Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗвіт Індекс демократичного розвитку Рівненської області за 2016 рік

Скачати 72.73 Kb.

Звіт Індекс демократичного розвитку Рівненської області за 2016 рік
Скачати 72.73 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації11.05.2017
Розмір72.73 Kb.
ТипЗвіт
  1   2

Аналітичний звіт

Індекс демократичного розвитку Рівненської області за 2016 рік


За результатами експертного опитування, аналізу інформації з відкритих джерел та інформаційних запитів, інтегральний індекс демократичного розвитку Рівненської області за 2016 рік складає 3,16. Найвище значення показник отримав у категорії «Міжетнічні та конфесійні відносини» (3,57) та «Політична активність, партії, вибори» (3,50), а найнижче  «Децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування» (2,89) і «Корупція» (2,77). Рівненська область належить до перехідного регіону з нестабільною демократією.
Рівненська область Рі́вненська о́бласть (до 1991 року - Ровенська область) - область в Україні. Розташована на північному заході країни. Площа області становить 20,1 тис. км² (3,3 % площі території України). Населення 1 154,2 тис.
Рівне Рі́вне (1939-1991 - Ро́вно) - місто обласного значення в Україні, обласний центр Рівненської області, центр Рівненського району Рівненської області. Населення: 247,6 тис. мешканців (2016 р.).

Відповідно до методології оцінки рівня розвитку демократії в Рівненській області було опитано 52 експерта (не менше ніж п’ять експертів з кожної категорії). За сферою діяльності структура експертів виглядає наступним чином: 22,4%  дослідники, викладачі; 19%  громадські активісти; 15,5%  журналісти; 12,1%  правозахисники; 8,6%  політологи та підприємці відповідно; 6,9%  держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування;

Посадо́ва осо́ба - особа, в якої наявні організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції.
5,2%  політичні діячі та 1,7%  релігійні діячі.
Релі́гія (від лат. religio - зв'язок) - особлива система світогляду та світосприйняття конкретної людини або групи людей, набір культурних, духовних та моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини.
Політик - особа, яка професійно займається політичною діяльністю, обіймає чи прагне до певної громадської посади. Як правило, нині політиків обирає електорат; на відміну від політиків, чиновників призначають.
За статусом структура експертів виглядає наступним чином: 65,4%  незалежні експерти та 17,3% відповідно вища та середня керівна ланка організації.

Під час дослідження було використано ряд вторинних джерел інформації, а саме: Індекс публічності місцевого самоврядування та Моніторинг виборчих процесів на Рівненщині (Громадянська мережа ОПОРА), Соціально-економічне становище Рівненської області (Головне управління статистики у Рівненській області), Результати соціологічного дослідження, проведеного у рамках проекту «Започаткування Національного діалогу в Україні» (Міжнародний центр перспективних досліджень) та результати соціологічного дослідження «Ставлення прихожан православних конфесій Рівненщини до міжконфесійних взаємин» (Аналітична група «Стратегіко»), Звіт про результати моніторингу офіційних сайтів місцевих рад Рівненщини (КВУ, Рівненська обласна громадська організація), Результати оперативно-службової діяльності органів та підрозділів ГУНП в Рівненській області (Національна поліція), Барометр свободи слова (Інститут масової інформації).

Соціологічне дослідження - система логічних і послідовних методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур для отримання наукових знань про соціальне явище, процес.
Результати експертного опитування корелюють з із вторинними джерелами.

В Рівненській області практично відсутні аналітичні центри з широкого кола питань. Однак активно діють громадські організації, які здійснюють моніторинг у певних сферах соціально-політичного життя регіону (Громадянська мережа ОПОРА, Комітет виборців України).

Аналітичні центри (також дослідницькі центри, мозкові центри, фабрики думок, дослідницькі осередки, осередки дослідження державної політики, англ. think tanks) - дослідницькі організації, які здійснюють дослідження та адвокацію в таких сферах як міжнародні відносини, політична стратегія, економіка, військові справи, екологія, культура.
Грома́дська організа́ція - об'єднання громадян, яке створюється для спільної реалізації спільних інтересів (культурних, економічних, вікових, гендерних, регіональних, релігійних, професійних, соціальних тощо).
Свобо́да сло́ва - право людини вільно висловлювати свої думки – розглядається прихильниками лібералізму як одна з найважливіших громадянських свобод. Охоплює свободу вираження поглядів як в усній, так і в письмовій формі (свобода преси і ЗМІ); в меншій мірі стосується до політичної і соціальної реклами (пропаганди).
Комітет виборців України Коміте́т ви́борців Украї́ни (КВУ) - всеукраїнська громадська організація, головним завданням якої є спостереження за ходом виборчих кампаній, підтримання взаємозв'язків між виборцями та органами влади та захист виборчих прав громадян.
Розслідуваннями та антикорупційними проблемами займається ряд активних журналістів з Інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада» та ГО «Антикорупційний моніторинг». Активно співпрацювали під час дослідження експерти правозахисники, громадські активісти, журналісти. Найскладніше було з пошуком експертів щодо питань міжетнічних та конфесійних відносин, безпека та «якість» державних адміністрацій. Пояснюється така ситуація вузькоспрямованою специфікою дослідження та належною компетенцією експертів. Під час збору даних за інформаційними запитами не було отримано відповіді від Дубенської міської ради щодо кількості повідомлень про мирні зібрання, які надійшли до міської ради у 2016 році. Аналогічно не надійшла відповідь з департаменту фінансів Рівненської ОДА (запит був перенаправлений Рівненською обласною радою) щодо частки власних доходів в бюджеті Рівненської області та

  1   2


Скачати 72.73 Kb.

  • Рівненська область
  • Комітет виборців України