важливо відзначити, що на IE6 вже припадає лише 2.32%, версія FF 3.5 складає 3,83%, а всі версії Opera до версії 10.5 включно не доходять до планки 6% разом, що дозволяє вже при HTML верстці веб-сторінок не орієнтуватися на ці браузери.

Веб-сторінка (англ. Web-page) - інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана в форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).

А як справи в інших? Проаналізувавши ряд проектів, можна з упевненістю сказати, що браузером дійсно по-різному користуються в Росії та Україні. Проекти, створені навіть в одній сфері: російські - частіше відвідуються за допомогою IE, Firefox, Opera, Chrome; в українських користувачів зовсім інші пріоритети - Opera, Firefox, Chrome, IE.

Пріоритет (рос. приоритет, англ. priority, нім. Priorität f) -
Напевно, це хороший показник просунутості користувачів, що дозволяє розробникам створювати все більш цікаві технологічні проекти [2].

Порівняння безпеки популярних інтернет-браузерів

Розгляд проблем безпеки використання популярних сучасних браузерів для платформи Windows покликаний підняти питання безпеки використання сучасних інтернет-технологій на тлі їх все більшої популяризації і все більш міцного входження в життя кожної сучасної людини.

Індустрія браузерів існує, в основному, за рахунок непрямих джерел доходу. Усі популярні браузери або можна встановити безкоштовно, або ж вони вбудовані в ту чи іншу операційну систему.

Технологічність (рос. технологичность, англ. adaptability to manufacture, нім. Fertigungsgerechtheit f) - відповідність продукції вимогам економічної технології її використання. Технологічність забезпечується при розробці конструкції виробу.
Бра́узер, також веб-переглядач (англ. browser МФА: [ˈbraʊ̯zɚ] - переглядач) - програмне забезпечення для комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці.
Нагадаємо, що Internet Explorer вбудований в Microsoft Windows, починаючи з Windows 98, а Safari інтегрований в Mac OS.
Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.
Відповідно, конкурувати виробникам інтернет-браузерів з використанням економічних важелів впливу неможливо.

Найчастіше користувачі віддають перевагу тому чи іншому браузеру через красивий інтерфейс, швидкість і зручність в роботі або наявність якихось розширень. Отже, у хід йдуть інші методи боротьби «за серце користувача» - з використанням таких, вельми претензійних, гасел як «найшвидший браузер», «найзручніший браузер», «самий функціональний браузер», «самий налаштовуваний браузер» та інші. Часто вибір використовуваного браузера для повсякденної роботи - це справа багаторічної звички або сліпа віра рекламі виробника браузера, або віра в ідеали в області розвитку вільного Інтернету, які ставлять перед собою виробники браузерів, чи авторитетну думку знайомих фахівців, або навіть бажання постійно пробувати щось нове.

Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
Рекла́ма (лат. reclamare - «поновлювати крик, знову кричати, кликати, голосно заперечувати») - спеціальна інформація про осіб чи продукцію, що розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого чи опосередкованого одержання прибутку.
Виробни́цтво - процес створення матеріальних і суспільних благ, необхідних для існування і розвитку. Створюючи певні блага люди вступають у зв'язки і взаємодію – виробничі відносини. Тому виробництво є завжди суспільним.

При цьому часто забувається або спеціально замовчується про ступінь безпеки самого браузера. Адже безпосередньо через браузер ми переглядаємо вміст веб-сайтів. Через браузер ми заходимо на сайти інтернет-банків, оплачуємо товари і послуги, користуємося онлайн-сервісами або обмінюємося конфіденційною інформацією. Саме на браузер лягає первинна відповідальність за безпеку в Мережі. Так чому ж ми так мало про це замислюємося?

Розглянемо порівняння з точки зору безпеки чотири найпопулярніші браузери для платформи Microsoft Windows (в алфавітному порядку): Google Chrome 16.

По́слуги - це дії, результат яких споживається в процесі їх надання. Вони становлять собою діяльність індивіда на користь іншої особи. «Цілеспрямована діяльність, результати якої мають прояв у корисному ефекті».
Конфіденційність (англ. confidentiality, privacy) - властивість не підлягати розголосові; довірливість, секретність, суто приватність.
Абе́тка (А́збука, Алфаві́т) (грец. Αλφάβητο, лат. Abecedarium) - розташована в певному порядку сукупність літер, що застосовуються для запису певної мови.
Аспект (лат. aspectus - вигляд, погляд) - поняття філософії (онтології, теорії пізнання). У філософії аспект розглядається
0, Microsoft Internet Explorer 9, Mozilla Firefox 9.0, Opera 11.11.

При цьому не віддаватимемо переваги жодному з них, так як кожен функціонал, достатній для всіх повсякденних інтернет-задач, з якими стикається більшість користувачів.

Більшість - велика частина чого-небудь, або кількісне переважання прихильників якоїсь ідеї чи рішення над їхніми противниками. Вважається найпершою засадою демократичного способу прийняття спільних рішень, головною й необхідною умовою обрання кандидата на виборну посаду.
Функціонал - відображення векторного простору на базову множину для цього простору, здебільшого на множину дійсних чисел. Прикладом функціоналу є норма.

Нижче, для кожного браузера, наведемо ту інформацію, на якій акцентують свою увагу виробники браузерів з приводу безпеки їх продуктів для інтернет-серфінгу, бо подача такої інформації багато в чому виявляє пріоритети цих виробників в реалізації технологій безпеки в продуктах, які випускаються ними. При цьому буде запропонований огляд інформації, наведеної на офіційних сайтах відповідних браузерів, без поглиблення в технічні блоги розробників та іншу інформацію подібного роду, оскільки користувачі зазвичай керуються саме інформацією, розташованої на офіційних сайтах.Google Chrome

Сайт Google, присвячений огляду можливостей безпеки браузера Google Chrome, є досить лаконічним.

Про́даж - це оплатна передача майна однією особою у власність іншій особі.
Програміст, також програмник[Джерело?] - фахівець, що займається програмуванням, виконує розробку програмного забезпечення (в простіших випадках - окремих програм) для програмованих пристроїв, які, як правило містять один чи більше CPU.
Можливість - це дія, що може відбутися або ні (можливо, приїду, а, можливо, і ні). Можливість можна забезпечити чи покладатись на «авось» та якось буде. Альтернатива дає шанс, але не гарантує без відповідних дій забезпечення результату і адекватності та конструктиву діяльності.
У ньому йдеться про те, що в даному браузері існує захист від шахрайських і фішингових сайтів, зосереджена в технології «Безпечний перегляд».
Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).
Фíшинг (англ. phishing МФА: ['fiʃiŋ] від fishing - рибальство) - вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів.
Шахрайство - заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Також виділяється функціональна можливість під назвою «пісочниця» (в англомовних матеріалах відповідне терміну sandboxing), за допомогою якого браузер може запобігти установці в системі шкідливих програм, а також має можливість відстежити вплив коду, що виконується в одній вкладок браузера, на вміст інших відкритих вкладок. У Chrome 12 з'явився фільтр шкідливих файлів на основі репутаційних технологій, який при подальшому розвитку може скласти конкуренцію технології Application Reputation від Microsoft.

З англомовних джерел можна дізнатися про забезпечення безпеки більш докладно. Зокрема, в Google Chrome існує технологія забезпечення безперервності HTTPS-з'єднання та захисту його від компрометації, захист від XSS-атак та інші корисні функції.Microsoft Internet Explorer

Компанія Microsoft, говорячи про безпеку свого браузера, в першу чергу робить упор на фільтрацію ActiveX-вмісту. Загалом, проблема небезпечного ActiveX-вмісту актуальна саме для даного браузера, тому що без додаткових плагінів в конкуруючих браузерах взаємодія з активним вмістом, розташованим на інтернет-сторінках, проводиться за допомогою інших технологій.

Також акцент робиться на протидію XSS-атак, перегляд в приватному режимі InPrivate і функція захисту від стеження. Також реалізовано виділення домену другого рівня в адресному рядку браузера, жирним кольором, що дозволяє легко визначити, чи знаходиться користувач на цьому сайті, на який хотів зайти, або ж на шахрайському, адреса якого дуже схожа на адресу цього сайту.

Плагін (англ. plug-in - підключати) - додаток, незалежно скомпільований програмний модуль, що динамічно підключається до основної програми, призначений для розширення або використання її можливостей. Належить до загального програмного класу додатків.
Ви́ділення (екскреція) - процес виведення кінцевих продуктів, які утворилися в ході обміну речовин в клітинах тіла при розщепленні органічних енерговмісних речовин. Цю функцію виконують як спеціалізовані видільні органи, так і інші органи чи системи, для яких видільна функція може бути побічною, другорядною.

Як унікальна функціональна особливість безпеки вказується широко рекламований фільтр SmartScreen, який в 9-ій версії Internet Explorer має можливість фільтрувати не тільки шкідливі сайти по URL, а й, власне, шкідливі файли за допомогою технології Application Reputation, яка заснована на репутаційних технологіях.

Особливість, або сингулярність в математиці - це точка, в якій математичний об'єкт (зазвичай функція) не визначений або має нерегулярну поведінку (наприклад, точка, в якій функція недиференційована).

Слід зауважити, що актуальна версія Internet Explorer, значно поліпшена в плані підвищення стандартів інформаційної безпеки в порівнянні з попередніми версіями даного браузера, і його цілком можна рекомендувати до використання початківцям інтернет-користувачам для здійснення операцій інтернет-банкінгу та інших потенційно- небезпечних операцій при чіткому дотриманні рекомендацій виробника.

Інтерне́т-ба́нкінг (англ. Online Banking) або веб-банкінг - один із видів дистанційного банківського обслуговування, засобами якого доступ до рахунків та операцій за рахунками забезпечується в будь-який час та з будь-якого комп'ютера через Інтернет.
Небезпе́ка - можливість виникнення обставин, за яких матерія, поле, інформація або їхнє поєднання можуть таким чином вплинути на складну систему, що призведе до погіршення або неможливості її функціонування і розвитку.
Станда́рт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері.
Інформаці́йна безпе́ка - це стан захищеності систем обробки і зберігання даних, при якому забезпечено конфіденційність, доступність і цілісність інформації, або комплекс заходів, спрямованих на забезпечення захищеності інформації від несанкціонованого доступу, використання, оприлюднення, руйнування, внесення змін, ознайомлення, перевірки, запису чи знищення (у цьому значенні частіше використовують термін «захист інформації»).


Mozilla Firefox

Розробники браузера Firefox традиційно приділяють безпеці свого браузера пильну увагу.

Тради́ція - досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки і т. ін., що склалися історично і передаються з покоління в покоління; звичайна, прийнята норма, манера поведінки, усталені погляди, переконання когось; узвичаєння, узвичаєність, неписаний закон.
Тому інформація про функції безпеки цього браузера на його офіційній сторінці досить розлога.

Зокрема, якщо пробігтися по заголовкам врізок відповідного розділу інформації про браузер, можна дізнатися і про підтримку розширених EV-сертифікатів, і захист від XSS-атак, і про інтеграцію з батьківським контролем Windows 7, про функції «Приватний перегляд», інтеграцію з антивірусними продуктами, про фільтр шкідливих сайтів, захист від стеження за діями користувача в Інтернеті за допомогою спеціальних скриптів, що розміщуються на інтернет-сторінках, і підтримки HTTPS-з'єднань.

При розгляді даного браузера слід також звернути увагу на те, що розробники роблять ставку на широке використання функціональних доповнень (так званих розширень), які створюються сторонніми розробниками. За допомогою цих додатків можна значно підвищити безпеку використання даного браузера. Таким чином, браузер є ідеальним конструктором для користувачів, які володіють достатніми знаннями з інформаційної безпеки та точно знають, що хочуть отримати від браузера.Opera

На закінчення розглянемо інформацію з безпеки, яку пропонують кінцевому користувачу розробники браузера Opera. Як і розробники Google Chrome, виробники Opera на офіційному сайті браузера в цьому питанні гранично лаконічні.

Лаконізм ([Грецька мова|грец]. λακωνισμός) - гранично стисле грамотне вираження думки. Походить від назви давньогрецької області Лаконії, жителі якої (спартанці) славилися чіткістю й стислістю мови.
Сайт або веб-сайт (від англ. website, місце, майданчик в інтернеті) - сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.Зокрема, заявляється про існування фільтра від шкідливих інтернет-сайтів, режим приватного перегляду, підтримку розширених сертифікатів сайтів, і управлінні завантажуваними cookies.
Сертифікат (франц. certificat, від пізньолат. sertifico - засвідчую),
Існува́ння (від екзистенція) - центральне поняття екзистенціалізму, унікальна особистісна сутність людини, що втілює в собі духовну, психоемоційну неповторність особи.


Технології безпеки

Google Chrome 16.0

Microsoft Internet Explorer 9

Mozilla Firefox 9.0

Operа 11.11

Автоматичне оновлення браузера

Є

Є

Є

Є

Підтримка HTTPS-з’єднань і візуалізація безпечного з’єднання

Є

Є

Є

Є

Захист від компрометації HTTPS-з’єднань

Є

Частково

Немає

Немає

Підтримка EV-сертифікатів

Є

Є

Є

Є

Механізм захисту від XSS-атак

Є

Є

Є

Немає

Фільтр заражених сайтів по URL

Є

Є

Є

Є

Фільтр шкідливого програмного забезпечення

Є

Є

Частково

Немає

Режим приватного перегляду

Є (Режим інкогніто)

Є (Режим InPrivate)

Є (Приватний перегляд)

Є (Режим приватності)

Захист від стеження

Немає

Є

Є

Немає

Підтримка ASLR

Виконуваний файл і DLL-бібліотеки

Виконуваний файл і DLL-бібліотеки

Виконуваний файл і DLL-бібліотеки

Виконуваний файл і DLL-бібліотеки

Каталог: upload -> board -> Zaochni shkoli
upload -> Ііі міжнародний економічний саміт «Україна І світ. Новий діалог»
upload -> Інформація про роботодавців Одеси (перелік відсортований за розміром штату співробітників у місті) Компанія Проекти і технології
upload -> Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни: " Програмування мобільних пристроїв " для студентів напряму підготовки
upload -> Інформація для пасажирів Costa Cruises Зміст бронювання огляд круїзної компанії
Zaochni shkoli -> Завдання третьої контрольної роботи з української мови для учасників Всеукраїнської очно-заочної лінгвістичної школи ман україни Контрольна робота №1
board -> Шановні освітяни!
  1   2   3   4   5  • StatCounter
  • Google Chrome
  • Microsoft Internet Explorer
  • Mozilla Firefox
  • Opera