Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗамовник: Виконавчий комітет Єлиховицької сільської ради

Скачати 350.91 Kb.

Замовник: Виконавчий комітет Єлиховицької сільської ради
Скачати 350.91 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації27.05.2017
Розмір350.91 Kb.
  1   2   3

IGISd:\inout\logo\logo70х27 без рамки.jpg

ТзОВ «Інститут геоінформаційних систем»

Ліцензія АВ № 595619 від 9 листопада 2011 р.

Замовник: Виконавчий комітет Єлиховицької сільської ради

ДЕТАЛЬНИЙ ПЛАН ТЕРИТОРІЇ

індивідуальної житлової забудови по вул. сонячна в с.Єлиховичі,

Єлиховицької с/р, Золочівського р-ну, ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ.

І.Пояснювальна записка

Директор А. Ямелинець

Головний архітектор проекту М. Шеремета

(Кваліфікаційний сертифікат Серія АА № 000736)Адреса: вул. Винниченка, 1 Львів

Е-mail: igis@ukr.net

Телефон: (032) 236-70-38 Львів – 2015

Даний проект розроблено згідно діючих норм і правил, інструкцій та державних стандартів.

Станда́рт - нормативний документ, заснований на консенсусі, прийнятий визнаним органом, що встановлює для загального і неодноразового використання правила, настанови або характеристики щодо діяльності чи її результатів, та спрямований на досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній сфері.


Головний архітектор проекту – М. Шеремета.
Проект розроблений колективом ТзОВ «Інститут геоіформаційних систем» по замовленню Виконавчого комітету Єлиховицької сільської ради.


Склад проекту
(Перелік матеріалів детального плану території):

І. Пояснювальна записка. 1 книга
ІІ. Проект містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.
Пояснювальна записка - документ, в якому: офіційна (юридична) доповідь про певні дії в певний проміжок часу (на яку може даватись позитивна або негативна оцінка, якщо пояснювальна залишилась без відповіді - це адміністративне порушення керівництва); міститься додаток чи доповнення до основного документа, в якому пояснюється зміст окремих його положень (мета, актуальність, структура, зміст призначення та ін. плану, звіту, проекту тощо). Пояснювальні записки можуть бути службовими (відтворюються, як правило, на бланках) й особистими (відтворюються на аркушах паперу за підписом автора). Пояснювальна записка до законопроекту - документ, який подається разом з законопроектом його автором до парламенту і містить (в Україні): обґрунтування необхідності прийняття законопроекту, цілей, завдань і основних його положень та місця в системі законодавства; обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття; інші відомості, необхідні для розгляду законопроекту.
Земе́льна діля́нка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами (Земельний кодекс України. Стаття 79).

ІІІ. Графічна частина.

І. Зміст пояснювальної записки.

1. Вступ

2. Стислий опис природних , соціально-економічних і містобудівних умов.

3. Стисла історична довідка

4. Оцінка існуючої ситуації

- аналіз стану навколишнього середовища;


- використання території;
- характеристика будівель;
- характеристика об‘єктів культурної спадщини;
- характеристика інженерного обладнання;
- характеристика транспорту;
- характеристика озеленення і благоустрою;
- планувальні обмеження;

5. Характеристика інших видів використання території.


6. Основні принципи планування та забудови території , формування архітектурної композиції.

7. Розподіл території за функціональним використанням, розміщення забудови на вільних територіях та за рахунок реконструкції, структура забудови.


8. Житловий фонд та розселення.
Фортифікаційне обладнання (застаріла назва інженерне обладнання) - є одним із елементів і важливих завдань інженерного забезпечення військ і розглядається завжди в комплексі заходів бойового забезпечення військ.
Житлови́й фонд - сукупність всіх житлових приміщень незалежно від форм власності, включаючи житлові будинки, спеціалізовані будинки (гуртожитки, готелі-притулки, будинки маневреного фонду, житлові приміщення з фондів житла для тимчасового поселення змушених переселенців та осіб, визнаних біженцями, житлові приміщення з фонду житла для тимчасового поселення громадян, які втратили житло в результаті звернення стягнення на житлове приміщення, яке придбане за рахунок кредиту банку або іншої кредитної організації яких засобів цільової позики, наданого юридичною особою на придбання житла, і закладено у забезпечення повернення кредиту або цільової позики, спеціальні будинки для самотніх людей похилого віку, будинки-інтернати для інвалідів, ветеранів та інші), квартири, службові житлові приміщення, інші житлові приміщення в інших будівлях, придатні для проживання.

9. Система обслуговування населення, розміщення основних об’єктів.

10. Вулично-дорожна мережа та транспортне обслуговування, організація руху транспорту і пішоходів, розміщення гаражів і автостоянок.
11.Інженерне забезпечення території , розміщення магістральних інженерних мереж та споруд.
12. Інженерна підготовка та інженерний захист території, використання підземного простору.
13. Комплексний благоустрій з організацією зелених зон.

14. Містобудівні заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища.


15. Першочергові заходи.
16. Пропозиції щодо встановлення режиму використання територій, передбачених для перспективної містобудівної діяльності.
17. Техніко - економічні показники ДПТ.
18. Перелік вихідних даних.
19. Додатки

II. Проект містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.
III. Графічна частина.
1.Ситуаційна схема б. м. схема розташування земельної ділянки у планувальній структурі с.Єлиховичі(фрагмент генплану с.Єлиховичі)……………………...М 1:10 000

2. План існуючого стану території


Схема планувальних обмежень……………………………………М 1: 1000

3. Проектний план території (основне креслення) суміщений із кресленням поперечних профілів вулиць………………..............................................................................М 1: 1000

4. План червоних ліній...........................................................................

Черво́ні лі́нії - визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць, доріг, майданів, які відмежовують території мікрорайонів, кварталів та території іншого призначення.
М 1: 1000

5. Схема організації руху по території ................................................М 1: 1000

6. Схема інженерних мереж………………………………………… М 1: 1000

7. Схема інженерної підготовки території……………………......... М 1: 10001. ВСТУП

Детальний план території (ДПТ) індивідуальної житлової забудови по вул. Сонячна

в с.Єлиховичі Золочівського району Львівської області розроблено у відповідності з Законом України № 3038-VI від 17.02.2011 р.

Закон України - нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України більшістю голосів (для законів, що стосуються внесення змін до конституції, - конституційною більшістю голосів).
Львів (МФА: [ˈʎʋiu̯], вимоваопис файлу) - місто обласного значення в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та центром Західної України.
„Про регулювання містобудівної діяльності”, ДБН 360-92**, ‘‘Планування і забудова міських і сільських поселень ‘‘, ДБН Б.1.
Село́ - один з видів населених пунктів в Україні та деяких інших країнах, найменша адміністративно-територіальна одиниця в Україні та Білорусі, одна з найдавніших назв поселень у слов'ян. В Київській Русі - княжий маєток.
1- 14:2012 „Склад та зміст детального плану території”, ДСП 173-96 „Санітарні правила планування та забудови населених пунктів” та ДБН В.2.3-5-2001» Вулиці та дороги населених пунктів».

При розробці ДПТ враховано:

 • викопіювання з генплану с.Єлиховичі М 1:10 000;

 • матеріали топогеодезичного знімання М 1:1000, результати натурних обстежень та контрольних обмірів;

 • рішення Єлиховицької сільської ради № 709 від 07.05.2015р.;

 • завдання на розроблення детального плану території.

2. СТИЛИЙ ОПИС ПРИРОДНИХ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ І

МІСТОБУДІВНИХ УМОВ.


Єлихо́вичі  село в Україні, в Золочівському районі Львівської області. Населення становить 807 осіб. Орган місцевого самоврядування — Єлиховицька сільська рада.

Транспортний зв’язок сіл Глинськ та Завадисела Єлиховичі з обласним центром забезпечується маршрутним таксі Львів-Крехів, Львів-Цитуля, Львів-Нова СкваряваЗолочів-Броди, Золочів- Івано-Франківськ, Золочів- Городилів, Золочів- Монастирок, Золочів- Підгірці, Золочів- Ушня, Золочів-Верхобуж по вул.

Маршру́тне таксі́ або маршру́тка - вид комерційного громадського транспорту.
Бродівська.

В межа Глинської Єлиховицької сільської ради найголовнішим ресурсним потенціалом можна вважати територіальні ресурси – земельні угіддя.

Території сприятливої категорії для забудови – до них відносяться території розташовані в межах надзаплавних терас та схилів з ухилом до 10%. На більшій частині описуваних територій розповсюджені різні по літологічному складу породи. В межах надзаплавних терас залягають породи алювіального походження які літологічно складені суглинками, супісками, пісками що підстилаються елювієм мергелю в вигляді глини.


Підземні води на цих територіях залягають на глибині 3м. і нижче поверхні землі.
Угі́ддя - частина землі, що відрізняється від сусідніх способами господарювання. З точки зору права, угіддя є обмеженням, формуються землевпорядною документацією і реєструються у Державному земельному кадастрі.
Географі́чна оболо́нка (англ. geography envelope; нім. geografischer Mantel, m) - верхня комплексна оболонка Землі, що утворилася внаслідок взаємопроникнення і складної взаємодії окремих геосфер - літосфери, гідросфери, атмосфери і біосфери.

Інженерно-геологічні умови м. Золочевас.Єлиховичі складні. На горбах розповсюджені лісові просадкові породи. В межах понижених ділянок розповсюджені площини з високим рівнем підземних вод, слабкими породами.


Клімат місцевості помірно-континентальний, з теплим вологим літом і м'якою хмарною зимою з частими відлигами.

Кліматичний район ІІв.


Температурна зона – ІІ.
Вітровий район ІІІ. Швидкісний напір вітру 0.38 кПА (38 кгс/м2).
Сніговий район І. Снігове навантаження 0.50 кПА (50 кгс/м2).
Нормативна глибина промерзання ґрунту 0.8 м.Зона вологості – 2 (нормальна).
Сейсмічність території – 6 балів.
3. СТИСЛА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.

Село відоме з 1447 р., коли ним владарював Глебко Хілецький, а в 1464 р і 1478 р. - Барбара і Павло з Олеська. З 1598 р. - власність Собєських. 14 червня 1627 р. Якуб Собєський надав Єлиховичі  золочівському пробоству, якому село й підпорядковувалось аж до ХХ ст.

В 1937 р. золочівський священик  Каетан Грушецький помінявся земляними наділами з господарем Кусем з Єлиховичів, отримавши таким чином місце для будівництва каплиці. Ще два наділи передала під храм громада Єлиховичів (частину луки та цвинтаря). Формально дарчу угоду закріпили 9 серпня 1938 р., хоча ще 26 січня 1938 р. датуються кошторис, технічний опис та статистичні викладки, виконані львівським архітекторомЛаврентієм (Вавжинцем) Дайчаком (1882-1968). Проект костелу, виконаний Дайчаком, убло затверджено архієпископом Б. Твардовським ще 14 лютого 1938 р.

Швидше за все, костел не лише збудували в тому ж році, а й освятили. Священика свого село не мало, у великі свята приїздив ксьондз із Золочева.

Дванадесяті свята - 12 найважливіших після Великодня свят християн східного обряду. Присвячені подіям земного життя Ісуса Христа і Богородиці.

В 1945 р. костел було закрито, в 1950-му храм перетворили на зерносховище. В 1985 р. завалиласявежа сигнатурки. В 1993 р. храм повернули вірним, розпочався ремонт. Святинею спільно користуються віруючі як римо-католицького, так і греко-католицького обрядів. Скромне костельне начиння дісталося Єлиховичам від золочівського парафіяльного храму.

Ще сам Л.Дайчак з втіхою відмічав у своєму щоденнику, як чудово вдалося створити враження оборонного храму завдяки нижньому кам'яному ярусу стін та кутовим башточкам. Швидше за все, саме такий вигляд і замовляли в майстра замовники. Тоді й сама польська влада розглядала костели, які множилися на галичині, як своєрідні "фортеці" віри - звідси й така тяга до псевдо-оборонності (згадаймо Куровичі). Як би не було, та храм в Дайчака й справді вийшов напрочуд гармонійним, вдалим, гарно "посадженим" в оточуючий рельєф.

Саме Дайчак, до речі, був автором чудового конструктивістського храму в Хлопах (Переможному) в 1936 р., перебудови храму в Надвірній.
4. ОЦІНКА ІСНУЮЧОЇ СИТУАЦІЇ.

Ділянка, яка розглядається даним детальним планом знаходиться по вул. Сонячна в с.Єлиховичі Золочівського району Львівської області.

Льві́вська о́бласть - адміністративно-територіальна одиниця на заході України. Є однією з трьох областей історично-культурного регіону Галичина, частиною Карпатського єврорегіону. Одна з найрозвиненіших областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках.

Площа детального плану території складає орієнтовно 37,7950 га.

Аналіз стану навколишнього середовища.

В даний момент, на території проектування та в її околицях, відсутні промислові складські та комунальні об‘єкти, що можуть здійснювати негативний вплив на загальний екологічний стан навколишнього середовища.

В цілому стан навколишнього середовища на території проектування можна характеризувати як добрий.


 • Використання території;

На даний час територія, що пропонується для індивідуальної житлової забудови по вул. Сонячна в с.Єлиховичі Золочівського району Львівської області належить до земель Єлиховицької сільської ради.

 • Характеристика будівель (по видах, поверховості, матеріалу стін, ступеню зносу).

Територія проектування вільна від забудови.
На момент проектування на території ДПТ відсутня забудова та вільна від цінних зелених насаджень.
Зеле́ні наса́дження - це сукупність деревних, чагарникових і трав'янистих рослин на визначеній території. До них належать дерева, кущі, газони, квітники в парках, скверах, лісових масивах, вздовж вулиць і доріг, а також на земельних ділянках приватних будинків, підприємств, навчальних і лікувальних закладів, військових частин.

На суміжних з територією ДПТ ділянках розташовані переважно капітальні цегляні житлові та нежитлові будівлі поверховістю 1-2 поверхи, збудовані протягом останніх 50 років.

Безпосередньо біля території проектування розташований квартал садибної забудови. Частина ділянок даного кварталу на теперішній час вже збудована, на решті ділянках ведеться будівництво. Будинки будуються по традиційній схемі (залізобетонний фундамент та перекриття, цегляні стіни, скатні дахи).


 • Характеристика об’єктів культурної спадщини.

На території опрацювання ДПТ об‘єкти культурної спадщини виявлені не були.

 • Характеристика інженерного обладнання.

Згідно топопідоснови М 1:1000, виданої замовником, по території проходить лінія електропередач потужністю 10 кВт та газопровід с тиску.
Лінія електропередачі (лінія електропересилання, лінія електропередавання, ЛЕП) - один з компонентів електричної мережі призначена для передачі електричної енергії.


 • Характеристика транспорту.

Територія опрацювання має сформовану вуличну мережу.

Доступ до території проектування ДПТ здійснюється з існуючої вул. Сонячна та проектованих вулиць.

Основний транспортний потік проходить по вул. Сонячна.


 • Характеристика озеленення і благоустрою.

Територія вільна від цінних зелених насаджень.

Слід зазначити, що вулиця Сонячна, яка проходить повз територію проектування потребує впорядкування та благоустрою, зокрема влаштування твердого дорожнього покриття, влаштування тротуару.

Дорожнє покриття - твердий, стійкий до зносу матеріал, який викладають на шляхах з метою полегшення пересування і перевезення товарів. На сучасних магістральних шляхах як дорожнє покриття використовується здебільшого асфальтобетон, бетон, шутер, за часів Австро-Угорщини та Російської імперії популярним дорожнім покриттям була бруківка. • Планувальні обмеження.

Планувальним обмеженням на території ДПТ є проектовані червоні лінії вул. Сонячна (20м) та проектовані вулиці(20м, 15м, 12м і 8м).

Ділянка обмежена:

 • з півночі– Проетовані червоні лінії(12м);

 • з півдня– Землі Єлиховицької сільської ради;

 • з сходу – Проектовані червоні лінії(12м);

 • з заходу – Червоні лінії вул. Сонячна(20м).

Територія знаходиться в межах с.Єлиховичі і є придатною для розміщення індивідуальної житлової забудови.Наявною містобудівною документацією на ділянку опрацювання є викопіювання з генплану с.Єлиховичі.

Згідно генплану с.Єлиховичі, ділянка, на яку розробляється детальний план території розміщена на території проетованої житлової забудови.Детальний план території (ДПТ) земельної ділянки розробляється для індивідуальної житлової забудови, уточнення у більш крупному масштабі положень генерального плану населеного пункту, планування і визначення параметрів і вимог до формування забудови на даній ділянці.
Генера́льний план насе́леного пу́нкту - містобудівна документація, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.


5.ХАРАКТЕРИСТИКА ІНШИХ ВИДІВ ВИКОРИСТАННЯ ТЕРИТОРІЇ

Крім обслуговування індивідуальної житлової забудови,на території передбачено також влаштування громадської будівлі, майданчик для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку,спортивний майданчик, майданчик для розташування сміттєзбірників, а також гостьові автостоянки, СТО, готель-ресторан та дитячий дошкільний заклад.

Передбачається також приведення до нормативних показників існуючої вулиці.

6.Основні принципи планування та забудови території,

формування архітектурної композиції

Проектне рішення детального плану території базована на:


 • врахуванні існуючої мережі вулиць та проїздів;

 • взаємоув’язки планувальної структури проекту з планувальною структурою існуючих кварталів та з рішеннями генерального плану;

 • побажаннях та вимогах замовника – сільської ради , визначених у завданні на проектування та у ході робочих нарад під час роботи над проектом.

В межах території детального плану передбачається розміщення території індивідуальної житлової забудови, а також необхідний комплекс заходів, щодо благоустрою, приведення до нормативних показників параметрів існуючої вулиці.

Проектований розмір території для індивідуальної житлової забудови на 170 ділянок.

Проектовані житлові будинки та громадська будівля, майданчик для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку,спортивний майданчик, майданчик для розташування сміттєзбірників, а також гостьові автостоянки стануть елементом житлової групи будинків вздовж існуючої вулиці.

Буди́нок - вид будівлі із внутрішнім наземним простором (приміщеннями), що створена та використовується людьми.


Проектним рішенням ДПТ не вноситься жодних змін до планувальної структури навколишніх кварталів садибної житлової забудови.

Проектована територія індивідуальної житлової забудови знаходиться в північно-східній частині села Єлиховичі (згідно генплану с.Єлиховичі).

Дана територія знаходиться в північно-східній частині с.Єлиховичі на територіях житлової забудови (згідно генплану с.Єлиховичі).

Зважаючи на наміри інвесторів, вигідне розміщення житлового кварталу для продовження формування кварталу житлової садибної забудови, детальним планом території передбачено раціональне розміщення індивідуальної житлової забудови, з визначенням основних регламентів:Планувальний регламент.
Кварта́л (англ. Block) - фрагмент території міста, обмежений вулицями або адміністративними границями з усіх сторін. Квартали також можуть бути обмежені залізницями, береговими лініями та іншими об'єктами, які створюють логічні границі багатокутника.

Планувальним регламентом передбачається:

- Визначення принципової планувальної структури території, що розглядається для забезпечення транспортного обслуговування об'єктів проектування, забезпечення місцями для паркування.

- Раціональне використання території і формування об'ємно - просторової композиції проектованих житлових будинків.

- Встановлення проектованих червоних ліній

- Визначення допустимої поверховості проектованого об’єкту.Функціональний регламент.

За функціональним призначенням територія, що закріплюється за проектованим житловим кварталом даним детальним планом території віднесена до садибної житлової забудови с.Єлиховичі.7.РОЗПОДІЛ ТЕРИТОРІЇ ЗА ФУНКЦІОНАЛЬНИМ ВИКОРИСТАННЯМ, РОЗМІЩЕННЯ ЗАБУДОВИ НА ВІЛЬНИХ ТЕРИТОРІЯХ ТА ЗА РАХУНОК РЕКОНСТРУКЦІЇ, СТРУКТУРА ЗАБУДОВИ.

За функціональним призначенням більшість території проектування передбачається під розміщення індивідуальної житлової забудови.Структура забудови в межах території проектування ДПТ наступна: індивідуальна житлова забудова представлена окремостоячими капітальними будинками.

Виробнича та інша забудова – в межах ДПТ не передбачена.

Проектоване цільове призначення ділянки – будівництво та обслуговування індивідуальних житлових будинків.

Поверховість забудови передбачена наступна:- для житлової садибної забудови – від 1-го до 2-х поверхів із мансардою;

8.ЖИТЛОВИЙ ФОНД ТА РОЗСЕЛЕННЯ.

Згідно розробленого детального плану на території опрацювання розміщена земельна ділянка для обслуговування індивідуальної житлової забудови.Для розрахунку кількості мешканців приймається коефіцієнт сімейності 3,5 мешканця на одну ділянку.

Відповідно на території ДПТ (170 ділянок) проживатиме до 595 мешканців.9. СИСТЕМА ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ.

Мешканці існуючих житлових будинків на території ДПТ та мешканці сусідніх будинків використовуватимуть існуючу сформовану систему обслуговування населення с.Єлиховичі, а також об`єкти обслуговування, передбачені в кварталі житлової забудови, що знаходиться поруч через дорогу від проектованого ДПТ.10. ВУЛИЧНО-ДОРОЖНА МЕРЕЖА ТА ТРАНСПОРТНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ РУХУ ТРАНСПОРТУ І ПІШОХОДІВ, РОЗМІЩЕННЯ ГАРАЖІВ І СТОЯНОК.

Трасування нових вулиць і доріг на території проектування неможливо та непередбачено.

Зупинки громадського транспорту знаходяться в радіусі пішохідної доступності від території проектування.

Грома́дський тра́нспорт - мережа пасажирського транспорту, яка обслуговує широкий загал на противагу приватному транспорту, наприклад, приватним автомобілям або автомобілям на прокат. За рідкісним винятком, послуги громадського транспорту надаються за певну плату через придбання спеціалізованих одноразових (на одну поїздку) квитків або проїзних (проїзних документів, карток) на визначений термін (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців, рік).

Рух по вул. Сонячна передбачений лише легковим та грузовим автотранспортом, спецтехнікою (обслуговування інженерних мереж, забудови, підвезення замовлень, доступ пожежних машин, тощо).

Існуючу вулицю необхідно привести до нормативних параметрів згідно ДБН.

Передбачено влаштування двосмугового проїзду з шириною проїзної частини 3,5 м. Ширина вулиць в червоних лініях –20 м., 15 м.,12 м., 8м.

Оскільки існуюче житло є забудовою садибного типу, відводити територію для розміщення гаражів та автостоянок для тривалого зберігання автомобілів недоцільно. Зберігання власного легкового автотранспорту передбачено у прибудованих, окремо стоячих чи вбудованих гаражах на територіях присадибних ділянок.
11. ІНЖЕНЕРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, РОЗМІЩЕННЯ МАГІСТРАЛЬНИХ

ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ, СПОРУД.

Проїзна́ части́на, проїжджа частина - елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів. Дорога може мати декілька проїзних частин, межами яких є розділювальні смуги.
Інженерне забезпечення- елемент бойового забезпечення військ, комплекс заходів, що організуються і здійснюються з метою створення своїм підрозділам необхідних умов для своєчасного і прихованого їх висування в район бойових дій, розгортання і маневру, підвищення захищеності особового складу, озброєння і військової техніки від усіх засобів ураження, а також для збільшення ефективності завдання противнику втрат в живій силі і техніці і утруднення його дій на місцевості.

  1   2   3


Скачати 350.91 Kb.

 • 2. СТИЛИЙ ОПИС ПРИРОДНИХ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ І