Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаВвс: Порнографія І секс. Що варто знати дітям?

Скачати 52.34 Kb.

Ввс: Порнографія І секс. Що варто знати дітям?
Скачати 52.34 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 04.06.2017
Розмір 52.34 Kb.
  1   2

ВВС: Порнографія і секс. Що варто знати дітям?


Ванесса Барфорд і Номія Ікбал

ВВС
Не секрет, що багато підлітків регулярно дивляться порнографічні фільми. Чи означає це, що в них формується викривлене уявлення про секс і статеві відносини?

Секс Секс (лат. sexus - стать, статеві відносини) - категорія близьких людських відносин, що спрямована на задоволення статевого потягу (у вузькому сенсі коїтус), зумовлена інстинктом розмноження і є однією з основних фізіологічних потреб організму людини, яка приносить велику користь для здоров'я.
І чи можна це змінити?

Майже всі батьки дуже бояться, що діти почнуть шукати порнографічні відео в інтернеті або випадково наштовхнуться на порносайт.

Багато дітей мають свої комп'ютери та смартфони, і чимало батьків вважають неминучим, що це рано чи пізно станеться.

У Великій Британії лунають пропозиції запровадити в школах уроки, присвячені тому, з чим можна зіткнутися в інтернеті і як правильно на це реагувати.

«Сексуалізований» світ

Поки що немає точної статистики щодо того, як багато дітей і як часто дивляться порно в мережі, але деякі опитування можуть дати приблизне уявлення про масштаби проблеми.

Дослідження, проведене 2011 року в країнах ЄС, свідчить, що чверть 9-16-річних підлітків бачили порнографічні картинки, але лише 11% з них бачили їх в інтернеті.

Згідно з дослідженням, проведеним 2010 року у Великій Британії дослідницькою компанією YouGov, ледь не кожен третій школяр віком від дев'яти до 16 років дивився порнокартинки на мобільному телефоні принаймні кілька разів на місяць.

Мобільний телефон Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Британська педагогічна асоціація закликає включити до шкільної програми вивчення впливу порнографії, але у «формі, що відповідає віку школярів». Тобто, щоб починаючи приблизно з 10-и років дітей навчали правилам безпечного користування інтернетом і попереджали їх про можливості наштовхнутися там на різні речі. Зі старшими підлітками обговорювати ці теми планується більш детально.

«Діти ростуть в занадто сексуалізованому світі. Вони мають занадто легкий доступ до порнографії в інтернеті, і вони потребують спеціальних навичок, щоб вміти впоратися з цим», - говорить радник з політики Шон Хамфріс.

Головні побоювання полягають у тому, що побачене в інтернеті матиме вплив на особисте життя підлітків і навіть на їх сексуальне життя, коли вони подорослішають.

Особисте життя - це особлива частина приватної сфери людської життєдіяльності, яка полягає в різноманітних відносинах, стосунках, явищах, подіях і таке інше, що не мають публічного значення, визначається і регулюється самою особою.

Як кажуть прибічники введення додаткових заходів, порнографія - це зовсім не те ж саме, що й звичайний секс.Порно і секс

Сінді Геллоп заснувала сайт, що порівнює «світ порно» з «реальним світом» сексу.

«Повсюдна поширеність порнографії та її доступність в інтернеті, помножені на небажання нашого суспільства говорити про секс, призводять до того, що порнографія по суті замінила статеве виховання», - говорить Геллоп.

Тих, хто виступає за покращення сексуальної освіти в школі, турбує, що, потрапивши під вплив порно, підлітки почнуть займатися речами, які інакше їм і на думку не спало б робити.

Дивлячись на те, що в порнографічних фільмах часто повторюється якась дія, підлітки можуть зробити висновок, що ця дія є нормальною частиною сексуального життя всіх людей.

Спостерігачі вже помітили, як в реальному житті запозичуються естетичні стандарти, привнесені зі світу порно. Наприклад, багато хто в США і Великій Британії тепер вважають нормальною «бразильську» епіляцію воском. Навіть підлітки тепер вважають, що вони мають слідувати цій «нормі».

Британські ЗМІ широко висвітлювали історію про те, як жахнулася сестра лондонського мера Бориса Джонсона Рейчел, коли її 15-річна донька захотіла зробити епіляцію воском.

Александр Борис де Пфеффель-Джонсон (англ. Alexander Boris de Pfeffel Johnson; нар. 19 червня 1964) - британський політик і журналіст, член Консервативної партії, міністр закордонних справ Великої Британії, один з лідерів кампанії за вихід Великої Британії з ЄС, колишній міністр тіньового кабінету міністрів опозиції, колишній мер Лондона.

У доповіді міністерства внутрішніх справ Великої Британії від 2010 року містилося попередження про те, що «повзуче проникнення» еротики і відвертої порнографії в життя підлітків спотворює їхнє самосприйняття: хлопчики зациклюються на мачизмі і домінуванні, а дівчатка відчувають себе зобов'язаними бути сексуально доступними.

За словами 17-річної Ребекки, порнографія змінила уявлення хлопчиків про те, як мають виглядати дівчата: «Довге волосся, пишні груди, велика попа. Якщо у тебе коротке волосся, хлопці кажуть - чому в тебе стрижка, відрости волосся!»

Її однокласник Фемі говорить, що порнографія викликає нервозність і у хлопчиків. «А раптом виявиться, що ти зовсім не такий, як чоловіки з порнофільмів», - турбується він.

20-річна Карен розповідає, що коли їй було 16, її хлопець з друзями дивився порно в інтернеті, «ніби це було їхнє найбільше хобі». Вона розповідає, що він часто дивився порнофільми в її присутності, копіюючи те, що він бачив на екрані.

«Я думала, що зі мною щось не в порядку, тому що мені це не подобалося», - каже вона.


  1   2


Скачати 52.34 Kb.

2021