Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗа повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у березні 2007 року. Культура. Загальні питання

Скачати 114.68 Kb.

За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у березні 2007 року. Культура. Загальні питання
Скачати 114.68 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації22.03.2017
Розмір114.68 Kb.
  1   2

Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у березні 2007 року.


Культура. Загальні питання.

У дні святкування дня народження Великого Кобзаря у Дніпропетровську відбулося покладання квітів до пам’ятника поетові. У міській бібліотеці організовані дві книжкові виставки: «Шевченкіана світова та українська» та «Вогненне слово Кобзаря», а в академічному українському музично-драматичному театрі ім.. Т. Г. Шевченка 10 березня відбувся концерт, присвячений пам’яті генія українського народу.

Українці Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.


23 березня, в День працівників культури та аматорів народного мистецтва в концертному залі Дніпропетровської консерваторії ім.. М.
Традиці́йна украї́нська культу́ра, Українське народне мистецтво - це пласт української культури, пов’язаний з відтворенням світосприйняття українського народу, його психології, етичних настанов і естетичних прагнень, що охоплює всі види народної творчості, традиційно притаманні Україні: музику, танці, пісні, фольклор, декоративно-ужиткове мистецтво, що розвиваються, як єдиний комплекс, і органічно входять у життя народу протягом усієї його історії.
Глінки відбулись урочистості. Цього дня вітали митців. Після урочистостей виконавці з консерваторії влаштували святковий концерт.
З 27 березня по 29 квітня у всіх великих містах України проходить «Французька весна». У Дніпропетровську проходить традиційний «Міжнародний фестиваль франкомовних студентських театрів». Крім того, цього разу театрали побачать професійгний спектакль – французька компанія Unijambiste покаже свою трактовку шекспірівського «Гамлета».

У лекційному залі центральної міської бібліотеки пройшло свято французької поезії за підтримки Альянс Франсез.

Місто в Україні - статус адміністративно-територіальної одиниці України, населений пункт зі статусом місто, що знаходиться на території України і підпорядковується органам місцевої державної влади України.
Альянс Франсез Альянс Франсез (фр. Alliance française) - культурно-просвітницька некомерційна громадська організація, що здійснює свою діяльність за підтримки Посольства Франції.


У нашому місті цілою низкою поетичних вечорів та зустрічей з поетами був відзначений день поезії. На вечір, який відбувся в музеї «Літературне Придніпров’я», зібралися шанувальники дніпропетровського поета Миколи Миколаєнка.
У Дніпропетровську пройшов міжобласний конкурс професійних читців ім. Лесі Українки. У ньому взяли участь 22 учасники.
Театрально-концертне життя.

Народний артист України, режисер, актор, робітник сцени і директор Дніпропетровського українського театру одного актора «Крик» Михайло Мельник удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Театральне мистецтво - галузь української культури, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами.
Висока нагорода присуджена М. Мельнику за спектакль «Гріх».

27 березня – Міжнародний день театру. З нагоди свята у нашому місті театральну громадськість вітали в академічному театрі опери та балету. Міський голова Іван Куліченко привітав провідних діячів театрального мистецтва.

Міжнародний день - певна календарна дата, що регулярно, здебільшого щорічно, відзначається з метою привернути увагу до певної теми міжнародного значення або до актуальної світової проблеми. Унаслідок розповсюдження інтернету та глобалізації кількість та популярність міжнародних днів зростає, їх проголошують як правило міжнародні організації, церковні організації та піар-агенції.
Іва́н Іва́нович Куліче́нко (*7 липня 1955, Дніпропетровськ) - народний депутат України 8-го скликання, Дніпропетровський міський голова з 2000 по 2014 роки, Президент Асоціації міст України, голова делегації України в Конгресі Місцевих та регіональних влад Ради Європи (Страсбург).
Театра́льне мисте́цтво (англ. Performing arts) - вид мистецтва, особливістю якого є художнє відображення життя за допомогою сценічної дії акторів перед глядачами.
Уперше були вручені засновані міським управлінням культури та мистецтв премії в галузі театрального мистецтва. Премію ім.. Іллі Кобринського вручили художньому керівнику театру-студії «Віримо!
Арт-дире́ктор - це загальний термін для безлічі видів занять у рекламі, видавничій справі, кіноіндустрії, телебаченні, Інтернеті, та в відеоіграх.
» Володимиру Пе- тренку, премію ім.. Зінаїди Хрукалової – заслуженій артистці України Аллі Пуліній, премію ім.. Анатолія Ареф’єва – головному художнику міського театру ляльок Віктору Нікітіну, премію ім.. Марата Стороженка – заслуженому артисту України Василю Чечоту. Однією з майбутніх цікавих подій у Дніпропетровську можна сміливо назвати постановку двох одноактних опер італійського композитора Дж. Пуччіні «Джанні Скіккі» та «Сестра Анжеліка», які здійснюються спільними українсько-американськими силами. Уже розпочато заключний етап постановки (прем’єра запланована на кінець квітня), над яким працюють режисер Дейл Моргаус та диригент Андріян Бріттан.

28 березня в Дніпропетровську пройшов перший в Україні фестиваль вуличних театрів – свято, яке в багатьох країнах світу збирає тисячі глядачів. Гостями свята у Дніпропетровську стали колективи із Росії та Польщі.

У Дніпропетровському молодіжному театрі «Камерна сцена» пройшла прем’єра романтичної комедії «Сільвія» А. Герні . Режисер – В. Волконський.

Згідно з розпорядженням Криворізького міського голови, вперше в Україні, відділ побуту міськвиконкому за підтримки народного депутата України О. Вілкула провів у міському театрі драми та музичної комедії бал. Захід назвали відповідно – «Бал Наташі Ростової».

***

У березні Дніпропетровськ побачив проект «Обличчя нової опери», який представив відомий український оперний співак Володимир Гришко.

Депута́т (від лат. deputatus - посланий, спрямований) - особа, обрана виборцями відповідного виборчого округу до представницького органу державної влади або до органу місцевого самоврядування.
О́пера (італ. opera - «дія», «праця», «твір») - музично-драматичний жанр, що ґрунтується на синтезі музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною (солісти, ансамблі, хор), та інструментальною (оркестр) музикою, досить часто - з балетом і пантомімою, образотворчим мистецтвом (гримом, костюмами, декораціями, світловими ефектами, піротехнікою тощо).
Це – експеримент, постановка, що об’єднує в собі класичну оперу та сучасне шоу. Виступи Володимира Гришка з його учнями Віктором Мельником та Ганною Данилюк були об’єднані з театралізованим дійством і танцювальним балетом в супроводженні лазерного шоу та іншими спецефектами.


17 березня у Криворізькому обласному музичному училищі пройшов міський конкурс юних вокалістів «Соловейко». Сьомий рік поспіль скликає «Соловейко» на творчий форум музичних керівників з відкритими ними «голосами».
Образотворче мистецтво. Музейна справа.

Містична назва виставки Олександра Рєзника «Метаморфози», що розгорнута в Дніпропетровському художньому музеї, із самого початку готувала цінителів мистецтва до чогось таємничого.

Музéйна спрáва - спеціальна галузь культурно-освітньої та наукової діяльності, яка здійснюється музеями щодо комплектування, збереження, вивчення і використання пам'яток природи, матеріальної і духовної культури.
Дніпропетровський художній музей - музей образотворчого мистецтва в місті Дніпро. Музей має 3 поверхи: на 2-му розміщено постійну експозицію, на 1-му та 3-му поверхах влаштовуються тимчасові виставки творів з фондів ДХМ та інших музеїв України, сучасних художників і фотографів, проходять музичні вечори.
Постійна зміна форми, балансування між сном і реальністю виявляло в роботах руку майстра. Віртуозно володіючи технікою графіки, О. Рєзнику вдалося відобразити у своїх роботах повне легенд сільське життя та метафізичне захоплення світом.

Одним з багатьох талановитих людей, якими пишається Україна, є художник Микола Глущенко.

Мико́ла Петро́вич Глу́щенко (* 17 вересня 1901, Новомосковськ, Катеринославська губернія, Російська імперія - † 31 жовтня, 1977, Київ, Українська РСР, СРСР) - український радянський художник (автор портретів і краєвидів), радянський розвідник (псевдо «Ярема»).
В художньому музеї пройшла його виставка під назвою «Живописна симфонія Миколи Глущенка», присвячена 75-й річниці Дніпропетровської області. Виставка є унікальною, бо велика колекція пейзажів та натюрмортів була колись подарована музею самим художником і зараз увійшла в золотий фонд зібрання «Искусство двадцятого века».

Розкішний букет високого мистецтва подарувала дніпропетровцям художниця Ірина Ксікевич, відкривши в галереї «Барзо» персональну виставку «Мій веселковий світ». На її картинах відображені найвіддаленіші місця Львова, Праги, Карпат, Дніпропетровська, атакож пейзажі та натюрморти.

У Дніпропетровському музеї «Літературне Придніпров’я» створена чудова виставка, присвячена 75-річчю створення нашої області «Обличчя рідного міста». Вона розповідає про старий Катеринослав та його мешканців. Значна частина фотографій, а їх представлено на виставці більше 500, експонуються вперше. Ініціатором виставки став історик архітектури Валентин Старостін, а учасниками – краєзнавці-колекціонери.

Роботи фотохудожника Олексія Шпака представлені на виставці «З тиші й грому народившись…», яка присвячена дніпропетровському поету Михайлу Чхану і приурочена до 20-річчя від дня його смерті.

Підсумки конкурсу дитячих малюнків та фоторобіт «Дніпропетровщина майбутнього» підвели 3 березня у Дніпропетровському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Педаго́гіка (грец. παιδαγωγική - майстерність виховання) - наука про спеціально організовану цілеспрямовану і систематичну діяльність з формування людини - про зміст, форми і методи виховання, освіту та навчання.
На суд журі було представлено біля тисячі дитячих робіт з усієї області. В третій альбом-каталог дитячої творчості «Дніпропетровщина очима дітей» увійшли 99 кращих робіт.

У Дніпропетровському палаці дітей та юнацтва пройшла виставка дитячих фоторобіт «Відкритий світ». У виставці взяли участь юні фотографи від 7 до 17 років.

У Петриківському будинку дитячої творчості діє дитячий гурток моделювання одягу та гурток петриківського розпису. Разом гуртківці надають чудові роботи для різних виставок, які демонструються в Будинку культури до певних урочистих подій.
***

23 березня у стінах Дніпропетровського історичного музею ім. Д. І.

Петрикі́вський ро́зпис, або «петрикі́вка» - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.
Дніпропетро́вський націона́льний істори́чний музе́й ім. Д. І. Яворни́цького - музей у місті Дніпро, який був заснований губернатором Андрієм Яковичем Фабром у 1849 році. У музеї виставлені колекції від старовинних знарядь праці (часи палеоліту) до експонатів часів Другої Світової війни.
Яворницького відбулася прес-конференція, присвячена поверненню до Дніпропетровщини шедевра скіфських майстрів – Золотої пекторалі. Ця подія відбувається з нагоди 75-річчя Дніпропетровської області і є цікавим освітнім проектом. Подивитися на пектораль і скіфський меч акінаку, який був знайдений поряд з нею в кургані, можна до 15 червня.


15 березня в Дніпропетровському історичному музеї відкрилась досить незвичайна виставка фотохудожника Володимира Рєзанова. «Старі стіни», – так назвав автор, відомий дніпропетровський фотожурналіст та майстер цього жанру, експозицію з декількох десятків робіт. Їх унікальність в тому, що «відклацані» ці кадри чверть століття назад.
Дніпропетровський музей «Літературне Придніпров’я» 28 березня представив унікальний мистецький проект «Звуки крізь століття». Тут пройшов концерт Олександра Панаскіна (клавесин) «Старовинна музика Франції XVII – XVIII сторіч».

В цьому музеї також проходить виставка «Мартовские напевы», на якій діти виступають в ролі художників, а об’єктами для творчості – коти.

.

У Дніпродзержинському музеї історії міста 9 березня (до Шевченківських свят) відкрилася виставка «Портрет Великого Кобзаря». На виставці представлено близько 200 експонатів з фондів музею із зображенням Тараса Шевченка на поштових листівках, марках, картинах, скульптурах, творах декоративно-ужиткового мистецтва. Відкриття виставки супроводжувалось концертом хору ім.. П. Войтюка «Благовіст» із великою програмою «І мене в сім’ї великій…».

  1   2


Скачати 114.68 Kb.

  • Хроніка культурного життя області (за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами) у березні 2007 року.
  • Театрально-концертне життя .
  • Міжнародний день
  • Образотворче мистецтво. Музейна справа
  • Дніпропетровського історичного музею