Первая страница
Наша команда
Контакты
О нас

    Головна сторінкаЗвіт про виконання практичної роботи №1 Тема : Ознайомлення з комп'ютером І операційною системою ms

Скачати 78.02 Kb.

Звіт про виконання практичної роботи №1 Тема : Ознайомлення з комп'ютером І операційною системою ms
Скачати 78.02 Kb.
Дата конвертації08.05.2017
Розмір78.02 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ № 1


Тема: Ознайомлення з комп'ютером і операційною системою MS Windows. Вікна та дії з ними. Властивості робочого столу, вікна папки та диска. Головне меню. Використання довідкової інформації. Пошукова система Windows.
Стільни́ця (англ. desktop metaphor) - це метафора інтерфейсу, яка є таким собі набором уніфікованих понять, що використовуються в графічному інтерфейсі користувача, аби спростити взаємодію користувачів із комп'ютером.
Операці́йна систе́ма, скорочено ОС (англ. operating system, OS) - це базовий комплекс програм, що виконує управління апаратною складовою комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організовує взаємодію з користувачем.
Пошуко́ва систе́ма (або скорочено пошукови́к) певна база даних - онлайн-служба (апаратно-програмний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс (фронт-енд) системи.


Мета: Навчитися входити в систему, користуватися папкою «Мій комп'ютер», панеллю задач, виконувати дії з вікнами, налаштовувати піктограми, вікно папки, робочий стіл. Уміти користуватися головним меню для запуску програм і налаштування системи. Познайомитись із параметрами пошуку файлів. Навчитися користуватися довідкою, створювати текстові файли, копіювати текст, зберігати файли.
Те́кстовий файл - форма подання послідовності символів у комп'ютері, де кожен символ із задіяного набору символів кодується одним байтом чи послідовністю двох, трьох і т. д. байтів. На відміну від терміна «текстовий формат», що характеризує вміст даних, термін «текстовий файл» стосується файлу та характеризує його як контейнер, який зберігає такі дані.


Література: Краснопольська Л.І. Практикум з інформатики та комп’ютерної техніки. – Кіровоград: КТМСГ, 2008. с.7-18

Вимоги до оформлення звіту в електронному вигляді

 1. Електронний файл-звіт – це файл в MSWord.

 2. Файли-звіти необхідно зберігати в окремих файлах, назва файлу – «Звіт № номер практичної роботи», наприклад «Звіт № 1».

 3. Всі файли зберігати у власній папці «Номер групи_Прізвище Ім’я», наприклад «Б131_Іванов Іван». Місце розташування папки вкаже викладач.

 4. В колонтитулах кожного файлу-звіту вказати своє прізвище, групу і дату виконання роботи. Для цього виконати команду Вид  Колонтитулы і ввести необхідні дані.Послідовність виконання роботи

 1. Розгляньте вміст робочого столу. Впорядкуйте піктограми на робочому столі:

    1. по размеру;

    2. по типу;

    3. по имени;

    4. по дате

(Контекстне меню робочого столу  Упорядочить значки)

 1. Встановіть автоматичний спосіб впорядкування значків на робочому столі. (Контекстне меню робочого столу  Упорядочить значки  встановити прапорець Автоматически)

 2. Перетягніть будь-яку піктограму на робочому столі. Що відбулося?

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1. Скасуйте автоматичний спосіб впорядкування значків на робочому столі. (Контекстне меню робочого столу  Упорядочить значки  зняти прапорець Автоматически)

 2. Перемістіть по робочому столу декілька піктограм. Що змінилось у порівнянні з пунктом 3?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1. Відкрийте вікно Мой компьютер, використовуючи наступні способи:

  • Подвійним натисканням по піктограмі Мой компьютер. Зверніть увагу на те, що на панелі задач з’явилась відповідна кнопка.
   Панель завдань, панель задач (англ. taskbar) - елемент графічного інтерфейсу, який використовується для запуску інших програм та керування вже запущеними. Має вигляд панелі інструментів. Використовується, зокрема, для керування вікнами застосунків.
   Закрийте вікно, зробив клік на кнопці закриття вікна

  • Натисніть правою клавішею по піктограмі Мой компьютер і скориставшись контекстно-незалежним меню, оберіть пункт Открыть. Закрийте вікно, скориставшись кнопкою закриття вікна.

  • Відведіть мишу та відкрийте вікно Мой компьютер, використовуючи тільки клавіатуру. Для цього натисніть клавішу [Tab], для того, щоб передати управління з панелі задач на робочий стіл. Потім за допомогою клавіш управління курсором виділити папку Мой компьютер і натисніть клавішу [Enter].

 1. Виконайте дії з цим вікном:

  • Розгорніть вікно на весь екран.

  • Надайте вікну попереднього вигляду

  • Мінімізуйте вікно

  • Розгорніть мінімізоване вікно.

  • Закрийте вікно.

  • Знову відкрийте вікно об'єкта Мой компьютер. Відкрийте системне меню вікна. Вставте скриншот вікна Мой компьютер з відкритим системним меню. (Для створення скриншота необхідно на клавіатурі натиснути клавішу PrintScreen і в текстовому редакторі виконати команду вставки).
   Текстовий редактор - комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виводу на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.

Скриншот вікна Мой компьютер з відкритим системним меню
  • Змініть розміри вікна.

  • Зменшить розміри вікна, щоб з'явились смуги прокручування і розмістіть вікно у центрі робочого столу. Зробіть скриншот

Скриншот вікна Мой компьютер зі смугами прокручування, розміщення по центру робочого столу.
 1. Познайомтесь зі способами зображення піктограм у вікні. Скористайтесь пунктом меню Вид або контекстним меню вікна Мой компьютер.
  Конте́кстне меню́ (англ. context menu) - елемент графічного інтерфейсу операційної системи, що представляє собою список команд, що викликається користувачем щоб виконати необхідну дію над вибраним об'єктом.
  Вставте скриншоти вікон Мой компьютер з різними способами відображення піктограм.

Скриншот вікна Мой компьютер «Эскизы страниц»
Скриншот вікна Мой компьютер «Плитка»
Скриншот вікна Мой компьютер «Значки»
Скриншот вікна Мой компьютер «Список»
Скриншот вікна Мой компьютер «Таблица»


 1. Виконайте налаштування зовнішнього вигляду вікна Мой компьютер. Вимкніть панелі інструментів Обычные кнопки, Адресная строка та Строку состояния.
  Пане́ль інструме́нтів (англ. toolbar) - елемент графічного інтерфейсу користувача, призначений для розміщення на ньому кількох інших елементів.
  Скористайтесь пунктом меню Вид. Вставте скриншот вікна Мой компьютер.

Скриншот вікна Мой компьютер без панелей інструментів і рядка стану


Увімкніть всі панелі та рядок стану. Вставте скриншот вікна Мой компьютер.
Скриншот вікна Мой компьютер з всіма панелями та рядком стану


 1. Перегляньте властивості диска С:. Скористайтесь контекстним меню диску та виберіть команду Свойства. Вставте скриншот

Скриншот вікна Свойства: Локальный диск (С:)
 1. Відкрийте системні папки Мой компьютер, Сетевое окружение, Корзина.

 2. Познайомтесь зі способами розташування вікон. Скористайтесь контекстним меню панелі задач. Впорядкуйте вікна різними способами. Вставте скриншоти.

Скриншот вікна каскадом


Скриншот вікна сверху вниз
Скриншот вікна слева направо


 1. Активізуйте вікна в наступній послідовності: Мой компьютер Сетевое окружение, Корзина, використовуючи комбінацію клавіш [Alt] [Tab], [Alt] [Shift] [Tab]. Що змінилось у активізації вікон?

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 1. Визначте і запишіть у таблицю призначення комбінацій клавіш, у яких використовується клавіша .
Клавіша

Призначення


Break
D
M
Shift M
E
F 1. Закрийте всі відкриті вікна різними способами.

 2. Завдання для контролю: виконайте дії, щоб на робочому столі були відкриті чотири вікна, які б за розмірами займали весь робочий стіл і одне вікно складалося тільки із обов’язкових елементів, друге із всіх можливих елементів, третє відображало інформацію у вигляді таблиці, а четверте було б діалоговим. Вставте скриншот.

Скриншот завдання для контролю
 1. Виконайте пошук файлів, використовуючи маски пошуку. Для пошуку файлів Пуск  Поиск  Файлы и папки. Вставте скриншоти.

Шаблон

Пояснення

*.doc
????.exe
????.*
T*.txt
D*
*.j??Скриншот пошук файлів *.doc


Скриншот пошук файлів ????.exe
Скриншот пошук файлів ????.*
Скриншот пошук файлів T*.txt
Скриншот пошук файлів D*
Скриншот пошук файлів *.j??


 1. Відкрийте довідкову систему Windows. Пуск  Справка и поддержка. Знайдіть в довідковій системі пояснення термінів: кластер, корзина, файловая система. Вставте скриншоти.

Скриншот вікна Центр справки и поддержки термін «кластер»


Скриншот вікна Центр справки и поддержки термін «корзина»
Скриншот вікна Центр справки и поддержки термін «файловая система»


 1. Знайдіть у довідковій системі розділ «Общие сведения о сочетаниях клавиш Windows». Випишіть у звіт призначення деяких комбінацій клавіш.

  Комбінація клавіш

  Призначення

  CTRL C
  CTRL X
  CTRL V
  CTRL Z
  DELETE
  SHIFT DELETE
 2. Закінчіть роботу. Виконайте оформлення та збережіть звіт. Продемонструйте результат викладачу.

Питання для захисту практичної роботи

 1. Які елементи інтерфейсу присутні на Робочому столі?

 2. Що називається піктограмою?

 3. З яких елементів складається вікно папки? Як змінити зовнішній вигляд вікна папки?

 4. Які дії можна виконувати з вікном в ОС Windows?

 5. Які є способи впорядкування декількох відкритих вікон?

 6. Які є способи переключення між відкритими вікнами?

 7. Перелічіть основні способи закриття вікон?

 8. Які існують режими відображення вмісту папки та які їх особливості?

 9. Якими способами можна запустити головне меню Пуск? З яких пунктів воно складається?

 10. Яке призначення довідкової системи Windows та як її запустити?

 11. Перелічіть параметри пошуку файлів. Як запустити вікно пошуку?


Скачати 78.02 Kb.

 • Головне меню. Використання довідкової інформації. Пошукова система
 • Література
 • Послідовність виконання роботи Розгляньте вміст робочого столу. Впорядкуйте піктограми на робочому столі
 • Встановіть автоматичний спосіб впорядкування значків на робочому столі
 • Перетягніть будь-яку піктограму на робочому столі. Що відбулося
 • Скасуйте автоматичний спосіб впорядкування значків на робочому столі.
 • Перемістіть по робочому столу декілька піктограм. Що змінилось у порівнянні з пунктом 3
 • Відкрийте вікно Мой компьютер , використовуючи наступні способи
 • Виконайте дії з цим вікном
 • Познайомтесь зі способами зображення піктограм у вікні
 • Виконайте налаштування зовнішнього вигляду вікна Мой компьютер .
 • Перегляньте властивості диска С:.
 • Відкрийте системні папки
 • Активізуйте вікна в наступній послідовності
 • _________________________________________________________________________________________________________________________________________
 • Клавіша Призначення
 • Закрийте всі відкриті вікна різними способами. Завдання для контролю
 • Шаблон Пояснення
 • Відкрийте довідкову систему Windows.
 • Знайдіть у довідковій системі розділ « Общие сведения о сочетаниях клавиш Windows ».
 • Комбінація клавіш Призначення CTRL C
 • CTRL Z DELETE
 • Питання для захисту практичної роботи