Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВинахід – 2009” Абсолютна номінація

Винахід – 2009” Абсолютна номінація
Сторінка1/3
Дата конвертації21.04.2017
Розмір0.56 Mb.
  1   2   3

Винахід – 2009”


Абсолютна номінація
«Кращий винахід року – 2009»
І місце
Винахід: Обертовий віброгранулятор розплавів
патенту: 87408
Патентовласник: Сумський державний університет
Автори: Васильєв Анатолій Васильович, Краєвський Олексій Іванович, Осіпов Валерій Анатолійович, Кононенко Микола Петрович, Покотило Володимир Миколайович, Краєвський Олександр Олексійович
Галузь: агропромисловий комплекс
Регіон: Сумський
Винахід відноситься до техніки гранулювання розплавів у грануляційних баштах і може бути використаний в хімічній промисловості у виробництві гранульованих азотних добрив (аміачна селітра, сечовина, складні добрива).

Володимир Кіндратович Покотило (25 жовтня 1922, Кірчик, Київська область - 7 вересня 2013) - член націоналістичного підпілля - СВУ та ОУН.

Азо́тні до́брива - азотовмісні речовини, які вносять у ґрунт з метою підвищення врожайності с.-г. культур. Важливим джерелом азотних речовин для рослин є гній, сеча тварин, торф, пташиний послід, зелене добриво, компости, відходи сільського господарства і м'ясо-рибної промисловості та інше (див. Органічні добрива)

Хімічна промисло́вість - це галузь важкої промисловості, до якої належить продукція мінеральних добрив, пластмас і хім. композитів, штучного і синтетичного волокна й текстилю, органічних і неорганічних хімікатів, гербіцидів, хімікатів для презервування продуктів харчової промисловості, фото- і кіноплівки та реактивів для упакування, штучної гуми, засобів для миття та дезинфектантів, отрутохімікатів воєнного призначення, а також деяких експозитів.

Гранулювання необхідно для того, щоб надати речовині поліпшених технологічних характеристик, для запобігання злипання, поліпшення сипкості речовини, для забезпечення використання речовини дрібними порціями, для полегшення транспортування тощо. Наприклад, гранульований суперфосфат є більш ефективним, ніж порошковий, завдяки тому, що гранули мають більш малий контакт з ґрунтом. Гранульовані добрива найбільш ефективні при внесенні в рядки або лунки поряд з насінням.

Відомі обертові гранулятори розплавів, однак, мають суттєві недоліки. Не завжди можна отримати рівномірні гранули в готовому продукті. Також отвори витікання струменів розплаву часто забиваються при спробі гранулювання розплавів з домішками. Це спричиняє необхідність зупиняти обладнання для проведення чистки, збільшує теплове навантаження на грануляційну башту.

В основу винаходу поставлене завдання створення такої конструкції обертового віброгранулятора, що забезпечував би отримання рівномірних гранул з розплавів азотних добрив з домішками, без частого забивання отворів витікання та усунення піноутворення у камері гранулятора, а також інтенсифікувати процес охолодження гранул, що підвищить якість добрива, яке отримують.

У порівнянні зі статичними, відцентровими, акустичними та іншими типами грануляторів для диспергування розплавів, що використовуються у промисловості, віброгранулятор за винаходом забезпечує підвищення агротехнічної цінності добрива, високу надійність в роботі, отримання порядку 98-99 процентів рівномірних гранул добрива. Також зменшується кількість простоїв обладнання на чистку. Завдяки зменшенню пилоутворення, і, відповідно, об’єму шкідливих викидів у атмосферу, покращується стан навколишнього середовища.

ІІ місце
Винахід: Універсальна біологічна мазь, спосіб лікування опікових ран та спосіб лікування хімічних опіків стравоходу
патенту: 86565
Патентовласник: Цмокалюк Леонід Іванович
Автор: Цмокалюк Леонід Іванович
Галузь: медицина та фармакологія
Регіон: Житомирський
Винахід відноситься до медицини, а саме до фармакології та хірургії, може бути використаний при виробництві лікувальних мазей та для лікування всіх стадій запальних захворювань шкіри, підшкірної жирової клітковини, м’яких тканин, трофічних виразок, флегмон, пролежнів, опіків шкіри різної ступіні, деяких внутрішніх хвороб, наприклад, ерозії шийки матки, ерозивних гастритів, бульбітів, хімічних опіків стравоходу, шлунку та ін.

Трофічні виразки - це тривалі дефекти тканин, що насилу гояться. Більшість з них розвиваються на тлі варикозного розширення вен, яке приводить до хронічної венозної недостатності. Найчастіше виразки локалізуються на нижній третині гомілки.

Шийка матки (cervix uteri) являє собою нижній сегмент матки. У центрі розташований канал шийки матки, один кінець якого відкривається в порожнину матки, а інший - у піхву.

Захворювання, травми та поранення, що наведені вище, дуже тяжко виліковуються. Наприклад, хімічні опіки стравоходу та шлунку протікають як тяжка опікова хвороба, що спричиняє тяжкі ускладнення – кровотечі, порушення функціонування печінки та нирок.

Опікова хвороба - захворювання, яке спричинює складний комплекс клінічних, анатомо-морфологічних, біохімічних, імунних, обмінних та інших розладів, змін та порушень, що виникають в організмі людини з опіком.

Тому дуже важливо підібрати засіб з оптимальним поєднанням кількісного складу компонентів, які створюють оптимальні умови для загоєння післяопікових ран, не вдаючись до пересадок шкіри та уникаючи утворення рубців і контрактур.

Відомі мазі для лікування ран не дозволяють ефективно лікувати всі стадії ран, тобто не є універсальними. Багато з цих мазей містять антибактеріальні препарати та мають специфічну активність. При застосуванні таких лікарських форм часто розвивається стійкість організму до дії антимікробних препаратів, що в свою чергу викликає необхідність використання все більших доз антибіотиків.

Ліка́рська фо́рма або фо́рма ви́пуску - форма, в якій випускаються готові до використання ліки. Лікарському засобу або лікарській рослинній сировині надається зручний для застосування стан, при якому досягається необхідний лікувальний ефект.

Задачею винаходу є створення засобу, який мав би високу ефективність лікування раньового процесу різноманітної локалізації при мінімізації негативних наслідків та побічних явищ.

Значною перевагою засобу є його натуральний склад, відсутність побічних явищ.

Винахід є комплексним, тобто включає спосіб одержання препарату та два способи лікування ран різного походження.

Треба також зауважити, що винахід створений практикуючим дитячим хірургом, показав гарні результати при застосуванні у процесі лікування хворих дітей. Наведені приклади конкретного використання препарату.

ІІІ місце
Винахід: Спосіб одержання метанолу
патенту: 86361
Патентовласники: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська технологічна компанія "Скіф"
Автори: Слабун Іван Олександрович , Товажнянський Леонід Леонідович, Малюк Григорій Вікторович , Марченко Андрій Петрович , Лісачук Георгій Вікторович , Зінченко Марія Георгіївна , Калінченко Андрій Федорович , Миргород Олег Віталійович , Ценципер Адольф Ісаакович
Галузь: хімія
Регіон: Харківський

Винахід відноситься до органічної хімії, а саме для виробництва метілового спірту (метанолу) неповним (прямим) окисненням вуглеводневого газу, наприклад, природного газу, і може бути використаний у газовидобувній, газотранспортній та хімічних галузях.

Органі́чна хі́мія - один з найважливіших розділів хімії, який вивчає структуру та властивості органічних сполук. Органічними називають сполуки вуглецю з іншими елементами. Здатність вуглецю з'єднуватися з більшістю елементів і утворювати молекули різного складу і будови обумовлює різноманіття органічних сполук (до кінця XX століття їх число перевищило 10 млн, зараз понад 20 млн).

Леоні́д Леоні́дович Товажня́нський (народився 26 квітня 1933, у місті Слов'янськ, Донецька область) - доктор технічних наук, професор, фахівець в області гідродинаміки, теплообмінних процесів, інтенсифікації процесів теплообміну та енергозбереження, визнаний організатор вищої технічної освіти в Україні, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (1999-2015).

Природний газ є основним вуглеводневим ресурсом у хімічній та енергетичній промисловості.

При розробці газових і газоконденсатних родовищ та при транспортуванні природного газу по трубопроводам для боротьби з гідратами компонентів природного газу використовують інгібітори.

Газоконденсатне родовище (рос.газоконденсатное месторождение, англ. gas condensate field; нім. Gaskondensatlagerstätte f) - один або декілька газоконденсатних покладів, приурочених до єдиної пастки. Може містити і нафтові поклади, причому останні є самостійними скупченнями або великими облямівками промислового значення.

Найбільш поширеним інгібітором для боротьби з гідратоутворенням є метанол.

Виробництво метанолу з природного газу безпосередньо на газових або газоконденсатних родовищах виключило б витрати на транспортування токсичного, вибухо- та вогненебезпечного продукту.

Впровадження технології за винаходом зменшує витрати вуглеводневої сировини, спрощує та здешевлює устаткування для виробництва метанольного продукту-сирцю, покращує екологічність та підвищує надійність роботи установки виробництва метанолу. При подачі відхідного газу виробництва у розподільні газові мережі технологія підвищує вилучення метанолу з післяреакційної суміші, підвищує продуктивність установки.


Регіональні номінації
Автономна Республіка Крим
Корисна модель : Поживне середовище для культивування штаму збудника бешихи свиней Erysipelothrix rhuisipathie
патенту: 40468
Патентовласник: Інститут біології південних морів ім. О.О.

Інститу́т біоло́гії півде́нних морі́в і́мені О. О. Ковале́вського НАН Украї́ни - наукова установа Національної академії наук України, що існувала в місті Севастополі з 1963 по 2015 рік. Інститут припинив своє існування після анексії Криму Росією у 2014 році.

Ковалевського НАНУ
Автори: Рябушко Віталій Іванович, Пархоменко Наталія Адольфівна, Єрохін Владислав Євстафійович, Голуб Микола Олексійович, Колесникова Катерина Юріївна
Галузь: біотехнологія та харчова промисловість
Корисна модель відноситься до загальної біотехнології та ветеринарної мікробіології.

Бешиха свиней – епізоотична заразна хвороба, яка може також передаватися людині. Тому дуже важливо мати вакцину для щеплення тварин, особливо поросят-сисунів, проти цієї хвороби. Для виробництва вакцини потрібен живий штам збудника хвороби.

Збудник бешихи свиней є культурою, вимогливою до умов живлення. Як правило, для наукових і комерційних цілей застосовують традиційні поживні середовища на основі м’ясної сировини. Проте, пошук високоякісних і недорогих поживних середовищ є актуальним завданням.

Недоліком відомого середовища є недостатня для культивування штама збудника бешихи свиней кінцева концентрація вмісту амінного азоту.

В основу корисної моделі поставлена задача шляхом використання продуктів морського ґенезу сконструювати поживне середовище, яке забезпечить ріст штаму збудника бешихи свиней Erysipelothrix rhuisipathie для готування ефективної вакцини.

Пожи́вне середо́вище (англ. culture medium, ще називають іноді живильне середовище) - субстанція, яку використовують для лабораторного (штучного) вирощування організмів. На сьогодні відомо безліч стандартних біологічних поживних середовищ.

Кор́исна мод́ель - нове технічне рішення, що не випливає із існуючого рівня техніки і є промислово придатним; результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері технології.

Культура промислового штаму збудника бешихи, отриманого на середовищах з гідролізатів мідій, не відрізняється за культурно-морфологічними властивостями від культур, отриманих на традиційних середовищах, вироблених з м’ясних продуктів. Контроль імуногенної активності був проведений на білих мишах. Дослідження показали, що вакцина, виготовлена з штаму бешихи, вирощеного на мідійному гідролізаті, є нешкідливою та імуногенно-активною.Вінницька область
Винахід: Електроліт для свинцево-кислотного акумулятора

патенту: 77899


Патентовласники: Солдатенко Микола Павлович, Кожуховський Віталій Олександрович, Солдатенко Віталій Миколайович
Автори: Солдатенко Микола Павлович, Кожуховський Віталій Олександрович, Солдатенко Віталій Миколайович
Галузь: хімія
Винахід відноситься до електротехнічної промисловості, а саме до виробництва свинцево-кислотних акумуляторів.

Електротехні́чна промисло́вість - галузь машинобудування, яка випускає продукцію для виробництва, передавання та перетворення електроенергії у інші види енергії - механічну, світлову, теплову, хімічну тощо.

Звичайний свинцево-кислотний акумулятор складається з корпуса, у якому знаходяться свинцеві пластини, занурені у електроліт – суміш води з сірчаною кислотою.

Свинцево-кислотний акумулятор або свинцево-кислотна акумуляторна батарея (англ. Lead-acid battery) - електричний акумулятор з категорії вторинних батарей, принцип роботи якого заснований на електрохімічних реакціях свинцю і діоксиду свинцю в кислому сірчаному середовищі.

Сульфа́тна кислота́ (сірчана кислота, IUPAC - дигідрогенсульфат, застаріла назва - купоросне масло) - сполука сірки з формулою H2SO4. Безбарвна масляниста, дуже в'язка і гігроскопічна рідина. Сірчана кислота - одна з найсильніших неорганічних кислот і є дуже їдкою та небезпечною.

Внаслідок реакції кислоти з металом утворюється нерозчинна речовина – сірчанокислий свинець. Утворення нерозчинного шару на електродах суттєво знижує строк використання акумулятора.

Для запобігання цьому процесу існують різні добавки до електроліту чи до електродів акумулятора.

Відомі добавки до електроліту мають ряд недоліків, що призводять до підсилення корозії електродів у акумуляторі.

В основу винаходу поставлена задача створення електроліту, в якому за рахунок введення нового компоненту забезпечується зміна хімічної реакції в акумуляторі, у результаті якої сірчанокислий свинець не утворюється.

Хімі́чна реа́кція - це перетворення речовин, при якому молекули одних речовин руйнуються і на їхньому місці утворюються молекули інших речовин з іншим атомним складом. Усі хімічні реакції зображують хімічними рівняннями.

Це збільшує термін експлуатації акумулятора, запобігає процесу сульфатації.

Експлуатація - використання. Використовувати можна що завгодно - знаряддя праці, людей, чи корисні копалини.

Дослідні зразки акумуляторів експлуатуються вже більше 9 років без якого-небудь обслуговування, зберігаючи при цьому усі первісні енергетичні характеристики.

Винахід захищений двадцятирічним патентом України та Євразійським патентом на винахід № 011566.

Дніпропетровська область
Корисна модель: Пристрій для утилізації тепла відхідних димових газів технологічних агрегатів
патенту: 29649
Патентовласник: ДП "Український інститут по проєктуванню металургійних заводів"
Автори: Чувакін Віктор Олексійович, Войтковський Геннадій Петрович, Бичков Сергій Васильович, Колесников Костянтин Валентинович, Міщенко Олександр Іванович
Галузь: хімія

Корисна модель стосується чорної металургії, зокрема, пристроїв для утилізації тепла відхідних димових газів технологічних апаратів, а саме, дугових сталеплавильних печей, газовідводів конвертерів та ін.

Технологі́чний апара́т - технологічне устаткування, що призначене для здійснення в ньому хімічних, фізичних або фізико-хімічних процесів (хімічна реакція, теплообмін без зміни агрегатного стану, випаровування, конденсація, кристалізація, розчинення, випарювання, ректифікація, абсорбція, адсорбція, сепарація, фільтрація тощо) а також для зберігання чи переміщення в них різноманітних речовин.

Металургі́йний заво́д - підприємство чорної металургії, що випускає чавун, сталь, прокат і інколи ще й вироби з прокату. Металургійний завод може бути з повним металургійним циклом (виробляє три основні види продукції: чавун, сталь, прокат) і з неповним циклом (виробляє один або два види цієї продукції).

Чо́рна металургі́я - одна з найважливіших галузей важкої промисловості, яка охоплює виробництво чорних металів та спорідненої сировини і напівфабрикатів.

Відхідні гази металургійних печей по можливості утилізації є найціннішими вторинними енергетичними ресурсами. Тепло відхідних газів може використовуватися як для виробничих потреб, так і для потреб житлово-комунального господарства.

Житлово-комунальне господарство - галузь, а вірніше, сукупність галузей, що забезпечують життя і роботу населення країни в нормальних умовах, а також постачання підприємств галузей народного господарства необхідними ресурсами води, газу, тепла й електроенергії.

Відхідні гази металургійних агрегатів є цінним теплоносієм. Втрата тепла з відхідними газами складає іноді до 70 процентів від усього тепла, що виділяється при спаленні палива.

Існуючі пристрої мають деякі суттєві недоліки конструкції, а саме – неповне використання тепла контуру утилізації, значні коливання температури теплоносія, який подається споживачеві.

В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити пристрій для утилізації тепла відхідних димових газів технологічних агрегатів шляхом розширення його технологічних можливостей за рахунок введення до нього нових ланок.

Додання в контур споживача тепла додаткового теплообмінника , включеного в контур водогрійного котла, забезпечує необхідну споживачеві тепла температуру теплоносія і ліквідує коливання його температури, викликані циклічністю роботи технологічного агрегату.

Використання відхідних димових газів також поліпшує екологічний стан навколишнього середовища за рахунок зниження шкідливих викидів у атмосферу.

Розробка захищена патентом на корисну модель України та патентом на корисну модель Росії.Донецька область
Винахід: Спосіб ранньої діагностики пухлинних захворювань молочної залози (варіанти)
патенту: 70110
Патентовласник: Донецький фізико-технічний інститут НАНУ
Автори: Білошенко Віктор Олександрович, Варюхін Віктор Миколайович, Дорошев Валентин Давидович, Карначов Олександр Сергійович, Приходченко Володимир Васильович, Приходченко Олег Володимирович
Галузь: медицина та фармакологія
Винахід відноситься до галузі медицини, а саме онкології.

Молочні залози - відмінна риса представників класу ссавців. У людини молочні залози мають як жінки, так і чоловіки. За своєю структурою вони ідентичні, розрізняються лише ступенем розвитку. До початку статевого дозрівання груди дівчаток і хлопчиків нічим не відрізняються.

Донецький фізико-технічний інститут імені О. О. Галкіна Національної академії наук України - науково-дослідний інститут, створений у 1965 році. Інститут проводить фундаментальні та прикладні дослідження у двох напрямах: фізика твердого тіла в екстремальних умовах та фізика і технологія перспективних конструкційних і функціональних матеріалів.

Згідно з даними статистики, рак молочної залози є найбільш поширеним онкологічним захворюванням в Україні. Кожні півгодини він діагностується у однієї українки, кожний час одна жінка в Україні помирає від цього захворювання.

Втім, на даному розвитку методів профілактики і лікування раку молочної залози, вдається врятувати понад 98 процентів пацієнток – за умови своєчасної діагностики захворювання.

Рак молочної залози Рак молочної залози - злоякісна пухлина залозистої тканини молочної залози. У світі це найчастіша форма раку, що трапляється протягом життя у однієї з 13-ти - 9-ти жінок віком від 13 до 90 років. Також це друге за частотою після раку легень онкологічне захворювання в популяції загалом (враховуючи чоловіче населення).

Основним інструментом діагностування є рентгенівська мамографія. Але цей інструмент не є цілком безпечним для організму жінки.

Найбільш безпечними для людини є термометричні методи – дистанційні та контактні.

До недоліків існуючих методів можна віднести досить кропітку та тривалу процедуру отримання температурної карти молочної залози, довгу тривалість обстеження, громіздкість апаратури для діагностики. В основу винаходу поставлена задача розробки безпечного для здоров’я, зручного та надійного способу скринінгового обстеження жінок на наявність раку та інших захворювань молочної залози. Поставлена задача вирішується завдяки застосуванню сучасної системи контактної термометрії великих площ поверхні тіла шляхом використання термосенсорів на базі інтелектуальних датчиків температури, візуалізації температурних карт і математичної обробки первинних термограм.

Апробація способу проводилася у міській лікарні м. Донецька. Було обстежено 104 жінки, виявлені патології були підтверджені об’єктивним обстеженням, рентгеномамографією, сонографією та гістологією.

Розробка захищена двадцятирічним патентом України на винахід і патентом на винахід Російської федерації.


.

Житомирська область

Корисна модель: Спосіб лапароскопічного лікування ургентних абдомінальних станів у дітей
патенту: 37864
Патентовласники: Русак Петро Степанович, Заремба Віталій Ростиславович, Шевчук Дмитро Володимирович
Автори: Русак Петро Степанович, Толстанов Олександр Костянтинович, Гусак Олександр Якович, Марченко Віктор Федорович, Заремба Віталій Ростиславович, Волошин Павло Іванович, Шевчук Дмитро Володимирович, Погорілий Василь Васильович, Данилов Олександр Андрійович, Кукуруза Юрій Петрович, Русак Анастасія Петрівна, Хохлов Олександр Ігорович

Галузь: медицина та фармакологія
Корисна модель відноситься до медицини, зокрема до електрохірургії, і може бути застосована в гастроентерології, онкології, гінекології та ін.

Олександр Костянтинович - особове ім'я (Олександр) та прізвище (Костянтинович) або ім'я та по батькові від імені Костянтин.

галузях медицини при ургентних абдомінальних станах у дітей.

Ургентний абдомінальний стан може настати при апендициті, перитоніті, поодиноких та множинних абсцесах черевної порожнини.

Черевна порожнина або порожнина живота (лат. cavitas abdominis) - найбільша з порожнин тіла людини, вона обмежена внутрішньочеревною та внутрішньотазовою фасціями, які вкривають зсередини такі утвори: вгорі - діафрагму, спереду і з боків - м'язи стінки живота, ззаду - поперекові хребці, Квадратний м’яз попереку та клубово-поперекові м'язи, знизу - стінки великого і малого таза.

В хірургії існує проблема, яка полягає у потребі хірургів у швидкому безкровному роз’єднанні тканин із найменшим їх пошкодженням та їх швидкому з’єднанню без використання шовного матеріалу із швидким відновленням фізіологічних властивостей та збереженням функцій органу, на якому проводиться хірургічна операція.

Хірургі́я (грец. χειρουργική, від грец. χειρ - рука і грец. ουργική - робити) - галузь медицини, яка вивчає хвороби, що лікуються за допомогою оперативного (хірургічного) методу.

Найбільш перспективними є фізичні методи, які завдяки технічному прогресу використовуються сьогодні на якісно новому рівні. Серед фізичних методів найбільш досконалим є електрохірургічний метод із застосуванням апаратури для розсічення в коагуляції тканин організму токами високої частоти.

Але використання електрокоагуляції має ряд недоліків, серед яких найбільш суттєвими є велика площа опіку, значний ризик пошкодження інших органів, повторне спайкоутворення.

Задачею корисної моделі є вдосконалення способу лапароскопічного лікування ургентних абдомінальних станів у дітей. Поставлена задача вирішується тим, що при ускладнених кровотечею станах використовують інструменти для біозварювання живих тканин в черевній порожнині при режимах, відповідних розповсюдженості і особливостям вогнища ураження, інтенсивності кровотечі та віку дитини. При використанні даного способу не виникає потреби у проведенні гемостатичних заходів, при з’єднанні тканин не потрібен шовний матеріал.

За вказаним способом вже здійснено 98 операцій.Закарпатська область

Винахід: Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок з використанням закритої транскутанної секвестректомії
патенту: 85330
Патентовласник: Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет"
Автор: Пантьо Валерій Іванович, Шимон Василь Михайлович, Сливка Рудольф Михайлович, Рубцов Сергій Альбертович
Галузь: медицина та фармакологія
Винахід відноситься до медицини, а саме до терапії, хірургії та травматології і може бути використаний при комплексному лікуванні остеомієліту нижніх кінцівок.

Вищий навчальний заклад Вищий навчальний заклад (ВНЗ,, виш, вуз) - окремий вид установи, яка є юридичною особою приватного або публічного права, діє згідно з виданою ліцензією на провадження освітньої діяльності на певних рівнях вищої освіти, проводить наукову, науково-технічну, інноваційну та/або методичну діяльність, забезпечує організацію освітнього процесу і здобуття особами вищої освіти, післядипломної освіти з урахуванням їхніх покликань, інтересів і здібностей.

Остеомієліт – це ураження усіх частин кістки, при якому часто виникають важкі ускладнення – деструкція кістки на великому проміжку, глибокі флегмони та некроз м’яких тканин. Нерідко ці ускладнення приводять до ампутації кінцівок.

Лікування остеомієліту з використанням тільки медикаментозних способів лікування не дає бажаних результатів. Сучасне комплексне лікування направлене на зниження ендотоксикозу та підвищення протизапального впливу і дає змогу уникнути вказаних ускладнень.

Але відомі способи комплексного лікування мають ряд суттєвих недоліків – вони дають змогу значно знизити вираженість запального процесу, але не є надійними у запобіганні його подальшого розвитку.

В основу винаходу покладено задачу створення такого способу лікування остеомієліту нижніх кінцівок, який дасть змогу повністю ліквідувати осередок ураження.

Осередок ураження - територія, в межах якої внаслідок дії шкідливих чинників джерела небезпеки загинули або відбулося ураження людей, сільськогосподарських тварин, а також руйнування й ушкодження матеріальних цінностей.

Розроблений метод лікування остеомієліту нижніх кінцівок дає змогу реабілітувати хворого за коротший строк перебування в стаціонарі з використанням меншої кількості медикаментозних препаратів, прискорити одужання, відновлення працездатності хворих.

У описі до патенту наведені дані клінічних спостережень над хворими, які показують ефективність способу для припинення прогресування гнійно-деструктивного процесу у кістках.

  1   2   3 • Покотило Володимир
 • ІІ місце Винахід: Універсальна біологічна мазь, спосіб лікування опікових ран та спосіб лікування хімічних опіків стравоходу № патенту
 • Патентовласник
 • ІІІ місце Винахід: Спосіб одержання метанолу № патенту: 86361 Патентовласники
 • Автори
 • Галузь: хімія Регіон
 • Регіональні номінації Автономна Республіка Крим Корисна модель : Поживне середовище для культивування штаму збудника бешихи свиней Erysipelothrix rhuisipathie
 • Вінницька область Винахід: Електроліт для свинцево-кислотного акумулятора № патенту
 • Дніпропетровська область Корисна модель: Пристрій для утилізації тепла відхідних димових газів технологічних агрегатів № патенту: 29649 Патентовласник
 • Галузь
 • Донецька область Винахід: Спосіб ранньої діагностики пухлинних захворювань молочної залози
 • Донецький фізико-технічний інститут НАНУ Автори
 • Житомирська область Корисна модель: Спосіб лапароскопічного лікування ургентних абдомінальних станів у дітей № патенту: 37864 Патентовласники
 • Закарпатська область Винахід: Спосіб лікування остеомієліту нижніх кінцівок з використанням закритої транскутанної секвестректомії № патенту