Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗасновник: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Видається з 01. 01. 1998 р. Виходить двічі на місяць. Головний редактор

Засновник: Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. Видається з 01. 01. 1998 р. Виходить двічі на місяць. Головний редактор
Сторінка1/5
Дата конвертації08.05.2017
Розмір0.67 Mb.
  1   2   3   4   5


Засновник: Національна бібліотека України імені В. І.
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка) - найбільша за обсягом фонду та площею приміщень бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави, науково-дослідний інститут Відділення історії, філософії та права НАН України.
Вернадського. Видається з
01.01.1998 р. Виходить двічі на місяць. Головний редактор: Т. Гранчак, д-р наук із соц. комунікацій, ст. наук. співроб., заввідділу політологічного аналізу. Редакційна колегія: Л. Чуприна, заввідділу оперативної інформації, Т. Дубас, заввідділу синтезу соціокультурних мережевих ресурсів. Комп’ютерний дизайн: Г. Булахова.

Адреса редакції: НБУВ, просп. 40-річчя Жовтня, 3, Київ, 03039, Україна. Тел. (044)524–25–48,
(044)525–61–03. E-mail: siaz2004@ukr.net, www.nbuviap.gov.ua. Свідоцтво про державну реєстрацію КВ
№ 5358 від 03.08.2001 р.Україна: події, факти, коментарі

Інформаційно-аналітичний журнал
9
ЗМІСТ
Коротко про головне
ХVII саміт Україна – ЄС
Виступ Президента України

на пленарному засіданні саміту Україна – ЄС
Спільна заява за результатами XVII cаміту Україна – Європейський Союз
Аналітика
Ворошилов О.
Плена́рне засі́дання, пленарна сесія (англ. Plenary session) - засідання (період роботи) організації (громади, товариства, асамблеї або парламенту), що відбувається за участі усіх членів організації, незалежно від угруповань.


Парламентська коаліція: чергове випробування на міцність
Партійна позиція
Тарасенко Н.

ВО «Батьківщина» напередодні місцевих виборів
Якименко Ю.

ВО «Свобода» и антикоррупционные инициативы украинской власти
в оценках политиков и экспертов

Потіха А.

Перспективи участі УДАРу

в майбутніх виборах до місцевих органів влади
Економічний ракурс
Кулицький С.

Географічна диверсифікація поставок газу в Україну:

стан і перспективи

(Закінчення. Початок у попередньому випуску)


Наука – суспільству
Міжнародне співробітництво в галузі науки і освіти

Діяльність науково-дослідних установ

Аерокосмічна і авіаційна галузі

Практичні впровадження науково-дослідних і проектно-технічних напрацювань

Інноваційні розробки та технології

Енергоощадні технології

Відновлювані джерела енергії

Підготовка наукових і науково-педагогічних кадрів

Проблеми інформатизації

Матеріали до Міжнародної наукової конференції

«Бібліотека.

Наукова конференція - форма організації наукової діяльності, при якій дослідники (не обов'язково вчені чи студенти) представляють і обговорюють свої роботи. Зазвичай заздалегідь (в інформаційному листі або стендовій оголошенні) повідомляється про тему, час і місце проведення конференції.
Наука. Комунікація» (м. Київ, НБУВ, 6-8 жовтня 2015 р.)
Горова С.

Специфіка бібліотечного комплектування

в умовах активізації інформаційної злочинності

Коротко про головне
ХVІІ саміт Україна – ЄС
У Києві відбувся ХVІІ саміт Україна – ЄС, присвячений реалізації Угоди про асоціацію і політичним та економічним реформам в Україні, включаючи питання фінансової та іншої допомоги з боку Євросоюзу.

Європейський Союз був представлений Президентом Європейської ради


Д. Туском і президентом Європейської комісії Ж.-К.
Голова Європейської Ради (також: Президент Європейської Ради) - головний представник Європейського Союзу на світовій арені, а також головуючий Європейської Ради. Посада Голови Європейської Ради - одна з інституцій ЄС, яка забезпечує політичне керівництво Європейським Союзом (ЄС).
Президент Європейської комісії - вища виборча посада голови Європейської комісії, виконавчого органа Європейського Союзу, з деякими законодавчими можливостями. Президент Європейської комісії бере участь у самітах Великої вісімки (G8).
Юнкером. Україна була представлена Президентом П. Порошенком. Це був перший саміт у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Президент П. Порошенко за підсумками саміту Україна – ЄС заявив про спільність поглядів на шляхи подолання викликів у сфері безпеки, з якими зіткнулася не лише Україна, а і Європа.

Президент повідомив, що протистояння агресії РФ було однією з двох головних тем саміту, разом з питанням про підтримку реформ в країні. «Наша дискусія довела спільність поглядів на шляхи подолання безпекових викликів, з якими сьогодні зіткнулася не лише Україна, але й вся Європа», – відзначив глава держави.

Президент повідомив, що детально поінформував керівництво ЄС про останні події на Донбасі. «Україна була, є і буде послідовним виконавцем мінських угод.

Мінська угода від 12 лютого (також Мінськ-2 та Переговори «нормандської четвірки» в Мінську, офіційно - Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод) - комплекс заходів з виконання Мінських угод, узгоджений на саміті в Мінську 11 -12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії у форматі «нормандської четвірки», і підписаний контактною групою, що складається з представників Росії, України, представників самопроголошених республік з метою деескалації збройного конфлікту на сході України.
Ми прагнемо миру, а не війни», – заявив П. Порошенко.

Президент особливо відзначив той факт, що у Спільній заяві за результатами саміту президенти жорстко засудили агресію з боку Збройних сил Росії, яка почалася ще з березня 2014 р., і порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

Територіальна цілісність або територіальна недоторканність (іноді, рідко, - інтегрітет) держави - ​​принцип міжнародного публічного права, згідно з яким територія держави є недоторканною від посягань з боку інших держав шляхом застосування військової сили або загрози силою.
Сувереніте́т - це виняткове право здійснювати владу у певній державі (рідше - на окремій території, над окремою групою осіб) незалежно від будь-кого.

П. Порошенко повідомив, що саме тому він порушив на зустрічі питання про розгортання операції Євросоюзу в рамках Спільної політики безпеки та оборони, яка сприятиме створенню належних безпекових умов для виконання мінських домовленостей. «Ми закликаємо держави-члени ЄС допомогти нам у реалізації цієї ініціативи, – заявив Президент. – Ми не маємо права забувати, що російська агресія на Донбасі розпочалася після окупації і ганебної анексії Криму. Сьогодні на півострові арештовують українців і кримських татар. Системні порушення прав людини на півострові і перетворення Криму на військову базу викликає наше спільне занепокоєння з керівництвом Європейського Союзу».

Кри́мські тата́ри або кримці (крим. qırımtatarlar або qırımlılar , в однині qırımtatar або qırımlı) - східноєвропейський тюркський народ, що історично сформувався в Криму. Розмовляють кримською або кримськотатарською мовою, яка належить до тюркської групи алтайської мовної сім'ї.
Права людини - це комплекс природних і непорушних свобод і юридичних можливостей, обумовлених фактом існування людини в цивілізованому суспільстві.

П. Порошенко також повідомив, що в Спільній заяві разом з президентами Д. Туском і Ж.-К. Юнкером закликав до негайного звільнення всіх заручників та незаконно утримуваних осіб, включаючи Н. Савченко, як це чітко передбачено мінськими домовленостями.

30 квітня у Європейському парламенті планується прийняття окремої резолюції щодо необхідності негайного звільнення Н. Савченко. «У Спільній заяві ми також підтвердили незмінність політики Європейського Союзу щодо санкцій проти Російської Федерації», – повідомив Президент.

Зазначивши, що цей саміт – перший в рамках дії Угоди про асоціацію, глава держави назвав його самітом асоціації й солідарності та висловив подяку Президенту ЄС Д. Туску та президенту Європейської комісії
Ж.-К.

Європе́йський парла́мент (скор. Європарла́мент) - законодавчий орган Європейського Союзу, що обирається прямим голосуванням громадянами Європейського Союзу. Спільно з Радою Європейського Союзу і Європейською Комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС і вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі.
Європе́йська комі́сія (або скорочено Єврокомі́сія) - вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу, який приблизно відповідає ролі і функціям уряду у системах національних держав. На відміну від національних урядів, Єврокомісія може також користуватися функцією законодавчої ініціативи, але тільки у рамках ЄС та відповідно до Законодавства Європейського Союзу.
Юнкеру за їхній особистий внесок і підтримку України, а також результативну та конструктивну дискусію в рамках саміту (Офіційне інтернет-представництво Президента України (http://www.president.
gov.ua/news/32765.html). – 2015. – 27.04).

Виступ Президента України

на пленарному засіданні саміту Україна – ЄС
Шановні учасники XVII саміту Україна – ЄС!

Шановні пані та панове!

Мені надзвичайно приємно відкрити роботу нинішнього саміту Україна – Європейський Союз. Хочу підкреслити, що для нашої країни і для Європейського Союзу це не просто XVII саміт Україна – ЄС. Це – перший саміт після підписання Угоди про асоціацію. Це – перший саміт, який відбувся з урахуванням усіх серйозних викликів і загроз та нового рівня амбітності у наших відносинах. Тому я маю всі підстави вважати, що це – саміт номер один.

Цей саміт є першим і для мене як Президента України і для вас, панове президенти Європейської Ради та Європейської комісії.

Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.
І головне: нинішній саміт відбувається в новій Україні, вперше після перемоги Революції гідності, яка волею українського народу повернула нашу державу на євроінтеграційний шлях розвитку й уможливила укладання Угоди про асоціацію і нашу сьогоднішню зустріч.
Революція Гідності (також Київський Майдан, Майдан у Києві, Євромайдан та Єврореволюція) - політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані спротивом проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.
Украї́нці - східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України. Як етнос сформувався на землях сучасної України та частині земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії.

Саме тому я хотів би передусім віддати глибоку шану народу України, його європейськості, його волі, його відданості й мужності у боротьбі за свободу, за спільні цінності з Європейським Союзом, спільний і демократичний розвиток нашої держави, яка позбавилась авторитаризму і беззаконня. Саме за ці цінності віддали і продовжують віддавати свої життя тисячі українців – герої Небесної сотні, воїни українських Збройних сил, Національної гвардії, правоохоронці, прикордонники, добровольці.

Через складні випробування Україна впевнено повернулася на шлях реформ, в основу яких покладені євроінтеграційні прагнення нашого народу.

Щоб забезпечити належні політичні умови для старту реформ, ми не мали іншого шляху, ніж провести дострокові парламентські вибори.

Перші п’ять місяців роботи нових коаліції та уряду – надто короткий термін, щоб підбивати підсумки, але вони забезпечили перші і доволі переконливі кроки з реформування країни.

Важливо, що це відбувається з повним дотриманням демократичних процедур важкого, але продуктивного узгодження позицій всіх політичних сил, які входять до коаліції. Це для нас добра школа європейської парламентської демократії.

Парламентська демократія - форма демократії, при якій уряд призначається депутатами парламенту, на противагу президентському правлінню. У парламентській демократії законодавчий орган влади делегує своїх представників в виконавчі міністерства та здійснює нагляд над ними.

Стратегічним орієнтиром у наших прагненнях до перетворень є перспектива членства України в ЄС. Це – ключова мета, заради якої проводяться реформи. Ключова мета, яка поставлена у нашій програмі «Стратегія-2020». Переконлива підтримка цього курсу українськими громадянами постійно підтверджується опитуваннями громадської думки.

Грома́дська ду́мка, або суспі́льна ду́мка, - уявлення про спосіб існування свідомості, як сукупної свідомості окремих індивідів, об'єднаних у суспільні групи, які пов'язані спільністю інтересів, у якому фіксується ставлення до подій або явищ громадського життя.

Угода про асоціацію з ЄС – інтегральна частина нашої програми реформ, стрижень Коаліційної угоди, коли був сформований український уряд.

Коаліційна угода - домовленість між двома чи більше партіями у багатопартійній парламентській системі, що фіксує їх спільні політичні позиції з метою формування коаліційного уряду і довгострокового співробітництва у парламенті.

Ми амбітні у своїх планах і вірі, й саме тому декларуємо мету за п’ять років забезпечити ефективну імплементацію Угоди про асоціацію та досягти умов, необхідних для подання заявки на членство України в ЄС.

Безумовно, європейське майбутнє України залежить передусім від нас самих, самої України. Проте на складному шляху, у важких умовах, в яких нині опинилася Україна, ми потребуємо значної і послідовної підтримки Європейського Союзу в дусі наших відносин асоціації та інтеграції; підтримки політичного, економічного, фінансового, технічного і гуманітарного характеру.

Допомога ЄС має сприяти зміцненню віри українців у незворотність майбутнього України в ЄС та необхідності пройти подекуди болючий, але не надскладний процес внутрішніх перетворень.

Для українців, на чию долю нині випали колосальні випробування, як-то російська агресія з великими людськими та економічними втратами і потрясіннями, дуже важливо отримати сигнал, що наша важка і виснажлива боротьба врешті-решт увінчається повноцінним членством у великій єдиній європейській родині.

З огляду на це я закликаю Євросоюз, підтримуючи євроінтеграційні прагнення українського народу, визнати, що Україна, як будь-яка інша європейська держава, що поважає і готова захищати спільні цінності, може у майбутньому стати членом ЄС, звісно за умови досягнення усіх необхідних критеріїв.

Украї́на (МФА: [ukrɑˈjinɑ]опис файлу) - держава у Східній Європі та частково в Центральній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Площа становить 603 628 км². Найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі, друга на європейському континенті, якщо враховувати Росію.

Не менш важливим кроком ЄС щодо підтримки нашого вибору та досягнень України в процесі реформ вже найближчим часом має стати рішення про надання громадянам України права безвізових поїздок до ЄС.

Переконаний, що українці як європейський народ мають право на одну з ключових свобод, на яких базується євроінтеграція, – свобода руху та міжлюдських зв’язків.

Дії Москви на східному кордоні України значно ускладнюють цей процес, але я згоден з Д. Туском, що ця проблема не має бути перешкодою для безвізового режиму. Наша розмова має бути чіткою, відвертою та конструктивною.
Дорогі друзі!

Сьогодні Україна зіштовхнулась із найбільшою загрозою за всі часи своєї незалежності – збройною агресією з боку сусідньої держави, окупацією частини території, тероризмом і дестабілізацією, фактичним початком гібридної війни.

Гібридна війна - війна, основним інструментом якої є створення державою-агресором в державі, обраній для агресії, внутрішніх протиріч та конфліктів з подальшим їх використанням для досягнення політичних цілей агресії, які звичайно досягаються звичайною війною.

Усе це стало атакою на саме існування України з боку держави, яка була покликана захищати міжнародний порядок і стабільність, будучи постійним членом Ради Безпеки ООН, та яка довгий час декларувала Україні своє братерство.

Усі усвідомлюють, що ця загроза має глобальний характер та потребує спільних дій у відповідь заради захисту європейської безпеки, європейських цінностей і європейської ідеї.

Росія не лише зазіхнула на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Вона цим самим завдала удару по основоположним принципам міжнародного права і усталеній системі міжнародних відносин.

Міжнаро́дне пра́во - це система юридичних принципів і норм договірного і звичаєвого характеру, які виникають у результаті погодження між державою та іншими суб`єктами міжнародного співтовариства і регулює відносини з метою мирного співіснування.
Міжнаро́дні відно́сини - система міждержавних взаємодій, суб’єктами яких є держави і міждержавні та неурядові організації, приватні особи. Наука про міжнародні відносини є комплексною та міждисциплінарною.

Україна переконана у безальтернативності дипломатичного врегулювання ситуації на Донбасі і докладає та докладе в майбутньому всіх можливих зусиль на цьому напрямі, включаючи повне виконання мінських домовленостей.

Водночас забезпечення всеосяжного і сталого вирішення нинішньої кризи можливе лише за умови повного і безповоротного повернення Росії в рамки міжнародного права.

Саме тому ключове значення має збереження єдності всередині ЄС, єдності всередині всього цивілізованого демократичного світу в підтримці України.

Саме тому обмежувальні заходи, застосовані ЄС щодо РФ у відповідь на її дії проти суверенітету, територіальної цілісності і безпеки України, стали вимушеним, але необхідним кроком та мають бути продовжені в повному обсязі і до повного виконання мінських домовленостей.

Розуміючи безпрецедентний характер актуальних загроз, ми маємо спільно шукати і нові форми дієвого реагування на них. Будучи глибоко вдячними за принципову позицію і докладені значні зусилля, ми сподіваємося на подальше посилення провідної ролі ЄС у процесі мирного врегулювання ситуації на Донбасі. З огляду на це Україна звернулася до ООН і ЄС з проханням розгорнути на території нашої держави міжнародну операцію з підтримання миру та безпеки, що буде сприяти повному виконанню мінських домовленостей.

Шановні панове президенти!

Я покладаю великі надії на нашу сьогоднішню зустріч, яка повинна дати чіткий сигнал українському народу, громадянам ЄС, усім зовнішнім силам про нашу солідарність, спільну віру в силу наших цінностей та тверду налаштованість України та Європейського Союзу і далі рухатися назустріч один одному заради безпеки, розвитку і благополуччя нашого спільного європейського дому.(Офіційне інтернет-представництво Президента України (http://www.president.gov.ua/news/32763.html). – 2015. – 27.04).

Спільна заява за результатами XVII cаміту Україна – Європейський Союз
1. Сімнадцятий саміт Україна – ЄС відбувся у м. Київ 27 квітня 2015 р. Європейський Союз був представлений Президентом Європейської ради
Д. Туском і президентом Європейської комісії Ж.-К. Юнкером. Україна була представлена Президентом П. Порошенком. Це був перший саміт у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементація якої становитиме визначальний крок у процесі поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС на основі поваги до спільних цінностей та їх ефективного поширення.
Економі́чна інтегра́ція - об'єктивний процес розвитку глибоких, стійких взаємозв'язків та поділу праці між національними господарствами, створення міжнародних господарських комплексів у межах держави. Економічна інтеграція - форма інтернаціоналізації господарської діяльності (виробництва), зближення та поглиблення взаємодії національних економік.

2. Лідери привітали проведення вільних та справедливих президентських і парламентських виборів в Україні у 2014 р., під час яких український народ скористався своїм правом обирати власне майбутнє і які ознаменували собою важливий крок у прагненнях України зміцнити свій демократичний розвиток відповідно до своїх міжнародних зобов’язань. Лідери відзначили безпрецедентну громадську підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, а також її демократичних прагнень. Вони згадали трагічні події початку 2014 р. і вшанували пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя. Вони знову підтвердили спільну мету побудувати демократичну, стабільну та процвітаючу країну з гарантованими правами людини та основоположними свободами для усіх її громадян і підтвердили прихильність України до розбудови глибокої та стійкої демократії й ринкової економіки.

Ринкова економіка - економічна система, заснована на принципах вільного підприємництва, у якій роль основного регулятора економічних відносин відіграє ринок.
Лідери визнали європейські прагнення України і привітали її європейський вибір, як визначено в Угоді про асоціацію.

3. Лідери привітали підписання і початок тимчасового застосування відповідних частин Угоди про асоціацію та прогрес у підготовці до тимчасового застосування ПВЗВТ з 1 січня 2016 р. Вони підкреслили важливість якнайшвидшої ратифікації Угоди про асоціацію державами-членами ЄС відповідно до їхніх внутрішніх процедур. Активізація процесу реформ матиме вирішальне значення з точки зору політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.

Аспект (лат. aspectus - вигляд, погляд) - поняття філософії (онтології, теорії пізнання). У філософії аспект розглядається

4. Лідери привітали рішучу відданість амбітному процесу реформ, визначених в українській «Стратегії-2020», Програмі уряду та Коаліційній угоді. Вони також привітали пакет допомоги з боку ЄС Україні в її зусиллях у започаткуванні цього оновленого процесу реформ, а також створення групи підтримки України в ЄС та консультативної місії ЄС з реформування сектору цивільної безпеки України. У цьому контексті лідери привітали оновлення Порядку денного асоціації як важливого спільно узгодженого інструменту для сприяння імплементації та моніторингу Угоди про асоціацію.

Поря́док де́нний - це список запланованих подій на нарадах в порядку виконання. Зазвичай включає один або більше пунктів (тем) дискусії. Може, але не зобов'язаний, включати конкретний час кожної події.

5. Вони привітали перші заходи щодо впровадження реформ, вжиті Україною в ключових сферах, зокрема конституційну реформу, децентралізацію, боротьбу з корупцією, реформу системи судочинства, реструктуризацію енергетичного сектору та покращення бізнес-клімату. Лідери наголосили, що імплементація цих реформ матиме ключове значення та повинна швидко забезпечити подальші конкретні результати. Зокрема, вони привітали:

– започаткування роботи Конституційної комісії;

– прогрес у процесі децентралізації (ухвалення законів про добровільне об’єднання територіальних громад і про співробітництво територіальних громад, внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів);

Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».

– перегляд законодавства про громадське мовлення;

– ухвалення пакета антикорупційного законодавства, включаючи державну Антикорупційну стратегію на 2014–2017 роки, законодавства про прокуратуру, систему судочинства та статус суддів;

– призначення директора Національного антикорупційного бюро;

– внесення на розгляд парламенту законопроектів про державну службу, зокрема на рівні органів місцевого самоврядування;

Суспільне мовлення (синоніми: громадське мовлення, суспільно-правове мовлення) - різновид телерадіомовлення, що служить суспільству (або громадськості), фінансується ним та підзвітне йому.
Держа́вна слу́жба - професійна діяльність щодо практичного виконання завдань і функцій держави особами, які мають посади в державних органах та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів.
Місце́ве самоврядува́ння - право та змога органів місцевого самоврядування в межах закону здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення.

– ухвалення закону про Рахункову палату України, законодавства про державну допомогу, внесення змін до законодавства про державні закупівлі, підвищення прозорості в діяльності підприємств, що перебувають у державній власності;

Державні закупівлі, або Публічні закупівлі - закупівля замовником товарів, робіт і послуг за державні кошти або від імені публічної установи.

– триваючу реформу тарифів і цін на енергоносії, ухвалення нового законодавства про ринок газу відповідно до зобов’язань у рамках Енергетичного співтовариства, внесення на розгляд парламенту законопроекту про національних регуляторів ринку газу та електроенергії;

– прогрес у скороченні кількості регуляторних і ліцензійних вимог з метою спрощення ведення підприємницької діяльності.

6. Лідери погодилися з необхідністю подальшого прискорення реформ з ключових системних питань, зокрема:

– завершення впровадження інклюзивної конституційної реформи з метою створення передумов для поглибленої реформи судочинства, децентралізації та ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду;

Підприє́мництво, підприє́мницька дія́льність - самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.
Міжнаро́дний криміна́льний суд (МКС) - перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році.

– вчасне завершення реформи відповідної законодавчої бази напередодні виборів до органів місцевого самоврядування;

Органи місцевого самоврядування - «виборні та інші органи територіальних громад, наділені повноваженнями вирішувати питання місцевого значення».

– боротьба з корупцією та запобігання їй за допомогою відповідних інституцій і незалежних розслідувань, а також шляхом створення Національного центру запобігання корупції;

– підвищення рівня прозорості, відповідальності та незалежності системи судочинства;

– професіоналізація та деполітизація системи державної служби, включаючи органи місцевого самоврядування;

– реструктуризація енергетичного сектору відповідно до вимог Третього енергетичного пакета, зокрема розділення функцій НАК «Нафтогаз України», посилення уваги до проблем енергоефективності;

– реформа сектору цивільної безпеки;

– модернізація системи управління державними фінансами шляхом прозорішої системи державних закупівель, покращеного фіскального менеджменту та посиленого зовнішнього аудиту.

Система керування, також Система управління (англ. control system) - систематизований набір засобів впливу на підконтрольний об'єкт для досягнення цим об'єктом певної мети. Об'єктом системи керування можуть бути як технічні об'єкти так і люди.

7. У цьому контексті лідери привітали організацію Україною Міжнародної конференції з підтримки України наступного дня після саміту, що дасть змогу Україні донести до відома широкої світової громадськості прогрес у реалізації реформ та обговорити з міжнародною спільнотою наступні кроки в процесі здійснення реформ і необхідні заходи щодо їх підтримки.

8. Лідери привітали зобов’язання Європейського Союзу та європейських фінансових інституцій, представлені в березні 2014 р., щодо надання Україні фінансової підтримки в розмірі 11 млрд євро з метою підтримки політичної, економічної та фінансової стабілізації в Україні. На цей час уже було виділено 6 млрд євро у формі кредитів і грантів, включаючи нещодавно погоджену додаткову третю програму макрофінансової допомоги Україні в розмірі
1,8 млрд євро та перерахування минулого тижня останнього траншу в розмірі 250 млн євро в рамках попередньої програми макрофінансової допомоги. Лідери домовилися щодо якнайшвидшого укладення меморандуму про взаєморозуміння та кредитної угоди стосовно третьої програми макрофінансової допомоги, що уможливить надання Україні першого траншу вірогідно вже до середини 2015 р.

9. Лідери повторно наголосили на своєму рішучому засудженні явного порушення суверенітету й територіальної цілісності України в результаті актів агресії з боку російських Збройних сил, починаючи з березня 2014 р. Ці дії є прямим порушенням Статуту ООН і Гельсінського заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 р., а також конкретних зобов’язань РФ поважати суверенітет і територіальну цілісність України в рамках Будапештського меморандуму від 1994 р. та двостороннього Договору про дружбу, співробітництво і партнерство від 1997 р.

10. Лідери знову підтвердили своє рішуче засудження незаконної анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м.

Автоно́мія (грец. αυτος - «сам» і грец. νομος - «закон») - 1) наявна міра незалежності будь-якого явища від зовнішньої причини його зумовленості; 2) в етиці - стадія морального розвитку особистості, яка характеризується здатністю самостійно створювати або вибирати моральні правила для свого життя і поведінки; здатність людини як суб'єкта етичного відношення до самовизначення на основі власного світогляду, “власного законодавства”.
Росі́йська Федера́ція або Росі́я (рос. Российская Федерация, рос. Россия МФА: [rɐˈsʲːijə]) - держава у північній Євразії, федеративна змішана республіка, столиця - Москва. З площею 17 098 246 км² Росія є найбільшою за територією країною у світі, що охоплює більше однієї восьмої площі суходолу Землі та дев'ятою за чисельністю населення із населенням 143 мільйони осіб (2015 ).
Севастополь, яку вони не визнаватимуть. Зіштовхнувшись із цим триваючим порушенням суверенітету, незалежності й територіальної цілісності України та міжнародного права, вони підтвердили свою рішучість у повному обсязі проводити політику невизнання, у тому числі шляхом обмежувальних заходів, і закликали держави-члени ООН поважати Резолюцію Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй № 68/262 від 27 березня 2014 р. Вони підтвердили свою глибоку стурбованість із приводу безперервного нарощування військової присутності й погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові, у тому числі придушення свободи слова та переслідування осіб, що належать до меншин, у тому числі кримських татар.
Кри́мський піво́стрів, Крим, також Таврія (крим. Qırım yarımadası, Qırım, Къырым ярымадасы, рос. Крымский полуостров, Крым) - півострів, розташований на півдні України, у межах Автономної Республіки Крим, Севастополя та частково півдня Херсонської області (північ Арабатської стрілки).
Свобо́да сло́ва - право людини вільно висловлювати свої думки – розглядається прихильниками лібералізму як одна з найважливіших громадянських свобод. Охоплює свободу вираження поглядів як в усній, так і в письмовій формі (свобода преси і ЗМІ); в меншій мірі стосується до політичної і соціальної реклами (пропаганди).
Вони закликають до надання повного, вільного й безперешкодного доступу до Автономної Республіки Крим та м.
Самопроголошене утворення «Республіка Крим» (рос. Республика Крым, крим. Qırım Cumhuriyeti) - самопроголошена, визнана лише Росією держава на Кримському півострові. Фактично територія адміністративних одиниць України - Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, окупованих Російською Федерацією після військового вторгнення 2014 року.
Севастополь міжнародних суб’єктів у галузі прав людини.

11. Сторона ЄС підтвердила свої зобов’язання рішуче підтримувати єдність, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Лідери підкреслили свою рішучу підтримку зусиль, спрямованих на деескалацію та політичне врегулювання, що ґрунтується на повазі до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, зокрема в рамках «нормандського формату». Вони висловили свою повну підтримку мінським домовленостям, беручи до уваги Комплекс заходів від 12 лютого 2015 р., підтриманий Резолюцією Ради Безпеки ООН № 2202 від 17 лютого 2015 р.

12. Лідери закликали всі сторони швидко та повною мірою імплементувати мінські домовленості й виконувати свої зобов’язання та підкреслили, у зв’язку із цим, відповідальність влади Росії.

Мінський протокол (також Мінська тристороння угода, Мінське перемир'я, Мінськ-1) - угода про тимчасове перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 року. В розробці та підписанні мирної угоди брали участь представник ОБСЄ Посол Гайді Тальявіні, Другий Президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники самопроголошених ДНР Олександр Захарченко та ЛНР Ігор Плотницький. Дія перемир'я розпочалась о 18.00 5 вересня.
Вони закликали до негайного звільнення всіх заручників та осіб, які незаконно утримуються, включаючи Н. Савченко. У цьому контексті вони висловили свою повну підтримку спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, а також зусиллям спеціального представника діючого голови ОБСЄ у тристоронній контактній групі. Лідери закликали всі сторони співпрацювати з органами міжнародного розслідування та кримінально-процесуальних заходів з метою притягнення до відповідальності тих, хто причетний до збиття літака рейсу MH17.

13. Лідери взяли до відома Висновки Європейської Ради від 19 березня 2015 р. щодо обмежувальних заходів ЄС проти Російської Федерації.

14. Лідери наголосили на необхідності протидіяти триваючій дезінформаційній кампанії Росії та погодилися щодо потреби посилити свої відповідні стратегічні комунікаційні зусилля.

15. Лідери висловили жаль з приводу масштабної гуманітарної кризи. Україна висловила подяку ЄС і його державам-членам за значний обсяг наданої гуманітарної допомоги.

Гуманіта́рна допомо́га - вид безвідплатної допомоги (сприяння); засоби для життя, безкоштовно поширювані серед населення районів, охоплених гуманітарною катастрофою або що стоять на її грані. Для умов озброєного конфлікту Міжнародний Суд визначив допустиму гуманітарну допомогу як «надання продовольства, одягу, ліків і іншої гуманітарної допомоги, але це не включає надання зброї, систем озброєння, боєприпасів або іншого устаткування, автотранспортних засобів і матеріалів, які можуть бути використані для спричинення серйозних тілесних ушкоджень або з'явитися причиною смерті». Гуманітарна допомога відрізняється від іноземної допомоги своїм терміновим характером і тим, що використовується для полегшення зроби частішим жертв стихійних лих. Іноді гуманітарна допомога може бути прихованою формою підкупу місцевого населення або прелюдією до вторгнення.
Лідери домовилися активізувати свої зусилля з надання допомоги для задоволення потреб постраждалого внаслідок конфлікту населення, незалежно від місця їхнього перебування, а також обговорили перспективи більш активного використання ресурсів, що надаються міжнародним співтовариством. Вони домовилися про необхідність надання соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам у коротко- й довгостроковій перспективі, а також про вдосконалення механізму координації й усунення наявних правових та адміністративних перешкод для безперешкодного надання міжнародної гуманітарної допомоги тим, хто її потребує.
Соціа́льна допомо́га - це грошова допомога й допомога в натуральній формі, що здебільшого фінансується з бюджету та добровільних пожертвувань і сплачуються людям, які перебувають у нужді, як на основі перевірки їхнього доходу та засобів існування, так і за певними критеріями без перевірки доходу.
Перемі́щені осо́би - переміщені, силоміць виселені або за розпорядженням влади переселені люди, яким загрожують військові дії або стихійні лиха, як-от: землетруси, повінь, аварія тощо.

16. Лідери привітали прогрес у тристоронніх консультаціях між Україною, ЄС і Російською Федерацією щодо постачання газу з Росії в Україну з метою підвищення безпеки газопостачань для України та її громадян, а також забезпечення стабільного, достатнього й безперебійного транзиту газу до ЄС. Підкресливши важливість міцнішого енергетичного партнерства між Україною та ЄС, включаючи сферу безпеки атомної енергетики, враховуючи міжнародні зобов’язання, лідери висловили готовність продовжувати співробітництво між Україною та ЄС у сфері невідкладного реформування енергетичного сектору України, спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та підземних газових сховищ, забезпечення газопостачань з Європи в Україну, а також особливо привітали прийняття нового закону про ринок природного газу.

Газотра́нспортна систе́ма (рос.газотранспортная система; англ. gas transport system; нім. Erdgasfortleitungsnetz n, Erdgastransportnetz n) - сукупність взаємопов'язаних газопроводів і супутніх з ними споруд, призначених для забезпечення газом споживачів.
Я́дерна ене́ргія (атомна енергія) - внутрішня енергія атомних ядер, що виділяється при деяких ядерних перетвореннях.
Вони погодилися надалі співпрацювати з метою сприяння інтеграції ринків, у тому числі шляхом розвитку інтерконекторів та укладення стандартних угод про поєднання газотранспортних систем між операторами газотранспортної системи України й сусідніх держав-членів ЄС.

17. Лідери очікують на початок тимчасового застосування положень щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС з 1 січня 2016 р.

Ві́льна торгі́вля (фритредерство)- зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів на шляху торгівлі між окремими фірмами різних країн.
, а також на позитивний вплив від її створення. Вони також наголосили на важливості продовження тристоронніх консультацій щодо імплементації ПВЗВТ між Україною та ЄС у конструктивному дусі, використовуючи наявні для договірних сторін ПВЗВТ гнучкості.

18. Лідери підтвердили свою відданість наміру досягти спільної мети безвізових поїздок за умови виконання визначених у Плані дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України передумов для добре контрольованого та безпечного пересування осіб. Вони привітали досягнутий Україною прогрес, наголошуючи на необхідності повного й ефективного виконання всіх критеріїв та підкреслюючи у зв’язку з цим важливість очікуваного оприлюднення до Ризького саміту наступної доповіді про прогрес у виконанні Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

19. Лідери привітали поглиблення співробітництва Україна – ЄС, особливо з проведенням першого засідання Ради асоціації, яка визначила інституційні рамки посиленого співробітництва, а також з підписанням угоди про асоційовану участь України в програмі ЄС «Горизонт-2020». Лідери позитивно оцінили поглиблення міжлюдських контактів, зокрема шляхом участі України в Програмі «Еразмус », яка підтримує мобільність студентів, академічне співробітництво та молодіжні обміни. Крім того, вони привітали прагнення обох сторін до асоційованої участі України в Програмі ЄС «Творча Європа», Програмі Євратому з досліджень та навчання (2014–2018) та Програмі ЄС з підвищення конкурентоспроможності малих і середніх підприємств (COSME 2014–2020). Лідери підтвердили важливість укладення угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір, як зазначено в Угоді про асоціацію, у найскоріший можливий термін у 2015 р.

20. Лідери обмінялися думками щодо міжнародних і регіональних питань, особливо у світлі очікуваного саміту ініціативи «Східне партнерство» у м. Рига та перегляду Європейської політики сусідства.

Європе́йська полі́тика сусі́дства (ЄПС) (англ. European Neighbourhood Policy) - нова політика Європейського Союзу; має на меті створити на південь і схід від нових кордонів розширеного Європейського Союзу зону стабільності миру і добробуту шляхом налагодження тісних довготривалих відносин з сусідніми країнами.
Вони відзначили важливість відновлення конструктивного залучення до мирного врегулювання придністровського конфлікту, належним чином враховуючи переговори з урегулювання у форматі «5 2». Лідери привітали роль місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні в розвитку системи управління кордоном і реформуванні прикордонних та митних служб України, вітаючи продовження мандата місії на наступний дворічний період до грудня 2017 р.
Придністровський конфлікт (рум. Conflictul din Transnistria) - конфлікт, що виник на початку 1990-их між центральною владою Молдови та самопроголошеною республікою Придністров'я. Пік протистояння припав на березень-липень 1992 року, коли між сторонами виникло збройне протистояння, завершене підписанням мирної угоди.
Ми́тна слу́жба Украї́ни - складова частина системи органів виконавчої влади України, на яку покладалося безпосереднє здійснення державної митної справи до утворення Міністерства доходів і зборів у 2013 році.
Вони також висловили задоволення зростанням кількості приєднань України до заяв ЄС у рамках Спільної зовнішньої та безпекової політики (СЗБП), а також участю України у 2014 р. у Військово-морській операції під проводом ЄС (EUNAVFOR – Сомалі «Аталанта») і бойових тактичних групах ЄС. Лідери привітали започаткування переговорів щодо укладення адміністративної угоди між Міністерством оборони України та Європейською оборонною агенцією (Офіційне інтернет-представництво Президента України (http://www.
Міністерство оборони України Міністе́рство оборо́ни Украї́ни (Міноборони України) - центральний орган виконавчої влади і військового управління, у підпорядкуванні якого перебувають Збройні сили України.
president.gov.ua/news/32762.html). – 2015. – 27.04).


Аналітика
О. Ворошилов, ст. наук. співроб. СІАЗ НБУВ, канд. іст. наук


Каталог: files
files -> Виховна година «Майбутнє — без сніду» Обладнання: маркери, роздавальний матеріал: пам’ятки «Кроки до успіху»
files -> Економічний бюлетень Посольства України в рп квітень 2014 р. №104
files -> 1 клас Тести Правильна відповідь оцінюється в бал. У ситуації цінової війни за умов рівноваги олігополісти продають продукцію
files -> Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів (пункт1 глави 4 розділу III) Титульний аркуш Підтверджую ідентичність електронної та паперової форм інформації
  1   2   3   4   5