Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗапуск та налагоджування Internet

Запуск та налагоджування Internet
Дата конвертації18.05.2017
Розмір53 Kb.
ТипПлан-конспект
План-конспект лекції

Тема: Запуск та налагоджування Internet. 

Мета: Навчитись підключатись до Інтернет та налагоджувати параметри

Методичне забезпечення: ілюстративний матеріал (плакати або презентації ЕНМК).

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення уроку: лекція.

Структура уроку


1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань

1. Термінологія " сервер-клієнт "?

2. Адресація в Інтернет (TCP/IP)?

3. Доменна система імен?

Доменна система імен До́менна систе́ма іме́н (англ. Domain Name System, DNS) - ієрархічна розподілена система перетворення імені хоста (комп'ютера або іншого мережевого пристрою) в IP-адресу.

4. Принцип роботи Інтернету?

5.Інформаційні ресурси Інтернет?3. Пояснення нового матеріалу

Для роботи в Інтернет необхідно:

Апаратне забезпечення: Пристрій за допомогою якого будемо заходити в Інтернет (ноутбуки, КПК, мобільні телефони та ін.) та модем – пристрій для роботи в Інтеренет

Програмне забезпечення: програма – браузер

Провайдер (Internet Service Provider) - постачальник послуг Інтернету Провайдер, як правило, забезпечує користувачам такі послуги Інтернету: доступ до інформаційних ресурсів Інтернету;

Стільниковий телефон - автономний мобільний телефон, призначений для роботи в мережах стільникового зв'язку; використовує приймач радіодіапазону і традиційну телефонну комутацію для здійснення телефонного зв'язку на території зони покриття мережі.

Інформаці́йні ресу́рси (Information resources) - документи і масиви документів в інформаційних системах (бібліотеках, архівах, фондах, банках даних, депозитаріях, музейних сховищах і т.і.). Розрізняють інформаційні ресурси державні та недержавні.

Постачальник послуг Інтернету (англ. Internet Service Provider, ISP), також провайдер послуг Інтернету, надавач послуг Інтернету, Інтернет-провайдер (від англ. to provide - забезпечувати, надавати доступ) - організація, яка надає послуги доступу та передачі (інформації) певними інформаційними каналами.

надання адреси електронної пошти;

Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).

виділення необхідного простору на своєму вузлі(сервері) для Web-сторінок абонента.

Для підключення до Інтернету ви повинні укласти відповідний договір з організацією (провайдером), яка забезпечуватиме підтримку вашої роботи в Інтернеті. Для багатьох укладення договору є найбільш складною частиною підключення до Інтернету, оскільки від провайдера залежить і якість зв'язку, і спектр послуг, що надаються, і вартість роботи в Інтернеті.Найбільш поширеними є такі типи підключення до мережі Інтернет:

 • через телефонні лінії (комутований доступ) - це з’єднання відбувається через лінію звичайного стаціонарного телефону.
  Головні недоліки: на час користування Інтернетом телефонна лінія буде зайнятою, повільний Інтернет, за весь час користування Інтернетом нараховується плата за місцеві телефонні розмови.

 • кабельну мережу – найчастіше надаються телекомунікаційними компаніями, які надають послуги кабельного телебачення.

 • радіо доступ (Вай-Фай) - обирають переважно ті, кому потрібен мобільний Інтернет в ноутбуці на території організації, або на якісь обмеженій території.

 • виділена лінія (DSL-з’єднання) - це з’єднання за допомогою цифрової абонентської лінії доступне тим, хто має стаціонарний телефон.

  Мобільний інтернет - сукупна назва бездротових технологій для доступу до мережі Інтернет. Мобільний інтернет можуть використовувати як мобільні пристрої так і стаціонарні, адже в такому випадку знижуються витрати на прокладання фізичного доступу через кабелі.

  Кабельне телебачення (англ. Cable TV, Community Antenna Television, CATV - букв. телебачення із загальною антеною) - модель телевізійного мовлення (а також іноді й FM-радіомовлення), в якій телесигнал розповсюджується за допомогою високочастотних сигналів, які передаються до споживача по кабелю.

  Телефон Телефо́н - вид електрозв'язку, що дає змогу передавати і приймати мовлення на відстань за допомогою електричних сигналів (що передаються дротами) або радіосигналів.

  Воно потребує спеціального обладнання і технічних можливостей для підключення.

 • супутник - підходить для власників супутникових антен.

  Супу́тникова антена - комплект обладнання для прийому або передачі сигналів з або на штучний супутник. Включає дзеркало або рефлектор, один або декілька конвертерів, штангу для кріплення конвертера, мультифід (для позиціювання та кріплення 2-го та наступних конверторів), стійку або кронштейн та вузол кріплення (підвіску).

  Раніше супутниковий Інтернет був досить популярним, однак сьогодні його поступово витісняють більш вигідні види з’єднань.

 • домашні мережі - за якістю і ціною – це альтернатива DSL-з’єднанню. Посередник встановлює сервер у густонаселеному районі, прокладає кабелі до прилеглих будинків, купує «гуртом» великий інтенет-ресурс у провайдера і перепродує його «уроздріб» тим, хто живе неподалік.

 • Мобільний Інтернет - основна її перевага – незалежність від місця знаходження. Маючи ноутбук, можна приєднати до нього мобілку і користуватися Інтернетом всюди, де є відповідне покриття: у транспорті, кафе чи парку.

Існує декілька видів оплати послуг про вайдера:

«Повремянка» - платите лише за час, проведений в мережі;

«За трафік» - оплачуєте кожен отриманий і відправлений мегабайт(гігабайт), що у результаті може виявитися вигіднішим, якщо, наприклад, ви проводите пристойну кількість часу за читанням новин, не відключаючись від мережі;

"Абонентська плата" — ви платите фіксовану суму, в яку за часту входить певний трафік, після вичерпання якого кожний мегабайт оплачується окремо.

«Безліміт» - не лімітований час перебування в Інтернет та кількість трафіку.

4.Закріплення вивченого матеріалу

1. Що необхідно для роботи в Інтернет.

2. Хто такий провайдер.

3. Які існують типи підключення до Інтернет.

4. Види оплати Інтернет послуг.

5.Домашнє завдання: навчальний посібник: Конспект.

Навчальний посібник - видання, яке частково доповнює або замінює підручник у викладі навчального матеріалу з певного предмета, курсу, дисципліни або окремого його розділу, офіційно затверджений як такий.

«Интернет и электронная почта», Антон Власов, Эксмо (2008 г.) 80 стр.Тема: Запуск та налагоджування Internet. 

Мета: Навчитись підключатись до Інтернет та налагоджувати параметри


 • Методичне забезпечення
 • 1. Організаційний момент 2. Актуалізація опорних знань
 • 3. Пояснення нового матеріалу Для роботи в Інтернет необхідно: Апаратне забезпечення
 • Найбільш поширеними є такі типи підключення до мережі Інтернет: через телефонні лінії (комутований доступ)
 • Існує декілька видів оплати послуг про вайдера: «Повремянка»
 • "Абонентська плата"
 • 4.Закріплення вивченого матеріалу
 • 5.Домашнє завдання: навчальний посібник
 • Тема