Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЄдиний унікальний номер 256/967/14 Номер провадження 22-ц/775/2787/2014

Скачати 49.74 Kb.

Єдиний унікальний номер 256/967/14 Номер провадження 22-ц/775/2787/2014
Скачати 49.74 Kb.
Дата конвертації 19.04.2017
Розмір 49.74 Kb.

державний герб україни

                                                                                  Єдиний унікальний номер 256/967/14-   Номер провадження 22-ц/775/2787/2014

                                                                 

Головуючий в 1 інстанції Ушенко В.Ф.

Доповідач - Ткачук С.С.

категорія 20

                                                                 

                                                                 УХВАЛА

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2014 року Апеляційний суд Донецької області у складі:

                                           головуючого судді Осипчук О.В.,

                                           суддів Смєлік С.Г., Ткачук С.С.,

                                           при секретарі Біляєві М.О.,                    

      


      розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Урожай» на рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 20 лютого 2014 року по цивільній справі за позовом закритого акціонерного товариства «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Урожай» про визнання договорів купівлі-продажу недійсними, скасування та визнання права власності,  витребування майна з чужого незаконного володіння, стягнення грошової суми, -

                                                               ВСТАНОВИВ:

       ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» ( далі підприємство) звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1, ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» про визнання  недійсними договорів купівлі-продажу нерухомого та рухомого майна, укладених 03.06.

До́гові́р купі́влі-про́дажу - договір, за яким продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму (цивільний кодекс України, ст. 655)
Рухоме майно - майно, відмінне від нерухомого майна; яке можна вільно переміщувати в просторі без заподіяння йому шкоди. До рухомого майна належать також гроші, валютні цінності, цінні папери, майнові права та обов'язки.
Пра́во вла́сності (в об'єктивному розумінні) - це сукупність правових норм, які регулюють відносини, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням власником належним йому майном на свій розсуд і у своїх інтересах, усуненням усіх третіх осіб від протиправного втручання у сферу його володіння цим майном, а також обов'язки власника не порушувати прав та законних інтересів інших осіб.
2011 між  позивачем та ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай»(далі товариство), витребування майна з  незаконного володіння товариства, скасувати право власності товариства на будівлі з господарськими спорудами, розташованих за адресою: АДРЕСА_1;  визнання за підприємством права власності на цей об'єкт нерухомого майна,  витребувати  рухоме майно з володіння товариства шляхом укладення  акту прийому-передачі та стягнути з поручителя ОСОБА_1  на користь підприємства  грошову суму 13241021грн.
Нерухо́мість, нерухоме майно (англ. Real Property, Real Estate) - земельні ділянки, а також будівлі, споруди чи інше майно, безпосередньо пов'язане землею, тобто об'єкти, переміщення яких неможливе без нанесення значної шкоди його вартості і призначенню.
85коп.

       Рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 20 лютого 2014 року позовні вимоги задоволені частково:

-          визнано недійсними з моменту його вчинення  укладений між ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» та ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай»  договір купівлі-продажу нерухомого майна від 03.06.2011 року, посвідчений  приватним нотаріусом у реєстрі № 1343, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 згідно переліку;

-          витребувано  об'єкт  нерухомого майна - будівлі з господарськими спорудами, загальною  площею 38647,4кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1  з чужого незаконного володіння ТОВ  «Торгівельна Компанія «Урожай» шляхом укладення акту прийому-передачі  нерухомого майна згідно переліку;

-          скасовано право власності ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай», що було зареєстровано на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна  від 03.11.2011, зареєстрованого за №1343 приватним нотаріусом та зареєстровано КП Бюро технічної інвентаризації м.

Бюро технічної інвентаризації (БТІ) - підприємства, як правило комунальної власності, які до 28.12.2012 року монопольно здійснювали технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна та до 01.01.2013р. - державну реєстрацію прав власності на них.
Донецька за реєстраційним номером 892766, на  будівлі з господарськими спорудами, загальною площею 38647,4кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 згідно переліку;

-          визнано право власності не об'єкт нерухомого майна - будівлю з господарськими спорудами, загальною площею 38647,4кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 за ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» згідно переліку;

-          визнано договір купівлі-продажу №1 від 03.06.2011, укладений ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» та ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» недійсним з моменту його вчинення;

-          визнано договір купівлі-продажу №2ф від 03.06.2011, укладений ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» та ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» недійсним з моменту його вчинення;

-          визнано договір купівлі-продажу №3 від 03.06.2011, укладений ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» та ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» недійсним з моменту його вчинення;

-          витребувано рухоме майно, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, з чужого незаконного володіння ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» та фактично передати ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» шляхом укладення акту  прийому-передачі рухомого майна згідно переліку.

        В задоволенні позову ЗАТ «Донецькій комбінат Хлібопродуктів №1» до ОСОБА_1 про стягнення 13241021грн.85коп. відмовлено. Вирішено питання судових витрат.

       ТОВ «Торгівельна компанія «Урожай» не погодилась з судовим рішенням в частині задоволення позовних вимог, принесло апеляційну скаргу, за якою відкрито апеляційне провадження.

Судові витрати - затрати, що були понесені у зв'язку з розглядом і вирішенням справи в суді.
Судове рішення - у широкому значенні - акт судового розгляду справи будь-якого виду провадження. Це може бути як саме рішення, так і висновок (Конституційний Суд України), вирок (у кримінальному процесі), постанова, ухвала, окрема ухвала тощо (у кримінальному, адміністративному, цивільному та господарському процесах).
Апеля́ція (лат. appellatio - звернення) - оскарження ухвали, постанови нижчої інстанції (звичайно судової) перед вищою. Також у значенні звернення до кого-, чого-небудь за підтримкою, порадою.

         26.03.2014 до апеляційного суду надійшло клопотання апелянта про відмову від апеляційної скарги  на підставі ст. 300ч.4 ЦПК України.

         Сторони в судове засідання не з'явилися, але  про час та місце розгляду справи були повідомленні належним  чином, про що свідчать поштові рекомендовані повідомлення та розписка ОСОБА_1 у справі.

Апеляційний суд визнає, що клопотання про відмову від апеляційної скарги слід прийняти  і закрити апеляційне провадження виходячи з наступного.

Відповідно до  ч.1 ст. 292 ЦПК України  сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку  рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Суд першої інстанції - суд, який розглядає справу з початку, безпосередньо досліджує докази і виносить рішення (вирок) по суті.

       Частиною 4 ст. 300 ЦПК України визначено, що особа, яка подала апеляційну скаргу, має право протягом усього часу розгляду справи відмовитися від неї повністю або частково. Питання про прийняття відмови від апеляційної скарги і закриття у зв'язку з цим апеляційного провадження вирішується апеляційним судом, що розглядає справу, в судовому засіданні. Повторне оскарження цього рішення, ухвали з тих самих підстав не допускається.

       За таких обставин, апеляційний суд визнає, що клопотання про відмову від апеляційної скарги слід прийняти  і закрити у зв'язку з цим  апеляційне провадження,   роз'яснив апелянту  про наслідки відмови від апеляційної скарги.  

        Керуючись ст.ст. 307,300,315 ЦПК України, апеляційний суд

                                                       У Х В А Л И В:

        Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Урожай» про відмову  від апеляційної скарги на рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 20 лютого 2014 року  прийняти.

         Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Урожай» на рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 20 лютого 2014 року.

         Роз'яснити товариству з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Урожай» про недопущення повторного оскарження  цього рішення з тих самих підстав.

         Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскарження в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня  набрання законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Каса́ція 1 (лат. cassatio - «скасування») - перевірка судом третьої інстанції законності та обґрунтованості вироків і рішень суду, що набрали законної сили (тобто пройшли стадію апеляції).

Головуючий:

Судді:


    


Скачати 49.74 Kb.

2021