Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВійськове управління Збройними силами здійснює Генеральний штаб

Скачати 54.13 Kb.

Військове управління Збройними силами здійснює Генеральний штаб
Скачати 54.13 Kb.
Дата конвертації28.04.2017
Розмір54.13 Kb.

Військове управління Збройними силами здійснює Генеральний штаб.
Організаційно Збройні сили України складаються з органів військового управління, об'єднань, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій.
Збро́йні си́ли Украї́ни - військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються завдання з оборони України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Військо́вий навча́льний за́клад - середній або вищий навчальний заклад, який готує офіцерські кадри для подальшого проходження військової служби у лавах Збройних сил держав світу.

До складу Збройних сил України належать також об'єднання, з'єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до зазначених вище видів.
Сьогодні до складу ЗС України входять:Сухопутні війська України були сформовані у складі Збройних Сил України на підставі Указу Президента України відповідно до статті 4 Закону України "Про Збройні Сили України" у 1996 році.
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Зако́н (англ. law, англ. act, нім. Gesetz n) - нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил, прийнятий в особливому порядку (законодавчим), або безпосередньо народом.
Ука́з Президе́нта Украї́ни - це правовий акт глави держави, який видається з найважливіших питань, віднесених до його компетенції. Укази можуть мати як нормативний, так і ненормативний (правозастосовний характер).

Сухопутні війська Збройних Сил України є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави.
Уд (араб. عود‎, вірм. Ուդ, ассір. ܥܘܕ - ūd, тур. ud або ut, грец. ούτι, азерб. ud, івр. עוד‎ - ud) або Барбет (перс. بربط‎ - barbat) - струнний щипковий інструмент. Широко розповсюджений в країнах Закавказзя, Середньої Азії та Ближнього Сходу з VI століття.

Наземні війська налічують 74379 особового складу (2 танкових бригади, 8 механізованих бригад, 2 аеромобільні бригади, 1 повітряно-десантна бригада, 3 артилерійських бригади, 1 ракетно-артилерійська бригада і різні частини підтримки)[4]
26 листопада 1997 року у рамках українсько-польської угоди був сформований польсько-український миротворчій батальйон, який використовується у Косово.
Пові́трянодеса́нтна брига́да (також парашутнодесантна бригада або парашутна бригада) - основне оперативно-тактичне з'єднання повітрянодесантних військ або аеромобільних військ, яка призначена для виконання тактичних та оперативно-тактичних завдань самостійно або у складі угруповання повітрянодесантних військ у тісній взаємодії зі з'єднаннями, частинами і підрозділами Сухопутних військ, армійської авіації, інших родів військ і спеціальних військ в тилу противника, а також військовими формуваннями інших силових відомств в різних умовах.
Механізо́вана брига́да (мбр) - загальновійськове тактичне з'єднання сухопутних військ у складі Збройних сил деяких країн, яка призначена для ведення бойових дій на сухопутному ТВД у складі корпусу (дивізії), а у ряді випадків і самостійно.
Особовий склад - термін, який уживається щодо всіх військослужбовців і цивільних найманих осіб військової частини, з'єднання, об'єднання, установи або іншої військової організації. У ньому виділяють військослужбовців і цивільний персонал.

За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функцій як у мирний, так і воєнний час.
Вони включають оперативні командування:

Західне оперативне командування

Південне оперативне командування

Територіальне управління "Північ"
Механізовані і танкові війська
Механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, діють у складі морських та повітряних десантів.
Та́нкові війська́ - рід сухопутних військ, який існує практично у всіх збройних силах різних держав. Складаються з танкових підрозділів, частин, з'єднань; крім того, до їх складу входять мотострілецькі (механізовані), ракетні, артилерійські, зенітні підрозділи і частини, а також інженерні, зв'язку, автомобільні і ін.

Ракетні війська й артилерія


Ракетні війська й артилерія Сухопутних військ складаються із з'єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з'єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів та підрозділів протитанкових керованих ракет.

Тактична ракета (фронтова балістична ракета) - різновид ракетної зброї; призначений для ураження цілей безпосередньо в області військових дій.
Протита́нкова артиле́рія - вид артилерії, призначений для ураження танків, самохідних артилерійських установок і іншої броньованої техніки. Організаційно складається з протитанкових (ПТ) артилерійських підрозділів і частин.
Артилері́йська ро́звідка - вид забезпечення бойової діяльності ракетних військ і артилерії. Основне завдання артилерійської розвідки - добування і обробка даних, необхідних для підготовки ефективного вогню артилерії та ударів тактичних ракет.
Пові́тряний деса́нт (від (фр. descente) - висадка, спуск) - це спеціально підготовлені з'єднання, частини та підрозділи, які доставлені в тил противника літаками військово-транспортної авіації, вертольотами армійської авіації, планерами, або іншими літальними апаратами для виконання бойових (спеціальних) завдань.
Протита́нкова керо́вана раке́та (ПТКР) - вид протитанкової зброї, складова частина протитанкового ракетного комплексу, твердопаливна ракета з бойовою кумулятивною частиною, з корегованою траєкторією польоту за командами оператора або власної головки самонаведення (ГСН).
Вони призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів ППО та інших важливих об'єктів при веденні загальновійськової операції (бою).
Військо́ва опера́ція - у загальному вигляді являє собою форму ведення бойових дій оперативними (оперативно-стратегічними) об'єднаннями збройних сил; сукупність узгоджених й взаємозв'язаних за метою, завданнями, місцем й часом одночасних і послідовних битв, бойових та спеціальних дій, ударів, маневру та дій військ (сил), що проводяться на ТВД або стратегічному (операційному) напрямі за єдиним замислом і планом для вирішення стратегічних, оперативних завдань у визначеному районі у встановлений період часу.


Армійська авіація

Гелікоптер Мі-26


Армійська авіація є найбільш маневровим родом Сухопутних військ, призначеним для виконання завдань у різноманітних умовах загальновійськового бою. Частини і підрозділи армійської авіації ведуть розвідку, знищують бойову техніку та живу силу противника, здійснюють вогневу підтримку під час наступу чи контратаки, висаджують тактичні десанти, доставляють у вказані райони бойову техніку та особовий склад, виконують інші важливі завдання.
Вогнева́ підтри́мка атаки - бойові дії ракетних військ, артилерії і авіації під час атаки, що полягають у послідовному придушенні і знищенні живої сили і вогневих засобів противника, що чинить опір військам, що атакують.
Бойова́ те́хніка - сукупність всіх бойових і технічних засобів, частина військової техніки, яка використовується для ведення бою і забезпечення військ у бою і навчанні. До бойової техніки відносяться танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти, гармати, ракети, радіолокатори, літаки тощо.
Армі́йська авіа́ція - рід військ у складі сухопутних військ (Україна, США, Велика Британія) або складова частина військово-повітряних сил Збройних сил (СРСР). У деяких країнах армійська авіація є складовою ВПС.


Аеромобільні війська
Аеромобільні війська - високомобільний компонент Сухопутних військ. До них відносяться з'єднання, частини та підрозділи зі складу сухопутних військ і армійської авіації, що цілеспрямовано підготовлені для спільних дій у тилу противника. Склад: 25 окрема повітряно-десантна бригада ( місце дислокації: смт. Гвардійське, Дніпропетровська обл.); 80 окремий аеромобільній полк (місце дислокації: м. Львів); 95 окрема аеромобільна бригада (місце дислокації: м. Житомир); 79 окрема аеромобільна бригада(місце дислокації: м. Миколаїв); 28 окремий учбовий батальйон аеромобільніх військ (місце дислокації: смт. Десна)


Ракетний комплекс Р-300
Гаубиця Д-20
РСЗО 9К58-”Смерч”

Протиповітряна оборона Повітряних Сил призначена для прикриття військ від ударів противника з повітря у всіх видах бойових дій, при перегрупуванні та розташуванні їх на місці.
Небо над Києвом і Київською областю захищає 96-а зенітно-ракетна бригада, її підрозділи розташовані в шести районах області: Києво-Святошинському, Вишгородському, Васильківському, Обухівському, Бориспільському і Броварському. Одна з ключових частин знаходиться поряд з селом Нові Петрівці на північ від Києва. Тут сили ППО за допомогою зенітний-ракетних комплексів С-300 охороняють ЧАЕС, дамбу Дніпра і столицю. С-300 здатний уражати повітряні цілі на відстані до 70 кілометрів і на висоті до 30 кілометрів. Могутніший комплекс розташований у Васильківському районі. Недалеко від села Данилівка знаходиться військова частина з шістьма військовими зенітний-ракетними комплексами С-200. Ця установка здатна вражати носії ракет і будь-які повітряні цілі на відстані до 250 кілометрів.
В цілому на території України розташовано приблизно 10 зенітно-ракетних формувань. На їх озброєнні знаходяться до 50 зенітно-ракетних комплексів, сотні ракет різної дальності. Щоденне бойове чергування в українських силах ППО несуть близько двох тисяч чоловік. Сили ППО включають зенітний-ракетні комплекси, винищувальну авіацію (МіГ-29, Су-27), радіотехнічні війська;
Зені́тно-раке́тний ко́мплекс - сукупність функціонально пов'язаних бойових і технічних засобів, що забезпечують автономне виконання завдань зі знищення повітряних цілей зенітними ракетами.
Терито́рія України - суша, води, надра і повітряний простір, що знаходяться в межах державного кордону України.
Вини́щувач - бойовий літак, призначений для знищення літаків і безпілотних засобів противника в повітрі. Може також виконувати завдання щодо ураження наземних (морських) цілей та повітряної розвідки. Основним видом бойових дій винищувача є повітряний бій.
також сюди входять підрозділи радіоелектронної боротьби і спецвійська.
Радіоелектро́нна боротьба́ (РЕБ, англ. electronic warfare) - сукупність узгоджених за цілями, задачами, місцем і часом заходів і дій військ (сил) зі здобування інформації про місцезнаходження радіоелектронних засобів (РЕЗ), систем управління військами (силами) і зброї противника, їх знищення всіма видами зброї або захоплення (виведення з ладу) і радіоелектронному придушенню, а також РЕ захист своїх РЕЗ і систем управління військами та зброєю від радіоелектронної розвідки (РЕР) і РЕ протидії, організовуваних противником (контррадіоелектронна протидія); вид бойового забезпечення.

Зенітно-ракетні комплекси С-200 з радіусом враження до 250 кілометрів створюють пересічні між собою зони і повністю захищають територію країни. За таким же принципом розташовані бази літаків-винищувачів. Їх зона дії складає декілька сотень кілометрів і також покриває всю територію держави. Окремі міста, промислові і стратегічні об'єкти додатково охороняють зенітно-ракетні комплекси меншого радіусу дії - "Бук", "Оса", С-300.[5]

Повітряні сили України - один з головних носіїв бойового потенціалу Збройних Сил України. Цей високоманеврений вид Збройних Сил призначений для охорони та оборони повітряного простору держави, особливо важливих та стратегічних державних об`єктів, ураження з повітря об’єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ (сил), висадки повітряних десантів, повітряного перевезення військ і матеріальних засобів та ведення повітряної розвідки.

Авіаці́йна підтри́мка - бойові дії військової авіації, що виконуються на користь об'єднань (з'єднань) сухопутних військ в ході проведення операції, а також висадженого морського (повітряного) десанту. Авіаційна підтримка є складовою частиною вогневої підтримки, починається з переходом військ в атаку, після закінчення авіаційної підготовки; у оборонній операції - одночасно з початком оборонних дій; при десантуванні - з початком висадки десанту. Закінчується авіаційна підтримка після виконання військами бойових завдань.
Терито́рія держа́ви (лат. territorium - область, територія; від terra - земля) - обмежена кордонами частина земної кулі, що знаходиться під суверенітетом певної держави.


У складі ПС України 47900 осіб.[6]


  • завоювання переваги у повітрі;

  • прикриття угруповань військ і об’єктів від ударів противника з повітря;

  • авіаційна підтримка Сухопутних військ та забезпечення бойових дій Військово-Морських Сил зрив маневру військ противника та його перевезень

  • висадка повітряних десантів та боротьба з десантами противника на землі і у повітрі;

  • ведення повітряної розвідки;

  • здійснення повітряних перевезень своїх військ і матеріальних засобів;

  • руйнування та знищення військових, військово-промислових, енергетичних об’єктів, вузлів і комунікацій противника.Авіація


Зенітно-ракетні війська

Радіотехнічні війська

Спеціальні війська (забезпечення, РЕБ, зв`язку)
Повітряні Сили України включають роди авіації:

Бомбардувальна


Має на озброєнні літаки Су-24М. Є основним ударним засобом ВПС і призначена для ураження угрупувань військ, авіації, ВМС, зруйнування важливих воєнних, воєнно-промислових, енергетичних об’єктів у стратегічній і оперативній глибині.

Штурмова
Має на озброєнні літаки Су-25. Є засобом авіаційної підтримки військ і призначена для ураження військ, наземних (морських) об’єктів переважно на передньому краї у тактичній глибині.


Має на озброєнні літаки Су-27, МіГ-29. Є одним з основних засобів боротьби з повітряним противником і призначена для ураження літаків, гелікоптерів, крилатих ракет у повітрі, а також ураження наземних (морських) об’єктів.

Розвідувальна


Має на озброєнні літаки Су-24MP. Призначена для ведення повітряної розвідки противника, місцевості та погоди.

Транспортна


Має на озброєнні літаки Іл-76МД, Ту-134, Ан-24, Ан-26, Ан-30, вертольоти Мі-8МТ. Призначена для десантування повітряних десантів, перевезення військ і матеріальних засобів повітрям.

Війська Протиповітряної оборони


Скачати 54.13 Kb.

  • Указу Президента України
  • Механізовані і танкові війська
  • Ракетний комплекс Р-300 Гаубиця Д-20