Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗвіт про виконання плану роботи Тернопільської митниці дфс на 2016 рік

Скачати 316.59 Kb.

Звіт про виконання плану роботи Тернопільської митниці дфс на 2016 рік
Скачати 316.59 Kb.
Сторінка 1/2
Дата конвертації 19.03.2017
Розмір 316.59 Kb.
Тип Звіт
  1   2

Звіт про виконання плану роботи

Тернопільської митниці ДФС на 2016 рік
Тернопільська митниця ДФС (далі – митниця) виконує свої функції в межах Тернопільської області, розташована в обласному центрі – м.
Терно́пільська о́бласть (до 1944 року - Тарнопольська область) - адміністративно-територіальна одиниця України з центром у місті Тернопіль. Розташована на Подільській височині, південна межа області проходить по річці Дністер, східна - по Збручу.
Тернопіль. Структура митниці складається із 15 структурних підрозділів.

Штатна чисельність митниці – 79 одиниць. Фактична чисельність становить 74 осіб. Облікова чисельність (кількість осіб, з якими укладено трудові договори, в тому числі строкові трудові договори) – 76 осіб.

Станом на 01.01.2017 на обліку митниці перебувало 1 217 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Оформлено 23 912 митних декларацій (у митному режимі «Імпорт» – 9 656, у митному режимі «Експорт» – 8 885, інші – 5 371). Оформлено 581,5 тис. т вантажів (ввезено – 130,3 тис. т, вивезено – 451,2 тис. т).

Загальний товарообіг склав 565,1 млн. дол. (імпорт – 283,8 млн. дол. США, експорт – 281,3 млн. дол. США) Сальдо торгового балансу (-) 2,5 млн.

Торгове́льний ба́ланс - відображає співвідношення вартості експорту й імпорту країни за певний відрізок часу, як правило, за рік.
  дол. США.

Товарами, що експортувалися були:

електроустаткування (кабельні модулі електромереж автомобілів, як продукти переробки на митній території, тощо) – 48% від загальної частки експортованих товарів;

м'ясо (яловичини, курки) – 9%;

деревина і вироби з неї – 4%;

олії рослинного походження – 4%;

насіння і плоди олійних рослин – 4%;

інші товари – 31%.

Основні імпортні товари:

електроустаткування (проводи та арматура ізольовані, радіотехнічні пристрої, тощо) – 34% від загальної частки імпортованих товарів;

механічне обладнання – 14%;

полімерні матеріали, пластмаси (сировина для виробництва поролону, пластмасові вироби) – 12%;

транспортні засоби – 5%;

риба свіжоморожена – 5%;

інші товари – 30%.

Зовнішньоекономічні операції проводились з торговельними партнерами із 70 країн світу.

Краї́на - це територія з визначеними кордонами й населенням, що являє собою єдине ціле з погляду історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р.
Перші позиції займають Польща (53,8% від усього товарообігу), Німеччина (8,0%), Білорусія (5,4%), Великобританія (4,1%) та Італія (3,7%).

У географічному розрізі найбільше товарів (за вартістю) в область надійшло з країн Європейського співтовариства, зокрема з: Польщі (48,3% від усього імпорту), Німеччини (14,1%), Великобританії (6,1%), Італії (4,6%) та Франції (1,2%).

Європе́йський Сою́з (Євросою́з, ЄС, англ. European Union, EU) - економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно.

Експорт товарів (за вартістю) здебільшого здійснювався до таких країн Європейського співтовариства, як Польща (60,4% від усього експорту), Італія (2,8%), Німеччина (2,0%), Нідерланди (2,0%), Румунія (2,0%), Литва (1,8%) та до країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав, зокрема, до Білорусії (9,9%), Грузії (1,5%) та Молдови (1,4%).

Експорт - вивіз із митної території країни за кордон товарів і послуг без зобов'язання їхнього зворотного повернення. Факт експорту фіксується в момент перетину товаром митного кордону, надання послуг та ін.


Виконання встановлених завдань із надходження платежів до бюджету

На 2016 рік митниці доведено індикативний показник надходжень, встановлений Міністерством фінансів України, на рівні 876,5 млн. грн. та цільовий показник надходжень з врахуванням 20% надбавки, встановленої Кабінетом міністрів України, – 991,8 млн.

Міністе́рство фіна́нсів Украї́ни (Мінфін України) - головний орган у системі центральних органів виконавчої влади України з фінансових питань. Місією Міністерства є формування оптимальної державної політики у сфері надходжень до бюджету та забезпечення виконання його видатків.
Кабінет Міністрів України Кабіне́т Міні́стрів Украї́ни - вищий орган у системі органів виконавчої влади України. Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України та Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених Конституцією України.
грн.

До державного бюджету адміністровано 917,1 млн. грн., що становить 104,6% ( 40,7 млн. грн.) від доведеного індикативного показника та 92,5% (-74,6 млн. грн.) від доведеного цільового показника. У порівнянні з 2015 роком відбувся зріст на 107,7 млн. грн. або на 13,3  %.

Серед основних причини невиконання в повному обсязі цільових показників:  1. з 1 січня 2016 року в рамках імплементації України до Європейського Співтовариства урядом України було зменшено податкове навантаження на імпорт, що вплинуло на стан надходжень до бюджету в зоні діяльності митниці:

скасовано додатковий імпортний збір: умовні втрати бюджету становили близько  240 млн. грн. (за рахунок його запровадження митницею в 2015 році було додатково перераховано до бюджету 163,4 млн. грн. або 20,2% від усієї адміністрованої суми податків);

вступила в дію Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС: умовні втрати бюджету разом з ПДВ становили більше 40 млн.

Ві́льна торгі́вля (фритредерство)- зовнішньоекономічна політика, за якої держава не втручається у торговельні відносини з іншими країнами; відсутність штучних (створених урядом) бар'єрів на шляху торгівлі між окремими фірмами різних країн.
грн. (надано звільнення від сплати ввізного мита та зниження його ставок на суму 35 млн. грн.).  1. відбулось зниження обсягів ввезення певної категорії товарів, які були бюджетоформуючими в 2015 році, тільки по п'яти з них відбувся спад податків на 73 млн. грн., або 42%, а саме:

мінеральне добриво (спад 36,4 млн. грн., або 38%);

зубна паста (спад 15 млн.

Зубна́ па́ста - желеподібна маса (паста або гель) для чищення зубів. Раніше її готували на основі крейди, сучасні зубні пасти в основному виготовляють із силікатів.
грн., або 62%);

міцелій грибів та квіти (спад 8,3 млн. грн., або 45%);

бавовна (спад 6,6 млн. грн., або 53%);

скло листове (спад 6,4 млн. грн., або 27%).


  1. припинилось ввезення товарів по яких у 2015 році адміністровано 10 млн. грн., або 1,1% від сплаченої суми податків (тютюнова неферментована сировина, смакові ароматичні добавки; жири рослинні; рис пакистанський довгозернистий; обладнання для порізки скла тощо)

  2. знизились додаткові надходження:

від контролю за визначенням митної вартості товарів на 9% (– 3,3 млн. грн.);

від контролю за правильністю класифікації товарів на 13% (– 345 тис. грн.);Контроль митної вартості

Додаткові надходження від контролю за правильністю визначення митної вартості склали 34,1 млн. грн. (3,7% від суми адміністрованих податків), в т.ч.:

рішення звітного періоду – 0,5 млн. грн.;

проведені консультації – 31,1 млн. грн.;

триваючі рішення – 2,5 млн. грн.;

сплачена у відповідності до ст. 55 Митного кодексу України гарантія – 86,3 тис.

Звітний (податковий) період - період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.
Митний кодекс України - кодекс, що визначає засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України.
грн.

Основні причини зниження додаткових надходжень по митній вартості:
у більшості випадків для підтвердження митної вартості декларантами подавався повний пакет документів у відповідності до вимог Митного кодексу України;

відсутність імпорту певних видів товарів, які коригувались у минулому році ;

зміна структури імпорту.

Контроль за класифікацією товарів

Від контролю за правильністю класифікації товарів додатково надійшло 2,4 млн. грн. (0,3% від адміністрованої митницею суми податків).

Основна причина зниження суми додаткових надходжень від контролю за правильністю класифікації товарів, у порівнянні з 2015 роком сталий асортимент товарів, які імпортуються в зоні діяльності митниці.

Із 498 товарних позицій, поданих до митного оформлення у звітному році, тільки 85 (17%) нових порівняно з 2015 роком. Здебільшого це транспортні засоби спеціального призначення, живі тварини, морепродукти, деякі види овочів та насіння, природній сланець, пряжа та нитки, обладнання.

Тра́нспортний за́сіб - пристрій, призначений для перевезення людей і вантажу.

На зниження додаткових надходжень впливає дія Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: навіть у випадку зміни коду товару із збільшенням ставки ввізного мита при імпорті товарів з країн Євросоюзу та наявності сертифікату про походження форми EUR-1 додаткові надходження відсутні по причині звільнення від оподаткування митом.

Також у минулому році були додаткові надходження від класифікаційних рішень (митне оформлення лікарських засобів), які на даний час скасовані судами в т.ч. Вищим адміністративним судом України.

Ліка́рські за́соби (лікувальні препарати, ліки, медикаменти) - речовини або суміші речовин, що вживають для профілактики, діагностики, лікування захворювань, запобігання вагітності, усунення болю; отримані з крові, плазми крові, органів і тканин людини або тварин, рослин, мінералів, хімічного синтезу (фармацевтичні засоби, ліки або медикаменти) або із застосуванням біотехнологій (вакцини).
Вищий адміністративний суд України - вищий спеціалізований суд України і суд касаційної інстанції з розгляду адміністративних справ.
По деяких справах було звернення до Верховного суду України, однак підстав для перегляду встановлено не було.

Не на користь митниці винесено рішення по 7 справах (товари торгової марки “Доктор Тайс”).

Знак для товарів і послуг, також товарний знак, торгова марка, торговельна марка, англ. trademark - позначення, знак за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від товарів та послуг інших осіб.
Скасовано податкові повідомлення на суму 7,2 млн. грн. Митницею повернуто 1,1 млн. грн., в одному випадку – рішення частково на користь митниці на суму 415 тис. грн.

Контроль за країною походження товарів

Сума додаткових надходжень в напрямку контроль за країною походження товарів склала 1,0 млн. грн. (0,1%), в т.ч. 491,6 тис. грн., або 47% внаслідок декларування країни походження невідомою при здійсненні митного оформлення екструзійної лінії для виробництва труб з поліетилену за повною ставкою ввізного мита 10% у зв'язку із виявленням розбіжностей в документах про походження товару.

Надіслано 2 запити до Центрального апарату Республіки Молдови щодо перевірки 4 сертифікатів про походження форми СТ-1 та критеріїв походження, зазначених в них, а також 1 запит до уповноваженого органу Республіки Азербайджан щодо перевірки 2 сертифікатів про походження форми СТ-1.

Азербайджа́н, офіційно Азербайджа́нська Респу́бліка (азерб. Azərbaycan Respublikası) - держава на перетині Південно-східної Європи та Західної Азії, на узбережжі Каспійського моря. Межує на півночі з Росією, на заході з Вірменією, Грузією, Туреччиною, на півдні з Іраном.
Респу́бліка Молдо́ва або Молдо́ва (молд./рум. Republica Moldova) - держава у Східній Європі, столиця - місто Кишинів. На півночі, сході й півдні межує з Україною, на заході - з Румунією. Площа країни - 33 843 км² (136 місце у світі).

До Департаменту адміністрування митних платежів надіслано 3 запити щодо перевірки 99 сертифікатів форми СТ-1, виданих уповноваженими органами Республіки Білорусь, та 1 сертифікат з перевезення товару за формою EUR.

Митний платіж - це різновид обов'язкових платежів, що справляються під час переміщення або у зв'язку з переміщенням товарів через митний кордон України та контроль за справлянням яких покладено на митні органи.
Білору́сь, Респу́бліка Білору́сь (біл. Беларусь, Рэспубліка Беларусь, рос. Беларусь, Республика Беларусь) - держава у Східній Європі без виходу до моря, розташована на північ від України. Крім неї, межує з Польщею, Литвою, Латвією та Росією.
1, виданий митним органом Республіки Словаччина.Заходи що вживалися для виконання очікуваних показників

На постійні основі проводились робочі зустрічі з найбільшими платниками податків, у тому числі з власниками складів, щодо митного оформлення товарів та випуску товарів, які зберігаються на складах тривалий час, у вільний обіг.

Пода́тки - це встановлені вищим органом законодавчої влади обов'язкові платежі, які сплачують фізичні та юридичні особи до бюджету у розмірах і термінах, передбачених законодавством.
За результатами таких зустрічей у вільний обіг випущено товарів загальною фактурною вартістю 291 млн. грн. із сплатою податків в сумі 59,7 млн. грн. (6,5% від суми усіх адміністрованих податків).

Відповідно до наказу митниці від 15.06.2016 № 119 створено робочу аналітичну групу, якою щомісяця проводився аналіз після проведення митного оформлення рівня митної вартості, правильність класифікації та визначення країни походження бюджетоформуючих товарів. За результатами аналізу митницею інформовано Головне Управління ДФС у Одеській області про можливу невірну класифікацію одного з товарів, митне оформлення якого проводило одеське підприємство в зоні діяльності митниці.

Оде́ська о́бласть - найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни. На півночі та сході межує (за годинниковою стрілкою) з Вінницькою, Кіровоградською та Миколаївською областями, омивається водами Чорного моря, на півдні - з Румунією, на заході - із Молдовою.
На підставі даної інформації Головним Управлінням ДФС у Одеській області було проведено документальну невиїзну підприємства, за результатами якої визначено податкові зобов’язання на суму 55,1 тис. грн. Станом на сьогоднішній день податкові зобов'язання погашено в повному обсязі, сплачено основну суму, штрафні санкції та пеню на загальну суму 98 тис. грн. Також виявлено невірну класифікацію ще одного товару, про що було проінформовано Головне Управління ДФС у м. Києві для проведення документальної перевірки.

Забезпечувався контроль за повнотою та правильністю заповнення 31 графи митних декларацій шляхом перевірки наявності в описовій частині товару обов’язкових характеристик, визначальних для класифікації та необхідних для підтвердження коду товару (техніко-технологічної документації).

Здійснювався щоденний моніторинг попередніх декларацій, підприємств, які вперше проводять митне оформлення в зоні діяльності митниці.

Проводиться перевірка підстав для застосування пільг в оподаткуванні товарів, а також застосування особливих видів мита.

Проводився щоквартальний аналіз митних оформлень з метою наповнення регіонального профілю ризику. За результатами внесено інформацію щодо можливої невірної класифікації 21 товару.

Організація митного контролю та митного оформлення товарів

У зоні діяльності митниці визначено 3 місця митного оформлення: МП «Тернопіль-центральний» (відділ митного оформлення № 1;

Митний контроль - сукупність заходів, що здійснюються митними органами в межах своєї компетенції з метою забезпечення дотриманням норм Митного кодексу, законів та інших нормативно-правових актів з питань митної справи та міжнародних договорів України.
відділ митного оформлення № 2; сектор митного оформлення транспортних засобів), митний пост «Чортків». Діє 4 місця доставки товарів транспортними засобами, які відкриті відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 646 «Про місця доставки товарів транспортними засобами».

На постійній основі здійснювався контроль за окремими видами діяльності. У зоні діяльності митниці функціонує 3 митних склади, 6 складів тимчасового зберігання (3– склади тимчасового зберігання закритого типу та 3 – відкритого), посередницьку діяльність здійснюють 30 підприємства, які надають послуги по декларуванню товарів. Створено 76 зон митного контролю, з них 40 – постійних, 36 – тимчасових.

Протягом року опрацьовано і знято з контролю 17 874 документів контролю за переміщенням товарів.

У місця доставки прибуло 6 674 транспортних засоби для митного оформлення товарів (імпортних – 5 775; експортних – 899). Виявлено 4 факти недоставки товарів до митниці призначення: по 1-му факту складено протокол про порушення митних правил за ч.

Митні правила - установлена система норм, що залежно від об'єктів, суб'єктів, цілей, засобів, способів та етапів переміщення через митний кордон, визначає порядок такого переміщення та обсяг митних процедур, які при цьому здійснюються.
1 ст. 469 Митного кодексу України, по інших – розглядається питання складання протоколів.

Проведено 988 митних оглядів товарів, що складає 4,1 % від загальної кількості митних декларацій, з них:декларації типу ЕК 10 – 375 оглядів (5 % від усіх оформлених митних декларацій типу ЕК 10);

декларації типу ІМ 40 – 613 огляди (5,2 % від оформлених митних типу ІМ 40).

При здійснені митного оформлення посадові особи митниці дотримувались часових нормативів проведення митного оформлення, встановлених Митним кодексом України.

Посадо́ва осо́ба - особа, в якої наявні організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції.
Середній час оформлення однієї декларації у 2016 році склав 76 хвилини (експортної – 65 хв., імпортної – 89 хв.).

Забезпечено 100 % декларування товарів в електронному вигляді.

Протягом року рішення про відмову у митному оформлені посадовими особами митниці приймались у 349 випадках, що становить 1,5 % від загальної кількості оформлених митних декларацій. У рішеннях про відмову у митному оформленні відповідно до вимог статті 256 Митного кодексу України зазначалися причини відмови та наводились роз’яснення вимог, виконання яких забезпечить можливість митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зазначені рішення також містили інформацію про порядок їх оскарження.

За письмовими зверненнями декларантів або уповноважених ними осіб та з дозволу посадових осіб підрозділів митного оформлення відкликано 265 МД, що становить 1,1 % від загальної кількості оформлених митних декларацій. В усіх випадках відкликання здійснено з дотриманням вимог пункту 34 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 № 450.

Відповідно до Закону України від 06 вересня 2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» надано 204 адміністративних послуг:

видача свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками та пломбами – 104 шт.

Адміністративні послуги - це публічні (державні та муніципальні) послуги, що надаються органами виконавчої влади, виконавчими органами місцевого самоврядування та іншими уповноваженими суб'єктами, і надання яких пов'язане з реалізацією владних повноважень.
Закон України - нормативно-правовий акт, який приймається Верховною Радою України більшістю голосів (для законів, що стосуються внесення змін до конституції, - конституційною більшістю голосів).
;

продовження дії свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення товарів під митними печатками та пломбами – 99 шт.

анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання за заявою підприємства – 1 шт.

Інформаційні картки адміністративних послуг, що надавалися митницею розміщено у місцях прийому осіб, які звертаються за отриманням адміністративних послуг та на регіональному субсайті ГУ ДФС в Тернопільській області.

Забезпечено контроль за об’єктами прав інтелектуальної власності. Упродовж року здійснено 33 призупинення митного оформлення товарів за ознаками порушень прав інтелектуальної власності. У всіх випадках правовласниками порушення були спростовані. Згідно пункту 11 статті 399 Митного кодексу України митне оформлення зазначених товарів завершено відповідно до листів правовласників «про надання згоди на поновлення митного оформлення».

Починаючи з 01.08.2016 митницею здійснено оформлення 1 054 митних декларацій (разом з цим подано 1 077 заявок) за принципом «Єдиного вікна» відповідно до Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом "єдиного вікна" з використанням електронних засобів передачі інформації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.

Органи державної влади - це ланка (елемент) механізму держави, що бере участь у виконанні функцій держави й наділений при цьому владними повноваженнями.
Постанова Кабінету Міністрів України Постанова Кабінету Міністрів України - нормативно-правовий акт Уряду України - Кабінету Міністрів.
2016 № 364, що становить 12,05 % від загальної кількості оформлених МД.


  1   2


Скачати 316.59 Kb.

2021