Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗвіт про діяльність Вінницької обласної державної адміністрації у сфері зовнішніх зносин І зовнішньоекономічної діяльності за 2010 рік

Звіт про діяльність Вінницької обласної державної адміністрації у сфері зовнішніх зносин І зовнішньоекономічної діяльності за 2010 рік
Сторінка1/3
Дата конвертації11.05.2017
Розмір187 Kb.
ТипЗвіт
  1   2   3


Звіт про діяльність

Вінницької обласної державної адміністрації

у сфері зовнішніх зносин і зовнішньоекономічної діяльності

за 2010 рік
Протягом 2010 року обласна державна адміністрація спрямовувала свою діяльність на розвиток співробітництва з регіонами країн-членів Євросоюзу, країн СНД та інших країн світу.
Відповідно до Закону України від 16 квітня 1991 року «Про зовнішньоекономічну діяльність», зовнішньоекономі́чна дія́льність - діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами (п.8 ст. 1)
Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Вінницька обласна державна адміністрація Вінницька обласна державна адміністрація - місцева державна адміністрація Вінницької області.

Пріоритетними напрямками роботи були: • залучення в економіку області іноземних інвестицій шляхом постійного моніторингу пропозицій з боку інвесторів, налагодження контактів з міжнародними фінансовими інституціями та міжнародними організаціями;

 • супровід конкретних інвестиційних проектів та надання всебічної допомоги в їх реалізації;

 • здійснення заходів з поглиблення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування області щодо практичної реалізації Програми європейської і євроатлантичної інтеграції України;
  Інвестиційний проект - це сукупність поєднаних в одне ціле намірів і практичних дій з метою здійснення інвестиційних вкладень, з метою забезпечення визначених конкретних фінансових, економічних, виробничих і соціальних заходів з метою отримання прибутку.
  Міжнародні міжурядові організації (англ. International Intergovernmental Organization (IIGO's)), найчастіше асоціюються із терміном Міжнародні організації - об'єднання трьох або більше незалежних держав, їхніх урядів, інших міжурядових організацій, спрямоване на вирішення певних спільних питань чи організації проектів.
  Викона́вча вла́да - одна з трьох гілок державної влади відповідно до принципу поділу влади. Розробляє і втілює державну політику, спрямовану на забезпечення виконання законів, та керує сферами суспільного життя.


 • налагодження міжнародного співробітництва регіонів та територіальних громад області з зарубіжними країнами в рамках міжрегіонального, транскордонного і прикордонного співробітництва у сфері зовнішньої торгівлі, гуманітарних питань, соціальної політики;

 • сприяння активізації зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, установ і організацій, розташованих на території області, та їх виходу в умовах світової фінансово-економічної кризи на зовнішній ринок.
  Територіа́льна грома́да - «жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр».
  Соціа́льна полі́тика - комплекс заходів державного та недержавного характеру, спрямованих на виявлення, задоволення і узгодження потреб та інтересів громадян, соціальних груп, територіальних громад.
  Міжнаро́дна торгі́вля - торгівля між резидентами різних держав. При міжнародній торгівлі відбувається переміщення товарів через митні кордони різних держав. Результатом міжнародної торгівлі є виникнення світового ринку та міжнародного поділу праці.
  Економічна криза (Довга Рецесія, Глобальна рецесія 2008, Мала депресія) - падіння ринкової економіки, яке почалося у грудні 2007 року і досягло найбільшого піку у вересні 2008 року. Початковим етапом кризи, який проявився через кризу ліквідності, можна назвати 7 серпня 2007 року, коли BNP Paribas, посилаючись на повну відсутність ліквідності, зупиняє вивід коштів з трьох хедж фондів.

Найбільш динамічно розвивається співробітництво з регіонами Республіки Польща. В даний час реалізується понад 180 партнерських угод про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво територіальних громад області та Сьвєнтокшиського, Лодзинського, Великопольського, Малопольського, Мазовецького, Поморського, Опольського, Вармінсько-Мазурського і Підкарпатського воєводств Республіки Польща.

По́льща, Респу́бліка По́льща, Річ Посполи́та По́льська (пол.
Лише у трьох містах Польщі їздять тролейбуси: у Любліні, Тихи та Гдині.
Polska, Rzeczpospolita Polska) - держава у Центральній Європі, унітарна парламентська республіка, що має в своєму складі 16 воєводств. Польща має державний кордон з сімома країнами Європи: на північному сході вона межує з Росією (Калінінградська область) та Литвою, на сході - з Білоруссю та Україною, на півдні - з Чехією та Словаччиною, на заході - з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балтійського моря. Столицею Польщі є місто Варшава.
Підкарпатське воєводство (пол. Województwo podkarpackie) - воєводство у південно-східній Польщі; площа 17 846 км², 2 127,3 тис. мешканців (2015), головне місто Ряшів (Rzeszów). До складу П. в. входять колишні українські етнічні землі: Лемківщина, західна Бойківщина, Посяння і північно-західна частина Галичини (Любачівський повіт).

Співробітництво реалізується на рівні районів, міст та місцевих громад і відбувається у різних галузях народногосподарського комплексу.

Плідно розвиваються партнерські контакти між територіальними одиницями Вінницької області і Сьвєнтокшиського воєводства. Співробітництво у галузі економіки, екології, охорони здоров’я, культури, освіти, спорту та туризму реалізується на рівні районів, міст та місцевих громад.

Ві́нницька о́бласть - область у Центральній Україні. Населення становить 1,6 млн осіб (2016 р.).
Галузь промисловості - сукупність споріднених підприємств, продукція яких має однакове економічне призначення, характеризується однотипністю використовуваної сировини, технологічних процесів, технічної бази, професійного складу кадрів і умов праці (електроенергетична, паливна, чорна та кольорова металургія, хімічна і нафтохімічна, машинобудівна, металообробна, лісова, деревообробна, легка, харчова та інші).
Великі групи вінничан беруть участь у різних заходах на території споріднених громад у Польщі.

Зокрема, в даний час співпрацюють в рамках Угоди між Вінницькою областю та Сьвєнтокшиським воєводством м.Вінниця і м.Кєльце, м.Хмільник та м.Буско Здруй, м.Могилів-Подільський і м Конське, м.Ямпіль та м.Сташув, м.Жмеринка та м. Скаржиско-Камєнна, м.Іллінці та м.Влощова, м.Немирів та гміна Солєц-Здруй, Могилів-Подільський район та Буський повіт, Ямпільський район та Сташівський повіт, Барський район та Стараховіцький повіт, Іллінецький район і Влощовський повіт та багато інших територіальних одиниць.

Продовжується співпраця між освітніми закладами Вінницької області та Сьвєнтокшиського воєводства.

Зокрема, 11 березня 2010 року Вінницьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету спільно з Келецьким гуманітарно-природничим університетом імені Я.

Влощовський повіт - один з 13 земських повітів Свентокшиського воєводства Польщі. Утворений 1 січня 1999 року в результаті адміністративної реформи.
Ілліне́цький райо́н - район Вінницької області в Україні. Район остаточно, в існуючих кордонах, сформувався у 1980 році і займає територію 914,5 км², що становить 3,45% території області. Адміністративний центр району місто Іллінці, де проживає 11,3 тисяч чоловік.
Могилі́в-Поді́льський райо́н - район Вінницької області в Україні. Адміністративний центр - місто Могилів-Подільський. Площа району становить 936,5 км². Населення становить 34 348 жителів (на 1.07.2012).
Навча́льний заклад (осві́тній заклад) - організація, що на постійній і безперервній основі здійснює освітній процес з метою навчання, виховання, розвитку і самовдосконалення особистості.
Київський національний торговельно-економічний університет Координати: 50°27′57″ пн. ш. 30°38′17″ сх. д. / 50.46583° пн. ш. 30.63806° сх. д. / 50.46583; 30.63806 Київський національний торговельно-економічний університет (КНТЕУ) (англ. Kyiv National University of Trade and Economics або KNUTE) - вищий навчальний заклад Міністерства освіти і науки України в Києві, Україна.
Кохановського була проведена міжнародна науково-практична конференція “Розвиток України в XXI столітті: економічні, соціальні, екологічні, гуманітарні та правові проблеми” за участю провідних науковців та викладачів вищезазначених вищих навчальних закладів.
Наукова конференція - форма організації наукової діяльності, при якій дослідники (не обов'язково вчені чи студенти) представляють і обговорюють свої роботи. Зазвичай заздалегідь (в інформаційному листі або стендовій оголошенні) повідомляється про тему, час і місце проведення конференції.

Досить динамічно розвивається міжнародне співробітництво Вінницької області та територіальних одиниць Республіки Польща у сфері культури.

Зокрема, 14 - 16 травня 2010 року у м. Бар Вінницької області відбулися “IX Дні Польської культури”. В рамках даного заходу район відвідала делегація Стараховіцького повіту Сьвєнтокшиського воєводства. Були проведені інтеграційні зустрічі польсько - української молоді, зустріч з владою міста та району та різноманітні культурні заходи.

17 травня поточного року у с.Курилівка Хмільницького району відбулось урочисте відкриття меморіальної таблиці Ігнацію Яну Падеревському, видатному польському композитору та політичному діячу. В урочистих заходах прийняло участь керівництво області та району, Генеральний Консул Республіки Польща у м. Вінниця, а також делегація Тарнівського повіту Малопольського воєводства Республіки Польща.

Хмі́льницький райо́н - район в Україні на північному заході Вінницької області. Межує з територіями Житомирської області, Літинським, Козятинським і Калинівським районами Вінницької області. Адміністративний центр - місто Хмільник.
Малопо́льське воєво́дство (пол. Województwo małopolskie) - одне із 16 воєводств в Польщі, розташоване на півдні країни між Шльонськом, Свентокшиською землею і Підкарпаттям. У теперішніх межах виникло 1 січня 1999 року внаслідок адміністративної реформи.

За останній час до роботи щодо активізації традиційного співробітництва на рівні територіальних громад Вінницької області та регіонів Республіки Польща долучились також неурядові організації обох регіонів.

Неурядо́ва організа́ція (НУО) - формальні громадські об'єднання, інші групи за певними інтересами, які беруть участь у громадській діяльності.

Зокрема, у квітні 2010 р. Вінницьку область відвідали представники “Фундації Королеви Польщі Святої Ядвіги”. Під час проведення зустрічей з керівництвом області та відвідин Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями “Обрій”, представники польської сторони висловили побажання щодо налагодження співпраці та реалізації спільних проектів спрямованих на покращення добробуту та здоров’я дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Крім того, з 25 липня по 3 серпня 2010 року відбувся десятиденний навчально-методичний візит представників засобів масової інформації Вінницької області до Польщі, Німеччини, Чехії, Бельгії.

Засоби масової інформації (ЗМІ), мас медіа (Mass media) - преса (газети, журнали, книги), радіо, телебачення, інтернет, кінематограф, звукозаписи та відеозаписи, відеотекст, телетекст, рекламні щити та панелі, домашні відеоцентри, що поєднують телевізійні, телефонні, комп'ютерні та інші лінії зв'язку.
Редактори провідних засобів масової інформації Вінниччини переймали досвід роботи своїх колег у країнах Євросоюзу та знайомилися з устроєм та функціонуванням європейських інституцій в цілому.

Особливо змістовною була програма перебування у Брюсселі, де представники делегації Вінницької області відвідали Дім Східної Польщі (представництво східних регіонів Польщі при Єврокомісії), працівники якого розповіли, за допомогою яких механізмів вони мають змогу відстоювати інтереси Східної Польщі в ЄС.

Поглиблюється співробітництво між Вінницькою областю і Лодзинським воєводством. Особливої динаміки набула цьогорічна співпраця в різних сферах.

Так, з метою презентації області та можливостей Вінницьких підприємств відповідно до запрошення Маршалка Лодзинського воєводства та в рамках участі у VII Воєводському Ярмарку делегація Вінницької області на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Мовчаном І.

Лодзинське воєводство - одне з 16 воєводств Польщі. Розташоване у центрі країни. Столицею (адміністративним центром) воєводства є місто Лодзь. В місцевості Пьонтек знаходиться геометричний центр Польщі.
М перебувала з 2 по 5 вересня 2010р. у м.Лодзь, Республіка Польща. В ході зустрічей особлива увага приділялась питанню щодо відкриття міжнародного чартерного рейсу “Вінниця-Лодзь”

Крім того, 3 - 5 вересня 2010 року делегація спортсменів Вінницької області приймала участь у спортивних змаганнях за ”Кубок регіонів – партнерів”, які відбувались у м. Лодзь. До складу делегації увійшли юнацькі спортивні команди з футболу, плавання та шахів. За підсумками змагання наші спортсмени зайняли призове третє місце. Участь у данному заході стала гарною нагодою для обміну досвідом між спортивними організаціями та установами Вінницької області та Лодзинського воєводства, а також значним кроком у зміцненні міжрегіонального співробітництва у галузі спорту.

Також 7-10 жовтня 2010 року делегація Вінницької області перебувала у Лодзинському Воєводстві з метою участі у III Європейському форумі молодих фермерів. Під час візиту делегація прийняла участь в обговоренні тем пов’язаних з принципом політики безпеки


Каталог: images -> doc
doc -> Дніпропетровський коледж транспортної інфраструктури
doc -> Агропромисловий комплекс, лісове І садово-паркове господарство, ветеринарія
doc -> Правила користування платним доступом до мережі Інтернет
doc -> Як адаптувати сою
doc -> Додатки додаток реєстр інвестиційних проектів зведені показники по проектам пдсер бюджетний сектор
doc -> Голові Сумської обласної державної адміністрації
doc -> Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації"
doc -> А. В. Полонський Розглянуто та схвалено ЦК
  1   2   3 • Підкарпатського воєводств Республіки Польща
 • Вінницької області
 • Могилів-Подільський район
 • Київського національного торговельно-економічного університету
 • Малопольського воєводства