Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗа даними досліджень, так званий «комп’ютерний синдром» все частіше призводить до втрати гостроти зору в сучасному світі. Згідно світової статистики, 80% користувачів персональних комп’ютерів страждає на цю недугу

Скачати 122.47 Kb.

За даними досліджень, так званий «комп’ютерний синдром» все частіше призводить до втрати гостроти зору в сучасному світі. Згідно світової статистики, 80% користувачів персональних комп’ютерів страждає на цю недугу
Скачати 122.47 Kb.
Дата конвертації13.04.2017
Розмір122.47 Kb.

За даними досліджень, так званий «комп’ютерний синдром» все частіше призводить до втрати гостроти зору в сучасному світі. Згідно світової статистики, 80% користувачів персональних комп’ютерів страждає на цю недугу. Як зберегти зір, працюючи з комп’ютером, користуючись мобільними телефонами та планшетами?
Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
Дослі́дження, до́сліди - (широко розуміючи) пошук нових знань або систематичне розслідування з метою встановлення фактів; (вузько розуміючи) науковий метод (процес) вивчення чого-небудь.
Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.
При яких симптомах людині терміново потрібно приймати заходи щодо захисту органів зору?

Не так давно з’явилося нове захворювання у медицині під назвою «комп’ютернозалежний синдром», тобто синдром втоми очей у тих, хто працює з електронними гаджетами.
Перевто́ма - це патологічний стан, що розвивається у людини внаслідок хронічної фізичної чи психологічної перенапруги, клінічну картину якого визначають функціональні порушення в центральній нервовій системі.
Електро́ніка (від грец. Ηλεκτρόνιο - електрон) - наука про взаємодію електронів з електромагнітними полями і про методи створення електронних приладів і пристроїв, в яких ця взаємодія використовується для перетворення електромагнітної енергії, в основному для передачі, обробки і зберігання інформації.
А це не тільки комп’ютери, але й уся сучасна техніка. Вже доведено згубний вплив синього спектру випромінювання, яке отримує людина під час роботи з такими пристроями. Для кращого розуміння, синій спектр – це найбільш коротка хвиля, яка негативно впливає на зоровий апарат.

До того ж, зображення на екрані монітору відрізняється від такого ж у книзі тим, що складається з пікселів, які відразу не побачиш очима. Але наш головний мозок сприймає їх, що у кінцевому результаті, його втомлює: скільки дрібних крапок треба зібрати в голові і подати до апарату зору, як якийсь об’єкт!

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
При́лад (англ. device, apparatus, appliance; нім. Gerät n, Vorrichtung f, Einrichtung f) - технічна конструкція, що уможливлює виконання певного процесу і служить для визначених цілей (наприклад, для перетворення енергії, виконання певної механічної роботи, перетворення інформації), що має специфічну форму будови (часто є групою з'єднаних між собою частин, які утворюють функціональну цілісність) в залежності від виконуваних параметрів роботи та цільового призначення.
При́стрій (англ. device, appliance, нім. Vorrichtung f, Einrichtung f) - обладнання, конструктивно завершена технічна система, що має певне функціональне призначення і за допомогою якої виконується яка-небудь робота або спрощується, полегшується певний процес.
Розумі́ння - психологічний стан, який виражає собою правильність ухваленого рішення і супроводжуваний відчуттям упевненості в точності сприйняття або інтерпретації якої-небудь події, явища, факту.
Головни́й мо́зок (лат. encephalon (запозичене з грецької мови), дав.-гр. ἐγκέφαλος) - головний відділ центральної нервової системи (невраксісу) всіх хребетних тварин, у яких він міститься в «коробці» - черепі.
Виходить, що такі дії – постійний стресовий фактор, внаслідок якого з’являється і дратівливість, і безсоння.До групи ризику входять люди віком від 15 до 34 років, тому що вони найбільше пов’язані з електронними приладами, переходячи від одного до іншого: від монітору комп’ютера до телевізора, від телевізора до планшету, потім до мобільного телефону...
Роздратування - неприємний психічний стан, що характеризується такими ефектами, як дратівливість та відволікання від свого свідомого мислення. Це може призвести до таких емоцій, як розчарування та гнів.
. Телеві́зор (ТВ) - пристрій, який призначено для демонстрації нерухомих і рухомих зображень із звуковим супроводом. Слово походить від грецького τῆλε (TELE, 'далеко') і латинське (videre VIEWER, 'бачити').
Стрес (від англ. stress - напруга, тиск) - неспецифічна реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) зовні, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.
Група ризику - термін, що використовується переважно в медицині і соціології. Це визначення є збірним для представників населення, найбільш уразливих до певних соціальних, медичних впливів або впливу навколишнього середовища.
Така безперервна зміна не дозволяє людині відірвати погляд.
Які ж перші ознаки процесу падіння гостроти зору?

Симптоми «комп’ютерного синдрому» можуть проявлятися по-різному у кожної людини і вони полягають у наступному: зниження зору, почервоніння очей, відчуття піску та печії в очах. Часто це супроводжується болем у шийному відділі, спині, надбрівній ділянці, в очах. На більш пізній стадії додатковими ознаками можуть стати підвищення артеріального та внутрішньоочного тиску.

Що у таких випадках потрібно зробити?

Для початку варто відзначити кількість часу, який доросла здорова людина може працювати на комп’ютері – це не більше години. Для дітей тимчасовий інтервал становить 20-30 хвилин. Після цього повинна бути обов’язкова зміна діяльності. Не можна виписати людині тільки окуляри, після чого все її життя піде на лад.Перше, що має бути зроблено – це правильно організоване робоче місце біля комп’ютера.
Підвищення (елевація) - кутова висота об'єкта спостереження (земного предмета, літального апарату, небесного світила тощо) над істинним горизонтом. Підвищення спільно з азимутом служить для визначення напрямку на об'єкт.
Пра́ця - цілеспрямована діяльність людей зі створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення потреб кожного індивіда і суспільства в цілому.
Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.
Для цього необхідно розмістити монітор так, щоб джерело світла знаходилося або зверху, або зліва.
Джере́ла сві́тла - природні тіла або технічні пристрої різної конструкції і різними способами перетворення енергії, основним призначенням яких є отримання світлового випромінювання з різною довжиною хвилі, - як видимої частини спектру, так і невидимі для людського ока промені (наприклад, інфрачервоні).
Не повинно бути ззаду екрану яскравого джерела світла, тобто ні в якому випадку не можна сидіти обличчям до вікна і дивитися на нього. До того ж, коли ще працюють додаткові джерела – лампи, вони не повинні сліпити ваші очі.

Друге, що рекомендується – це розмістити монітор на віддалі 60-70 см від очей людини. Знову ж таки дистанція залежить від типу пристрою. Зараз багато хто користується ноутбуками, планшетами, електронними книгами, що стало всесвітньою проблемою – людина наблизила до себе текст на 10 см від норми читання!
Ві́дстань або ві́ддаль між двома точками простору - довжина уявного відрізка прямої, що сполучає ці точки.
Ноутбук (англ. notebook - блокнот, блокнотний ПК) або лептоп (англ. laptop - lap - коліна, top - на верху) - портативний персональний комп'ютер, в корпусі якого об'єднані типові компоненти ПК, включаючи дисплей, клавіатуру і вказівний пристрій (звичайно сенсорна панель або тачпад), а також акумуляторні батареї.
Проблема - складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження. Проблема - об'єкт (питання, недолік чи потреба чогось,завада від надлишку чи наявності чогось, процес) явище збуджуючого характеру як стимул діяльності спонукаючого характеру - незадоволений попит чи нереалізовані потреби (нестача або відсутність, надлишок або наявність чого-небудь), дефект, вада, чи загроза що змушує цілеспрямовано ліквідувати проблему шляхом уникнення взаємодії чи зміни стану об'єкту, себе чи свого ставлення до подій.
Все́світ - весь матеріальний світ, різноманітний за формами, що їх набуває матерія та енергія, включаючи усі галактики, зорі, планети та інші космічні тіла. Всесвіт настільки великий, що його розміри важко уявити.
Тому варто дотримуватися 30-40 см віддалі від ноутбуку чи телефону, але не 10-20 см, як це робить зараз більшість.
Більшість - велика частина чого-небудь, або кількісне переважання прихильників якоїсь ідеї чи рішення над їхніми противниками. Вважається найпершою засадою демократичного способу прийняття спільних рішень, головною й необхідною умовою обрання кандидата на виборну посаду.
Справа в тому, що наближення пристрою ще більше втомлює зір. Окрім того, за наявності яскравого джерела світла, ми починаємо мружитися, що призводить до ще більшої перевтоми зорового апарату.

Наступне, що варто відзначити – монітор повинен знаходитися не вище кута зору людини, а нижче чи на рівні очей, щоб ми не дивилися знизу вверх. Дивитися треба чи рівно, а краще зверху вниз, що є менш шкідливим для зору. Якщо екран розташований вище ( на якійсь підставці), то ви мимоволі будете весь час піднімати підборіддя, внаслідок чого м’язи очей втомлюватимуться швидше.
Підборі́ддя - нижня частина обличчя, розташована донизу від нижньої губи. Форма підборіддя визначається будовою кісток нижньої щелепи, поруч м'язів: підборідній, квадратної м'язом нижньої губи і трикутної, а також жировими відкладеннями.


Третє, сидіти треба так, щоб ноги торкалися підлоги. Якщо вони не дістають, відбувається навантаження на хребет і плечовий пояс, тому рекомендується підкласти під ноги якусь підставку. Такі банальні речі мають дуже важливе значення для здоров’я людини! Таким чином, все має бути зручним вже з самого початку роботи.

Четверте, впродовж роботи робіть перерви. Кожну годину відривайтеся від екрану і впродовж 5 хвилин робіть різноманітні вправи; відволікайтеся, рухайтеся, пройдіться. Раніше така пауза називалася «виробничою гімнастикою», яку необхідно знову відродити.
Варіанти вправ можуть бути різними, зокрема:

Для хребта:

1. Розімніть м’язи шийного відділу і плечового поясу, виконуючи нахили головою вперед-назад, вправо-вліво;

2. Зробіть плавні кругові рухи головою у різні сторони. Потім зробіть теж саме руками, виконуючи махи вперед і назад;

Для очей:

1. Робіть часті кліпаючі рухи очима впродовж 10 секунд. Потім міцно заплющіть очі та розплющіть;

2.«Пальмінг» – щільно закрийте схрещеними долонями очі та посидьте у темряві хоча б хвилину. Виконуючи цю вправу ,ви відновлюєте сітківку ока;

3.Якщо ви довго працювали зблизька, відволічіться. Подивіться у вікно на природу і спрямуйте погляд у далечінь, а не у стінку сусіднього будинку. Таким чином, розслабляється акомодація( властивість очей швидко перебудовуватися, бачити однаково добре і близько й далеко), при цьому задіяний м’язовий апарат очей і кришталик.Треба пам’ятати, що чим більше ми працюємо, тим тяжче потім розслабитися. За такої напруги у людей відбуваються порушення у системі зору: вони не можуть переключити свій зір на далеку відстань, а потім на роботу зблизька (яка є найбільшим навантаженням на апарат зору). І чим старша людина, тим більше це впливає на її здоров’я.

Чи існують спеціальні захисні окуляри для роботи з електронними приладами?
Кришта́лик (лат. lens) - складова ока, двовипукла лінза із змінною фокусною віддаллю.
Захисні окуляри (англ. Goggles) - окуляри для захисту очей від потрапляння твердих частинок, води, хімічних речовин та випромінювання. Мають широку сферу застосування. Використовуються як у хімічній чи деревообробній промисловості, так і у зимових і водних видах спорту.

Вже розроблені спеціальні лінзи для роботи з комп’ютером, з покриттям «блю-блокер», які блокують синій спектр випромінювання. Вони мають багатошарове різноманітне покриття як зовні, так і зсередини. Їх мета – поглинути синій спектр під час роботи з будь-якими електронними приладами, в тому числі, під час перегляду телевізора.

Закордонні спеціалісти доводять, що вікове порушення у будові сітківки, яке раніше була притаманне людям старше 60 років, зараз помолодшало – і зустрічається вже в 40 років та пов’язане з негативним впливом білого і синього світла. Різке зниження гостроти зору, пов’язане з руйнуванням центральної зони сітківки, яка забезпечує 100% зір. І, на жаль, цю втрату не від корегуєш ніякими лінзами.

Як вибрати захисні лінзи, і якими критеріями при цьому керуватися?

Центр (давн.-гр. - стрекало, осереддя) - # Середня частина чогось. геом. центр кола (кулі), точка, рівновіддалена від усіх точок кола (поверхні кулі). центр еліпса - точка перетину великої і малої осей його.
Крите́рій (від лат. critērium, яке зводиться до грец. χριτήριον - здатність розрізнення; засіб судження, мірило, пов'язаного з грец. χρινω - розділяю, розрізняю) - мірило, вимоги, випробування для визначення або оцінки людини, предмета, явища; ознака, взята за основу класифікації.

Можна підібрати лінзи для тих, у кого нормальний зір, і у кого є порушення зору – далекозорість і короткозорість.

Далекозорість або гіперметропія - це вада зору, що виникає внаслідок послаблення оптичної системи ока, і проявляється у вигляді нездатності сфокусувати зір на прилеглому об'єкті. При цьому промінь світла який потрапляє після преломлення через лінзу ока (рогівку та кришталик) віртуально збирається за сітківкою (світлосприймаючий апарат ока), а на сітківці формується нечітке зображення.
Короткозо́рість або міопія - дефект зору, коли людина чітко бачить лише близько розташовані предмети, результат підвищеної заломлювальної сили оптичних середовищ ока (кришталика, рогівки) або надто великої довжини осі (при нормальній заломлювальній силі) очного яблука.
Також існують окремі – для молодого віку, з метою підтримання акомодаційної властивості очей, і які допомагають знизити перевтому м’язів очей.Як впливає якість покриття лінз на захист очей і як часто їх треба міняти?

Справа в тому, що висока якість покриття підвищує стійкість лінз від подряпин, збільшує їх прозорість, робить їх більш стійкими до забруднення шляхом надання поверхні водовідштовхуючих і антистатичних властивостей. Чим вищі оптичні властивості лінз, тим менше очі втомлюються і, відповідно, ваша продуктивність праці підвищується.

Продукти́вність пра́ці (англ. productivity, labour productivity; нім. Arbeitsleistung f, Leistung f, Arbeitsproduktivität f) - це показник трудової діяльності працівників. Характеризує кількість продукції, виробленої за одиницю часу, або витрати часу на виробництво одиниці продукції.
До того ж від якості покриття напряму залежить термін їх служби. Окрім того, на лінзи з багатошаровим покриттям негативно впливають різкі перепади температур, походи до сауни, бані, різкий холод, пряме сонячне проміння, наприклад, в автомобілі.
Температу́ра (від лат. temperatura - належне змішування, нормальний стан) - фізична величина, яка описує стан термодинамічної системи.
Інсол́яція (рос. инсоляция, англ. insolation, нім. Insolation f, Sonneneinstrahlung f, Einstrahlung f, Bestrahlung f) - притік сонячної радіації (в калоріях) на одиницю площі горизонтальної поверхні (1 см²) за одиницю часу (1 хвилина).
Все це сприяє руйнуванню покриття.

Після півтора року експлуатації рекомендується лінзи поміняти. Але це залежить від того, як людина доглядає за ними. Коли для клієнта підбирають окуляри, завжди пояснюють, як правильно послуговуватися лінзами та оправою.

Які ж якісні характеристики існують для оправ?

По-перше, будь-яка оправа має санітарно-гігієнічний сертифікат, тобто, що цей матеріал нешкідливий для шкіри обличчя і його можна носити людині.

По-друге, не тільки лінзи та оправи повинні бути сертифіковані, але і засоби по догляду, аксесуари, навіть футляр!

Сертифікат (франц. certificat, від пізньолат. sertifico - засвідчую),
Аксесуар (фр. accessoire від лат. accessorius - «додатковий») - необов'язковий предмет, супутній до чого-небудь; приналежність до чого-небудь. Може покращити що-небудь.
Гарантія на оправу

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я _______________________________________________


м. Ужгород

Що у таких випадках потрібно зробити?

Для початку варто відзначити кількість часу, який доросла здорова людина може працювати на комп’ютері – це не більше години. Для дітей тимчасовий інтервал становить 20-30 хвилин. Після цього повинна бути обов’язкова зміна діяльності. Не можна виписати людині тільки окуляри, після чого все її життя піде на лад.Перше, що має бути зроблено – це правильно організоване робоче місце біля комп’ютера. Для цього необхідно розмістити монітор так, щоб джерело світла знаходилося або зверху, або зліва. Не повинно бути ззаду екрану яскравого джерела світла, тобто ні в якому випадку не можна сидіти обличчям до вікна і дивитися на нього. До того ж, коли ще працюють додаткові джерела – лампи, вони не повинні сліпити ваші очі.

Друге, що рекомендується – це розмістити монітор на віддалі 60-70 см від очей людини. Знову ж таки дистанція залежить від типу пристрою. Зараз багато хто користується ноутбуками, планшетами, електронними книгами, що стало всесвітньою проблемою – людина наблизила до себе текст на 10 см від норми читання! Тому варто дотримуватися 30-40 см віддалі від ноутбуку чи телефону, але не 10-20 см, як це робить зараз більшість. Справа в тому, що наближення пристрою ще більше втомлює зір. Окрім того, за наявності яскравого джерела світла, ми починаємо мружитися, що призводить до ще більшої перевтоми зорового апарату.

Наступне, що варто відзначити – монітор повинен знаходитися не вище кута зору людини, а нижче чи на рівні очей, щоб ми не дивилися знизу вверх. Дивитися треба чи рівно, а краще зверху вниз, що є менш шкідливим для зору. Якщо екран розташований вище ( на якійсь підставці), то ви мимоволі будете весь час піднімати підборіддя, внаслідок чого м’язи очей втомлюватимуться швидше.

Третє, сидіти треба так, щоб ноги торкалися підлоги. Якщо вони не дістають, відбувається навантаження на хребет і плечовий пояс, тому рекомендується підкласти під ноги якусь підставку. Такі банальні речі мають дуже важливе значення для здоров’я людини! Таким чином, все має бути зручним вже з самого початку роботи.

Четверте, впродовж роботи робіть перерви. Кожну годину відривайтеся від екрану і впродовж 5 хвилин робіть різноманітні вправи; відволікайтеся, рухайтеся, пройдіться. Раніше така пауза називалася «виробничою гімнастикою», яку необхідно знову відродити.
Варіанти вправ можуть бути різними, зокрема:

Для хребта:

1. Розімніть м’язи шийного відділу і плечового поясу, виконуючи нахили головою вперед-назад, вправо-вліво;

2. Зробіть плавні кругові рухи головою у різні сторони. Потім зробіть теж саме руками, виконуючи махи вперед і назад;

Для очей:

1. Робіть часті кліпаючі рухи очима впродовж 10 секунд. Потім міцно заплющіть очі та розплющіть;

2.«Пальмінг» – щільно закрийте схрещеними долонями очі та посидьте у темряві хоча б хвилину. Виконуючи цю вправу ,ви відновлюєте сітківку ока;

3.Якщо ви довго працювали зблизька, відволічіться. Подивіться у вікно на природу і спрямуйте погляд у далечінь, а не у стінку сусіднього будинку. Таким чином, розслабляється акомодація( властивість очей швидко перебудовуватися, бачити однаково добре і близько й далеко), при цьому задіяний м’язовий апарат очей і кришталик.Треба пам’ятати, що чим більше ми працюємо, тим тяжче потім розслабитися. За такої напруги у людей відбуваються порушення у системі зору: вони не можуть переключити свій зір на далеку відстань, а потім на роботу зблизька (яка є найбільшим навантаженням на апарат зору). І чим старша людина, тим більше це впливає на її здоров’я.

Чи існують спеціальні захисні окуляри для роботи з електронними приладами?

Вже розроблені спеціальні лінзи для роботи з комп’ютером, з покриттям «блю-блокер», які блокують синій спектр випромінювання. Вони мають багатошарове різноманітне покриття як зовні, так і зсередини. Їх мета – поглинути синій спектр під час роботи з будь-якими електронними приладами, в тому числі, під час перегляду телевізора.

Закордонні спеціалісти доводять, що вікове порушення у будові сітківки, яке раніше була притаманне людям старше 60 років, зараз помолодшало – і зустрічається вже в 40 років та пов’язане з негативним

впливом білого і синього світла. Різке зниження гостроти зору, пов’язане з руйнуванням центральної зони сітківки, яка забезпечує 100% зір. І, на жаль, цю втрату не від корегуєш ніякими лінзами.Як вибрати захисні лінзи, і якими критеріями при цьому керуватися?

Можна підібрати лінзи для тих, у кого нормальний зір, і у кого є порушення зору – далекозорість і короткозорість. Також існують окремі – для молодого віку, з метою підтримання акомодаційної властивості очей, і які допомагають знизити перевтому м’язів очей.Як впливає якість покриття лінз на захист очей і як часто їх треба міняти?

Справа в тому, що висока якість покриття підвищує стійкість лінз від подряпин, збільшує їх прозорість, робить їх більш стійкими до забруднення шляхом надання поверхні водовідштовхуючих і антистатичних властивостей. Чим вищі оптичні властивості лінз, тим менше очі втомлюються і, відповідно, ваша продуктивність праці підвищується.

В Україні найнижча продуктивність праці з усіх європейських країн.
До того ж від якості покриття напряму залежить термін їх служби. Окрім того, на лінзи з багатошаровим покриттям негативно впливають різкі перепади температур, походи до сауни, бані, різкий холод, пряме сонячне проміння, наприклад, в автомобілі.
Найвища температура, досягнута за участі людини, ~ 10 трлн К (що є порівнянним з температурою Всесвіту у перші секунди його існування) була досягнута у 2010 році під час зіткнення іонів свинцю, прискорених до світлових швидкостей. Експеримент було проведено на Великому адронному колайдері.
Все це сприяє руйнуванню покриття.

Після півтора року експлуатації рекомендується лінзи поміняти. Але це залежить від того, як людина доглядає за ними. Коли для клієнта підбирають окуляри, завжди пояснюють, як правильно послуговуватися лінзами та оправою.

Які ж якісні характеристики існують для оправ?

По-перше, будь-яка оправа має санітарно-гігієнічний сертифікат, тобто, що цей матеріал нешкідливий для шкіри обличчя і його можна носити людині.

По-друге, не тільки лінзи та оправи повинні бути сертифіковані, але і засоби по догляду, аксесуари, навіть футляр! Гарантія на оправу

За даними досліджень, так званий «комп’ютерний синдром» все частіше призводить до втрати гостроти зору в сучасному світі. Згідно світової статистики, 80% користувачів персональних комп’ютерів страждає на цю недугу. Як зберегти зір, працюючи з комп’ютером, користуючись мобільними телефонами та планшетами? При яких симптомах людині терміново потрібно приймати заходи щодо захисту органів зору?

Не так давно з’явилося нове захворювання у медицині під назвою «комп’ютернозалежний синдром», тобто синдром втоми очей у тих, хто працює з електронними гаджетами. А це не тільки комп’ютери, але й уся сучасна техніка. Вже доведено згубний вплив синього спектру випромінювання, яке отримує людина під час роботи з такими пристроями. Для кращого розуміння, синій спектр – це найбільш коротка хвиля, яка негативно впливає на зоровий апарат.

До того ж, зображення на екрані монітору відрізняється від такого ж у книзі тим, що складається з пікселів, які відразу не побачиш очима. Але наш головний мозок сприймає їх, що у кінцевому результаті, його втомлює: скільки дрібних крапок треба зібрати в голові і подати до апарату зору, як якийсь об’єкт! Виходить, що такі дії – постійний стресовий фактор, внаслідок якого з’являється і дратівливість, і безсоння.

До групи ризику входять люди віком від 15 до 34 років, тому що вони найбільше пов’язані з електронними приладами, переходячи від одного до іншого: від монітору комп’ютера до телевізора, від телевізора до планшету, потім до мобільного телефону... Така безперервна зміна не дозволяє людині відірвати погляд.
Які ж перші ознаки процесу падіння гостроти зору?

Симптоми «комп’ютерного синдрому» можуть проявлятися по-різному у кожної людини і вони полягають у наступному: зниження зору, почервоніння очей, відчуття піску та печії в очах. Часто це супроводжується болем у шийному відділі, спині, надбрівній ділянці, в очах. На більш пізній стадії додатковими ознаками можуть стати підвищення артеріального та внутрішньоочного тиску.

дається терміном на три місяці в залежності від правильної експлуатації. Якщо не має ніяких механічних пошкоджень, то вони відслужать довше.

Механіка (від грец. Μηχανική, mechane - знаряддя, споруда, мистецтво побудови машин) - в загальному розумінні наука про механічний рух та рівновагу тіл і взаємодію, що виникає при цьому між тілами. Належить до природничих наук.
Якщо оправа знаходиться у продажу, то термін зберігання її необмежений. Єдиним винятком є пластикові оправи – до п’яти років, так як вони втрачають свої еластичні властивості, висихають і стають більш крихкими.
Пласти́чна ма́са (пластмаса) - штучно створені матеріали на основі синтетичних або природних полімерів.Чи потрібно людині, яка інтенсивно користується електронними приладами, проходити щорічний огляд у лікаря-офтальмолога? І яке лікування призначається при перших симптомах втрати гостроти зору?

Рекомендується один раз на рік проходити перевірку гостроти зору та внутрішньоочного тиску. Часом ці проблеми не мають ніякого прояву аж до самого моменту огляду. Пізно починати боротися з офтальмологічними хворобами , коли людина вже приходить з певними скаргами. Крім шкідливого комп’ютерного впливу, на сітківку ока впливає і ультрафіолетове випромінювання, навіть у приміщенні є близько 10% ультрафіолету.

Примі́щення - частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.
Терап́ія (синонім: лікування) - процес, бажаною (але не завжди досяжною) метою якого є полегшення, зняття чи усунення симптомів (компенсація, купірування) і проявів того чи іншого захворювання, патологічного стану чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров'я (санація).
Ультрафіолетове випромінювання (від лат. ultra - «за межами»), скорочено УФ-випромінювання або ультрафіолет - невидиме оком людини електромагнітне випромінювання, що посідає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.При перших ознаках зниження зору призначаються лікарські препарати, які підтримують сітківку і слизову очей.
Ліка́рські за́соби (лікувальні препарати, ліки, медикаменти) - речовини або суміші речовин, що вживають для профілактики, діагностики, лікування захворювань, запобігання вагітності, усунення болю; отримані з крові, плазми крові, органів і тканин людини або тварин, рослин, мінералів, хімічного синтезу (фармацевтичні засоби, ліки або медикаменти) або із застосуванням біотехнологій (вакцини).
Також рекомендується дотримуватися дієти, вживати морську рибу жирних сортів двічі на тиждень, бобові, овочі і фрукти оранжевого кольору – гарбуз, моркву, болгарський перець.
Помара́нчевий (ора́нжевий, жовтогарячий) - колір, проміжний між червоним та жовтим. Має довжину хвилі 590–620 нанометрів. Назва походить від назви фрукту помаранчі (пол. pomarańcza, фр. orange), який вважається еталоном цього кольору.
Овочевий або солодкий перець, паприка (Capsicum annuum L.) - напівчагарникова рослина роду стручковий перець (Capsicum), родини пасльонових (Solanaceae), овочева культура. У дикому вигляді трапляється в тропічних районах Америки.
А головне – спати не менше 8 годин, щоб очі встигли відпочити за ніч.
Відпочи́нок, дозвілля - проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.


Ми не можемо зупинити технологічний прогрес, але можемо застосувати високі технології у своєму житті для збереження здоров’я і молодості


Скачати 122.47 Kb.