Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗміст Завантаження середовища візуального програмування Delphi

Скачати 88.77 Kb.

Зміст Завантаження середовища візуального програмування Delphi
Скачати 88.77 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.05.2017
Розмір88.77 Kb.
  1   2

Тема.

Відкриття програмного проекту, його компіляція, збереження, виконання. Поняття форми, компоненти і їх властивості.
Зміст

1. Завантаження середовища візуального програмування Delphi.

Запуск системи візуального програмування Delphi виконують клацанням на піктограмі Delphi або за допомогою каскадного меню Пуск → Всі програми → Borland Delphi x.0 → Delphi x.0, де х – версія програми. Отримаємо чотири вікна.


2. Дослідження способів активізації 4 вікон Delphi.

 • Головного вікна Delphi x.0 – Project1, де є панель інструментів, палітра компонентів та головне меню;
  Візуальне програмування Візуа́льне програмува́ння - спосіб створення програм шляхом маніпулювання графічними об'єктами замість написання програмного коду в текстовому вигляді.
  Embarcadero Delphi, раніше Borland Delphi та CodeGear[ru] Delphi - це інтегроване середовище швидкої розробки програмного забезпечення. Середовище Embarcadero Delphi працює під Microsoft Windows і підтримує розробку програмного забезпечення для операційних систем Microsoft Windows x86 та x64, Mac OS x86, Apple iOS та Android мовою програмування Delphi (Object Pascal).
  Панель інструментів Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.


 • Вікна інспектора обєктів Object Inspector зі значеннями властивостей активного об’єкту;

 • Вікна форми(Form1), в якому будуть розташовані результати роботи майбутньої прогарми;

 • Вікна тексту програми (Unit1.
  Інспектор - посадова особа, що виконує функції контролю, нагляду, або іншим чином провадить аналіз функціонування або статичного існування певних систем або їхньої сукупності, як у процесі взаємодії так і без цього, й обов'язково має засоби впливу щодо зміни діяльності чи бездіяльності систем з метою приведення їх у відповідність до затверджених норм, законів тощо.
  Початковий код (англ. source code; також перекладається українською як вихідний код, програмний код, джерельний код, первинний код, текст програми, у професійному середовищі також сирцевий код, у контексті код або сирці) - будь-який набір інструкцій або оголошень, написаних комп'ютерною мовою програмування у формі, що її може прочитати і модифікувати людина.
  pas)


Зауваження. Вікно тексту програми може частково перекри­ватися вікном форми. Активізувати вікна (а також змінювати їхні розміри чи розташування) можна за допомогою миші або використовуючи функціональні клавіші на клавіатурі:

F10 — для активізації головного меню (після цього натисніть на клавішу Esc);
Клавіату́ра (англ. keyboard) - сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.


F11 — для активізації вікна інспектора об'єкта;

F12 — для переходу між вікнами форми та коду програми.
3. Запуск програми Project1 на виконання.

Запустити програму можна декількома способами:

• Виконати команду Run => Run головного меню;

• Клацнути на кнопці Run панелі інструментів;

• Натиснути на функціональну клавішу F9.

Виконайте такі дії: максимізуйте вікно, відновіть його по­передній розмір, мінімізуйте та знову розгорніть вікно, пере­суньте на робочому столі та змініть його розміри, викличте сис­темне меню (Alt пропуск). Виконайте ті ж дії за допомогою команд Move, Size та інших і клавіатури.Висновок: вікно форми володіє усіма властивостями стандартного вікна операційної системи Windows.
Операційна система Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.

  1   2


Скачати 88.77 Kb.

 • Borland Delphi
 • Вікна інспектора
 • Вікна тексту програми