Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗахист пк від вірусів

Скачати 47.61 Kb.

Захист пк від вірусів
Скачати 47.61 Kb.
Дата конвертації13.04.2017
Розмір47.61 Kb.

Тема. Комп'ютерні віруси та антивірусні програми.
Антивірусна програма (антивірус) - спеціалізована програма для знаходження комп'ютерних вірусів, а також небажаних (шкідливих) програм загалом та відновлення заражених (модифікованих) такими програмами файлів, а також для профілактики - запобігання зараження (модифікації) файлів чи операційної системи шкідливим кодом.
П/р №5: "Захист ПК від вірусів"
Мета.

Навчальна. Ознайомити з комп’териними вірусами та їх негативному впливові на роботу систем ПК та антивірусними програмами. Навчтися виконувати перевірку ПК на наявність вірусів.

Розвиваюча. Розвивати інформатичну компетентність учнів.

Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до праці.

Матеріали для роботи з учнями:


 1. Презентація 1 “Комп'ютерні віруси та антивірусні програми

План

 1. Актуалізація опорних знань.

 2. Комп'ютерні віруси та антивірусні програми.

 3. Практична робота №5: “Захист ПК від вірусів”.

 4. Типові запитання до уроку.

 5. Домашнє завдання.

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань.
2. Комп'ютерні віруси та антивірусні програми.

  Вважають, що ідею створення комп’ютерних вірусів окреслив письменник-фантаст Т.Дж.Райн, котрий в одній із своїх книжок, написаній в США в 1977р., описав епідемію, що за короткий час охопила біля 7000 комп’ютерів. Причиною епідемії став комп’ютерний вірус, котрий передавався від одного комп’ютера до другого, пробирався в їх операційні системи і виводив комп’ютери з-під контролю людини.

Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

  В 70-х роках, коли вийшла книжка Т.Дж.Райна, описані в ній факти здавалися малою фантастикою, і мало хто міг передбачати, що вже в кінці 80-х років проблема комп’ютерних вірусів стане великою дійсністю, хоч і не  смертельною для людства в єдиноборстві з комп’ютером, але призвівшою до деяких соціальних і матеріальних втрат. Під час досліджень, проведених, однією з американських асоціацій по боротьбі з комп’ютерними вірусами, за сім місяців 1988р. комп’ютери, які належали фірмам-членам асоціації, піддавались дії 300 масових вірусних атак, які знищили близько 300 тис. комп’ютерних систем, на відтворення яких було затрачено багато часу і матеріальних затрат. В кінці 1989р. в пресі з’явилося повідомлення про знаходження в Японії нового, надзвичайно підступного і руйнівного віруса (його назвали “червяком”), за короткий час він знищив велику кількість машин, під’єднаних до комунікаційних ліній. Переповзаючи від комп’ютера до комп’ютера, по з’єднуючих їх комунікаціях, ”червяк” спроможний знищувати вміст пам’яті, не залишаючи ніяких надій на відновлення даних.

Відно́влення да́них (англ. Data recovery) - процес порятунку або відновлення доступу до даних, що зберігаються на будь-якому носії пристрою запам'ятовування, коли вони не можуть бути доступні в звичайному режимі.
Збиток, який наноситься комп’ютерними вірусами, зростає, а їх небезпечність для таких важливих систем, як оборона, транспорт, зв’язок,  поставила проблему комп’ютерних вірусів в ряд тих, котрі як правило знаходяться під пристальним наглядом органів державної безпеки.

  Розроблений в Пакистані, в 1986 році, вірус отримав назву “PAKISTANI BRAIN”. Він повністю замінює вміст стартового сектора і використовує 6 доповнюючих секторів, які відмічені в FAT диску, як дефектні. Заражені дискети отримують нове ім’я COPYRIGHT@BRAIN. Наслідками зараження цим вірусом можуть бути : уповільнене завантвження ОС, часткова втрата даних.

  Біля 5% виявлених заражень припадає на “ALAMEDA VIRUS”, який також відноситься до цієї групи. Цей вірус заміщує вміст завантажуючого сектора, переписуючи і зберігаючи в ньому оригінал в першому вільному секторі на диску. Механізм і наслідки зараження цим вірусом ті, що і в “PAKISTANI BRAIN”.

“ISRAELI VIRUS” заражає програми типу COM, EXE. Втілюючись в них, вірус збільшує їх розмір на 1813 байт (Інколи, посилаючись на віруси цієї групи, їм дають назви : вірус – 1813, вірус 1704 і т.д.).

Для одних віруси являються бізнесом. Причому не тільки для їх авторів, але і для тих, хто з цими вірусами бореться. Бо процвітання компаній, які випускають антивірусні програми не являється несподіванкою ні для кого “Якщо є зброя…”. Для других- це хоббі. Хоббі- збирання вірусних колекцій і хоббі- написання вірусів. З останнього, до речі, починав видатний Ігор Данілов. Для третіх- створення вірусів просто спосіб показати свою зухвалість і незалежність, в деяких колах подібна діяльність просто необхідна для підняття свого престижу. Ще для когось віруси це витвір; зустрічаються ж лікарі по призванню, це значить, може бути і комп’ютерний лікар по призванню. Для деяких віруси служать приводом пофілософствувати, на теми створення і розвитку комп’ютерного життя. Для інших віруси- це також стаття кримінального кодексу. В тій же Росії, наприклад, тільки за написання вірусів засуджуюють до 5 років ув’язнення, правда, з моменту нововведення в дію ні одної справи по даній статті заведено не було. А для багатьох користувачів комп’ютерів віруси- це щоденна головна біль і турбота, причина збоїв в роботі комп’ютера і ворог номер один.

Ворог номер один (рос. Враг номер один) - фільм українського кінорежисера Олександра Кірієнка.

  Але лякати марно, всі люди знають, до чого ведуть випадкові зв’язки, як в своєму, так і в комп’ютерному житті.

  Ситуація з вірусами корінним чином змінилась декілька років тому.

Років тому - шкала часу, що широко використовується в археології, геології та інших науках для датування подій в минулому. Оскільки час відрахунку змінюється, стандартна практика пропонує використання 1950 року як еталонної точки «сучасності».
Якщо до того моменту кожний був зайнятий безпекою свого комп’ютера і своїх даних, то із збільшенням кількості машин, з появою корпоративних ліній, виходом в Internet проблема постала по-новому. Раніше віруси пробирались на робочі місця з піратського диска.
Робо́че мі́сце - елементарна одиниця виробничої структури, що містить частину простору виробничого підрозділу, яка потрібна для здійснення трудової операції та оснащена матеріально-технічними засобами, що використовуються у процесі праці.
Зараз з ліцензійним П.З. все налагоджується, і ігри на робочому місці частково заборонені, але … Без заперечення, що WORD і EXCEL де-факто являються міжнародними стандартними документами, а макровіруси не пишуть тільки ліниві. При достатньо активному документообороті, як з західними партнерами, так і в середині держави, макровіруси можуть повністю паралізувати роботу компанії, на заході вже таке практикувалось. Друга проблема- INTERNET. Нема ніякої гарантії, що на файлових серверах вам не дадуть пару-другу вірусів. Вихід один- захист. А тут, як звичайно постає проблема вибору- який антивірус краще.

 1. Презентація 1 “Комп'ютерні віруси та антивірусні програми

 2. Презентація 2 “Комп'ютерні віруси та антивірусні програми

3. Практична робота №5: “Захист ПК від вірусів”.

Мета. Навчтися виконувати перевірку ПК на наявність вірусів за допомогою антивірусної програми “Avast”.


 1.  На робочому столі створіть папку для практичної роботи “Пр№5_Прізвище”.

 2. Запустіть антивірусну програму  Avast. Виберіть вкладку “Сканувати” (фото 1).

 3. Виберіть папку для сканування на диску D: (Фото 2). Натисніть Ок. (Фото 3).

 4. Перешліть роботу вчителю на перевірку. Видаліть всі створені вами на уроці документи, очистіть кошик.

4. Типові запитання до уроку.

1. Що таке комп’ютерний вірус? Які види комп’ютерних вірусів ви знаєте?

2. За якими ознаками можна встановити, що комп’ютер заражений вірусом?

3. Чи одразу після зараження проявляються ці ознаки?

4. Чи повинні одночасно проявлятися всі ознаки зараження?

5. Які програми лікують комп’ютери від вірусів? На які класи їх можна поділити?

6. Які заходи безпеки потрібно вживати, щоб уберегти комп’ютер від зараження вірусом?


5. Домашнє завдання.

 1. Вивчити параграф 4.1 (ст. 128-135).

 2. Вміти дати відповіді на типові запитання до уроку.

 3. Підготуватися до тестування “ПК віруси та антивірусні програми”.

Каталог: informatika -> inf9
informatika -> Тестові завдання для контролю знань: Як вiдкрити програму "Провoдник"?
informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
informatika -> Програма Microsoft Office Publisher 2007 Пригадайте!
informatika -> Створення і показ комп'ютерних презентацій
informatika -> Комп’ютерні мережі. Інтернет
informatika -> Досвід роботи Викладача інформатики Кузьменка О. А. Основи комп'ютерної графіки
informatika -> Модуль Сучасні технології обробки, аналізу та представлення інформації. Текстові тестові запитання


Скачати 47.61 Kb.