Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаWeb програмування

Скачати 88.09 Kb.

Web програмування
Скачати 88.09 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації28.05.2017
Розмір88.09 Kb.
ТипРеферат
  1   2

WEB – ПРОГРАМУВАННЯ. Частина1.

Реферат на тему:

WEB – ПРОГРАМУВАННЯ

1. Базові відомості про Internet та WEB

Неможливо уявити собі світ без спілкування людей між собою. Люди спілкуються між собою, як при особистих зустрічах так і з допомогою різних технічних і технологічних засобів – з допомогою пошти, телефону, телеграфу, радіо телебачення тощо. Відповідно поява комп’ютерів не могла не викликати появи засобів зв’язку їх між собою, оскільки комп’ютери були створені для обробки інформації, а інформацію як відомо потрібно якимось чином одержувати і після обробки передавати. Таким чином комп’ютери спочатку об’єднували в локальні мережі, потім в глобальні мережі, а потім глобальні мережі поєднались між собою.

Глоба́льна мере́жа - англ. Wide Area Network,(WAN)- комп'ютерна мережа, що охоплює величезні території (тобто будь-яка мережа, чиї комунікації поєднують цілі мегаполіси, області або навіть держави і містять у собі десятки, сотні а то і мільйони комп'ютерів).
Обробка інформації́ - вся сукупність операцій (збирання, введення, записування, перетворення, зчитування, зберігання, знищення, реєстрація), що здійснюються за допомогою технічних і програмних засобів, включаючи обмін по каналах передачі даних [6.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Поєднання глобальних комп'ютерних мереж, що поєднують комп'ютери в усьому світі в єдиному інформаційному просторі, носить назву - Інтернет.
Інформаці́йний про́стір (англ. Information space) - сукупність результатів семантичної діяльності людства.
Інтернет багатогранний і не можна чітко визначити, що це таке. Він не вирішив проблему збереження й упорядкування інформації, але вирішив проблему її передачі, він дав можливість одержати будь-яку інформацію де завгодно, коли завгодно.

Інтернет можна розглядати в широкому та вузькому розумінні. Найбільш вузький погляд – Інтернет, це мережа мереж, всесвітня комп'ютерна мережа в вузькому розумінні, але більш ширший погляд – Інтернет це кіберпростір, що народжує кіберкультуру зі своїми думками, своєю мовою, своєю етикою.

Отже Інтернет це мережа мереж, яка містить велике число серверів, таких як WWW, електронна пошта, мережні новини USENET, пошукова система WAIS, сервіси: Gopher, FTP, IRC, MUD, MOO, ICQ та інші. Найбільший з цих серверів це WWW – World Wide Web (Всесвітня павутина), який коротко ще називають Web. Web настільки популярний серед людей, що деякі люди, думають, що Web — це і є Internet. Але це невірно, тому що Web — тільки одна з багатьох служб, що використовуються в Internet.

Web була винайдена в 1980 році в CERN (європейської лабораторії фізики елементарних часток).

Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.
Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Фі́зика елемента́рних части́нок (ФЕЧ, англ. Particle physics), часто називається також фі́зикою висо́ких ене́ргій (англ. High energy physics, HEP) - розділ фізики, що вивчає структуру і властивості елементарних частинок і їх взаємодії.
Співробітник цієї лабораторії Тім Бернерс Лі створив програму за назвою Enquire Within Upon Everything (Enquire), щоб відстежити зв'язки між документами, включивши в них посилання один на одного. І, як сказав Тім у 1994 році, даючи інтерв'ю кореспондентам видання Internet World, він хотів знайти більш зручний і логічний спосіб представлення інформації. У 1989 році Бернерс Лі запропонував глобальне узагальнення цієї ідеї — зв'язати гіпертекстові документи в усьому світі. Інформація повинна міститися на серверах, а для її перегляду потрібно використовувати особливі програми-браузери. З тих пір почався бурхливий розвиток Web.

Для роботи в Web необхідна спеціальна програма-клієнт, що називається Web-браузером. Одним з перших браузерів була програма Mosaic, розроблена засновником фірми Netscape Марком Ендрісеном (Магc Andreesen). Перша версія Mosaic була випущена центром NCSA (National Center for Supercomputing Applications — Національний центр суперкомп'ютерних додатків) у 1993 році. У 1994 році Ендрісен залишив NCSA, щоб заснувати фірму Mosaic Communications, на якій почали розробляти браузер Netscape Navigator, який в даний час є найбільшим конкурентом браузера Internet Explorer фірми Microsoft.

Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
Netscape Navigator - веб-оглядач, розробник компанія Netscape Communications. Пізніше став основою для створення Mozilla Firefox.

2. Основні принципи роботи Web

Теоретично гіпертекст — це усього лише зручний спосіб представлення інформації. Але на практиці гіпертекст — це можливість зробити посилання на інші документи за допомогою слів, фраз, малюнків. Ім’я кожного з цих місць можна зв'язати з іншим документом, у якому міститься більш докладна інформація. Коли користувач вибирає посилання в першому документі, браузер відкриває другий документ із більш докладними даними.

У гіпертексту є дві важливі особливості.

1. Інформація ніяк не впорядковується — документи просто зв'язуються один з одним за допомогою посилань. Хоча головною метою багатьох методів є саме впорядкування інформації тим або іншим способом (наприклад, у виді ієрархії), у гіпертексті основна увага приділяється створенню інформаційних зв'язків. Таким чином, гіпертекст — це спроба створення моделі, що описує спосіб представлення інформації в мозку людини.

2. Інформаційні зв'язки можуть існувати між самими різними документами. Створюючи впорядкований список або схему, ви поміщаєте на кожне місце в списку або ієрархії (тобто в структурі) тільки один елемент. А в гіпертексті кожен інформаційний фрагмент (або елемент) може знаходитися в багатьох, причому зовсім різних, місцях структури.

Термін гіпермедіа (hypermedia) використовується для опису того, що ви знаходите в Web. Гіпермедіа — це природне узагальнення поняття гіпертексту, що відноситься до документів, у яких розміщується не тільки текст, але і мультимедіа, тобто зображення, відеозаписи і звук. Ці елементи також можна зв'язувати з іншими документами гіпермедіа. Наприклад, на Web-сторінці можна зв'язати зображення з документом таким чином, що якщо користувач клацне на зображенні, браузер відкриє відповідний документ.

Документи HTML.

HTML (Hypertext Markup Language —


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю «Видавнича справа та редагування»
downloads -> Словник – довідник Лебедин, 2010р
downloads -> «Пропедевтика програмування за допомогою навчального діяльнісного середовища Скретч»
downloads -> Поняття комп’ютерної публікації
downloads -> Програма основ роботи в операційній системі Windows та прикладних програмах ms office Основний рівень пояснювальна записка
downloads -> Методичні рекомендації щодо організації та змісту навчально-виховного процесу з інформатики у 2014/2015 навчальному році
downloads -> Безпека дітей в Інтернеті
downloads -> Урок №2,3 5 клас (курс «Інформатика») Тема : ос windows. Вікна, їх елементи. Мета
  1   2


Скачати 88.09 Kb.

  • Netscape Navigator