Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВідео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу

Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу
Дата конвертації02.05.2017
Розмір178 Kb.
ТипУрок

ТЕМА УРОКУ: Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу

МЕТА УРОКУ: 

Навчальна: Ознайомити учнів з відео-технологіями мультимедіа, форматами відео файлів та програмним забезпеченням відеомонтажу.

Розвиваюча: Розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, пам’ять, вміння використовувати на практиці свої знання.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.


Виховна: Виховувати любов до праці та навчання, самостійність, відповідальність.

МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ: ПК, дидактичні матеріали.

ТИП УРОКУ:  урок засвоєння нових знань та вмінь.


СТРУКТУРА УРОКУ

І. Організаційна частина (2 хв.)

1. Перевірка наявності учнів;

2. Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація знань (4 хв.)

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі;2. Постановка цілі та методів її досягнення на уроці;

3. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів:

Як виконати запис звуку?

Як задати параметри запису?

Які формати аудіфайлів ви знаєте?

Як виконати конвертування файлів?

4.Аналіз і доповнення відповідей учнів, підведення підсумків.

III. Вивчення нового матеріалу (25 хв.)


 1. Відеотехнології мультимедіа.

 2. Формати відеофайлів.

 3. Програмне забезпечення відеомонтажу

4. Показ прийомів роботи із Sony Vegas 9.0.

ІV. Підведення підсумків (14 хв.)

 1. Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів, для перевірки доступності нового інструктивного матеріалу;

 2. Відповідь майстра на запитання учнів;

 3. Прибирання робочих місць.
  Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.


 4. Аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

 5. Аналіз причин помилок учнів та пропозиції засобів їх усунення;

 6. Видача домашнього завдання.


Тема: «Відео-технології мультимедіа. Формати відео файлів. Програмне забезпечення відеомонтажу»

Мета: Ознайомити учнів з відео-технологіями мультимедіа, форматами відео файлів та програмним забезпеченням відеомонтажу.

Матеріали та обладнання: ПК, дидактичні матеріали.
Дидактичний матеріал - особливий тип наочного навчального посібника, переважно карти, таблиці, набори карток з текстом, цифрами або малюнками, реактиви, рослини тощо, які роздаються учням для самостійної роботи в класі і вдома або демонструються вчителем перед усім класом.


Теоретичні відомості

1.Відеотехнології мультимедіа. Настільні відеостудії, що є одним із прикладів застосування систем мультимедіа, дозволяють готувати суміщені відео-комп'ютерні кліпи, титри для відеофільмів та допомагають в процесі монтажу кінофільмів. Але вони не дозволяють обробляти та, редагувати аналогове зображення.

Для того, щоб обробка та редагування аналогового зобра­ження стали можливими, його необхідно оцифрувати та ввести до пам'яті комп'ютеру.

Оцифрований кадр можна змінювати в процесі інтерактивної екранної обробки, наприклад, редагувати графічним редактором (видаляти або додавати деталі, змінювати кольори та масштаби, додавати спецефекти мозаїки та інверсії тощо). Оброблені кадри можна записати на диск у графічному форматі, а потім взяти за реалістичний нерухомий фон для комп'ютерної анімації. Можлива покадрова обробка початко­вого зображення та виведення його назад на відеоплівку для створення псевдореалістичного мультфільму.

Оцифровування аналогових сигналів або породжує величезні масиви даних, або призводить до втрати якості зображення.

Графічний редактор - прикладна програма (або пакет програм), що дозволяє її користувачеві створювати і редагувати зображення на екрані комп'ютера і зберігати їх в графічних форматах файлів, наприклад, JPEG, PNG, GIF, TIFF.
Даніел Мігел Алвеш Гомеш (порт. Daniel Miguel Alves Gomes, * 7 серпня 1983, Каракас), насамперед відомий за прізвиськом Данні, - португальський футболіст, атакувальний півзахисник клубу «Зеніт».
Ана́логовий сигна́л - сигнал (напруга, струм тощо), неперервний на всьому проміжку часу. Аналоговий сигнал є або вираженим синусоїдальним коливанням, або, у загальному випадку, розкладеним у ряд (Фур'є) накладанням синусоїдальних коливань певної амплітуди і частоти.

Запис послідовності кадрів у цифровому вигляді потребує великих обсягів зовнішньої пам'яті: оскільки частота кадрів у NTSC - 30 кадрів/с, а в PAL/SECAM - 24 кадри/с, то для запам'ятовування 1 с повнокольорового екранного відео потрібно 20-30 Mb.

Частота кадрів, або кадрова частота - це частота (швидкість), з якою пристрій формування зображення відображає послідовні зображення, що називаються кадрами. Термін застосовується до кіно- і відео- камер, комп'ютерної графіки, і систем захоплення руху.
До того ж послідовність кадрів потрібно вивести на екран у відповідному темпі - близько ЗО Mb/s. А такої швидкості передавання інформації не має жодний з існуючих зовнішніх запам'ятовуючих пристроїв. Щоб виводити на екран комп'ютера оцифроване відео, доводиться йти на зменшення обсягу переданих даних (виведення зменшеного зображення в невеликому вікні, зниження частоти кадрової розгортки до 10-15 кадрів/с, зменшення кількості біт/піксель), тобто - на погіршення якості зображення.Більш радикально проблеми пам'яті та пропускної здатності розв'язують за допомогою методів стискання/розгортання даних, які дозволяють стискати інформацію перед записом на зовнішній пристрій, а потім зчитувати та розгортати в реальному режимі часу при виведенні на екран.

2.Ннайбільш відомі формати відеофайлів.

AVI (Audio-Video Interleaved) - один з найпоширеніших медіаконтейнерів для операційних система Windows. Цей формат може містити в собі інформацію чотирьох типів: відео, аудіо, текст і midi. У цей контейнер може входити відео різних форматів від MPEG-1 до MPEG-4. AVI має велику кількість різновидів за внутрішньою структурою і може відтворюватися на смартфонах, комунікаторах і інших пристроях. Медіаконтейнер AVI не накладає ніяких обмежень на тип використовуваного кодека.

WMV (Windows Media Video) - цифровий відео формат, створений і контрольований компанією Microsoft. WMV файли можуть містити аудіо-та відео дані, упаковані за допомогою кодеків Windows Media Audio (WMA) і Windows Media Video (WMV).
Windows Media Audio (WMA) - ліцензований формат файла, розроблений компанією Microsoft для зберігання і трансляції аудіо-інформації.
Windows Media Video (WMV) - назва цілого набору технологій відеокодека, розробленого Microsoft, частина структури Windows Media. Кодеки Windows Media Video спочатку були розроблені для потокових застосунків з низькою швидкістю передачі даних.


MOV - цей формат розроблений компанією Apple для QuickTime медіа плеєра. Для відтворення подібних файлів необхідно мати QuickTime плеєр або плеєри з уже встановленими кодеками MOV. Формат може містити відео, анімацію, графіку, 3D. Даний формат підтримує будь-які аудіо-і відеокодеки.

ASF (Advanced Streaming Format) - потоковий формат від Microsoft. Заснований на MPEG-4 і сіпользуется для передачі відео з низьким і середнім бітрейтом в Інтернет. ASF являє собою мультимедіа контейнер, що підтримує практично всі відеокодеки.

MPEG (Moving Pictures Experts Group) - відеофайли, в яких міститься відео, закодоване за допомогою стандартів Mpeg1, Mpeg2, Mpeg3, Mpeg4. Технологія MPEG використовує потокове стиснення відео, при якому обробляється не кожен кадр окремо, а аналізуються зміни відеофрагментів і видаляється надмірна інформація.
Стиснення відео - означає зменшення кількості даних цифрового відео. Базується на двох принципах: надлишок просторової інформації присутньої в кожному кадрі. надлишок часової інформації: переважна кількість кадрів подібні до попереднього та наступного.
MPEG-1 - являє собою формат для зберігання аудіо і відео даних на мультимедіа носіях. Формат MPEG-4 звичайно використовується для обміну і передачі відео-файлів в Інтернеті, відеотелефонії, електронних інформаційних виданнях і т.п. У цьому форматі використовується роздільне стиснення для аудіо та відео записів. MPEG-4 розрахований на дуже низькі потоки даних.

3.Відеоредактор

Відеоредактор - це програма, що включає в себе набір інструментів, які дозволяють редагувати відео-файли на комп'ютері. Відеоредактор дозволяє працювати з відео-файлами в залежності від набору інструментів і його можливостей.

Sony Vegas 9.0 - професійна програма для багатодоріжкового запису, редагування і монтажу відео і аудіо потоків. Зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс програми Sony vegas поєднується з величезним функціональним запасом. Інструменти, що містяться в 'Vegas Pro', дають можливість редагування, і обробки в реальному часі форматів DV, AVCHD, HDV, SD / HD-SDI і XDCAM, точність коригування аудіо, створення об'ємного звуку і двошарових DVD.Інтерфейс програми Sony Vegas

Ви можете записати Blu-ray диск прямо з таймлайн для збереження запису у високій якості. Створити стандартні DVD зі складним відео, субтитрами, багатомовним меню і додавання коментарів не складе ніяких труднощів.Підтримка 4КVegas Pro 9 повністю підтримує розміри кадру до 4096х4096. Він ідеальний для композитингу і роботи над відеоефектами, і передбачає високоякісний фінальний результат. Вишукані світлові ефектиVegas Pro 9 включає в себе більше 190 налаштовуваних відеоефектів. Вони дозволяють моделювати вплив світла, створювати кольорові підсвічування, змінити фокус вашого кадру.Pinnacle Studio HD Ultimate Collection - популярна програма для редагування відео з підтримкою HD відео, включаючи Blu-ray і AVCHD.

Деякі особливості:

• Імпорт відео і фотографій з відеокамер, цифрових камер, телефонів, DVD-дисків і тд;

Цифрова́ ка́мера, або цифрови́й апара́т - пристрій, що використовується для зйомки відео та створення фото-знімків або ж обох, в якому світлочутливим матеріалом є матриця або кілька матриць, що складаються з окремих пікселів, сигнал з яких представляється, обробляється і зберігається в самому апараті в цифровому вигляді.

• Редагувати HD відео з ультра-високою швидкістю при використанні AVCHD і H.264 форматів;

• Створення титрів, DVD меню з застосуванням ефектів і більше 80 шаблонів для монтажу;

• Захоплення зі стоп-кадром для створення приголомшливих анімаційних ефектів і ефектів прискорення;

Запис дисків Blu-ray, HD DVD, DVD.Corel VideoStudio Pro X4 14 - компанія Corel випустила нову версію програми VideoStudio Pro X4, раніше відому як Ulead VideoStudio Pro. Ця програма призначена для обробки відео і позиціонується як просте рішення для домашніх користувачів.

Можливості VideoStudio Pro X4:

 • Імпорт з HDV, AVCHD, Blu-ray дисків і JVC HD відеокамер;

 • Збереження відео в якості HD MPEG-4 файлів для інтернету з стисненням H.264 кодека;

 • Експорт HD роликів на DVD або Blu-Ray диски з BD-J активацією;

 • Професійні шаблони для HD відео від RevoStock;

 • Музика студійної якості, заголовки, переходи й ефекти в режимі реального часу.
  Реальний час - режим роботи автоматизованої системи обробки інформації і керування, при якому враховуються обмеження на часові характеристики функціювання.


Контрольні запитання

1. Які є формати відеофайлів?

2. Що називають відеоредактором?

3. Для чого призначена програма Sony Vegas?

4. Частота кадрів у NTSC?

5. Чому потрібно погіршувати якість зображення?6. Найбільш популярні формати відеофайлів?

7. Формат MPEG. • МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ