Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаWindows. Провідник. Текстовий редактор WordPad

Скачати 53.46 Kb.

Windows. Провідник. Текстовий редактор WordPad
Скачати 53.46 Kb.
Дата конвертації28.05.2017
Розмір53.46 Kb.

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів

Назва роботи:

Операційна система Windows. Провідник. Текстовий редактор WordPad.


Мета роботи:

Ознайомитись з основними принципами функціонування операційної системи Windows. Вміти створювати, вилучати, копіювати, переміщати об’єкти та працювати у текстовому редакторі WordPad.


Теоретичні відомості:

Основою системного програмного забезпечення є операційна система, яка забезпечує діалог з користувачем, здійснює керування комп’ютером та його ресурсами (оперативною пам’яттю, місцем на дисках тощо.

Текстовий редактор Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Системні програми (англ. system software) - це програми, що забезпечують інфраструктуру, на якій можуть працювати прикладні програми, тобто вони керують і контролюють комп'ютерним обладнанням, для можливості виконання прикладних програм.
), запускає прикладні програми на виконання. Саме вона надає користувачу та програмам зручний спосіб спілкування (інтерфейс) з пристроями комп’ютера, і саме від її вибору залежить як продуктивність роботи всієї системи, так і зручність роботи з нею. На сьогоднішній день існує цілий ряд операційних систем, таких як: Microsoft Windows, MacOS, Linux, Solaris, кожна з яких має свої особливості та сфери застосування.
Продукти́вність пра́ці (англ. productivity, labour productivity; нім. Arbeitsleistung f, Leistung f, Arbeitsproduktivität f) - це показник трудової діяльності працівників. Характеризує кількість продукції, виробленої за одиницю часу, або витрати часу на виробництво одиниці продукції.
Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.
Що стосується швидкого застосування, набули такі дві операційні системи: Microsoft Windows та Linux. Що стосується Windows то вона на сьогоднішній день найбільш поширена операційна система, яка застосовується в персональних комп’ютерах. Серед переваг, які визначають популярність Windows, можна виділити зручний, інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс, широкі мережеві можливості, автоматичне налаштування нового обладнання. Доволі поширеною є операційна система Linux – за суттю версія операційної системи Unix. Вона як і Windows дає змогу одночасно працювати багатьом користувачам, та виконувати велику кількість завдань, має повний набір додатків для роботи в Інтернеті, багато прикладних програм, зокрема, для роботи з графікою, аудіо-відеоінформацією.
Графі́чний інтерфе́йс кори́стувача́ (ГІК, англ. GUI, Graphical user interface) - тип інтерфейсу, який дозволяє користувачам взаємодіяти з електронними пристроями через графічні зображення та візуальні вказівки, на відміну від текстових інтерфейсів, заснованих на використанні тексту, текстовому наборі команд та текстовій навігації.
Застосунок Застосунок, застосовна програма або прикладна програма (англ. application, application software, app) - користувацька комп'ютерна програма, що дає змогу вирішувати конкретні прикладні задачі користувача.
Всі сучасні операційні системи підтримують режим багатозадачності (паралельне виконання декількох завдань та розподіл ресурсів згідно з приорітетами).

Найпоширенішим заняттям на комп'ютері є створення текстових документів.

Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.
Ввести текст із клавіатури та гарно його оформити, роздрукувати на принтері й зберегти для подальшої роботи допоможе будь-який текстовий редактор. До складу операційної системи Windows входить текстовий редактор WordPad. Для його запуску необхідно зайти: Пуск (Start)\Інші програми (More Programs)\Стандартні (Accessories)\ WordPad.

Редактор працює з текстом у вигляді документів, які містять текст який набирає та оформлює користувач. Крім цього, документ може містити малюнки таблиці й інші елементи оформлення. Документи зберігаються в окремих файлах на диску. При запуску текстового редактора створюється новий, порожній документ. Важливим поняттям у текстових редакторах є поняття абзацу – фрагмент тексту, що закінчується там, де була натиснута клавіша Enter. Абзацом може бути й одна буква, і багатосторінковий текст, при цьому редактор сам розбиває текст на окремі рядки. Після запуску текстового редактора WordPad і автоматичного створення нового документа починається процес введення тексту. При досягненні правої границі документа WordPad автоматично почне розташовувати слова на новому рядку. Щоб перейти до нового рядка не доходячи до правої границі документа, необхідно натиснути клавішу Enter. На комп'ютері можна вводити текст різними мовами, для цього потрібно клацнути на панелі мови та вибрати необхідну мову вводу. Щоб уводити текст у будь-яке місце документа, а також для перегляду різних частин великого документу необхідно вміти пересуватися по тексту за допомогою клавіш керування курсором. Для сторінкового переходу по документу використовуються клавіші Page Uр (перехід на сторінку вверх) та Page Down (перехід на сторінку вниз). Для знищення раніше введених символів необхідно натиснути клавішу Delete. В цьому випадку буде вилучений символ розташований праворуч від курсору. Для знищення символу ліворуч від курсору використовується клавіша Backspace. Щоб додати символи в будь-яке місце документа, потрібно встановити в це місце текстовий курсор та ввести необхідний фрагмент тексту з клавіатури. Всі символи, розташовані за курсором, будуть зсунуті вправо, а нові будуть вставлені в місце, що звільнилося.


Відповіді на контрольні питання:

 1. Файлова система призначена для зберігання і роботи з файлами в комп’ютері.

 2. Робочий стіл формують такі елементи, як: значки (піктограми), панель задач. На панелі задач розміщена кнопка Пуск, панель швидкого запуску, панель мови, системний трей. Ще на робочому столі можуть розміщуватись панелі папок, панель «Мой компьютер». В Windows Vista може розміщуватись бічна панель, на якій розміщуються міні-програми.
  Панель завдань, панель задач (англ. taskbar) - елемент графічного інтерфейсу, який використовується для запуску інших програм та керування вже запущеними. Має вигляд панелі інструментів. Використовується, зокрема, для керування вікнами застосунків.
  Windows Vista - версія Microsoft Windows NT, серії операційних систем, що використовуються на персональних комп'ютерах.


 3. В провіднику всі папки представлені в є ієрархічному вигляді, що дає змогу зручніше переглядати весь список папок і вмістиме вибраної папки. Вміст папки відображається в правій частині вікна. З допомогою провідника можна перейти по наперед відомій адресі. Найпоширенішими діями, які виконують в провіднику є переміщення, копіювання й видалення файлів.

 4. Щоб створити файл, папку чи ярлик, потрібно перейти до папку у якій необхідно створити новий об’єкт. Далі потрібно відкрити контекстне меню, клацнувши правою клавішею миші у довільному місті правої частини вікна вікна, де розташований вміст папки.
  Конте́кстне меню́ (англ. context menu) - елемент графічного інтерфейсу операційної системи, що представляє собою список команд, що викликається користувачем щоб виконати необхідну дію над вибраним об'єктом.
  У меню, що з'явиться, потрібно вибрати команду Створити, і далі вибрати об’єкт, який треба створити. Створити об’єкт можна ще вибравши меню вікна файл => створити, далі вибрати об’єкт, який потрібно створити.

 5. За допомогою контекстного меню можна швидко виконати потрібну дію.

 6. В текстовому редакторі WordPad є такі операції редагування: копіювання, вирізання, вилучення, вставка слова, частини слова, частини тексту чи всього тексту. Скопіювати, вирізати чи вилучити чи фрагмент тексту можна виділивши його за допомогою курсору миші чи за допомогою клавіатури, далі клацнути правою клавішею миші на виділеному слові і в контекстному меню, яке відкриється треба вибрати операцію яку треба виконати. Вставити текст можна теж через контекстне меню, вибравши відповідну операцію.

Висновки:

Я ознайомився з основними принципами функціонування операційної системи Windows. Навчився створювати, вилучати та копіювати об’єкти, працювати у текстовому редакторі WordPad. Створив в диску С: папку з назвою групи, у якій створив папку з власним прізвищем. Потім я створив у цій папці інші папки і провів над ними задані операції: перейменував кожну папку, створив для кожної папки ярлики, видалив усі папки. Після цього я створив у власній папці текстовий документ з назвою: Лабораторна робота№1 і наповнив його змістом з використанням редактора WordPad.Здійснив форматування набраного текстового фрагменту та виправив помилки. Зберіг сформований текстовий документ. Створив ярлики для особистої папки та створеного текстового документу. Результати роботи записав на флешку.
Скачати 53.46 Kb.

 • Теоретичні відомості
 • Відповіді на контрольні питання