Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВідеоприскорювач asus rog poseidon gtx 980 Ti

Скачати 100.92 Kb.

Відеоприскорювач asus rog poseidon gtx 980 Ti
Скачати 100.92 Kb.
Дата конвертації27.05.2017
Розмір100.92 Kb.
ТипРеферат

ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого»

Реферат


на тему:

«Відеоприскорювач ASUS ROG Poseidon GTX 980 Ti»

Виконав:

студент 33-К групи

Золотий Д.М


Перевірив:

викладач Червоняк А. М.
Заліщики - 2015

Зміст


Вступ.

 1. Специфікація відеоприскорювача відеоприскорювач ASUS ROG Poseidon GTX 980 Ti.

 2. Упаковка і комплектація.

 3. Зовнішній вигляд і елементна база.

 4. Система охолодження.

 5. Порівняння відеоприскорювача.

Висновок.

Вступ.


На початку весни 2015 року компанія NVIDIA порадувала всіх своїх шанувальників анонсом нової флагманської відеокарти − NVIDIA GeForce GTX TITAN X, випущеної на основі графічного процесора NVIDIA GM200-400.
Гра́фіка (нім. Graphik, грец. graphikos «написаний») - вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору.
GeForce - бренд графічних процесорів (GPU), що розробляються компанією Nvidia.
Графічний процесор (англ. Graphics Proccesing Unit, GPU) - окремий пристрій персонального комп'ютера або ігрової приставки, виконує графічний рендеринг. Сучасні графічні процесори дуже ефективно обробляють і зображують комп'ютерну графіку, завдяки спеціалізованій конвеєрній архітектурі вони набагато ефективніші в обробці графічної інформації, ніж типовий центральний процесор.
Вона й зараз утримує лідируючі позиції в плані продуктивності та вартості, яка становить звичні для таких рішень $999.


Відеокарта ASUS ROG POSEIDON GTX 980 Ti (POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5), а саме про неї піде мова в даному огляді, одержала досить значний перелік переваг у порівнянні з еталонною версією, які з гідністю оцінять не тільки геймери, але й любителі отримати максимум продуктивності шляхом ручного розгону. Вона оснащена гібридним кулером DirectCU H2O, який може працювати як повітряна система охолодження або в складі контуру СВО, що дозволяє досягнути набагато більших показників при оверклокінгу.

На відміну від флагмана, графічний процесор NVIDIA GM200-310 в NVIDIA GeForce GTX 980 Ti позбувся 2-х SMM-блоків, тобто 256 CUDA-ядер разом із 16 текстурними блоками. При цьому шина пам'яті, кількість ROP-блоків і робочі частоти залишилися незмінними.
Розгін, оверклокінг (від англ. overclocking) - підвищення швидкодії компонентів комп'ютера за рахунок експлуатації їх у форсованих (позаштатних) режимах роботи.
Гібрид (від лат. hybrida – помісь) - результат природного чи штучного схрещування між двома організмами різних таксонів.
Фла́гман (нід. vlagman, від нід. vlag - прапор та нід. man - людина) - військове звання, командувач флотом, або командир об'єднання кораблів, якому надано посадовий прапор. При сумісному плаванні можуть бути флагмани старші - командири крупних з'єднань, і молодші - командири підлеглих з'єднань.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Якщо ж згадати ситуацію з першим «
титаном», то модель NVIDIA GeForce GTX 780 Ti, яка послідувала за ним, вийшла з повною версією чіпа NVIDIA GK110, тому виявилася більш продуктивною. У цьому випадку все по-іншому: NVIDIA GeForce GTX TITAN X виступає в якості топового рішення, тоді як NVIDIA GeForce GTX 980 Ti є його спрощеною й здешевленою версією.

1. Специфікація відеоприскорювача ASUS ROG Poseidon GTX 980 Ti.
Мікросхе́ма, інтегральна мікросхема (англ. integrated circuit) - електронна схема, що реалізована у вигляді напівпровідникового кристалу (чипу) та виконує певну функцію. Винайдена у 1958 році американськими винахідниками Джеком Кілбі та Робертом Нойсом.
Специфіка́ція (англ. specification) - формалізований опис властивостей, характеристик і функцій об'єктів.

Таблиця специфікації відеоприскорювача ASUS ROG POSEIDON GTX 980 Ti:Модель

ASUS ROG POSEIDON GTX 980 Ti (ASUS POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5)

Графічне ядро

NVIDIA GM200-310 (Maxwell)

Кількість CUDA-ядер

2816

Підтримувані API та технології

DirectX 12 (Shader Model 5.0), OpenGL 4.5, NVIDIA 3D Vision Surround, NVIDIA PhysX, NVIDIA TXAA, NVIDIA FXAA, NVIDIA MFAA, NVIDIA 3D Vision, NVIDIA Adaptive Vertical Sync, NVIDIA SLI, NVIDIA CUDA, NVIDIA GPU Boost 2.0, NVIDIA GameWorks, NVIDIA GameStream

Номінальна / динамічна частота графічного ядра, МГц

1114 / 1203

Частота пам'яті (ефективна), МГц

1753 (7010)

Об’єм пам'яті, ГБ

6

Тип пам'яті

GDDR5

Ширина шини пам'яті, біт

384

Пропускна здатність пам'яті, ГБ/с

336,6

Тип шини

PCI Express 3.0 x16

Максимальна роздільна здатність

Цифрова − до 5120 x 3200

Аналогова − до 2048 x 1536Інтерфейси виведення зображення

1 x DVI-I

1 x HDMI 2.03 x DisplayPort

Мінімальна потужність блока живлення, Вт

600

Додаткові роз’єми живлення PCIe

2 x 8-контактні

Розміри з офіційного сайту (виміряні в нашій тестовій лабораторії), мм

287 х 137 x 40,6 (295 x 138)

Драйвери

Свіжі драйвери можна завантажити із сайту компанії ASUS або сайту виробника GPU

Сайт виробника

ASUS

Оскільки перед нами практично повністю переосмислена модифікація NVIDIA GeForce GTX 980 Ti, то говорити про яку-небудь відповідність референсній моделі ніяк не можна.
Мод (скор. від «модифікація», моддинґ ігор) - доповнення до відеогри, написане, як правило, сторонніми розробниками або любителями за допомогою SDK, який додається до гри або спеціальних, розроблених для модифікації любительських програм.
Прямо можна порівняти лише робочі частоти. У цьому випадку графічне ядро відеокарти може похвалитися помітним рівнем заводського розгону − до 1114 МГц (приріст 11,4% щодо рекомендованих 1000 МГц), а з урахуванням роботи технології NVIDIA GPU Boost 2.0 середнє значення становить 1203 МГц (замість 1075 МГц для еталонного зразка). Відеопам'ять при цьому працює на рекомендованих 7010 МГц.

2. Упаковка і комплектація.

Відеокарта ASUS GeForce GTX 980 Ti POSEIDON PLATINUM постачається у відповідній до свого флагманського статусу великій коробці, виконаній зі щільного картону й прикрашеній лаконічною та стильною поліграфією з логотипом лінійки ASUS ROG.
Логоти́п (дав.-гр. ὀ λόγος - слово, і ὀ τύπος - знак, відбиток) - графічний або текстовий символ, який представляє якийсь конкретний суб'єкт або об'єкт, наприклад - населений пункт, компанію, організацію, приватну особу або продукт.
Крім найменування компанії-виробника і моделі пристрою, відзначимо згадування про підтримку технологій NVIDIA G-SYNC, NVIDIA GameWorks, NVIDIA GameStream і DirectX 12.


На звороті відкидної кришки під якою знаходиться невелике оглядове вікно, знаходиться опис основних переваг новинки, а саме:

 • ASUS AUTO-EXTREME з Super Alloy Power II – дана модель створена на повністю автоматизованій лінії, що гарантує стабільно високу якість і забезпечує відмову від агресивних хімічних речовин у процесі виробництва.
  Агресія (лат. aggressio - напад) - інстинктивна індивідуальна поведінка людей, тварин, яку породжує страх, лють тощо. Вона виражається в нападі або загрозі нападу на особин свого (рідше чужого) виду.
  Речовина́ - вид матерії, яка характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо). Характерною властивістю таких частинок є відмінні від нуля баріонний заряд або лептонний заряд.
  До того ж у її основі використовується якісна елементна база (Super Alloy Power II), яка дозволяє ще більше підвищити надійність роботи новинки.

 • ROG LED Light – любителі модінгу повинні з гідністю оцінити логотип серії ASUS ROG на бічній стороні відеокарти, який оснащений LED-підсвічуванням.

Зворотна сторона коробки несе на собі зображення інтерфейсної панелі й опис гібридної системи охолодження:

 • DirectCU H2O – гібридна система охолодження, яка забезпечує на 5°С нижчу робочу температуру в повітряному режимі роботи та на 30°С – у складі контуру СВО.
  Наді́йність - властивість технічних об'єктів зберігати у часі в установлених межах значення всіх параметрів, які характеризують здатність виконувати потрібні функції в заданих режимах та умовах застосування, технічного обслуговування, зберігання та транспортування.
  Температу́ра (від лат. temperatura - належне змішування, нормальний стан) - фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.


 • G1/4 − фітинги у водоблоці мають різьбове з’єднання G1/4". Це найпопулярніший стандарт, тому під нього легко буде підібрати відповідні штуцери для приєднання контуру СВО.

 • Dual dust-proof fans – система охолодження включає до свого складу два вентилятори з технологією очищення від пилу, що підвищує термін служби кулера на 25%.
  Вентиля́тор - обертальна лопаткова машина, що збільшує питому енергію повітря або інших газів, викликає безперервний їх потік при відносному максимальному стисненні, що не перевершує 1,3.
  Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).


Список системних вимог до комп'ютера, у який планується встановлення відеокарти, розташований на одній із бічних сторін коробки. Виходячи з рекомендацій, блок живлення в такій системі повинен мати потужність не менше 600 Вт і видавати мінімум 42 А по лінії 12В. Також тестована модель вимагає підключення двох 8-контактних кабелів PCIe.

Для виведення зображення на тестованій новинці використовується еталонний набір інтерфейсів: • 1 х DVI-I;

 • 1 х HDMI 2.0;

 • 3 х DisplayPort.
  DisplayPort - стандарт цифрового інтерфейсу для дисплеїв, розроблений асоціацією електронних відео стандартів (VESA, англ. Video Electronics Standards Association). Цей стандарт не вимагав жодних виплат роялті або ліцензування до 5 березня 2015, після чого роялті складає 20 центів за пристрій.


Підтримуються наступні роздільні здатності:

 • цифрова − до 5120 x 3200;

 • аналогова − до 2048 x 1536.

3. Зовнішній вигляд і елементна база.

Модель ASUS POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5 виконана на оригінальній друкованій платі чорного кольору з еталонним принципом компонування. Використовувана елементна база відповідає фірмовій концепції Super Alloy Power II і включає до свого складу винятково високоякісні компоненти: твердотільні та тантал-полімерні конденсатори, поліпшені МОН-транзистори і дроселі з феритовим осердям. Це підвищує стабільність і надійність роботи графічного адаптера в цілому, а також продовжує термін його служби.
Конце́пція (лат. conceptio - розуміння) - система поглядів, те або інше розуміння явищ і процесів; єдиний, визначальний задум.
Оригінал - (від лат. originalis - первісний) - первісний, справжній.
Принцип (лат. principium - начало, основа) - це твердження, яке сприймається як головне, важливе, суттєве, неодмінне або, принаймні, бажане. У повсякденному житті принципами називають внутрішні переконання людини, ті практичні, моральні та теоретичні засади, якими вона керується в житті, в різних сферах діяльності.
Компонент (англ. component, нім. Komponente f) - різновид, складова частина чогось.
Друко́вана пла́та, ДП (англ. Printed circuit board, PCB) - пластина, виконана з діелектрика (склотекстоліт, текстоліт, гетинакс, ситал тощо), на якій або/і всередині якої сформований хоча б один шар з провідними доріжками.
Відеока́рта (англ. video card, також графічна карта, графічний адаптер, графічний прискорювач) - пристрій, призначений для обробки і генерації зображень з подальшим їхнім виведенням на екран периферійного пристрою.


Живлення новинки виконане за посиленою 10-фазною схемою, де 8 фаз відповідають за живлення графічного ядра, а 2 призначені для підсистеми відеопам'яті.
Систе́ма (від дав.-гр. σύστημα - «сполучення», «ціле», «з'єднання») - множина взаємопов'язаних елементів що утворюють єдине ціле, взаємодіють з середовищем та між собою, і мають мету.
Нагадаємо, що живлення еталонної NVIDIA GeForce GTX 980 Ti виконане за 8-фазною схемою.


У якості цифрового ШІМ-контролера підсистеми живлення використовується мікросхема ASP1500U.

http://gecid.com/data/video/201510281000-41259/img/10_asus_poseidon-gtx980ti-p-6gd5.jpg

Для живлення тестованого графічного адаптера використовується слот PCI Express x16 і два 8-контактні роз’єми PCIe, розташовані на бічній стороні плати. Через великі габарити кулер злегка ускладнює відключення кабелів PCIe. У свою чергу еталонна версія обходиться тільки одним посиленим 8-контактним і одним 6-контактним роз’ємом.

asus rog poseidon gtx 980 ti (poseidon-gtx980ti-p-6gd5)

Для забезпечення роботи технології NVIDIA SLI використовуються два конектори для підключення відповідних містків, які дозволяють поєднувати до трьох відеоприскорювачів для спільних розрахунків графічних ефектів.

Прикрита опорною пластиною зворотна сторона новинки примітна рядом електричних компонентів.

В основі тестованої моделі лежить GPU NVIDIA GM200-310 (Maxwell), виготовлений за 28-нм техпроцесом. Він включає до свого складу 2816 ядер CUDA, 96 блоків растеризації та 176 текстурних блоків.
Растеризація (англ. Rasterisation або rasterization) - процес перетворення векторного зображення у растрове. По математичному опису зображення формується поточечне зображення, яке потім відображається на моніторі, друкується на принтері або зберігається у файлі растрового формату.
Як ми вже говорили, відеокарта відрізняється заводським розгоном графічного ядра, частоти роботи якого склали 1114 і 1203 МГц.


asus rog poseidon gtx 980 ti (poseidon-gtx980ti-p-6gd5)

Пам'ять моделі ASUS POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5, загальним об’ємом 6 ГБ, набрана за допомогою 12 чіпів SK hynix H5GQ4H24MFR-R2C ємністю 4 Гбіт кожен. Згідно з документацією, їхня ефективна частота рівна 7000 МГц. Обмін даними між графічним процесором і пам'яттю здійснюється через 384-бітну шину, яка здатна пропускати 336,6 ГБ інформації за секунд.

4. Система охолодження.

Відеокарта зі встановленою системою охолодження DirectCU H2O займає два слоти розширення й має загальну довжину 287 мм згідно із офіційним сайтом компанії ASUS.

Охолоджувач складається з досить масивного радіатора, у конструкції якого застосовуються 44 подовжньо розташовані алюмінієві пластини, і двох 86-мм осьових вентиляторів, закріплених на пластиковому кожусі.

Безпосередньо самі вертушки виготовлені компанією FirstDO і мають маркування«FDC10H12S9-C». Номінальна напруга їх роботи становить 12 В,

а сила струму – 0,35 А, що дає підсумкову потужність на рівні 4,2 Вт.
Радіатор (новолат. radiātor - «випромінювач») - пристрій для розсіювання тепла у повітрі (випромінюванням та конвекцією), повітряний теплообмінник.
Номінал, номінальна вартість (англ. Par-Value) - номінальна або вільна вартість акції чи грошового знаку, яка встановлюється на момент первинного випуску (розміщення) акцій і обчислюється як результат ділення загальної грошової вартості частини статутного капіталу, що розміщується на кількість акцій при розміщенні.
Си́ла електри́чного стру́му (сила струму або просто струм) - кількісна характеристика електричного струму в провіднику, скалярна величина I = Δ q Δ t }} , яка відповідає кількості заряду ( Δ q ), що проходить через перетин провідника за час Δ t , розділеному на цей проміжок часу.


Для рівномірного розподілу тепла по всій площі радіатора застосовуються три мідні теплові трубки різного діаметру: дві 6-мм і одна 8-мм. Ребра радіатора та t для охолодження чіпів пам'яті, елементів підсистеми живлення та ШІМ-контролера.

Робота СВО реалізована за допомогою 6-мм каналу для води, який проходить крізь мідну випарну камеру. Для підключення контуру СВО використовуються фітинги з різьбовим з’єднанням G1/4".
Різьба (син. - різь) (англ. thread; нім. Gewinde n) - один або декілька рівномірно розташованих ґвинтових виступів постійного перерізу, які утворені на бічній поверхні прямого циліндра або прямого конуса.


5. Порівняння відеоприскорювача.

Порівняння ASUS ROG Poseidon GTX 980 Ti з Radeon R9 290X 4GB GDDR5 AMD, GeForce GTX 980 4GB GDDR5 Inno3D-iChill Ultra, Radeon R9 390X 8GB GDDR5 ASUS STRIX OC і Radeon R9 Nano 4GB HBM AMD.

futuremark 3dmark vantage

futuremark 3dmark 11

unreal engine 4 elemental dx12 tech demo

futuremark 3d mark v1.4.778 1920x1080, fire strike

Оскільки NVIDIA GeForce GTX 980 Ti є однією з найшвидших відеокарт на ринку, то вона цілком логічно виявилася одноособовим лідером у тестуванні, адже конкуренцію їй можуть скласти лише NVIDIA GeForce GTX TITAN X і AMD Radeon R9 FURY X.

Зокрема, модель ASUS ROG POSEIDON GTX 980 Ti виявилася швидшою за NVIDIA GeForce GTX 980 і NVIDIA GeForce GTX 970 у середньому на 18% і 32% відповідно. Якщо ж не брати до уваги режим 4K Ultra HD, то їх відставання знижується до 16% і 29% відповідно. Як бачимо, новинка демонструє найбільшу перевагу на високих роздільних здатностях, що не дивно, враховуючи розрядність шини пам'яті, об’єм відеопам'яті та загальну її обчислювальну потужність.

Розрядність числа в математиці - кількість числових розрядів, необхідних для запису цього числа в тій чи іншій системі числення. Розрядність числа іноді також називається його довжиною.

Що ж стосується рішень від AMD, то AMD Radeon R9 390X поступилася ASUS POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5 у середньому на 27%, а компактний флагман AMD Radeon R9 Nano − на 23%. У режимі Full HD різниця залишилася практично на тому ж рівні – 27% і 21% відповідно.

В підсумку продуктивність ASUS GeForce GTX 980 Ti POSEIDON PLATINUM знаходиться на дуже високому рівні. Її буде достатньо для будь-яких сучасних ігор на максимальних налаштуваннях графіки та при роздільній здатності 4K Ultra HD.

Висновок.

Відеокарта ASUS ROG POSEIDON GTX 980 Ti (POSEIDON-GTX980TI-P-6GD5) є оригінальним і потужним рішенням для справжніх геймерів і оверклокерів. Вона вигідно відрізняється гібридним кулером, здатним працювати як у складі СВО, так і в стандартному режимі повітряного охолодження.

Розді́льна - місто у західній частині Причорноморської низовини, районний центр Роздільнянського району Одеської області; 18015 меш. (2016). Відстань до облцентру становить близько 87 км і проходить автошляхами Т 1618 та E95.
Повітряне охолодження - охолодження деталий машин, агрегатів або інших елементів, яке досягається за рахунок теплообміну між об'єктом охолодження та повітрям. Ефективність охолодження визначається кількістю теплової енергії, яка відводиться від охолоджуваної поверхні, яка, в свою чергу, визначається різницею температур повітря і охолоджуваної поверхні, та площею охолоджуваної поверхні.

Також до переваг новинки можна віднести традиційно високу якість виготовлення (технологія ASUS AUTO-EXTREME), посилену 10-фазну підсистему живлення з якісною фірмовою елементною базою Super Alloy Power II і надійну конструкцію, посилену опорною пластиною.

Тради́ція - досвід, звичаї, погляди, смаки, норми поведінки і т. ін., що склалися історично і передаються з покоління в покоління; звичайна, прийнята норма, манера поведінки, усталені погляди, переконання когось; узвичаєння, узвичаєність, неписаний закон.
Окремо виділимо стильний дизайн і наявність заводського розгону.

До особливостей можна зарахувати хіба що порівняно великі габарити кулера, довжина якого впритул наближається до 30 см, що варто враховувати, якщо ви є власником компактного корпусу.

У підсумку відеокарта ASUS GeForce GTX 980 Ti POSEIDON PLATINUM однозначно заслуговує вашої уваги, особливо якщо ви плануєте зібрати потужну ігрову систему з СВО.

Переваги: • гібридна система охолодження DirectCU H2O;

 • висока продуктивність і наявність заводського розгону;

 • якісна елементна база, відповідна до фірмової концепції Super Alloy Power II;

 • посилена 10-фазна підсистема живлення;

 • створена за допомогою повністю автоматизованого процесу виробництва (ASUS AUTO-EXTREME Technology);

 • оригінальна друкована плата;

 • відмінний розгінний потенціал графічного ядра та відеопам'яті;

 • підтримка ряду фірмових технологій;

 • наявність LED-підсвічування;

 • функціональне ПЗ в комплекті поставки;

 • оригінальний дизайн.

Особливості:

 • для коректної роботи потрібне підключення двох 8-контактних роз’ємів PCIe;

 • великі габарити.


Список використаної літератури:

http://ua.gecid.com/video/asus_strix-gtx980ti-dc3oc-6gd5-gaming/http://ua.gecid.com/video/asus_rog_poseidon_gtx_980_ti/


Скачати 100.92 Kb.

 • Виконав