Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗасоби батьківського контролю Для батьків Як контролювати поведінку дітей в Інтернеті

Скачати 48.41 Kb.

Засоби батьківського контролю Для батьків Як контролювати поведінку дітей в Інтернеті
Скачати 48.41 Kb.
Дата конвертації13.03.2017
Розмір48.41 Kb.

Засоби батьківського контролю

Для батьків

Як контролювати поведінку дітей в Інтернеті
Здійснювати батьківський контроль поведінки дітей в Інтернеті можна за допомогою різного програмного забезпечення, зокрема засобів батьківського контролю, які пропонує операційна система Windows 7 і Vista або програма Kaspersky Internet Security.
Контроль (фр. contrôle, от contrerôle - подвійний список): Перевірка, облік, спостереження за чим-небудь. Установи, особи, що перевіряють діяльність будь-якої іншої організації або відповідальної особи, звітність тощо.
Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Поведі́нка - родовий термін, який охоплює різні реакції живого організму чи групи організмів.
Програ́мне забезпе́чення (програ́мні за́соби) (ПЗ; англ. software) - сукупність програм системи обробки інформації і програмних документів, необхідних для експлуатації цих програм.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

Користуючись цим програмним забезпеченням, ви зможете відфільтрувати шкідливий вміст, з’ясувати, які сайти насправді відвідує ваша дитина і що вона на них робить, установити часові рамки використання комп’ютера в цілому й Інтернету зокрема, блокувати деякі небажані дії з боку ваших дітей тощо.

Користува́ння - добування з речей їхніх корисних властивостей (наприклад, збирати врожай, вживати продукти харчування, носити одяг і взуття). Одна з трьох класичних правомочностей власника (нарівні з володінням і розпорядженням).Батьківський контроль

Батькам система батьківського контролю Windows 7 забезпечить ще більше душевного спокою та впевненості в можливості керування діями, які діти можуть виконувати на ПК. Тут можна вказати, у які ігри можуть грати діти на комп’ютері та які програми вони можуть використовувати. Можна навіть зазначити час, коли дитині дозволено користуватися ПК.

Безпека сім’ї Windows Live — це безкоштовний засіб, який можна завантажити для Windows 7. Він дає змогу керувати доступними для дітей діями в Інтернеті та відстежувати діяльність дитини.
Людська діяльність - процес (процеси) активної взаємодії суб'єкта з об'єктом, під час якого суб'єкт задовольняє будь-які свої потреби, досягає мети. Діяльністю можна назвати будь-яку активність людини, якій вона сама надає деякий сенс.
Вебфільтрація та керування контактами, наприклад, допоможуть визначити коло осіб, з якими ваші діти можуть спілкуватися за допомогою служб Windows Live Hotmail, Messenger і Spaces. Визначивши параметри для кожної дитини, можна навіть отримати звіт про діяльність, у якому зазначається, як саме діти використовували ПК і які веб-сайти вони відвідували. А завдяки можливості віддаленого перегляду звітів і змінення параметрів можна стежити за діями своїх дітей з будь-якого розташування.
 


Батьківський контроль допоможе керувати діями, які можуть виконувати діти на ПК 

Батьківський контроль у Kaspersky Internet Security 7.0


Батьківський контроль у Kaspersky Internet Security 7.0

У разі використання операційної системи Wіndows XP дієві засоби батьківського контролю надає лише програмне забезпечення сторонніх виробників, зокрема програма Kaspersky Іnternet Securіty (KІS) 7.0. Разом із тим не можна не визнати той факт, що деякі параметри батьківського контролю в KІS 7.0 можуть стати в пригоді й під час використання Wіndows Vіsta.


Щоб отримати доступ до засобів батьківського контролю в KІS 7.0, необхідно в розділі Защита головного вікна програми клацнути на пункті Родительский контроль.
Мал. 6. Настроювання засобів батьківського контролю в KIS 7.0

Далі необхідно настроїти відповідний профіль — як для батьків, так і для дітей. Пам’ятайте, що за промовчанням батьківський контроль вимкнено.

Профіль — це набір правил, що регламентують доступ користувача до певних ресурсів Інтернету.

Кори́стува́ч - той, хто користується чим-небудь - майном, землею, комп'ютером тощо.
У системі передбачено три попередньо встановлених профілі:
 - Ребенок (використовується за промовчанням);

 - Подросток;


 - Родитель.

Для кожного з цих профілів з урахуванням віку, досвіду й інших характеристик розроблено оптимальний набір правил, що регламентують поведінку користувачів та можливості, які їм надаються. Так, наприклад, для профілю Ребенок встановлено максимальну кількість обмежень, а для профілю Родитель їх зовсім не існує. Видаляти попередньо встановлені профілі не можна, проте ви можете на власний розсуд змінювати параметри профілів Ребенок та Подросток.

Після увімкнення батьківського контролю профіль Ребенок буде використовуватися за промовчанням для всіх користувачів, з обліковим записом яких не зв’язано жоден інший профіль.

Кількість - в Арістотелівській логіці друга з 10 категорій (класів, розрядів, які спрощують процес розумового визначення будь-якої речі), побічна обставина матеріальних речей , за допомогою якої вони поширюються в просторі, вимірюються якоюсь математичною нормою і здатні бути поділеними на окремі частини.
Обліковий запис (сленг. акаунт, обліковка або обліківка) у комп'ютерній системі - сукупність наданої інформації про користувача, засобів та прав користувача відносно багатокористувацької системи.
 

Для того щоб застосувати попередньо встановлений профіль Подросток або Родитель, встановіть прапорець Использовать профиль у вікні Настройка профилей. Обраний профіль буде відображено у списку, що розкривається, розділу Профили вікна настроювання параметрів батьківського контролю.

У полі Пароль вікна Настройка профилей можна задати пароль, що обмежуватиме доступ користувачів до веб-ресурсів з використанням цього профілю. У подальшому користувачі зможуть переходити на цей профіль лише після введення пароля. Якщо для профілю пароль не задано (поле Пароль лишилося порожнім), його зможе застосувати будь-який користувач комп’ютера. Для профілю Ребенок пароль не потрібен.

До профілю можна прикріпити певний обліковий запис Mіcrosoft Wіndows. Для цього слугує поле Пользователи вікна Настройка профилей. Клацніть на кнопці Добавить та у стандартному вікні Mіcrosoft Wіndows, що відкриється, виберіть потрібний обліковий запис. Для того щоб профіль не застосовувався до облікового запису користувача, виберіть цей запис у списку та клацніть на кнопці Удалить.
Як настроїти обмеження часу доступу до Інтернет-ресурсів

На додаток до засобів батьківського контролю, передбачених у Wіndows Vіsta, KІS 7.0 дає змогу встановити обмеження часу доступу до Інтернету.

Мал. 7. Настроювання параметрів батьківського контролю

Щоб задати обмеження на роботу в Інтернеті за сумарним часом протягом доби, встановіть прапорець Ограничить суточное время работы в интернете у вікні Настройка ограничения времени та задайте умову обмеження.

Якщо необхідно обмежити доступ до Інтернету певними годинами протягом доби, в тому ж вікні встановіть прапорець Разрешить доступ к интернету в указанное время і визначте часові інтервали, коли роботу в Інтернеті дозволено. Для цього клацніть на кнопці Добавитьта у вікні, що відкриється, задайте потрібні часові рамки. Для редагування списку дозволених інтервалів роботи користуйтеся відповідними кнопками.

Редагува́ння - це приведення об'єкта редагування у відповідність із чинними у певний час у конкретному суспільстві нормами, а також його творча оптимізація, метою яких є отримання заданого соціального ефекту.

 Мал. 8. Настроювання часових обмежень доступу до Інтернету

Якщо ви задали обидва часових обмеження, до того ж значення за одним із них більше за значення за іншим, програма обере менше значення. Наприклад, для профілю Ребеноксумарний добовий час роботи в Інтернеті ви обмежили трьома годинами і додатково дозволили доступ до Інтернету з 14:00 до 15:00.   В результаті доступ до веб-сайтів буде дозволено лише в цей часовий інтервал, тобто протягом однієї години.

Результат, пі́дсумок, (заст. ску́ток, вислід) - кінцевий наслідок послідовності дій. Можливі результати містять перевагу, незручність, вигоду, збитки, цінність і перемогу. Результат є етапом діяльності, коли визначено наявність переходу якості в кількість і кількості в якість.
Сайт або веб-сайт (від англ. website, місце, майданчик в інтернеті) - сукупність веб-сторінок, доступних у мережі Інтернет, які об'єднані як за змістом, так і за навігацією під єдиним доменним ім'ям. Фізично сайт може розміщуватися як на одному, так і на кількох серверах.
Ви можете задати кілька часових інтервалів протягом доби. Таким чином, можна обрати час, коли ви матимете змогу контролювати свою дитину.Безмалий В. Ф.
Експерт у області безпеки
Матеріали взято з сайту: www.onlandia.org.ua


Скачати 48.41 Kb.

  • Батьківський контроль
  • Батьківський контроль у Kaspersky Internet Security 7.0
  • Як настроїти обмеження часу доступу до Інтернет-ресурсів
  • Ограничить суточное время работы в интернете
  • Разрешить доступ к интернету в указанное время
  • Ребенок