Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінка



«Знайомство з Інтернет»

Скачати 89.56 Kb.

«Знайомство з Інтернет»




Скачати 89.56 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації25.03.2017
Розмір89.56 Kb.
ТипПлан-конспект
  1   2


Дергачівська районна державна адміністрація

Відділ освіти

Методичний кабінет

Дергачівський ліцей №2




План-конспект уроку інформатики

у 10-Б класі

Тема: «Знайомство з Інтернет»

Вчитель Іваненко Дмитро Сергійович,

спеціаліст

Дергачі, 2010



Тема: Знайомство з Інтернет.

Мета: познайомити учнів з глобальною мережею Інтернет, пошуковими системами, браузерами;
Глоба́льна мере́жа - англ. Wide Area Network,(WAN)- комп'ютерна мережа, що охоплює величезні території (тобто будь-яка мережа, чиї комунікації поєднують цілі мегаполіси, області або навіть держави і містять у собі десятки, сотні а то і мільйони комп'ютерів).
Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.
навчити виходити в Інтернет за допомогою стандартних програм, орієнтуватися у вікні браузера; розвивати логічне мислення;
Міркування - зіставлення думок, пов’язання їх задля відповідних висновків, логічне мислення. Можна розглядати міркування як аналіз і синтез даних, та їхню оцінку. Хоча знання фактів і є точкою відліку у вивченні суспільних наук, людина також повинна мати здатність до логічного мислення-міркування, адже саме міркування наповнює факти, проблеми і поняття змістом: міркуючи над засвоєним знанням, людина приходить до повнішого розуміння предмета. Міркування є також предметом логіки, яка вказує нам правила, закони або норми, яким повинне підкорятися наше мислення для того, щоб бути істинним.
виховувати культуру користувача ПК.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійна дошка, вихід в Інтернет.

Тип уроку: комбінований.
План уроку

  1. Що таке Інтернет?

  2. Програми браузери.

  3. Вікно браузера.

  4. Гра «НІО».

  5. Гра «Хакер».

  6. Інформаційна мозаїка.

Структура уроку




  1. Організаційний етап. Актуалізація опорних знань.

  2. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

  3. Вивчення нового матеріалу:

Тема: «Знайомство з Інтернет».

  1. Узагальнення набутих знань.

  2. Підведення підсумків уроку.

  3. Домашнє завдання.

ХІД УРОКУ


І. Організаційний етап. (5 хв.)

Перевірка домашнього завдання.

Опитування



  1. Що таке IP-адреса? (Номер комп’ютера в мережі)

  2. Як вигляд має IP-адреса? (IP-адреса складається з чотирьох комбінацій цифр. Приклад 192.168.1.1)

  3. Чи може в одній локальній мережі існувати однакові IP—адреси?

(Ні не може)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку. (5 хв.)

ЕПІГРАФ. Що таке Інтернет? Електронний океан, таємнича стихія, ув’язнена в кремнієвих кристалах і мідних проводах сучасних комп'ютерів.

В наш час кожна людина чула і знає про існування Інтернет. Майже кожен, хоча б раз, користувався послугами Інтернет. Цей електронний світ містить в собі різноманітну інформацію на будь-який смак та бажання. Інтернет все більше і більше входить в наше життя.

Але разом з тим, він несе в собі і небезпеку, пов’язану з комп’ютерними вірусами, які можуть викрадати особисту та конфіденційну інформацію.

Конфіденці́йна інформ́ація - інформація про фізичну особу (персональні дані) або юридичну особу, доступ та поширення якої можливі лише за згодою її власників (тобто тих, кого ця інформація безпосередньо стосується) та на тих умовах, які вони вкажуть.

Як захистити себе він небезпеки в мережі, та як правильно і безпечно користуватись Інтернет, ми з вами навчимося в ході вивчення розділу «Комп’ютерні мережі та Інтернет».

Тема сьогоднішнього уроку – «Знайомство з Інтернет».

(Учні записують тему та план уроку в зошит). (Слайд_1,2. На слайді відображається тема уроку та план.).


ІІІ. Вивчення нового матеріалу. (15 хв.)

Тож, що ж таке Інтернет? (Слайд_3. На слайді відображається визначення Інтернету.)



Інтернет (всесвітня павутина або мережа) – це глобальна комп'ютерна мережа, яка пов'язує між собою як користувачів комп'ютерних мереж, так і користувачів ПК. (Учні записують визначення у зошит).

Тобто, Інтернет не обмежує користування ресурсами лише в одному місці. З його допомогою можна знайти інформацію, яка вас цікавить, в будь-якій точці світу.

Щоб підключитися до Інтернет, потрібні логіни, паролі та спеціальні програми – браузери, за допомогою яких і потрапляють до глобальної мережі.

Інтернет Інтерне́т (від англ. Internet), міжмере́жжя - всесвітня система взаємосполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж. Інтернет складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій.


Браузер – програма, призначена для виходу в Інтернет. (Слайд_4. Учні записують, що таке браузер).

(Слайд_5) Найбільш поширені такі програми – браузери: ( На слайді показуються емблеми програм та їх загальний вигляд)



Розглянемо вікно браузера на прикладі стандартної програми ОС Windows Internet Explorer.
Internet Explorer Microsoft Internet Explorer - графічний веб-оглядач (браузер), який розробляє корпорація Microsoft.
Воно має стандартний вигляд вікна Windows. В ньому знаходяться панель меню, панель заголовка, рядок стану, адресний рядок. За допомогою клавши F5 відбувається оновлення сторінки сайту.

(Слайд_6. Учні записують панелі вікна браузера).

Браузер Internet Explore являється стандартним браузером ОС Windows, а Mozila Firefox – стандартним ОС Linux.

(Слайд_7. На слайді відображаються картинки пов’язані з Інтернетом). Повідомлення на тему «Історія появи Інтернету» (5 хв.) (Додаток 2)

(Напередодні уроку учневі було дано завдання підготувати стисле повідомлення про історію появи мережі Інтернет).

Дякую. Це було дуже цікаво. (учні отримують бали за повідомлення).

(Слайд_8. На слайді відображається місце розташування адресного рядка, приклад адреси). Для того, щоб потрапити на той чи інший сайт, потрібно ввести його адресу у браузер. Для цього існує спеціальна панель, яке має назву Адресний рядок. Хто спостережливий, той помітив, що перед адресою сайту є ще вставка - http://. Це Інтернет-протокол (для чого він потрібен, ми будемо вчити пізніше), його писати не обов’язково, так як сучасні браузери додають його автоматично. Після введення назви сайту потрібно натиснути клавішу Enter.

Зверніть увагу, що означають останні букви в імені сайту (На слайді відображаються доменні імена країн та організацій).

.ua - Україна (Ukrainian) .com – комерційні (Commercial)

.ru - Росія (Russia) .gov – урядові (Government)

.uk – Велика Британія .mil – військові (Military)

(United Kingdom) .edu – освітні (Education)

.org – інші організації (Organization)

Гра «НІО»(5 хв.)

Дуже часто можна почути про НЛО (Неопізнаний Літаючий Об’єкт). А до нас завітало НІО (Неопізнаний Інтернет Об’єкт) і залишило загадки, які нам потрібно відгадати, щоб більш комфортно почувати себе в глобальній мережі. За кожну правильну відповідь, учень отримує корисне посилання.

(Піднімаючи руки учні відповідають)

(Слайд_9. Відображаються питання-загадки та відповіді у вигляді картинок).



  1. Він має свою адресу, ним можуть користуватися в різних куточках світу. (Відповідь: сайт).

  2. Прилад, без якого неможливо підключитись до Інтернету. (Відповідь: модем).

  3. За допомогою чого можна спілкуватись в Інтернеті окрім клавіатури? (Відповідь: мікрофон)

  4. Який прилад потрібен, щоб ваш співрозмовник у реальному часі бачив вас у своєму моніторі? (Відповідь: Web-камера).

Дуже гарно!

Гра «Хакер» (5 хв.)

Оскільки тема нашого уроку «Знайомство з Інтернет», то всі, мабуть, чули слово Хакер. Хакер – це людина, яка дуже гарно розбирається в комп’ютерній техніці та інформаційних технологіях.

Реальний час - режим роботи автоматизованої системи обробки інформації і керування, при якому враховуються обмеження на часові характеристики функціювання.
Інформаційні технології Інформаці́йні техноло́гії, ІТ (використовується також загальніший / вищий за ієрархією термін інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів.

Зараз ви повинні об’єднатися у дві групи. (Учні об’єднуються в групи).

І тепер я пропоную вам уявити себе хакерами та підібрати пароль до комп’ютера, який пустить вас в цікавий світ Інтернет. А пароль ми зможемо підібрати, відгадавши кросворд. (Кросворд роздається в друкованому вигляді на кожну групу учнів.) (Додаток 3).

(Слайд_10. Відображаються дії учнів після знаходження паролю).

Після знаходження паролю, ви об’єднуєтесь у пари та сідаєте за комп’ютери. Входите в Інтернет та у адресний рядок вводите адресу сайту http://informatiks.at.ua та читаєте подальші вказівки роботи в Інтернеті!

(Учні починають відгадувати кросворд. Після знаходження слова-паролю учні групи об’єднуються в пари та сідають за комп’ютери. Після цього заходять на сайт http://informatiks.at.ua/ та читають Правила роботи в Інтернеті, що буде розміщено на сайті. Конспектують основні моменти у зошит. На цьому ж сайті, після правил користування Інтернетом, буде розміщено подальші адреси сайтів, на які буде слід перейти. Це: пошукові системи (Яндекс та, Google), у пошукових системах ввести ім’я Білл Гейтс та відкрити перше посилання. Переглянути інформацію, згадати, що це за людина, яку компанію заснувала. Потім вимкнути комп’ютер та сісти за парти).

  1   2


Скачати 89.56 Kb.

  • Тема
  • Обладнання
  • І. Організаційний етап. (5 хв.)
  • ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку. (5 хв.)
  • ІІІ. Вивчення нового матеріалу. (15 хв.)