Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗ цього випуску партнерського бюлетеню дізнайтеся про

Скачати 322.98 Kb.

З цього випуску партнерського бюлетеню дізнайтеся про
Скачати 322.98 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.03.2017
Розмір322.98 Kb.
  1   2   3


Антипіратський бюлетень

Майкрософт Україна

Лютий, 2007


З цього випуску партнерського бюлетеню дізнайтеся про:


1.
Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.
Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності 2

У 2006 році компаніям довелося заплатити у середньому по $20000 за використання піратських програм 2

У січні активізувалася робота з припинення використання нелегального програмного забезпечення 3

Корпорація Microsoft призначила юридичного представника у Дніпропетровську 4

Корпорація Microsoft оголошує результати роботи юридичного представника в Харкові 5

2.

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).
Дніпро́ ( вимоваопис файлу; ст.-слов. Дънѣпръ; біл. Дняпро, рос. Днепр, крим. Özü, дав.-гр. Βορυσθένης, лат. Danapris, поетична назва - Славу́тич) - третя за довжиною й площею басейну ріка Європи (після Волги й Дунаю), ріка з найдовшою течією в Україні.
Піратство - явище морського розбою, широко відоме ще з стародавніх часів. В минулому його роль була досить вагомою, у сучасності піратство вже не грає колишньої ролі, однак досі збереглося в деяких регіонах.
Інтелéкт - це інформаційний потенціал знань конкретної особистості, отриманий в результаті функціонування свідомості, мислення та розуму людини. По відношенню до суспільства використовуються терміни: "Інтелект планети", "Інтелект нації", "Інтелект країни", "Інтелект установи" і тому подібне.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Події із захисту прав інтелектуальної власності 7

Інформаційна кампанія у Дніпропетровську 7

Лінія тіні 7

3.Додаткові матеріали із захисту прав інтелектуальної власності 8

4.

Матеріа́л - речовина, або суміш речовин, первинний предмет праці, який використовують для виготовлення виробу (основний матеріал), або які сприяють якимось діям. У останньому випадку уточнюють, що це допоміжний, чи витратний матеріал.
Корисні лінки 10

5.Дайджест публікацій 11

«proIT», 15.02.07: «Купить СОФТа в мешке» 11

«ИАЦ "ЛИГА"», 23.02.07: «Пиратские программы становятся все опаснее» 14

«РБК-Украина», 28.02.07: С контрафактом будет бороться спецподразделение МВД 14

«Подробности», 28.02.07: «Штрафы за нарушения прав интеллектуальной собственности могут стать выше» 15

«ИАЦ "ЛИГА"», 28.02.07: «Интеллектуальное пиратство» 16

«Урядовий кур’єр», 14.02.07, #28(3441): «Серед лідерів по піратству» 16

«Корреспондент.net», 14.02.07: «Украина занесена в черный список производителей контрафакта» 16

«"iTware"», 20.02.07: «Microsoft встанет на "тропу войны" с пиратами» 171.Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності

У 2006 році компаніям довелося заплатити у середньому по $20000 за використання піратських програм


Такі результати нещодавнього дослідження, проведеного організацією BSA. У ньому стверджується, що у 2006 році витрати компаній на врегулювання конфліктів, пов'язаних із використанням неліцензійного ПЗ, зросли на 9% у порівнянні з 2005 роком.
Асоціація виробників програмного забезпечення (BSA) повідомила, що у регіоні EMEA (Europe, Middle East and Africa) фінансові та адміністративні ризики, пов'язані з наслідками використання піратського програмного забезпечення, істотно зросли. У 2006 році BSA розглянула 180000 справ, пов'язаних з придбанням і використанням нелегального ПЗ у регіоні EMEA. Середня сума штрафів і компенсацій, які повинні були виплатити компанії, що проходять по цих справах, склала $20000 плюс вартість заміни піратських копій ПЗ на ліцензійні. Таким чином витрати на використання нелегальних продуктів зросли на 9% у порівнянні з 2005 роком.
Згідно з дослідженням IDC, рівень піратства у країнах ЄС складає у середньому 35%. Найвищий рівень зафіксований у Греції (64%), а найнижчий у Австрії та Фінляндії (26%). У бюлетені IDC «Аналіз економічного впливу» стверджується, що сектор програмного забезпечення у ЄС може вирости з $311 мільярдів у 2005 році до $429 мільярдів у 2009 році, якщо рівень піратства знизиться на 10%. Це могло б принести $88 мільярдів інвестицій в економіку, $25 мільярдів податкових надходжень до бюджету. Крім того, це дозволило б створити понад 155000 нових робочих місць.
Еконо́міка або економічні науки (від дав.-гр. οἶκος, oíkos - «дім» та дав.-гр. νόμος - «закон») - комплекс суспільних наукових дисциплін про господарство, а саме - про організацію та управління матеріальним виробництвом, ефективне використання ресурсів, розподіл, обмін, збут і споживання товарів та послуг.
Мільярд (англ. billion, фр. milliard) - число, назва величини 10 9 = 1000000000 =1000000000} . Скорочення - «млрд». Після скорочень «млн» (мільйон) і «млрд» (мільярд) крапка не ставиться. На скорочення тис.
Інвести́ція, капіта́льні вкла́дення (від лат. invest, вкладення коштів) - господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно.
Пода́тки - це встановлені вищим органом законодавчої влади обов'язкові платежі, які сплачують фізичні та юридичні особи до бюджету у розмірах і термінах, передбачених законодавством.
Дослі́дження, до́сліди - (широко розуміючи) пошук нових знань або систематичне розслідування з метою встановлення фактів; (вузько розуміючи) науковий метод (процес) вивчення чого-небудь.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.

Сара Комбс, менеджер BSA з юридичних питань у регіоні EMEA: «Ми співпрацюємо зі всіма компаніями-членами Асоціації для забезпечення бізнес-структур у регіоні EMEA підтримкою та необхідними консультаціями щодо ризиків використання нелегального програмного забезпечення. Ми інформуємо бізнес-структури про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися.
Тури́зм - тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях без здійснення оплачуваної діяльності в місці перебування.
Якщо вони використовують нелегальне програмне забезпечення, це порушує право інтелектуальної власності, і BSA вживатиме відповідні заходи від імені її членів».
Євген Созанський, менеджер з легалізації ПЗ компанії «Майкрософт Україна»: «Якщо компанія користується неліцензійним програмним забезпеченням, вона може зазнати чималих збитків. Купуючи або завантажуючи програмне забезпечення з невідомого джерела замість того, щоб скористатися послугами надійних продавців ПЗ, компанія грає з вогнем.
По́слуги - це дії, результат яких споживається в процесі їх надання. Вони становлять собою діяльність індивіда на користь іншої особи. «Цілеспрямована діяльність, результати якої мають прояв у корисному ефекті».
Придбання такого програмного забезпечення, можливо, спочатку здається вигідною справою, але використання такого продукту може призвести до втрати важливих даних, порушення роботи і навіть до загрози безпеці інформації. Нещодавнє дослідження IDC показало, що 59% файлів, завантажених з неперевірених джерел, є неповноцінними або містять навмисно змінений програмний код».

Про BSA
Створена в 1988 році Асоціація виробників програмного забезпечення (Business Software Alliance, BSA) - це провідна міжнародна організація, що бореться за безпеку і законність в електронному світі.
Зако́нність - багатоаспектне (принцип, метод, режим) соціально-правове явище, що характеризує організацію і функціонування суспільства і держави на правових засадах. Це фундаментальна категорія всієї юридичної науки і практики, головними критеріями якої служать рівень і стан оцінки правового життя суспільства взагалі та його громадян.
Міжнародні міжурядові організації (англ. International Intergovernmental Organization (IIGO's)), найчастіше асоціюються із терміном Міжнародні організації - об'єднання трьох або більше незалежних держав, їхніх урядів, інших міжурядових організацій, спрямоване на вирішення певних спільних питань чи організації проектів.
Асоціація захищає права компаній, що працюють в сфері програмного забезпечення, і їхніх партнерів, що займаються апаратними засобами, як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку. Цей союз представляє інтереси найбільш швидко зростаючої галузі у світі і сприяє впровадженню прогресивних технологій шляхом освіти та організації політичних заходів щодо захисту авторських прав, комп'ютерної безпеки, розвитку торгівлі та електронної комерції.
Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.
Політик - особа, яка професійно займається політичною діяльністю, обіймає чи прагне до певної громадської посади. Як правило, нині політиків обирає електорат; на відміну від політиків, чиновників призначають.
Прогрес, або поступ (лат. progressus - рух вперед, успіх) - напрям розвитку від нижчого до вищого, поступовий рух уперед, до кращого. Протилежність - регрес. Соціальний прогрес - глобальний, всесвітньо-історичний процес сходження людських суспільств від примітивних станів (дикості) до вершин цивілізованого стану, заснованого на вищих науково-технічних, політико-правових, морально-етичних досягнень.
Електро́нна коме́рція (від англ. e-commerce) - це сфера цифрової економіки, що включає всі фінансові та торгові транзакції, які проводяться за допомогою комп'ютерних мереж, та бізнес-процеси, пов'язані з проведенням цих транзакцій.
До складу BSA входять такі компанії, як Adobe, Apple, Autodesk, Avid, Bentley Systems, Borland, Cisco Systems, CNC Software/Mastercam, Entrust, HP, IBM, Intel, Intuit, Internet Security Systems, Macromedia, Microsoft, Network Associates, Novell, PeopleSoft, SeeBeyond, Sybase і Symantec.

У січні активізувалася робота з припинення використання нелегального програмного забезпечення


Юридичний представник корпорації Microsoft – компанія ЛЕКСФОР – повідомляє про нові дії правоохоронних органів, спрямовані на перешкоджання порушенню прав інтелектуальної власності.
Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) - американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації і комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку.
Правоохоро́нні о́ргани - державні органи, що на підставі законодавства держави здійснюють правоохоронну (правозастосовну та правозахисну) діяльність.
Вашій увазі пропонується підбірка фактів, зібраних за результатами дій правоохоронних органів щодо захисту прав інтелектуальної власності в різних регіонах України у січні 2007 року.

6 січня 2007 року співробітниками Заводського МВС України у Запорізькій області проведена перевірка ТОВ «Ювента», директором якого є Петькун В.М.

Директор (від лат. dirigo, фр. directeur «спрямовую, керую») - посада, керівник підприємства чи навчального закладу, організації чи структурного підрозділу (колективу).
Заводське́ (з 1928 по 1962 рр. - Сталінка, з 1962 по 1977 рр. - с-ще Червонозаводське, з 1977 по 2016 - м. Червонозаводське) - місто районного значення в Лохвицькому районі. Заводське - місто над мальовничою Сулою.
Регіо́н (англ. region, нім. Gebiet n, Region f; від лат. regio - царина, царство) - в давнину земля, царство, сьогодні - велика земельна одиниця. У фізичній географії - узагальнена назва одиниць фізико-географічного районування будь-якого таксономічного рангу.
Запорі́зька о́бласть - адміністративна одиниця на півдні України. Утворена 10 січня 1939 року. Розташована на південному сході України, займає головним чином лівобережну частину басейну нижньої течії Дніпра.
У результаті перевірки вилучено 7 ПК з неліцензійними копіями Microsoft Windows та Microsoft Office.
Microsoft Office - офісний пакет, створений корпорацією Microsoft для операційних систем Microsoft Windows, Apple Mac OS X і Apple iOS (на iPad). До складу цього пакету входить програмне забезпечення для роботи з різними типами документів: текстами, електронними таблицями, презентаціями, базами даних тощо.
Windows - узагальнююча назва операційних систем для ЕОМ, розроблених корпорацією Microsoft. Перші версії були не повноцінними операційними системами, а лише оболонками до ОС MS-DOS. На 2014 рік, за даними сайтів NetApplications та GoStats, Microsoft Windows встановлена більш як на 90% персональних комп'ютерів світу.
Сума завданого збитку склала 16882 гривень. На підставі заяви юридичного представника корпорації Microsoft ведеться слідство.


15 січня 2007 року співробітниками Дарницького РУ ГУ МВС України у Києві був виявлений факт використання у діяльності фірми «Комп'ютери» неліцензійного ПЗ корпорації Microsoft.
Людська діяльність - процес (процеси) активної взаємодії суб'єкта з об'єктом, під час якого суб'єкт задовольняє будь-які свої потреби, досягає мети. Діяльністю можна назвати будь-яку активність людини, якій вона сама надає деякий сенс.
Вилучено 2 ПК з Microsoft Windows. Окрім цього, міліцією виявлений факт продажу працівником цієї фірми Корніловим О.Ю. системного блоку з неліцензійними програмами Microsoft Windows та Microsoft Office. Сума збитку, завданого корпорації Microsoft, склала 7094 гривень. Юридичний представник Microsoft подав заяву про притягнення посадових осіб фірми «Комп'ютери» до кримінальної відповідальності. На підставі заяви міліція порушила кримінальну справу.
17 січня 2007 року УМВС України у Хмельницькій області проведена перевірка ВКП «Фактор–запад» (виготовлення поліграфічної продукції), директором якого є Савчук А.Н.
Проду́кція (рос. продукция, англ. production, output, produce, нім. Produktion f, Erzeugnisse n pl, Produkte n pl, Güter n pl) - матеріальний результат трудової діяльності або виробничих процесів, що має корисні властивості і призначений для використання споживачем.
Полігра́фія (від полі - багато; графо - пишу) - галузь техніки, сукупність технічних засобів для множинного репродукування текстового матеріалу й графічних зображень.
Робітники́, також працівники́, трудівники́ - наймані особи, зайняті в безпосередньому виробництві, рідше у сфері послуг; виконавці найнижчої ланки технологічного чи управлінського ланцюга. В правовому суспільстві права й інтереси робітників захищено трудовим правом[Джерело?].
Поса́да - формально, адміністративно закріплене місце працівника в трудовому колективі, яке передбачає виконання логічно посадових обов'язків, посадові виконання і характер взаємовідносин.
Посадо́ва осо́ба - особа, в якої наявні організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції.
Криміна́льна відповіда́льність - різновид юридичної відповідальності, обов'язок особи, яка вчинила злочин, зазнати державного осуду в формі кримінального покарання. Передбачені Кримінальним кодексом обмеження прав і свобод особи, що вчинила злочин, що індивідуалізуються в обвинувальному вироку суду і здійснюються спеціальними органами виконавчої влади держави.
Хмельни́цька о́бласть (до 4 лютого 1954 року - Кам'яне́ць-Поді́льська) - область на заході України. Утворена 22 вересня 1937 року постановою ЦВК СРСР з центром у місті Кам'янці-Подільському.
У результаті перевірки на підприємстві виявлено і вилучено 5 ПК з неліцензійними копіями Microsoft Office.
Підприє́мство - самостійний суб'єкт господарювання, зареєстрований компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами.
Сума збитку, завданого корпорації, склала 9830 гривень. На підставі заяви юридичного представника корпорації Microsoft ведеться слідство.
20 січня 2007 року співробітниками УМВС України у Харківській області у ході розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом незаконного виготовлення грошових знаків, було виявлено, що громадянин Позигун А.В., звинувачуваний у скоєнні цього злочину, використовував у своїй незаконній діяльності неліцензійне ПЗ Microsoft. У порушника вилучено 2 комп'ютери з контрафактними Microsoft Windows і Microsoft Office. Сума збитку склала 7786 гривень, тому юридичний представник Microsoft направив до МВС заяву про притягання Позигуна А.В. до кримінальної відповідальності за порушення авторських прав корпорації.
Зло́чин - злодіяння, злий вчинок з точки зору тієї чи іншої системи цінностей, людини, групи людей, чи людства в цілому. Людину, яка чинить злочин, називають «злочинець».
Громадя́нин - людина певної країни. Ця приналежність є формально юридично оформленою. Як член певного соціуму громадянин має певні права та обов'язки, щодо цього соціуму і підпорядковується певним (прийнятим в громаді) нормам поведінки.
Ха́рківська о́бласть - область у Слобідській Україні в межах Придніпровської низовини і Середньоруської височини.
Порушення авторського права (контрафакція; піратство, якщо мова йде про порушення майнових авторських прав) - дії, спрямовані на протиправне використання об'єктів права інтелектуальної власності, що належать іншим особам, умисно вчинені особою, яка розуміє протизаконний характер цих дій, з метою отримання матеріальної вигоди.

22 січня 2007 року співробітниками Ковельської податкової міліції у Волинській області була проведена перевірка діяльності фірми «Юкон Плюс» (оптова база).
Воли́нська о́бласть - область на північному заході України в межах Поліської низовини (понад 3/4 території) та Волинської височини. Межує на заході з Люблінським воєводством Республіки Польща, на півночі - з Брестською областю Республіки Білорусь, на сході - з Рівненською, на півдні - з Львівською областями України.
У ході перевірки був виявлений факт використання у діяльності підприємства 8 комп'ютерів з контрафактними копіями Microsoft Windows загальною вартістю 11480 гривень. Юридичний представник Microsoft подав заяву про притягнення посадових осіб «Юкон Плюс» до кримінальної відповідальності. Наразі міліція вирішує питання про порушення кримінальної справи.
Як повідомив юридичний представник корпорації Microsoft в Україні Владислав Шаповал, у січні 2007 року правоохоронні органи України здійснили 46 результативних перевірок підприємств, підозрюваних у порушенні авторських прав корпорації Microsoft. Наразі відкрито 35 кримінальних справ щодо порушення авторських прав корпорації Microsoft за результатами цих перевірок.

Корпорація Microsoft призначила юридичного представника у Дніпропетровську


Дніпропетровськ, 13 лютого – Корпорація Microsoft оголосила про початок роботи свого юридичного представника у Дніпропетровську. Представником призначено Тетяну Каткову – юриста, що спеціалізується в галузі кримінального права. Тетяна має досвід роботи слідчим МВС, займається науковою діяльністю.
Криміна́льне пра́во - одна з фундаментальних галузей права, законодавства, наука (доктрина) і навчальна дисципліна. Кримінальне право як галузь права - це система (сукупність) юридичних норм, що встановлюють, які суспільно небезпечні діяння є злочинами, і які покарання підлягають застосуванню до осіб, що їх вчинили.
Нау́ка - сфера діяльності людини, спрямована на отримання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи або суспільства тощо) нових знань про навколишній світ. Основою науки є збирання, оновлення, систематизація, критичний аналіз фактів, синтез нових знань або узагальнень, що описують досліджувані природні або суспільні явища та (або) дозволяють будувати причинно-наслідкові зв'язки між явищами і прогнозувати їх перебіг.
Новий юридичний представник буде відповідати за здійснення стратегії Microsoft із захисту авторських прав у Дніпропетровському регіоні, а також займатиметься захистом прав інтелектуальної власності корпорації.
До повноважень регіонального юридичного представника входитиме проведення профілактичних заходів серед корпоративних користувачів ПК та продавців комп’ютерної техніки.
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Повнова́ження - офіційно надане кому-небудь право певної діяльності, ведення справ.
Регіональний представник також буде сприяти роботі локальних підрозділів МВС щодо перевірки підприємств на наявність контрафактного програмного забезпечення (ПЗ).
Підро́зділ - у військовій справі - військова одиниця постійної організації, головним чином однорідного складу в кожному роді військ та у спеціальних військах, що організаційно входить до складу більшого підрозділу або військової частини.
Якщо факт незаконного використання продуктів Microsoft підтвердиться, юридичний представник буде відстоювати інтереси корпорації Microsoft у суді.
Починаючи з листопада 2006 року, регіональні юридичні представники Microsoft почали працювати у Харкові та Львові.
  1   2   3


Скачати 322.98 Kb.

  • 3.Додаткові матеріали
  • 5.Дайджест публікацій 11
  • 1.Прес-релізи із захисту прав інтелектуальної власності
  • Про BSA Створена в 1988 році Асоціація виробників програмного забезпечення (Business Software Alliance, BSA) - це провідна міжнародна організація
  • Microsoft Windows та Microsoft Office
  • Хмельницькій області
  • Харківській області
  • Дніпропетровськ, 13 лютого