Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗначна частина економіки та бізнесу стають електронними і переміщуються у глобальне середовище мережі Інтернет

Скачати 52.05 Kb.

Значна частина економіки та бізнесу стають електронними і переміщуються у глобальне середовище мережі Інтернет
Скачати 52.05 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 28.05.2017
Розмір 52.05 Kb.
  1   2

Електронна комерція. Покращення прийде?
Фіскальний інтерес держави до бізнесу є логічним – сьогодні значна частина економіки та бізнесу стають електронними і переміщуються у глобальне середовище мережі Інтернет.
Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.
Відповідно, контроль через оподаткування або регулювання діяльності інтернет-сектору, стає одним із пріоритетних напрямків не лише в Україні, а й у світі вцілому.

Саме метою врегулювати ринку електронної комерції надихнулися автори законопроекту № 2306а.

Електро́нна коме́рція (від англ. e-commerce) - це сфера цифрової економіки, що включає всі фінансові та торгові транзакції, які проводяться за допомогою комп'ютерних мереж, та бізнес-процеси, пов'язані з проведенням цих транзакцій.
Він був зареєстрований 17 червня 2013 року Верховною Радою України під назвою «Про електронну комерцію». Розробники у пояснювальній записці чітко підводять читача до думки – «електронна комерція в Україні є, а закону, який би систематично регулював відносини учасників ринку електронної комерції – немає».

Автори вказують, що електронна комерція, яка дає змогу максимально ефективно здійснювати комерційні операції, оперативно реагувати на зміни ринку товарів та послуг, розширювати сфери впливу комерційних суб’єктів та посилювати їх конкурентні переваги.

Пояснювальна записка - документ, в якому: офіційна (юридична) доповідь про певні дії в певний проміжок часу (на яку може даватись позитивна або негативна оцінка, якщо пояснювальна залишилась без відповіді - це адміністративне порушення керівництва); міститься додаток чи доповнення до основного документа, в якому пояснюється зміст окремих його положень (мета, актуальність, структура, зміст призначення та ін. плану, звіту, проекту тощо). Пояснювальні записки можуть бути службовими (відтворюються, як правило, на бланках) й особистими (відтворюються на аркушах паперу за підписом автора). Пояснювальна записка до законопроекту - документ, який подається разом з законопроектом його автором до парламенту і містить (в Україні): обґрунтування необхідності прийняття законопроекту, цілей, завдань і основних його положень та місця в системі законодавства; обґрунтування очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків застосування закону після його прийняття; інші відомості, необхідні для розгляду законопроекту.
Сфе́ра впли́ву - регіон, який фактично знаходиться під безумовним політичним, економічним і культурним впливом іншої держави. Країни, які потрапляють у сферу впливу сильної держави, називаються «сателітами».
Закономірно, що інтереси цього динамічного ринку мали б рано чи пізно зацікавити законотворців. До цього інтерес до бізнесу в Інтернеті висвітлювався в ЗМІ тільки по результатам донарахувань чи обшуків контролюючими органами у офісах найвідоміших флагманів електронної комерції.

Основним завданням зареєстрованого законопроекту є нібито встановлення чітких правових вимог та механізмів дистанційного укладення й виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій, що дасть можливість гарантувати законність, прозорість та достовірність таких операцій та, в свою чергу, прискорить інтеграційні процеси у світовий інформаційний простір.

Інформаці́йний про́стір (англ. Information space) - сукупність результатів семантичної діяльності людства.
Деякі запропоновані новації у цивілістів та бухгалтерів можуть викликати спектр емоцій – від поблажливої посмішки до відвертого гніву.Декларована мета документу полягає в тому, щоб нібито дати поштовх розвитку електронної комерції на внутрішньому ринку України. Чи потребує бізнес в Інтернеті допомоги сьогодні від держави? Чи можливо достатньо лише не перешкоджати йому – не зарегульовувати непотрібними або малозначними правилами? Відповіді на ці питання не знайти ні в законопроекті, ні в документах, які його супроводжують

На відміну від попередніх законопроектів, що виносились на розгляд народними обранцями у 2003 році № 3114 від 17.02.03, у 2006 році № 2137 від 12.09.06 та в 2010 році № 6086, № 6086-1, № 6086-2, які так і не були прийняті парламентом, законопроект № 2306а своїми нормами, які розроблялися з урахуванням попередніх законопроектів, а також у тісній співпраці з представниками ринку електронної комерції, пропонує визнати електронну форму правочину одним із підвидів письмової форми, дозволити суб’єктам електронної комерції використовувати електронні форми та електронні комерційні повідомлення для вчинення правочинів на рівні з іншими більш класичними формами та використовувати їх для звітності, ведення обліку та захисту прав сторін правочину.Розглянемо запропоновані нововведення детальніше:

  • Проект вводить нові визначення: електронна комерція, електронний товар, електронне комерційне повідомлення, інформаційні електронні послуги, електронна торгівля, електронний підпис одноразовим ідентифікатором т.п.

Інтернет-користувач може здійснити електронну операцію за допомогою електронної форми на сайті або електронного листа.
Електро́нний цифрови́й пі́дпис (ЕЦП) (англ. digital signature) - вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача.
Електронна пошта Електро́нна по́шта або е-пошта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) - спосіб обміну цифровими повідомленнями між людьми використовуючи цифрові пристрої, такі як комп'ютери та мобільні телефони, що робить можливим пересилання даних будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-, відеофайли, архіви, програми).
Згідно 31-й директиві ЄС, будь-яка дія споживача в онлайні повинна відбуватися в кілька кроків: споживач спочатку повинен прийняти умови сайту, а потім підтвердити свою згоду на купівлю. Для укладення угоди пропонується використовувати
  1   2


Скачати 52.05 Kb.

2021