Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВиховна година: «Чи залежний ти від соціальних мереж?» Мета

Скачати 106.77 Kb.

Виховна година: «Чи залежний ти від соціальних мереж?» Мета
Скачати 106.77 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації05.05.2017
Розмір106.77 Kb.
  1   2

Виховна година: «Чи залежний ти від соціальних мереж?»

Мета:

1. Сформувати адекватне уявлення про Інтернет, соціальних мережах, їх впливу на підлітків;

2. Ознайомити з ознаками інтернет-залежності;

3. Виховувати повагу до власного здоров'я.Завдання:

1. Познайомитися з історією зародження соціальних мереж і найвідомішими соціальними мережами;

2. Розглянути позитивні і негативні риси впливу соціальних мереж;

3. Провести опитування про знання студентами соц. мереж і виявлення у них інтернет-залежності;

4. Зробити висновки.

Устаткування: презентація з відеоматеріалом про соціальні мережі, аркуші формату А4 для проведення тестування, пам'ятка поведінки в соціальних мережах для студентів

Педагогічні функції заняття:

• просвітницька - класна година дає можливість розширити коло знань підлітків в області впливу соціальних мереж на їх власне здоров'я;

• орієнтувальна - допоможе сформувати власне ставлення до впливу соціальних мереж на розвиток підлітків;

• направляюча - покликана переводити обговорення того чи іншого явища в рамки реального досвіду студентів;

• формувальна - допомагає виробляти у студентів навички обмірковування і оцінки своїх вчинків і самих себе, допомагає у виробленні вмілого ведення діалогу і висловлювання, відстоювання власної думки.

Хід заняття

1. Повідомлення теми і мети заняття

Двадцять перше століття. Століття комп'ютерних технологій і новинок. Саме за ними наше майбутнє. Вже кожна п'ята дитина не тільки вміє користуватися комп'ютером, але і досконало володіє Інтернетом. Багато підлітків проводять свій вільний час в соціальних мережах.

І що ж чекає нас в найближчому майбутньому? Невже комп'ютери стануть нашими кращими друзями? Чи замінить «віртуальна реальність» реальне життя? Ні, якщо ми зможемо цьому запобігти. Все просто - не можна забувати про золоту середину, про норму.

Aurea mediocritas з лат. - золота середина - крилатий вираз, що вживається у значенні: про думки або поведінку людини, яка уникає труднощів, віддає перевагу поміркованості (зазвичай вираз вживають іронічно).
Будь-які ліки можуть стати отрутою, якщо вони прийняті в занадто великих дозах. Ми не навчилися правильно використовувати свій час в Інтернеті.

Чому ж ми так любимо проводити час за комп'ютером і в соціальних мережах? Як на нас це впливає? І чи зможемо ми зупинитися?

Ми вже зараз не можемо жити без Інтернету, і вважаємо, що за ним наше майбутнє. Але чи так це? Питання спірне.

Про шкоду і користь досі сперечаються вчені. Тому я і захотіла з'ясувати, в чому полягають позитивні і негативні моменти при роботі в соціальних мережах і чи потрібно підлітку проводити там час.

Соціалізація людини відбувається в процесі виховання і під значним впливом середовища. Серед сучасних людей, в якій відбувається виховання, істотно змінилася.

Людина (англ. human, нім. mensch) - жива, наділена інтелектом істота, суб'єкт суспільно-історичної діяльності і культури. Відмінними рисами людини, які визначають її унікальність у Всесвіті, є її свідомість, здатність мислити і здатність до здійснення вільного вибору, приймати відповідальність за власні дії; наявність моральних суджень.
Зараз найбільш сильний вплив робить Інтернет. В даний час дуже загострилася ситуація впливу як Інтернету, так і соціальних мереж на підростаюче покоління. Деякі вважають, що це приносить тільки користь, деякі - що шкода ...

Уявити сучасних підлітків без соціальних мереж сьогодні просто неможливо. Вконтакте, Однокласники, Фейсбук заполонили розуми багатьох підлітків.2. Що ми знаємо про соціальні мережі?

Коли з'явилися соціальні мережі і хто був їх засновником розповість студент (розповідь студента).Презентація (Додаток 1)

В процесі пошуку інформації було знайдено відео, яке хотілося всім продемонструвати (презентація з відеоматеріалом).

Інформаці́йний по́шук (ІП) (англ. Information retrieval) - наука про пошук неструктурованої документальної інформації. Особливо це відноситься до пошуку інформації в документах, пошук самих документів, добуття метаданих з документів, пошуку тексту, зображень, відео та звуку у локальних реляційних базах даних, у гіпертекстових базах даних таких, як Інтернет та локальні інтранет.3. Проблеми впливу соціальних мереж на підлітків

3.1 Підлітки і соціальна мережа

Сучасні підлітки значно відрізняються від підліткового покоління минулих років, коли світ існував без гаджетів, комп'ютера і соціальних мереж, які стали сенсом життя дітей нашого часу.

Сенс життя Сенс життя, сенс буття - філософська та духовна проблема, що має відношення до визначення мети існування, призначення людства, людини як біологічного виду, одне з основних світоглядних понять, що має величезне значення для духовно-морального становлення особистості.

Батьки часто дивуються, як можна проводити стільки часу біля комп'ютера, коли на вулиці така гарна погода! Дійсно, сучасні підлітки і соціальні мережі стали майже нероздільними, це інтернет-залежність, яка захопила свідомість дітей і заповнила весь їх внутрішній світ. Адже ще десять років тому у дворах можна було побачити галасливі підліткові компанії і почути дзвінкий дитячий сміх.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Зараз діти і підлітки все частіше проводять час біля улюблених комп'ютерів, які замінили їм справжніх друзів, розваги і навіть батьків.

Підлітки і соціальні мережі - проблема чи це? Це питання було доручено дослідити активу групи.3.2 Опитування

Викладач запропонував підліткам максимально чесно відповісти на опитування, який містив такі питання (Опитування - Додаток 2).3.3 Результати дослідження

Про результати опитування розповідає студент і демонструє їх на презентації (Презентація (Додаток 3)).

Грунтуючись на результатах проведеного опитування і особистого досвіду було з'ясовано, що приблизно з 11 років підлітки починають занурюватися в активне спілкування з однолітками, відводячи батьків на другий план. Соціальні мережі дають можливість завести собі друзів, хобі, дізнатися багато нової інформації і позбутися від почуття самотності, яке часто відчувають багато підлітків. Там дитина може знайти однодумців, поділитися душевними переживаннями, запитати поради у старших товаришів.

Часто тандем «підлітки та соціальні мережі» є згубним для дитячої психіки, а іноді й життя. Спілкуючись в соціальних мережах, підліток приєднується до різних груп, субкультур, знайомиться з сумнівними людьми. Все це може плачевно обернутися для нестійкої психіки і навіть життя підлітка, який легко входить в довіру і піддається впливу.

Ще одна негативна сторона спілкування підлітків в соціальних мережах - обмеження комунікативних можливостей в реальному світі. Часто підлітки, які звикли знайомитися «заочно», відчувають проблеми в зав'язуванні реальних знайомств. Адже в інтернеті дитина може вибрати для себе будь-яку роль, зробити себе кращою, красивішою, придумати себе ідеального, але в житті все не так просто, адже ти такий, який ти є, і деякі виявляються не готові прийняти це.

Штучні друзі в соціальних мережах позбавляють підлітків можливості пізнати щірість справжньої дружби. На жаль, все частіше дружба вимірюється кількістю віртуальних друзів, ніж справжніх.

Безумовно, соціальна мережа стає з кожним днем ​​все популярнішим серед підлітків. І, на жаль, не всі вміють правильно нею користуватися.

3.4 Позитивні риси впливу соціальних мереж

Психологи, педагоги і батьки прагнуть знайти плюси соціальних мереж, але їх не так вже й багато:

• можливість самореалізуватися в очах друзів і знайомих.

знайти собі друзів, знайомих однокласників.

• пошук в соціальних мережах однодумців. Є чимало важливих і потрібних груп, де люди можуть обмінюватися накопиченим досвідом або просто своїми поглядами на життя.

• велика база даних відео файлів, музичних файлів, серед яких можна знайти рідкісні або потрібні екземпляри.3.5 Негативні риси впливу соціальних мереж

Вплив соціальних мереж на підлітків може бути як позитивним, так і негативним. У більшості випадків негативних чинників стає більше. Основні шкідливі фактори при частому перебуванні за комп'ютером і знаходженні соціальних мереж:

• обмежена поза, сидяче положення протягом тривалого часу.

• вплив електромагнітного випромінювання.

Світло Св́ітло - електромагнітні хвилі видимого спектру. До видимого діапазону належать електромагнітні хвилі в інтервалі частот, що сприймаються людським оком (7.5×1014 - 4×1014 Гц), тобто з довжиною хвилі від 390 до 750 нанометрів.

• втома очей, навантаження на зір.

• перевантаження суглобів кистей.

• стрес при втраті інформації.

• залежність від віртуального світу.

• загальнодоступність інформації.

психічні розлади.


  1   2


Скачати 106.77 Kb.

  • Педагогічні функції заняття
  • Хід заняття 1. Повідомлення теми і мети заняття
  • 2. Що ми знаємо про соціальні мережі
  • 3. Проблеми впливу соціальних мереж на підлітків 3.1 Підлітки і соціальна мережа
  • 3.3 Результати дослідження
  • 3.4 Позитивні риси впливу соціальних мереж
  • 3.5 Негативні риси впливу соціальних мереж