Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВикористання у туризмі здобутків Сучасних інформаційних технологій на базі «Android» За багатьма сучасними оцінками операційна система, програмне забезпечення та технології

Скачати 46.44 Kb.

Використання у туризмі здобутків Сучасних інформаційних технологій на базі «Android» За багатьма сучасними оцінками операційна система, програмне забезпечення та технології
Скачати 46.44 Kb.
Дата конвертації 10.03.2017
Розмір 46.44 Kb.

Сонько С.П.*1
використання у туризмі здобутків Сучасних інформаційних технологій на базі «Android»
За багатьма сучасними оцінками операційна система, програмне забезпечення та технології «Android» є сьогодні найбільш динамічним сегментом на ринку інформаційних технологій.

Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.

Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

22 жовтня 2008 року Google оголосила про відкриття онлайн-магазина додатків для ОС Android - Android Market. За угодою, розробники отримують 70% прибутків, оператори стільникового зв'язку - 30%. У лютому 2009 року для розробників із США і Великобританії з'явилася можливість брати плату за свої додатки в Android Market. Компанія Sony Ericsson перша запустила власний канал в онлайн-магазині додатків Android Market. У ньому представлені додатки і ігри, які рекомендовані компанією. На грудень 2011 року з моменту створення Android Market було викачано 10 млрд додатків. У березні 2012 року компанія Google об'єднала мультимедійні сервіси «Книги», «Android Market», «Музика» та інші в єдиний сервіс Google Play.

Google Play - магазин додатків[en] від Google, що дозволяє власникам пристроїв з мобільною операційною системою Android та іншими завантажувати і купувати різні додатки, книги, фільми і музику.

Google Google Inc. (вимовляється /ˈguːgl/, «ґу́ґл») - американська публічна транснаціональна корпорація, яку заснували 1998 року аспіранти Стенфордського університету Ларрі Пейдж і Сергій Брін. Найпопулярніший пошуковий сервіс станом на 2016 рік, має у власності, зокрема YouTube і Blogger.

Інтернет-магазин Google Play працює в 190 країнах і налічує більше 700 тисяч додатків, а за час роботи сервісу набралося близько 25 млрд скачувань (http://ru.wikipedia.org/wiki/Android).

Стосовно туризму лише за останній рік відбулися суттєві удосконалення додатків, які можуть стати дієвою допомогою у організації туристичної діяльності як на рівні туроператорів так і самодіяльних туристів. Власне, системному огляду найбільш популярних додатків Play Market, які ефективно можуть бути використані у туризмі, присвячена дана публікація. При цьому огляд робиться лише у сегменті безкоштовних додатків («Топ безкоштовних»), оскільки аналіз суцільного масиву додатків зайняв би не один десяток сторінок, оскільки загальна їхня кількість сягає декількох тисяч і весь час збільшується.

Перша, найбільш розлога група інформаційних ресурсів має переважно довідковий характер і може бути активно використана як при плануванні і підготовці турів, так і безпосередньо на маршруті.

Інформаці́йні ресу́рси (Information resources) - документи і масиви документів в інформаційних системах (бібліотеках, архівах, фондах, банках даних, депозитаріях, музейних сховищах і т.і.). Розрізняють інформаційні ресурси державні та недержавні.

Передусім, це різноманітні довідники:

- Довідник виживання (2013 р., 0,95 кб), середня оцінка 4,3 бали – практичний посібник по виживанню у різних природних умовах, який є незамінним довідником в польових умовах для багатьох видів туризму.

- Довідник мандрівника (2013 р., 220 кб), середня оцінка 3,5 бали – інформація по окремих містах з фотографіями, погодою і місцевим часом.

- Довідник ліків (2013 р., 16,7 мб), середня оцінка 4,5 балів – керівництво з визначення і практичного застосування різноманітних лікувальних препаратів.

- Медичний довідник (2013 р., 3,12 мб), середня оцінка 4,1 бали – керівництво з діагностування та лікування понад 2 тис.хвороб, 25 тисяч ліків та 3 тисяч лікувальних трав.

- Довідник грибника і ягідника (можуть бути поокремо, 2013, 17,08 мб), оцінка 4,9 балів – визначальник їстівних і неїстівних грибів і ягід з керівництвом щодо дій у разі отруєння.

- Довідник лікувальних трав (2013 р., 3,5 мб), середня оцінка 4,6 бали – визначальник більшості трав різних природних зон з фотографіями і лікувальними властивостями.

- Довідник з біології (2013 р., 2,26 мб), середня оцінка 3,8 бали – незамінний у екологічному та зеленому туризмі, з фотографіями рослин, їх будовою, та описанням місць поширення.

- Довідники з національної кухні (понад 30) використовується у гастрономічному туризмі і містить рецепти багатьох блюд національної кухні.

Довідники як по країнах світу (узагальнені), так і по окремих країнах. Такі довідники є типовими, і їх у Play Market нараховується понад 50:

- Довідник «Країни світу» (2014 р., 1,1 мб), середня оцінка 4,7 бали – містить як головну, так і детальну інформацію про всі країни світу, моря, океани, грошові одиниці, мови та ін.

- «Життя у Великобританії» (2014 р., 8,38 мб), середня оцінка 4,1 бали – результати опитування туристів (первинні туристичні дані) щодо проживання у Великобританії.

Додатки, присвячені навігації, картографії, маршрутизації – найбільш потужний сегмент, який безпосередньо пов’язаний з космічними технологіями і які можуть бути ефективно використані у будь-яких різновидах «польового» пішохідного та автомобільного туризму. На сьогодні різновидів таких додатків понад 100. Серед них найбільш популярні оновлені версії:

- «Navitel» - універсальний автомобільний навігатор (як у індивідуальній оболонці для професійних навігаторів, так і у версії для «Android») - дає можливість розробляти маршрути з відповідним голосовим супроводом і підказками, визначати координати точок, маркірувати і описувати точки на маршруті, здійснювати пошук найближчих об’єктів туристичної інфраструктури (2013, 90,8 мб).

- «Coordinate map» (2013, 9,8 мб) – висока точність визначення координат точки знаходження (до десятитисячної частки секунди, або до кількох метрів) з вказанням на карті.

GPS, Систе́ма глоба́льного позиціонува́ння (англ. Global Positioning System) - сукупність радіоелектронних засобів, що дозволяє визначати положення та швидкість руху об'єкта на поверхні Землі або в атмосфері.

Як і у переважній більшості навігаторів та GPS-приймачів є можливість використання як схематичної карти, так і супутникового знімка (або разом у вигляді гібриду).

- «Maverick» – подібний до попереднього, але з меншою точністю визначення координат (лише до цілих значень секунди), зате з більшою частотою поновлення і високою роздільною здатністю супутникових знімків.

- Численні додатки – електронні карти від «Google» та «Yandex» найбільш популярною серед яких без сумніву є «Google Earth» – з розширеними можливостями навігації, маршрутизації, визначення місцеположення, довідковою інформацією щодо туристичної інфраструктури,.

- Численні інструменти, які можуть бути використані у польових умовах для заміру відстані, площі, кутів, на зразок «Compass» (замір азимутів), «Accupedo»(крокомір), «Smart Distance» (дальномір), «Smartarea» (планіметр), «Smartangel» (кутомір); визначення поточних погодних умов «Gismeteo», термовізор «Thermal Vision», люксометр «Light Measurer» та багато інших.

Пого́да - стан нижнього шару атмосфери в конкретній місцевості в конкретний час, або протягом тривалого часу (година, доба, декада, місяць). Характеризується рядом метеорологічних елементів, таких як вітер, температура, тиск, вологість, видимість та ін.

Єдиним обмеженням для використання як зазначених додатків, так і багатьох інших є так званий «псевдо ефект», який використовується виробниками програмного забезпечення для імітації заміру температури, гравітації, освітлення, інфрачервоного випромінювання та ін.

Інфрачерво́не випромі́нювання (від лат. infra - нижче, скорочено ІЧ) - оптичне випромінювання з довжиною хвилі більшою, ніж у видимого випромінювання, що відповідає довжині хвилі, більшій від приблизно 750 нм.

і який залежить від технічних можливостей (а, отже і ціни) конкретного смартфона або планшета. Наприклад, у додатках, пов’язаних з GPS-навігацією у більшості випадків використовуються дані з мережі операторів стільникового зв’язку, які за допомогою пеленгації між ретрансляторами визначають місцезнаходження конкретного смартфона, на відміну від супутникового зв’язку, у якому технологія прийому радіосигналу побудована на зовсім інших принципах. Цей факт накладає певні обмеження на територіях, де відсутня мережа стільникового зв’язку. Але подібні обмеження зовсім не принижують тих переваг, якими сьогодні володіє програмне забезпечення «Android».

Таким чином комплексне використання додатків для «Android», потік оновлених версій яких постійно зростає, допоможе у плануванні, організації та поточному менеджменті туристичної діяльності.1 Доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екології та БЖД Уманського національного університету садівництва.

Ка́федра - базовий структурний підрозділ вищого навчального закладу (його філій, інститутів, факультетів), що проводить навчально-виховну і методичну діяльність з однієї або кількох споріднених спеціальностей, спеціалізацій чи навчальних дисциплін і здійснює наукову, науково-дослідну та науково-технічну діяльність за певним напрямом.

Доктор географічних наук - вищий науковий ступінь у галузі географічних наук. В Україні існує два наукових ступені: «доктор наук» та «кандидат наук». Доктор наук - вищий науковий ступінь, присуджується на підставі захисту докторської дисертації, яка являє собою сукупність результатів, що розв'язують важливу наукову або науково-прикладну проблему.

Скачати 46.44 Kb.

2021