Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВивчення нового матеріалу

Скачати 379.73 Kb.

Вивчення нового матеріалу
Скачати 379.73 Kb.
Дата конвертації11.02.2020
Розмір379.73 Kb.
ТипПовідомлення

Вивчення нового матеріалу

E-mail

E-mail (Electronic mail) — електронна пошта— електронний аналог звичайної пошти. З її допомогою ви можете:

 • надсилати повідомлення (листи);

 • отримувати листи на власну електронну скриньку;

 • відповідати на листи автоматично, використовуючи їхні адреси;

 • розсилати копії листа відразу декільком адресатам;

 • переправляти отриманий лист за іншою адресою;

 • використовувати замість адрес (числових або доменних імен) логічні імена;

 • створювати кілька підрозділів поштової скриньки для різного роду кореспонденції;

 • включати у листи файли (текстові документи, графічні зображення, музичні файли тощо).

Для того щоб мати можливість обмінюватися листами через електронну пошту, користувач повинен мати доступ до мережі Інтернет та зареєстровану поштову скриньку на одному з поштових серверів.

Електронна поштова скринька— це область пам’яті на одному з мережних комп’ютерів поштового сервера. Доступ до цієї області здійснюється за адресою, що надається абонентові, і паролем, який абонент вигадує сам. Пароль відомий тільки абонентові й мережному комп’ютеру. Одержавши адресу своєї поштової скриньки, користувач може повідомити її друзям, знайомим. Кожен абонент електронної пошти може надіслати листа будь-якому іншому абонентові, вказавши в посланні його поштову адресу. але зробити це можна, тільки повідомивши комп’ютерній мережі свою поштову адресу і пароль (як доказ того, що це дійсно власник скриньки).

Заслуховуються повідомлення учнів про значок «@». (Учитель доповнює за потреби.)Адреса електронної пошти, ім’я поштового серверу

Повідомлення електронної пошти знаходить свого адресата за допомогою поштової адреси (E-mail). Ця адреса складається з двох частин, розділених значком @ («собачка», «ет»). Ліва частина адреси — це локальне ім’я користувача (логін), а права частина — ім’я домену.

Наприклад, адресу horoshiv@rambler.ru можна прочитати буквально: скринька horoshiv у домені rambler.ru .

Програми для роботи з електронною поштою

Щоб користувач міг надсилати й одержувати електронні повідомлення, на його комп’ютері слід встановити програмне забезпечення клієнта електронної пошти. Існують різні поштові програми, що мають різні можливості й призначені для роботи в різних ОС. Широко застосовуються поштові програми The Bat!, Mozila ThunderBird, Microsoft Exchange, Outlook Express, Microsoft Outlook, Internet Mail, Eudora, Exchange Mail тощо. Часто ці програми включаються до складу ОС.

Проте слід зауважити, що на сучасному етапі роботи з електронними листами не завжди є необхідність встановлювати спеціальну програму. Часто можна працювати в прямому режимі, під час підключення до Інтернету та роботи у WWW. На сайтах поштових серверів існують спеціальні сторінки, що мають інтерфейс поштової програми. Ми окремо вивчатимемо ці два варіанти.

Протоколи електронної пошти

Для надсилання й одержання електронних повідомлень у мережі Інтернет використовуються певні протоколи.SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) — простий протокол передачі пошти) призначений для відправлення повідомлень. Від- правлені користувачем повідомлення надходять на SMTP-сервер провайдера, який обробляє вихідну пошту.

POP3 (Post Office Protocol) — протокол поштової служби, призначений для вхідних повідомлень. Згідно з цим протоколом поштові сервери одержують і зберігають електронні повідомлення у поштових скриньках.

ІМАР (Internet Message Access Protocol) — протокол Інтернету для доступу до повідомлень — призначений для обробки вхідних повідомлень, що мають текстовий і HTML-формат. Підтримка HTML розширює можливості електронної пошти, забезпечуючи обробку мультимедійної інформації. Провайдер послуг Інтернету для роботи з електронною поштою має, як правило, два сервери — SMTP і POP3. Сервер SMTP відповідає за відправлення повідомлень, а сервер POP3 — за їх прийняття.
Скачати 379.73 Kb.

 • Електронна поштова скринька
 • Програми для роботи з електронною поштою
 • Протоколи електронної пошти