Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВведення в поліграфію. Огляд пакетів для верстки

Скачати 80.34 Kb.

Введення в поліграфію. Огляд пакетів для верстки
Скачати 80.34 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації12.04.2017
Розмір80.34 Kb.
  1   2

Тема: Введення в поліграфію. Огляд пакетів для верстки.

Мета: Ознайомити студентів із програмами для верстки які застосовуються у поліграфії.

 

План лекції:

1. Ввдення в поліграфію.

2. Огляд програм для верстки.

3. Огляд програм для роботи з графікою.
1.Ввдення в поліграфію

Поліграфія - галузь техніки, сукупність технічних засобів і технологічних прийомів, використовуваних для одержання великої кількості однакових копій (репродукцій) оригіналу, що пройшов редакційну підготовку і додруковану підготовку.

Після винаходу друкарської справи пройшли століття. Причому прогрес в цій області йшов дуже повільно:

Ø  в середні віки застосовувався спосіб друку, для якого застосовувалися дошки ксилографій, на поверхні яких вирізувалися опуклі символи і малюнки.

Друкарство Друка́рство - принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення. Отримані таким чином роботи можна використовувати у великих кількостях - що і стало суттю друкарства. До цього винаходу, на створення та відтворенням рукописних документів і книг мали монополію лише невелика кількість фахівців (особливо освічені ченці монастирях).
Середньові́ччя - період європейської історії від 5 століття (падіння Римської імперії і Велике переселення народів) до епохи Відродження та Реформації, кінець 15 століття - початок 16 століття. За усталеною періодизацією раннє середньовіччя швидше відбулося у Західній Європі, аніж у Східній (близько 9-11 ст.).
Така дошка покривалася фарбою за допомогою спеціальних подушечок, після чого накладався папір  і розкочувалася шкіряними вальцями;

 •  винахід літер, з яких набирали слова;

 • 1450 року Гутенберг (Німеччина) Винайшов друкарський верстат;
  Друка́рська маши́на - поліграфічне обладнання, призначене для нанесення зображень на різні матеріали. Друкарські машини діляться за способом нанесення друку. Серед них виділяють офсетні, флексографічні, трафаретні друкарські машини, машини високого і глибокого друку.


 • в середині XVIII ст. почалося бурхливе зростання числа друкарень;

 • у Росії  в 1890 році було видано 626 найменувань книг загальним накладом 18 353 126 екземплярів (на 110 мільйонне населення на кожних 25 чоловік приблизно 4 книги). Друкарня XVIII століття була значною по розмірах і кількості службовців підприємство.

Головною робочою силою друкарні у той час були люди, які набирали текст;

 • у 50-і роки XIX століття данець Христофор Серенсен і американець Сорн винайшли набірну машину, що дозволила автоматизувати процес набору;

 •  в кінці XIX століття були створені ротаційні друкарські машини, які могли давати 10000-25000 двосторонніх відбитків в годину; 

 • до кінця XX століття спостерігалася тенденція злиття поліграфічних підприємств, вони займали цілі будівлі, а наклади – сотні млн. екземплярів. Від здачі рукопису до виходу в світ книги – місяці і навіть роки.
  Світ книги - це виставка-ярмарок який проводиться в Харкові у квітні з 1995 року. Він має статус міжнародного, адже у ньому беруть участь не лише українські, але і закордонні видавці (з Польщі, Великої Британії, Російської Федерації).


Починаючи з кінця XX століття і в даний час спостерігається бурхливе зростання дрібних друкарень. Це обумовлено розвитком цифрових технологій комп'ютерної верстки і додрукованої підготовки, а також стрімким розвитком цифрової друкарської техніки. Багато підприємств і організації створюють свої власні видавничі групи і відділи для підготовки рекламної і внутрішньо-фірмової друкарської продукції.

Це, безумовно, має позитивний ефект, оскільки замовник може швидко отримати необхідну продукцію, не звертаючись в спеціалізовані компанії. Проте в той же час в поліграфію прийшла величезна кількість людей, що не мають спеціальної освіти і незнайомі з традиційною типографією, що неминуче викликає безліч проблем і високий відсоток браку.

Крім того, широкий асортимент різної техніки і програм для комп'ютерної обробки тексту і графіки вимагає глибоких знань в цій області. Враховуючи, що більшість цих технологій були розроблені за останніх 10-15 років, недивно, що дослідних фахівців в області цифрової додрукованої підготовки поки що не надто багато Що ж до підготовки документів для публікації в мережі Інтернет, то ця область ще молодша, що також викликає певну скруту.

Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.

Після появи комп'ютерів стався якісний стрибок в поліграфії. У наш час навіть один фахівець, що володіє достатньою кваліфікацією, може підготувати до друку видання будь-якої складності, витративши менше часу і сил, чим всі робочі друкарні 18-19 ст.  Підприємства дістали можливість самостійно створювати видавничі групи і відділи підготовки рекламної і внутрішньо-фірмової друкарської продукції. Але в той же час в поліграфії є багато проблем і високий відсоток браку.

Широкий асортимент різної техніки і програм для комп'ютерної обробки тексту і графіки вимагає глибоких знань.

Тому дослідних фахівців в області цифрової додрукованої підготовки поки що не надто багато. Розвиток нових технологій, друк відбувається настільки швидкими темпами, що навіть дослідні користувачі повинні постійно підвищувати свій кваліфікаційний рівень, щоб не відставати від конкурентів.

Технологія Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογος; грец. τεχνη - майстерність, техніка; грец. λογος - (тут) передавати) - наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосування) технічних засобів (знарядь праці).


  1   2


Скачати 80.34 Kb.

 • 1.Ввдення в поліграфію Поліграфія