Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВправа «Накопичувальні компліменти» Цілі

Вправа «Накопичувальні компліменти» Цілі
Дата конвертації02.05.2017
Розмір31 Kb.

Вправа «Накопичувальні компліменти»
Цілі:
Ця чудова вправа побудована за принципом самореалізуючого передбачення.
Передбачення в науці - футурологічний метод визначення, опису об'єктів, явищ фізичної реальності, соціальних процесів, які ще не існують на момент дослідження, але можуть з'явитися і бути виявленими та вивченими в майбутньому.
Принцип (лат. principium - начало, основа) - це твердження, яке сприймається як головне, важливе, суттєве, неодмінне або, принаймні, бажане. У повсякденному житті принципами називають внутрішні переконання людини, ті практичні, моральні та теоретичні засади, якими вона керується в житті, в різних сферах діяльності.
Ніхто не повинен мучитися в пошуках дійсно існуючих позитивних якостей іншої дитини. Досить називати ті якості, які вона хотіла б бачити у своїх однокласників.
Інструкція:
Чи траплялося з вами коли-небудь так, що хтось говорить вам комплімент, а ви при цьому думаєте: "А насправді я зовсім не такий"?
Компліме́нт (фр. compliment) - це особлива форма похвали, вираз схвалення, поваги, визнання або захоплення; люб'язності, приємні слова, утішний відгук, відфільтровані лестощі.
Сподобалося б вам почути від мене, таку, наприклад, фразу: "Ти неймовірно спритний?" Можливо, деякі з вас подумали б при цьому: "Ну, до мене це не відноситься". А інші, можливо, подумають: "Цього мені ніхто не говорив раніше. А, схоже, в цьому щось є". А треті можуть подумати: "Саме так воно і є, добре, що оточуючі це теж помічають".
Я хочу запропонувати вам гру, під час якої ви можете наговорити одне одному багато компліментів. Розбийтеся на групи по вісім чоловік і встаньте в ряд один за одним. Постарайтеся продумати комплімент для дитини, що стоїть за вами. Подумайте про будь-які риси характеру чи особистості, наприклад, про дружелюбність, розум, чуйність.
Характер (термін «характер» - грецького походження, він означає «риса», «ознака», «відбиток»)- це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних якостей особистості, що виявляються у поведінці, діяльності та ставленні до людей, колективу, до себе, речей, роботи і тощо.
Дружба -- взаємовідносини між людьми, засновані на довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Найголовніше в дружбі - це довіра і взаємодопомога. Друг завжди прийде на допомогу та ніколи не підведе.
Компліменти щодо зовнішнього виду теж хороші, але ми їх припасемо для наступного разу. Ви можете підготувати такий комплімент, який ваш однокласник цілком "заслужив". А можете придумати такий комплімент, про який ви про себе подумали б: "От було б здорово, якби Петя (Вася, Маша ...) насправді був таким!"
У кого вже з'явилися ідеї? Тепер я розповім вам, як протікає ця гра. Першим починає той, хто стоїть на самому початку ряду. Він повертається до дитини, яка стоїть за ним і шепоче їй на вушко заготовлений комплімент, наприклад: "Я вважаю, що ти чудовий фантазер і вигадник!" Друга дитина, в свою чергу, повертається до третьої, повторює комплімент першої і додає до нього ще й свій. Наприклад, він шепоче на вухо третього так: "Я вважаю тебе чудовим фантазером, вигадником і при цьому дуже розумним!" Третя дитина повинна запам'ятати ці обидва компліменти і додати до них ще один власний ...
Так гра триває, поки остання дитина в ряду не повторить всі компліменти, які вона почула: "Ви вважаєте мене фантазером, вигадником, розумним, спритним і т.д."
Ви зрозуміли, як протікає гра?
Аналіз вправи:
- Від кого ти іноді чуєш компліменти?
- Які компліменти тобі робить тато, а які мама?
- Які компліменти тобі доводилося чути в нашому класі?
- Який комплімент ти в останній раз чув від вчительки?
Учи́тель/вчитель (педагог)- людина, яка навчає інших людей (своїх учнів), передає їм певні знання про життя. У вузькому розумінні - спеціаліст, який проводить навчальну та виховну роботу з учнями в загальноосвітніх школах різних типів.

- Кажеш ти компліменти самому собі?
- Кому останньому ти говорив комплімент?
- Що краще: компліменти з приводу зовнішнього вигляду або з приводу характеру?
- Чому людям потрібно постійно чути компліменти на свою адресу?
Каталог: files -> materials
materials -> Інформаційний пакет факультету прикладної математики
materials -> Національний технічний університет україни „київський політехнічний інститут”
materials -> Національний технічний університет україни „київський політехнічний інститут”
materials -> 2 Напрям «комп’ютерна інженерія» спеціальність «комп’ютерні системи та мережі»
materials -> Інформаційний пакет факультету прикладної математики
materials -> Наноматеріали І нанотехнології в приладобудуванні
materials -> Практична робота №8 Архіватори. Існуючі методи архівації. Мета роботи  • Інструкція
  • Аналіз вправи