Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВиховна пізнавально- інформаційна година 07/02/2017 «Be the change: Unite for a better internet» «Ми – за безпечний Інтернет»

Скачати 36.29 Kb.

Виховна пізнавально- інформаційна година 07/02/2017 «Be the change: Unite for a better internet» «Ми – за безпечний Інтернет»
Скачати 36.29 Kb.
Дата конвертації16.06.2017
Розмір36.29 Kb.

Виховна пізнавально- інформаційна година 07/02/2017

«Be the change: Unite for a better internet»

«Ми – за безпечний Інтернет»

Мета:

  • дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету;

  • засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті;

  • розвивати логіку, кмітливість;

  • сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та про шляхи їх подолання;

  • виховувати інформаційну культуру учнів.

Обладнання: Соціальні ролики про безпечний Інтернет, ПК, екран, мультимедійний проектор, 10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей , картки

Хід заняття:

І.
Проектор - це світловий прилад, що перерозподіляє світло лампи з концентрацією світлового потоку на поверхню малого розміру або у малому тілесному куті. Проектори є, в основному, оптико-механічними або оптично-цифровими приладами, котрі дозволяють за допомогою джерела світла, проектувати зображення об'єктів на поверхню, розташовану поза приладом - екран.
Організаційний момент


ІІ. Вступне слово

Ви вже добре знайомі з Інтернетом. У вас напевно є улюблені сайти й віртуальні друзі, ви знаходите в Інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєтеся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєте цікаві картинки й музику, граєте у захоплюючі ігри. Проте, пам’ятайте: як і в реальному світі, в Інтернеті ви можете зустрітися з загрозами й небезпечними людьми.

День безпечного Інтернету — свято, що відзначається у другий вівторок лютого. У цьому році День безпечного Інтернету  відбудеться у вівторок 14 лютого 2012

День започатковано з 2004 р.

Інсейф англ. Insafe - мережа центрів обізнаності, що сприяють безпечному, відповідальному використанню Інтернету і мобільних пристроїв молодими людьми. Співфінансується Програмою безпечного Інтернету.
Європейською мережею безпечного Інтернету.

День безпечного Інтернету  в даний час відзначається в більш ніж в 70 країнах по всьому світу. 

У цьому році День безпечного Інтернету зосереджено навколо теми «Be the change: Unite for a better internet» - Будуть зміни Об’єднаймося для кращого Інтернету.

Що таке Інтернет і для чого він потрібний ? Інтернет – це глобальна мережа, що об'єднує величезну кількість комп'ютерів по всій земній кулі.

Глоба́льна мере́жа - англ. Wide Area Network,(WAN)- комп'ютерна мережа, що охоплює величезні території (тобто будь-яка мережа, чиї комунікації поєднують цілі мегаполіси, області або навіть держави і містять у собі десятки, сотні а то і мільйони комп'ютерів).
Найцікавіша особливість Інтернета – незалежно від фізичного розташування комп'ютерів, доступ до них здійснюється абсолютно однаково. У теперішній час Інтернет – це невід'ємна частина нашого життя. Зараз у ньому працюють більш ніж 300 мільйонів людей. Давайте спробуємо відповісти на питання: Інтернет – за чи проти?

Найголовніша перевага глобальної мережі Інтернет – можливість віддаленого доступу до інших комп'ютерів.

Програ́ми відда́леного адмініструва́ння (Програ́ми дистанці́йного адмініструва́ння) - програми або функції операційних систем, що дозволяють отримати віддалений доступ до комп'ютера через Інтернет або ЛОМ і здійснювати управління та адміністрування віддаленого комп'ютера в реальному часі.
Це дає можливість доступу до різних баз даних… Інтернет відкрив перед людьми нові кордони. Доступ практично до будь-якої інформації – це, звичайно, добре.

Але заборонений плід солодкий. В Інтернеті відсутня будь-яка цензура. Насильство, розпуста і шахрайство – процвітають. Більш того, часто нам нав'язують те, від чого варто було б захищати. Варто тільки увійти в мережу, як вас одразу ж засиплять пропозиціями відвідати ті чи інші сайти. Іноді від таких пропозицій просто неможливо відмовитися. Хитрі програми самі відкривають вам потрібні сторінки, анімовані картинки заворожують ... І це мінус.

Вже почали говорити про новий вид захворювання: інтернет - залежність. Деякі люди буквально живуть на просторах електронної мережі. Регулярно сидять на форумах, грають в онлайн ігри, користуються чатами, «аською», створюють особисті щоденники. Вони проводять в Інтернеті практично весь вільний час, відволікаючись лише на походи в магазин і на навчання.

Звичайно дуже зручною і корисною, особливо для зайнятих і ділових людей, є Інтернет-пошта. Вона дозволяє нам пересилати і отримувати листи з різних кінців світу за лічені секунди, тоді як звичайною поштою це може зайняти тиждень або навіть більше.

Лічені секунди (англ. Split Second) - британський фантастичний бойовик 1992 року.
До того ж вона майже безкоштовна і не потребує багато часу. Ще однією позитивною стороною Інтернету є реклама і магазини. Тут ти можеш знайти будь-яку продукцію, що тебе цікавить, подивитися ціну, магазини, де продається цей товар та іншу інформацію, і за бажанням придбати.

Особливу тривогу викликають онлайн-ігри. Вважається, що саме вони представляють саму серйозну загрозу для психіки, особливо для психіки ще не до кінця сформованої. Проблеми із зором, головні болі, психічні розлади, безсоння, нервозність - ось ті характерні риси, якими відрізняються геймери (завзяті любителі комп'ютерних ігор).

Головни́й біль (або цефалгія) - частий симптом різноманітних захворювань і патологічних станів, відчуття болю в області мозкового черепа.
Психічні розлади, захворювання (застаріле Душевні хвороби) - діагностовані за допомогою фахівця в галузі психічного здоров'я більш стійкі, стабільні психопатологічні стани, в основі яких лежать складні патологічні функціонально-структурні (нейрообмінні, нейромедіаторні, дистрофічні, диструктивні) процеси як в центральній нервовій системі так і в усьому організмі, характеризуються порушенням психічної діяльності людини і призводять до страждань або порушення здатності функціонувати в житті, і являють інтерес для клінічної психіатрії, в тому числі її відділів, таких як діагностика, лікування, профілактика, дослідження етіології і патогенезу.
Багато людей не мають інших цілей у житті, крім як самоствердитися в грі. І хоча більшість ігор в мережі безкоштовна, деякі гравці витрачають величезні кошти, щоб отримати перевагу над суперниками.

Нарешті, Інтернет - це величезна інформаційна база, з якою не зрівняється жодна бібліотека світу. Унікальні комунікативні можливості дозволяють без особливих зусиль і витрат зв'язатися з будь-якої точки світу. Величезна кількість пізнавальних сайтів, навчальних програм існує в Інтернеті і користується величезним попитом.

Напевно, все-таки користі від Інтернету більше, ніж шкоди. Особливо в сьогоднішньому світі, де життя тече все швидше і швидше. Очевидно, що в найближчому майбутньому він повністю або майже повністю замінить всі інші засоби зв'язку. Тож нам прийдеться навчитись правильно ним користуватись.

Вчитель. В повсякденному житті кожна людина дбаючи про свою безпеку дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло, уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому, цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері, тримає сумку з гаманцем ближче до себе, з обережністю ставиться до незнайомців... Віртуальний світ мало чим відрізняється від реального, тож потрапляючи до Інтернету не варто забувати про правила реального життя. І дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету!

Тож, досить нерозумно було б висмикувати вилку з розетки та ховати системний блок ...

Системний блок (англ. computer case) - корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти комп'ютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екранує створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінення та є основою для подальшого розширення системи.
Інтернет - всього лише інструмент, а не всесвітнє зло. Учіться користуватися ним з розумом. А що стосується віртуального життя – краще спробуйте знайти себе в реальному житті і в ньому стати значимою і авторитетною людиною.Перегляд відео Соціальний ролик про безпечний Інтернет

Висновок


Скачати 36.29 Kb.

  • Обладнання
  • ІІ. Вступне слово
  • День безпечного Інтернету
  • Перегляд відео Соціальний ролик про безпечний Інтернет Висновок